Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

franti
13. čer 2007

hopsajda...a vytlaci nakoniec nieco? alebo ma tvrdu stolicu? alebo stale kaka?
kojis? ak ano skus popremyslat, co by jej z tvojho jedalnicka mohlo prekazat. mojmu malemu vadilo celozrnne pecivo a ryza, ak som to zjedla, urcite sme mali prebdenu noc...ale kazde mimi je ine.

zuz11
25. čer 2008

maarie • 1d • Dnes v 07:37
Ahojte
Tadeáškovi bude pět měsíců,chci se zeptat,do kdy jste dávali Sabík?My ho preventivně dáváme 3x denně od mala,i když nás už večerní pláče spojené s prdíky nepotkávají.Známá mi říkala,že ho dávala do půl roku a pak už ne. 😵

lukin • 1d • Dnes v 07:46
marie: 😕 Jejda, a proč ho dáváš preventivně? Tak mu ho nedávej a počkej, zda ho ještě ty prdy vůbec trápí. Je fakt zbytečné dávat nějakou chemii, když ji třeba vůbec ani nebude třeba dávat. 😉

maarie • 1d • Dnes v 07:53
Když my jsme s těmi prdíky dost zkusili,tak mi mudra řekla,ať dáváme Sabík preventivně 3x denně 7kapiček.Už jsem přemýšlela,že bych ho vysadila,ale mám přece jenom trošku strach,malej si dost vytrpěl. ☹

patricien • 1d • Dnes v 07:56
Ahoj Maarie, taky si myslím že už je to zbytečné ,5 měsíční miminko už se stím musí vypořadat samo , je opravdu zbytečné ho zatěžovat kapičkama .já je dávala do 2a pul měsíce na večer.... to raději mu cvič s nožičkama (jakoby si snima běhala a nebo pokrčit nožičky k bříšku a dávat je na levou a pravou stranu ,tím se rozhejbaj střívka a prděj a kakaj líp). 🙂

monik76 • 2d • Dnes v 07:56
Ahojky, my jsme taky měli hodně problémy s prdíkama a dávala jsem sab asi do konce toho 3 měsíce a postupně jsem to snižovala a nakonec přestala úplně. Jestli už nemáte problémy tak už ho nedávej.

svoma • 2d • Dnes v 07:58
Ahoj,my trpěli taky na prdíky,ale přestala jsem ho dávat hned,jak jí to přestalo,zhruba v necelých třech měsících.A taky si myslím,že bys ho měla vysadit a nedávat ho zbytečně.Uvidíš,třeba bude malej vpohodě a když ne,tak se k němu vrátíte. 🙂

vefa • Dnes v 08:01
My si taky vytrpěli s prdíkama, i když nám sab vůbec nepomáhal, pak to nějak přešlo ve 3. měsících tak jsme mu je taky přestali dávat.

maarie • 1d • Dnes v 08:01
Tak ho zkusíme vysadit,chtěla jsem znát názory více maminek. 🙂 Malej už má dost pohybu,takže si myslím,že si pomáhá dost sám,jen jsem chtěla mít trošičku jistotu.

petule.h • 1d, 36tt • Dnes v 08:44
dávala jsem ho od 2 měsíců a před každým krmením...ustalo plakání a dávala jsem ho do 6 měsíců, potom už jsem dávky postupně omezovala...malej na to dost trpěl a opravdu se strašně kroutil jak ho to bolelo, nám to určitě zabralo...na 100%

ivulinda • 1d • Dnes v 08:47
maarie my jsme je taky používali asi od 1měsíce,ale aby se vykakala malá,ale za pár týdnu jsme to vysadily a byl klid a kaká normálně a pravidelně 🙂 a myslím,že to mužeš zkusit vysadit však uvidíš!

nensy • 2d • Dnes v 08:50
já bych ho teda taky vysadila.podle mě je to zbytečné to do něj rvát 🙂

ivulinda • 1d • Dnes v 08:51
jj to je pravda,mimi se vykadí pak i bez toho a prdíky už třeba dávno odešly 😉

rajka • 2d • Dnes v 08:55
Ahojky, malému sab nic moc nepomohl a preventivně bych ho nedávala. Přece jen je to chemie a té si v životě ještě užije!

aja123 • 1d • Dnes v 08:56
Tak sab simplex jsem malé dávala asi týden a bylo to snad ještě horší, tak jsem vysadila, nedávám nic, malá si pokopká, trochu zacvičíme a je po problému. Tak že u nás se moc neosvědčil. 😉

vendy01 • 1d • Dnes v 11:54
Ahoj, my dávali Sab hned od 3. týdne. prdíky nás trápily neskutečně. Těšila jsem se, jak to zabere a bude klid, ale téměř žádná změna. ☹ Malej si to vytpěl cca do 10. týdne a my sním 😉 Bylo to náročný období, ale nic jinýho nezabralo.

gabca1 • 1d • Dnes ve 12:01
Maarie - já bych ho dávala preventivně jen na noc to se nehýbe a neuleví si. Přes den má přeci jen o něco více pohybu tak je to v poho.

gilotek • 1d • Dnes ve 13:33
nám sab vůbec nepomáhal, dáváme baby calm, ty jsou přírodní a ještě je dáváme ted před každým jídlem, protože i když se malej hodně hejbe, tak nás prostě prdíky trápěj pořád

berynka • 1d • Dnes ve 13:37
My dávali Sab Simplex, Baby Calm i Probiotické kapky. Vždycky jsem nějakou dobu dávala jedno z toho na noc nebo ráno a když jsem měla pocit, že je to lepší, tak jsem je malé na pár týdnů nebo měsíců vysadila. Když se to zase zhoršilo, tak jsme zase začali s užíváním 😉 . Bohužel jsme asi jedni z mála, kdo řešil bolesti bříška a prdíky cca do 1 roka 😒 .

krista
8. říj 2008

dukie • 1d • Dnes v 09:34
Zdravím všechny maminky, které sem zavítají. 🙂

Chci se zeptat, jak dávkujete Sabík... Naše paní doktorka radí 3 krát za den 15 kapek... ale to se mi zdá, že tedy moc nepomáhá... 😕 Od včerejška jedu podle příbalového letáku... 15 kapek s každým krmením. A vypadá to, ťuk, ťuk, ťuk... zatím docela dobře.

V příbalové informaci ale taky píšou něco o tom, že se po 3 dnech užívání má vysadit... Ale taky píšou, že se to nevstřebává do organismu, ale že to prostě ve střevech udělá to, co má, a vyloučí se to se stolicí... tak proč vysazovat? Tušíte někdo?

Jak ho miminkům dávkujete Vy? A dáváte jej bez přestávky pořád nebo to na nějaké dny vysazujete?

Včera jsem byla zoufalá, malej plakal celej den... snad jen s desetminutovými přestávkami. Chudáček. ☹

pepibubu • 1d • Dnes v 09:37
Dukie, nám Sab zachránil spaní 🙂 Naše paní doktorka říká 15 kapek před každým krmením. O vysazování nemluvila, spíš si myslím že ho máš vysadit pokud bys ho neměla na dporučení doktora ale "samorozhodnutím" Na nás teda funguje dobře, tak přeju totéž i vám.

kopcik • 1d • Dnes v 09:42
dukie: nám doktorka řekla 5 kapek 2x denně. to samozřejmě nezabralo ani trošku a tak jsme si to upravili podle svého. tchýně je porodní sestra a tam dávají mimčům i těch 15 kapek. tak jsme dávali jak kdy - hlavně večer asi 10 kapek. ale moc nepomohly.... tak jsme vysadili....

ivulinda • 1d • Dnes v 09:46
My jsme Sab Simplex taky používaly jak byla Aduš menší asi jak měla 3týdny nebo měsíc a taky nám řekla 3xdenně 15kapek a pomohlo to...ale myslím,že už tady někde je taková podobná diskuse 🙂

helenapce • 2d • Dnes v 09:47
ahoj, s tímhle problémem mám bohaté zkušenosti, dle rad lékařů 15 kapek před každým jídlem, v dobách obrovských krizi jme ho ve špitále dostávali i mezi kojením, je sladkej a mimčo se uklidní,musíš podávat pravidelně, chvilku trvá, než to zabere...., piokud si nejsi jistá, poraď se mudrem, ale moje mi tenkrát napsla dávkování 2 x denně, což je jako nic, až v Praze nasadili tohle dávkování a já ho dodržovala do 4 měsíců, kdy to samo odeznělo...

dukie • 1d • Dnes v 09:49
pepibubu: Tak to jsem ráda, jste podobně staří (u miminek je teda asi lepší říkat "stejně mladí" 😀 ...), tak mě těší, že těch 15 kapek dáváte před každým krmením na doporučení lékařky. Já se toho bála, ale nic jiného než zkusit to mi včera prostě nezbývalo... Až v jedenáct večer to povolilo... a spal krásně celou noc... a i teď spinká, což se u nás snad ještě nestalo (ve dne doteď nespal skoro vůbec... když, tak jen půl hodinky, maximálně hodinku... a pak se probouzel a plakal... ☹ ...). Tak jsem sama zvědavá.

Jak píše kopcik... člověk nikdy neví, jestli to právě na to jeho miminko bude fungovat... pro jistotu jsem včera manželovi sepsala, že má dnes koupit ještě Baby Calm (či jak se to píše...) a rektální rourku, ať jsme připraveni na nové hledání řešení, kdyby Sabík na prcka nefungoval... Nicméně se modlím, aby to malýmu pomohlo, plakala jsem s ním... bezmoc je hrozná. ☹

dukie • 1d • Dnes v 09:54
ivulinda: Já našla diskuzi k prdíkům, ale konkrétně k dávkování Sabíku ne... a pročítat spousty příspěvků a hledat, kde se kdo zmínil o dávkování... na to nějak nemám sílu... Ale alespoň jsem si z těch pár příspěvků, které jsem přečetla, odnesla právě ještě název těch druhých kapiček. 🙂

helenapce: No právě, taky se mi to 3 x denně, co radila naše paní doktorka, zdá nefunkční... a malýmu evidentně taky... jen jsem prostě měla strach, abych to s tím nějak nepřehnala... 😝 Ale jak jsem psala... včera už jsem byla zoufalá, takže jsem to prostě zkusila podle toho příbal. letáku zvýšit... Takže jsi to dávala pravidelně v těch vysokých dávkák bez přerušení, rozumím tomu správně? 😎

kopcik • 1d • Dnes v 09:56
dukie: koukni se na diskuzi o probiotických kapkách. jsou drahé, ale pomáhají. nám baby calm pomohl víc než sabky a je taky mnohem šetrnější k mimčům. žádná chemie, jen přírodní olejíčky

pepibubu • 1d • Dnes v 10:02
dukie, my spinkáme hezky... jedinou noc proplakal takovým způsobem, že jsem druhý den psala smsku doktorce přestože byla neděle. Odepsala do 10 minut, právě to, ať koupíme SAb, a před každým krmením 15 kapek. Pak nám taky poradila Nutrilon Comfort - proti kolikám a zácpám. Sice je drahej ale dělá mu dobře, tak ho dáváme. Já holt mlíčko nemám, takže takhle. Spíš si teď říkám, jak pak budeme vysazovat? jestli "ryc a pak nic" nebo jestli vysazovat postupně... No uvidíme, na to se doktorky zeptám příště.

kacka.va • 1d • Dnes v 10:21
my dávali 10 kapek před kojením, ale Sab nám stejně nepomáhal.

dukie • 1d • Dnes v 10:22
kopcik: Já o těch probiotických někde slyšela či četla, že někteří lékaři to nedoporučují, protože nikdo neví, co ta probiotika udělají - z dlouhodobého hlediska. Že je to něco, co do bříška vlastně "uměle" nasadíme a zůstane to tam. Tak nevím. Ale je fakt, že některé maminky si to nemůžou vynachválit.

Á... manžel se tu právě stavil a přivezl Baby Calm... už to tu čtu, 100 % přírodní. 🙂

pepibubu: Já zatím plně kojím, takže ten Nutrilon nevyužijem. Teda teď ne, třeba někdy... dobře, že jsi se zmínila. 🙂 A je fajn, že na trhu něco takového je, jakože přímo mlíčko. No a vysazovat... to taky nevím, sama bych se asi rozhodla pro pozvolnou cestu... ale třeba se to fakt může "ryc a pak nic". 😀 Však uvidíš, jak paní doktorka poradí.

haninka • 1d • Dnes v 10:23
Ahoj holky,
nám ještě nebyly 3 týdny a tak jsem to nasadila sobě. Beru 3x denně 30 kapek a Terka krásně prdí. Nemáme to teda na doporučení doktora, snad nám to nic neudělá..Zítra nám 3 týdny budou, ale dál to budu brát já, přijde mi to šetrnější.. 😒

dukie • 1d • Dnes v 10:30
haninka: Přiznám se, že mě to taky napadlo. 🙂 Ale protože jsem potřebovala rychlé řešení, tak jsem tím nakrmila malýho, ne sebe (než by se to dostalo do mlíčka... 😒 ...). Navíc jsem tohle řešení pak zamítla mj. i proto, že piju čaj pro kojící matky, fenyklovej i kmínovej... já krásně prdím 😀 , ale malej... jakobych nic takovýho nekonzumovala. Prostě výsledek nula. 😝 Tak nevím, jestli mám nějaký divný prsa, že ty potřebný látky do toho mlíčka netransportujou či co... 😝

kacka.va • 1d • Dnes v 10:36
haninka: sice je tam napsané od měsíce, ale normálně se to může už od narození.

dukie • 1d • Dnes v 10:47
haninka: Nám paní doktorka při prvním vyšetření (návštěvě doma po návratu z porodnice) doporučila ten Sabík 3 krát za den 5 kapiček. Prý tak málo právě proto, že je na ty kapičky ještě malý. A teď v šesti týdnech nám doporučila to zvýšení na 15 kapiček... což je teda, jak už jsem tu psala, třikrát za den prostě málo. Tedy na nás. Každé mimi je určitě jiné. Ale myslím, že pokud Tvé řešení funguje, tak jsi šťastná to žena 😀 a nezbývá než Ti závidět a držet pěstičky, aby to fungovalo dál a malá prděla o 106. 😉 😵 Je fajn, že to nemusíš cpát do ní. 🙂

kopcik • 1d • Dnes ve 12:05
dukie: ony se ty probiotické kapky snad ani nedají brát dlouhodobě. stojí 670 kč a vyjde to na tři týdny 😖 my je používali jen tak měsíc a půl, až se nám prdíky trošku zlepšily. teď si někdy malý postěžuje, ale už je to mnohem lepší...

vojtisek2007 • 3d • Dnes ve 12:29
holky poraďte - za jak dlouho by ty kapky měli začít účinkovat - malá se mi začala tak kroutit a bečet - normálně jí i vytrykly slžičky - tak už druhý den dáváme sabíky - že by nějak navíc prděla to teda ne - a hlavně mi strašně vyvádí při kojení, úplně se šponuje a zase skrčuje....a dávkování máme 15kapek před každým kojením - dle mudr. Nebo to nejsou prdíky, ale něco jinýho, mimo kojení to udělá taky, ale málokdy a to jí stačí pochovat a poplácat po zadečku....

roxxxana • 1d • Dnes ve 12:48
vojtisek: Stopro jsou to prdíky. U kojení proto, že sání spouští u mimča jakýsi reflex, aby se vyprázdnilo a připravilo střeva na novou dávku krmení. A některý děti to hůř snášejí. Můj syn to dělá taky, začnu kojit, kroutí se, rozčiluje, chytá bradavku a zase pouští, ani pořádně nesaje. Pak se mu třeba podaří se vyprázdnit a už se normálně přisaje.
Jinak taky je důležitý pořádný odříhnutí, pokud mimčo hodně polyká vzduch (to moje teda jo). Je to prevence nejen proti blinkání, ale i proti prdíkům. Čím míň vzduchu ve střevech, tím líp. Jinak my taky jedeme na Sab simplexu, akorát mi připadá, že možná malýmu způsobuje průjem, protože se to období shoduje s dobou, kdy jsem ho tím začala "krmit" pravidelně...nevím.

dnada • 1d • Dnes ve 14:40
tak já dávala malýmu Sabíka kolem 2ho mésíce,to nám zabral,teď začal dělat to co píše vojtisek, krotutí se u prsa jak paragraf a ječí... tak mu nejdřív pomůžu teploměrem a masáží bříška se vykakat a pak se v klidu nají... jinak se mi odcucává od bradavky a ta mě během 10min hrozně bolí,protožeji nepustí ale doslova se odtrhne 😒
jinak Sabíka sem dávala 15kapek před každým krmením ,teď dávám Baby calm 10kapek před každým krmením. Zdá se mi ,ale že dlouhodobě nezabírá ani jedno,tak to střídám,14dní Sabík, 14dní Baby calm... ale už zkusím vysadit,už se malej vyprazdňuje lépe a občas i sám bez pomoci 😉
roxxxana - taky mi připadá,že po těch kapičkách má malej trochu řidší stoličku,ale aspoň jde líp ven,kadí 4-5x denně,to není ještě průjem

misa84
13. lis 2008

ahojky, mame 2 tydny, dneska jsme vyfasovali sabika na boleni briska, az 4x denne 15kapek, davate to do mlicka na lzicku? a pred kojenim nebo po? dekuju

kopcik
13. lis 2008

misa: nám vůbec nepomohl, tak snad vám jo. my dávali mnohem méně kapek a jen 2x denně. ale někdo i 15 kapek 6x... jsme na UM a dávala jsem to před krmením na lžičku a nakapala k tomu trošku mlíka

kacka.va
13. lis 2008

my dávali před kojením na lžičku, ale taky nám nepomohl. my dávali 10 kapek před každým kojením

misa84
13. lis 2008

a do mlicka nebo ciste jen ty kapky?

terrestriss
13. lis 2008

ahoj, tak se nemůžeme vykakat, začali jsme dávat Sab simplex, ale úplně nejlepší je dát malou do šátku, kde je vlastně pořád v pevným klubíčku a pěkně se uvolní a většinou vykaká nebo si aspoň odpočine. nevýhoda je že v noci už člověk nevydrží, ale přes den je to fajn

henri001
13. lis 2008

ahoj , my puzivame sabika od 2 tydna a spokojenost 😉 pred papkanim 15 kvapiek na lyzicku niekolko krat denne, akurat v noci vynechavam, tazko sa mi vstava a kvapka, kojime poleziacky v posteli 😀

henri001
13. lis 2008

jej, ahoj teri 😀 my sme nemali problem s kakanim, trapili nas prdiky 😒 bolo to zvlastne ...klubicko a pupik krem ani cvicenie nam nezaberali 😕 ale rozhodne to skusaj , ja by som bola stastna, ak by to stacilo

kacka.va
13. lis 2008

miso: my dávali jen kapky.
teres: nám klubíčko vůbec nepomáhalo 🙂

alishia
13. lis 2008

ahojky, my taky pouzivame sab simplex na stridacku s baby calm, a dobry. kdyz byl hodne malej tak sem mu do nutrilonu prilila trochu vyvareny kminovy vody a to byl pak nasup do katatek.))) jinak s nadymanim mame problemy doted a to se rika ze po trech mesicih by to melo prestat...haha.

kacka.va
13. lis 2008

nám taky pomáhal babycalm

hancas
13. lis 2008

ahojky já jsem dával taky sabík tak uhruba do 4.měsíce.když nepomáhal cvičila jsem s ním a nebo mu pomohla rektární trubičkou at si aspon prdne.když ani to nepomáhalo mazala jsem bříško mentolovou mastí Pupík(dávala na noc)a při tom jsem lehce masrovala po směru hodinových ručiček.

misa84
14. lis 2008

a jeste dotaz-kolik casu mam sabikovi dat, nez bude jasne, ze nezabral? za jak dlouho by mel pomoct?

kopcik
14. lis 2008

misa: to nevím, protože nám nezabral 🙂 ale někdy - hlavně v noci - jsem to kapala přímo do flašky s UM a šlo vidět, jak hned zmizely ty bublinky v mlíku, že tam ubyl ten vzduch... no tak počítám, že pokud ty kapky fungují, tak by teoreticky dítě nemělo vůbec bolet to bříško... ale to je jen můj úsudek, takže...... 😒

petule.h
14. lis 2008

nám zabral u obou dětí, ale dávám ho před každým jídlem těch 15 kapek...taky jsme na UM u obou dětí, takže přispěla i lahev od aventu jak píše kopcik...my jsme nyní ve fázi bez bolestí a klidu

misa84
14. lis 2008

petule, taky davam pred kazdym kojenim 15kapek, zabral vam okamzite, nebo treba az po dvou dnech...?

petule.h
14. lis 2008

jo chce to čas...po týdnu by měl být výsledek znám určitě

petule.h
14. lis 2008

jinak dávám na lžičku, ale u prvního jsem dávala i do mléka když jste na UM, jen to někdy nevypije celé, tak to nemá efekt, pač pokračuje třeba po 1h...tak na lžičku je to lepší...jo od 1 měsíce jsou i jiné kapky, ty jsou i mezi jídlem klidně, ale ty nám nějak nezabrali, sab simplex mám u obou dětí a prima...

sharon2
14. lis 2008

ahojky...dcerka měla koliky od 3.týdne. sab jsem dávala na malíček nebo na dudlík - několik kapek před kojením a několik po kojení /takže celkem tak 12-15 na každé kojení. A když to bylo zlé, tak i mezi kojením.
Pomohl až po několika dnech a to ještě ve spojení s fenyklovým čajem, kterým jsem se pravidelně prolévala. Teď kapky postupně vysazuju,ale čaj piju pořád 2-3krát denně.

misa84
15. lis 2008

ja piju kojici caj od zacatku, je tam taky fenykl, ale prijde mi, ze ma vliv spis na me, nez na maleho 😕 😅

franche
8. led 2009

u prvniho kluka jsem to porad davala(pomohlo)...neni to ale nic jineho nez likvidador (peny,vzduchovych bublin) na cerstve protrepanem mleku...(proste moc bublinek ve flasce)

Na kazdem umelem mleku pise....podavat cerstve pripravene.Ale na kazdem cerstve pripravenem se tvori pena...ktera pak u malym pracuje v brisku!!

Kdyz jsem porodila dvojcata dostavali hned po porodu umele mleko....bylo mi divny,ze po cas v porodnici nemeli nikdy bolesti bricha....teprve pozdeji mi prozradila hebama,ze rano v porodnici pripravujou mleko pro desitky kojencu ktere stoji cely den v lednici....a ohrevaji ho horke vode nebo mikrovlnce.NEMA PENU

Od te doby jsem si vzdy rano udelala mleko do lednicky...a nepotrebovala jsem simlex....u kojicich nemuzu poradit,nekojila jsem.... 🙂

jjohanka
9. led 2009

Ahoj holky,taky máme problém s bolavým bříškem. Používáme Sab simplex, 15 kapek do každé lahvičky. Někdy pomůže, někdy ne.
Franche - díky za radu. Taky jsme na umělém mlíčku. Asi na tom něco bude, protože v porodnici ho malá taky dostávala a byla bez potíží. Hned zítra to vyzkouším 😉

cernovlaska
11. led 2009

Ahojky,mám dotaz 🙂

používám Sabíky pro 6-ti nedělního syna,dr nám doporučila 3x denně 10 kapek,ale moc to nepomáhalo,tak jsem si tady přečetla,že někdo dáváte i 15 kapek před každým kojo a zkusila jsem zvýšit dávku,před každým druhým kojo 15 kapek a lepší,jenže dneska začal Mates celkem hodně blinkat,tak mám strach,jestli to není po těch kapkách,pže jinak mu nic není,teplotku nemá,nic ☹ děkuju 🙂

dagina
20. led 2009

Ahojky, jsem moc ráda za tuhle diskusi, dneska má malá abnormálně zaražený prdíky 😖 + ublinkávání . Sab máme už asi týden, dr. nám doporučil dávat 15 kapek do čaje. Když jsem oponovala že se mě nezdá dávat malé ještě čaj, když je kojena, tak říkal že to je nesmysl, čaj mě pořád vnucoval. Ale malá i bez čaje čůrá jak Alík, tak se mě ji nechce ještě prolévat čajem. Tak jsem si sama upravila dávkování - asi 1-3 kapky před kojením na lžičku s trochou odstříkaného mléka, výsledek nic moc. Teď když tady čtu vaše dávkování, tak vidím, že to je sakra málo...., jen bych měla ještě dotaz - když dávate kapky i po kojení, tak před nebo po odříhnutí????? Hned jsem to na malé zkusila - dala jsem ji 10 kapek před a po kojení (před odříhnutím) a zdá se dobrá. Uvidíme jak to bude pokračovat, snad to bude lepší, jen bych to snížila na 5 kapek... .

janeyzelvicka
20. led 2009

dagi na čaj se vyprdni, mě mudra doporučila to, na cos přišla sama - před kojením na lžičku. My jsme ale měli dávat jen 6 kapek 3x denně, pak to nějak zvýšila na 8, ale my jsme to už dávali jen jednou denně... a teď, co už se hodně vrtí a víc se pohybuje, prdy ustaly... tak tu flaštičku asi dopiju já, prdy sice nemám, ale hrozně mi to chutná 😀 dávali jsme to většinou v průběhu kojení 🙂

dagina
20. led 2009

Janey, a pomohlo to těch 3x denně 6 kapek??? Se docela bojím, kdybych dávala před každým kojením 5 kapek, aby se nepředávkovala, jestli to vůbec jde....., vždyť ještě kojím asi 10-12x denně..., no fakt nevím. Čaj rozhodně dávat nebudu, to mudr. trochu přestřelil 😅 .

dagina
20. led 2009

Ještě bych měla dotaz ohledně rekt.rourky..., dnes, když už jsem nevěděla co by, tak jsem ji chtěla použít, ale malá řvala ještě víc, taky jsem se bála ji do zadečku strčit..., jak hluboko ji můžu zasunout????

klaruska1
20. led 2009

dagino, nás trápily prdíky taky a my jsme dávali v průběhu dne dvě až tři kapky na dudlík a bylo jedno jestli před nebo po kojení a docela nám to pomohlo a co se týká té rourky,tak nám v porodnici řekli, že jí máme používat jen v nejnutnějších případech, kdež nezabírá nic jiného-Sab, masírování bříška, teplá plínka na bříško.Místou rourky můžeš použít i teploměr,ale radši bych volila ty varianty, co jsem ti psala.Přejeme pevné nervíky, trpělivost a volnost prdíkům 😉 😉 😉 Klaruš a Matýsek