Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

janeyzelvicka
21. led 2009

dagi myslím že nám to docela pomohlo, ale úplně to odeznělo až když se začala víc vrtět na břichu, přetáčet a tak... teďka sice taky občas prdne, ale nijak už jí to nevadí 😀
rektální rourku jsem nikdy nezkoušela, mudra říkala v nejnutnějším případě... taky jsme radši masírovali a tak... ale kdyby něco, kolik zasunout... tak dva cenťáky? nevím... i když jednou jsme tam malé zasunuli teploměr, měřili jsme teplotu, a ona se nějak vrtěla, a ten teploměr tam zajel... řekněme poněkud dál, jsem se až zděsila 😅

andykov
30. dub 2009

tak mě dr. dnes dopuručila 10kapek před papáním, tak koukám budu to dávat asi jen ob, aby toho nebylo moc, když papáme 6-7denně kombinaci MM a Nutrilonu Comfort.

soanpe
30. dub 2009

Andy,
klidně ho dávej.Sab simplex se nevztřebává do tělíčka miminka, ale jen zničí pěnu z mlíčka, a vyjde ven stolicí 🙂
Někdo doporučuje probiot.kapky, ale jsou dost drahé, 650,-
Nám dr.doporučila Lacidofil- 1denně 1/2 kapsle vysypat do mlíčka. od měsíce celou

mousunek
30. dub 2009

andykov - sab simplex si nech urcite od dr napsat davala jsem ho cele 4mesice a ted ho davam malymu do nocniho mlicka a mame klidek... davej treba obkrmeni, nebo se porad s dr a v pribalovem letaku taky davkovani je

markchina
1. kvě 2009

Doporucuji si radeji predepsat lefax, je to skoro to samy jako sab, ale dotor mi rikal, ze o neco lepsi. Je to stejne sladka konzistence. Ma to pumpicku jako davkovac, coz je taky lepsi, protoze sab je husty lepkavy a vubec se mu nechce kapat, kdezto lefax mu das pumpickou primo do pusinky. U nas to zabira jen trosku, ostatne jako vsechno ostatni. Stejne tak i prob. kapky ☹ . Nejvic asi baby calm, zacla jsem davat fenyklovy cajik a ten to taky trosku zlepsuje, navic ted tekutiny nejsou vubec naskodu, kdyz budou vedra. Je jeste hodne vyrobku, ale bohuzel jsme jeste moc malinci, abychom mohli vyzkouset.

mousunek
1. kvě 2009

tak to s tou pumpickou se bude rozhodne lepe podavat sab ma strasne blbe kapatko, nikdy jsem z toho vsech 10kapek nedostala

markchina - zkus hermankovy cajik pomaha taky, ale neprezen to s nim taky dokaze hodne ublizit

markchina
1. kvě 2009

mosounek: ja to z toho taky vzdycky dolovala a vztekala se, jak je to debilni system 😀 .
Hermankovy cajik od Hippu? Uz jsem o tom uvazovala. Myslis, ze s tim fenyklovym to taky muzu prehnat? Dnes jsem mu dala 3x za den po 100ml. Naucil se pit z lahvicky s usmernenym prutokem pro mimi, takze to muzu krasne sledovat. 100ml krasne vypije najednou a myslim, ze mu chutna.

lienka43
1. kvě 2009

Ahoj Andykov, my sme mali velke problemy s bruskom od malicka, mala ma uz 8 mesiacov a trpeli sme na to skoro pol roka. Sab simplex som davala do kazdej flasky s mliekom, tiez sme mali Nutrilon Comfort, pomohli nam ale hlavne probioticke kvapky. Mala nam plakavala kazdy den 3-4 hodiny a kvapkami to kleslo na hodinu. Vdaka probiotikam mala stolicu kazdy den.
Sab inak mozes davat kludne v kazdej davke, dieta to vyluci z tela. My sme davali aj Baby Calm a este som davala aj homeopatika Chamomilu. My sme boli dost zufali takze sme vyskusali snad vsetko co je na trhu. Mali sme aj Lefax nam nesedel ale treba skusit kazde dieta je ine.

mousunek
1. kvě 2009

markchina - nevim jak fenykl, ale s hermankem muzes po castem podavani prckovi znicit prirozene prostredi zaludku a strev, ono to nejdrive zlepsuje pomaha a pak to vytvori zanet, ale myslim kdyz ho nebudes davat kazdy den a budes to stridat s jinym cajikem trebas obden ze muzes byt v klidu, ja mam doma cajiku pro maleho 5kazdy jiny a stridame to.. Je fakt, ze muj prcek toho vypije o dost vic 😉

markchina
1. kvě 2009

Mousunek: mozna koupime a budem to stridat s tim fenyklovym. Myslim si, ze zvysenym prijmem tekutin mu nijak nepritizim. Navic ted budou horka, tak to bude i lepsi.

mousunek
1. kvě 2009

markchina - jj souhlasim je lepsi kdyz bude vic pit a curat nez aby byl dehydrovany.... ja jak tak sleduju malyho tak s dvema mlicky ktera za den vypije + cajiky to da skoro litr, bala jsem se aby to nebylo moc, ale faktem je ze kdyz neco nechce odmitne to a vzhledem k tomu ze z flasky pije sam a da mi ji teprve kdyz ma dost si myslim ze je to v poradku... Zatim se mi nikdy po cajiku ani nepoblinkat, tak asi dobry

luci81
2. kvě 2009

My jsme dávali ,,sabíka,,před každým kojením,teď poslední měsíc dávám tak dvakrát denně a zatím dobrý.Taky mě zlobilo,že jde špatně kapat,tak vždycky hrdlo lahvičky jakoby,,vycucnu,,a jde to pak krásně.Já vím,nic by se nemělo olizovat 😉

mousunek
2. kvě 2009

luci81 - tobe to tak slo me teda ne, nakonec jsem vzala sterilni injekcni strikacku a davkovala tou a taky to jde 🙂

kalerat
30. říj 2009

sandra81 • 2d • Dnes ve 20:16
Chtela bych se s vama podelit o zkusennost s temahle kapkama. Nasi male budou 4 mesice, je to super mimino, ktery skoro vubec nebreci (jen vnoci hlady). Kdyz ma ale jit spat, kolem 19nebo20h po kojeni jako by ji bolelo bricho. No nevim to jiste, ale kazdopadne kdyz ji dame tyhle kapky Sab Simplex tak okamzite ztichne a spi. Takze mi to prijde fakt dost zvlastni??? Znate nekdo tyhle kapky a taky mate takovou zkusennost???
Cetla jsem znovu pribalovy letak, ale skodit by ji nemohli, a rum nebo jiny alkohol na spani tam taky neni uvedenej 🙂 tak nevim, fakt zazracny kapicky. Vsem doporucuju!!!

lienka43
30. říj 2009

Sandra81 tieto kvapky su neskodne, mozes ich v klude davat. Ja som ich malej davala vzdy pred kazdym kojenim, mali sme priserne bolesti bruska, ak vam zaberaju rozhodne ich davaj. Malej neuskodis ona to vyluci z tela, kvapky sa nevstrebavaju. Nam to az tak nezaberalo ako vam my sme skoncili na probiotikach az to nam pomohlo...

joplin
30. říj 2009

Nám nepomohlo nic.......ani Sab, ani Baby Calm...ani Větrníček, prostě nic.......teď máme 3 měsíce a kolika přestala, sem tam si ještě kňourne, ale už to nejsou ty hodinové záchvaty pláče.......asi to chce fakt jen "vydržáááť"

martulikk
30. říj 2009

tak my už máme taky 3 měsíce a kolika se nás pořád drží zuby nehty... 😢 Sabík jsme zkoušeli, ale nepomohl... malá začala hodně zvracet... zlepšilo se to u nás po BabyCalmu a pak ještě víc po probio kapkách... no, ale teď mám pocit, že nepomáhá ani to ☹

lienka43
30. říj 2009

Martulikk my sme to mali tiez tak strasne dlho ☹ Dokonca by som povedala skoro do pol roka. Kazdy mi hovoril pockaj 3 mesiace to prejde ale eee, pekne nas to drzalo pol roka. ja som probiotika davala 2krat za den, ta jedna davka bolo malo. Teraz mame 14 mesiacov a musim davat pozor na potraviny co nadymaji, a kazdy vecer jej do mlieka sypem Biopron, je myslim od 4 mesiaca tak to skus dat malej. Mne sa zda ze je lepsi ako probio kvapky.

martulikk
30. říj 2009

lienka: já dávám ráno 5 kapek těch probio a pak před každým dalším kojením ještě 10 kapek BabyCalmu... ale fakt mi přijde, že to teď nějak už nezabírá ☹ zkusím se podívat i na to, co píšeš ty, třeba to pomůže

sandra81
31. říj 2009

No me napadlo jestli treba kdyz tak vecer breci a dostane ty kapky jestli to neni spis zvyk, jako ze ji to utisi tou sladkou chuti nebo co. Kazdopadne kdyz je dam, je klid, tak snad to neskodi i kdyby ty prdiky zarazeny ani nemela....

lienka43
31. říj 2009

Sandra urcite to neskodi, neobsahuje to cukr a ja som to nosila aj von a ked mala sa nedala ukludnit tak som to nakapala na dudlik a ona spinkala.. Aj doktorka mi to poradila ze to mam davat i na uklidneni ze je to neskodne. Poznam vela maminiek co to tak robia...

helenacz
4. lis 2009

ahojky holky, přidávám také svou zkušenost. malá si při porodu lokla plodové vody a proto byla v inkubátoru a na antibiotikách,skoro týden jen ležela(kvuli kanilce v žíle) a j ji kojila u inkubátoru, protože se vůbec nehýbala a ty antibiotika k tomu, tak mi dr a sestry říkaly, že bude trpět asi na prdíky a taky že jo ☹ sab simplex se může dávat od 3 týden,ale my začali se svolením Dr dávat už od 1 týdne a může se dávat do každého kojení-lahvičky nebo já kapu přímo do pusy. dávám navíc probiotické kapky(v polsku vyjdou na 240kč)- na mimibazaru seženete..., masírujem bříško, teplá vana, poloha na bříšku, cvičení s nožičkama atd..a je to lepší,ale v 10 týdnu jsem zjistila, že má malá tříselnou kýlu, takže ji nesmím nechat plakat..no paráda..dávam sabík pořád i mimo kojení na dudlík..třeba venku, v noci, když je neklidná a tak...měla jsem strach at ji neuškodí....ale mám známou lékarnici(vystudovala ve švédsku farmacii) a zabývá se přírodní medicínou(paradox - lekarnice a neuznáva léky 😉 ) a ona mi taky říkala, at ho dávám klidně pokaždé při kojení že vždy vyjde ven a v těle nezůstane nic..že to jediné mi doporučuje pro malou. tak jsem klidná a Sabíka si nechávám napsat co 2 týdny(i když dr.píše 3x denně)
trošku jsem se rozepsala, promiňte
papapa 😉

anninka
22. únor 2010

ahojky vsem, pisu jen v rychlosti... pak napisu podrobnosti..... bereme uz 10 dni probioticke kapky, ale mam pocit ze to nezabira ba na opak... muzu k tomu davat sab simplex??? nestihla jsem dneska svou dr. na telefonu.. diky za odpoved

anicka164
22. únor 2010

Klidne to muzes davat dohromady. Mikulasovi teda nezabraly ani kapky ani Sab. Co pomohlo je Biopron Junior, jsou to sacky a ted nove je to schvalene uz od prvniho mesice. Mikulas to teda ji az ted, ale je to fakt mnohem lepsi.

helenacz
22. únor 2010

ahojky anninko můžeš to dávat dohromady, ja to dávala taky,ale probiotické kapky u někoho zaberou třeba až po měcíci, dokonce jsem někde četla že až po 3 měsícich ☹ nám pomohly kapky hodně....davala jsem je 3 měsíce a ted už jen na dudlík dávám občas Sabíka na zklidnění, nebo před spánkem..je to už spíše takové sladké uspávadlo pro malou,ale máme skoro 7 měsícu a bříško nás bolí pořád-hlavně v noci☹((
no snad to s lezením přejde.
papa

lenam
22. únor 2010

Ahoj, tak já měla dávat Saba také 3x denně, ale to nepomáhalo, tak jsem dávala při každém kojení. 🙂 Dávala Saba na lžičce při kojení nebo po kojení, ale kamarádka, která dělá v lékarně mi pak řekla, že je nejlepší dávat Saba před kojením. Má to prý lepší účinky, ale neumím to srovnat. Syn trpěl na prdíky hodně. Kolem 3. měsíce jsme nasadili probiotické kapky a byl pokoj. Hodně se hýbe a docela se už vyprdí. Týden už nedávám nic a je v klidu. Když jsme nasadili probiotické kapky, tak jsem ještě chvíli dávala Saba, ale už jen na noc. Pak jsem přestala úplně a už jsme používali pouze probiotické kapky. Myslím, že nám Sab moc nepomáhal. Doktorka mi Saba předepisovala při každé návštěvě a zrovna 2 balení. 😀 Večer jsme také bříško nahřívali peckami z třešní z DM. Já bydlím blízko hranic Polska a jezdím si pro probiotické kapky tam. Je to opravdu mnohem levnější.

rioko
23. únor 2010

tak my jsme Sabíka dávali do půl roku, už pak ani ne k vůli prdíkům , ale protože ho při řvaní pár kapek na dudlíku uklidnilo 😀 teď už ho neuklidní nic teda 😀 jinak jsme dávali i probiotické a ty nám pomáhaly a taky beby calm je dobrý

mariekaterina
23. únor 2010

můžu se zeptat od kdy jste daváli sab a kolikrát denně?? V návodu je 3 krád denně, ale jak to tady čtu tak některé maminky dávají při každém kojení. malému je měsíc a pořád ho bolí bříško, cviky a mazání nepomáhá ☹
A je možné že už víc jak 4 dny nekakal ☹ mám jít k dok?

mado1
23. únor 2010

ahojte, můžu se zeptat na tu kýlu, o které tu mluvíte? Malá mi před každým probuzením asi tak půl hodiny tlačí, ale hovínko ji vyjede až při nebo po kojení. Mám ji tedy raději hned při prvním náznaku tlačení probudit, aby si tu kýlu nepřivodila? Jinak my jsme dostali od doktora také kapky Sab s doporučením dávkování 4x denně 15 kapek, ale pouze při potížích. A malé moc chutnají 😅

klara.t
23. únor 2010

lenam: jezdíš si pro probiotické kapky do Polska. Jak se tam jmenují? Chci tam poslat rodiče a nevím, jestli jim v lékarně budou rozumnět, když řeknou probiotické kapky. Nebo nemůžeš je vyfotit a dát si fotku do alba? já bych jim pak i ukázala, jak vypadají. Díky