Sab Simplex. Máte zkušenost?

vilca
2. lis 2006

Ahoj holky! Máte některá zkušenost se Sab Simplexem? Mám šestitýdenní holčičku a dávám jí ho tak 4krát denně do mlíčka (Nutrilon). Potřebovala bych vědět, jestli ho můžu dávat dlouhodobě. A pokud ne, jak dlouho můžu? Přestala jsem jí ho dávat po 14 dnech užívání a začala mít problémy s papáním, nemohla se vykakat. Teď jsem jí ho teda zase začala dávat a je to lepší. Tak proto potřebuju vědět, jestli nevadí, když se užívá delší dobu. Díky moc za odpovědi.

marcelkap
30. črc 2010

@miky Dávali jsme před skoro každým kojením asi 10 kapek, s tim, že malá ještě něco vrátila zpátky, ne všechno spolykala.

evamartinek
1. srp 2010

My kapeme sab rovnou do pusinky, je fakt že někdy trochu bojujeme a je toho víc mimo pusu než vevnitř, ale na lžičce nám to prostě nešlo. Plival to.
Jo a já jsem si taky myslela že až nám budou 3 měsíce že prdíky skončí, ale bylo to přesně naopak, začal nám růst zoubek a jak ho tam pořád loví a dumlá dudlík, tak si napolyká vzduch a prdíky ho zlobí snad víc než pred tim. Tak taky přemejšlim o těch probiotických kapičkách, holky na jak dlouho vám vydrží jedno balení? Jestli to nevyjde stejně draho, protože nám vydrží sab tak na týden, takže to máte 400 měsíčně. Dík

andelka
1. srp 2010

@evamartinek vyjde to stejně draho. Taky máme Sab na týden a probio kapky na měsíc. U nás v lékárně stojí 5ml 690kč, kamarádka mi v Polském Těšíně koupila 2x5ml za 500kč. Vyplatí se to koupit buď v Polsku nebo holky přes MMB nabízejí taky za levněji. I na netu jsou levnější, ale to zas se platí poštovné, musí se to prostudovat. Ta plná cena v ČR v lékárně je šílená.
My teda máme ještě jeden Sab a 2 probiokapky, ten Sab asi ještě budeme kupovat, vypadá to, že zabírá. Samotný Baby Calm nezabíral moc. A čajík nechce, ani na lžičce. Takže kombinujem všechno dohromady 😅 A prdí krásně 🙂

miky: My dáváme taky asi 15kapek, něco nechá na lžičce.

aaadus
1. srp 2010

@evamartinek probiotické kapky mi vydržely 7 týdnů a nestojí 5ml 690,-, ale za tu cenu je toho 10ml. A zabraly úplně parádně, bříško vůbec nebolí a můžu jíst cokoliv. Pro mě je jednodušší dát 1x denně 5 kapek než dávat kapky před každým kojením.

marcelkap
1. srp 2010

@evamartinek Nás stály probiotické kapky 340Kč 7ml, jsou to kapky Bifiform, ne ty co se používají nejvíc Bio Gaia. A měly by vydržet 2 týdny, dýl prý nemají být otevřené a načaté.

cara.m
31. pro 2010

Otvírám tuto diskuzi, zpozorovali jste po podání Sab Simplexu rozdíl ve stolici miminka? My dáváme Sabík dva dny a oba dva dny ji má hodně vodovou 😒

beruskanula
31. pro 2010

@cara.m : jak casto a kolik kapek davas?
my rozdil ve stolici nespozorovali... ale je mozny, ze vliv to na to ma

cara.m
31. pro 2010

@beruskanula dávala jsem zatím jen 7 kapiček před každým kojením (cca co 3 hodiny).

beruskanula
31. pro 2010

@cara.m : 🙂 ja malymu sabika davala a davam max. dvakrat denne 🙂 , kdyz byl uplne pidi mimi, tak jsem mu davala kapicek 5 , pak tech 10 a ted uz zase 5...

mne mudra rikala, ze mame davat trikrat denne 10kapicek

cara.m
31. pro 2010

@beruskanula mi mudra právě neřekla nic, jen že si ho mám koupit. V letáku je 15 kapek, což mi na naše pidi mimi přišlo moc. Ale psali tam před každým jídlem. Je pravda, že dneska už jsem zkusila dvoje kojení bez Sabíku a zatím klepu že ok, tak si říkám, že mu dám jen večer. A pomohlo vám to jen 2 x za den? Protože od té doby co Sabík dáváme jsou prdíky ok, ale zase ta stolička 😒

beruskanula
31. pro 2010

@cara.m : my na prdiky moc netrpeli, tze dvakrat denne kapky stacily, je to dost individualni, ale myslim, ze bys nemusela davat pred kazdym kojo 🙂
my davali jen rano a vecer

🙂

cara.m
31. pro 2010

@beruskanula super dneska to testnu, dám mu až večer po koupání, zatím jsme ok, ale na prdíky jsme před Sabíkem trpěli hodně 😒

beruskanula
31. pro 2010

@cara.m : myslim, ze tak malymu prckovi staci nizsi davky a kdyby ne, tak pridat dalsi fdavku pred kojenim muzes vzdycky 🙂 ...

weri1
31. pro 2010

@cara.m já dávala ob kojo, takže asi tak 5x denně 10 kapek, pak jsem přešla na probiotika a sabky nebyly potřeba

weri1
31. pro 2010

a stolice byla stejná

vysocanka
31. pro 2010

aHOJ NAM OSOBNE TO VUBEC NEPOMOHLO, MOZNA TAK SI MALEJ POMLASKAL, ALE TO BYLO VSE. JINAK RIKALI V PORODNICI ZE IDEAL JE OSMKRAT DENNE PATNACT KAPEK, ALE MY UZ TO NEDAVAME VUBEC JE TO K NICEMU. PRESEDLALI JSME NA BABY CALM. UCINEK JE TO ASI JAKO NEBE A DUDY OPROTI SABU.
PAPA

anieanne
31. pro 2010

Souhlasím s vysocanka. Sab nic moc, a BabyCalm zabírá skoro hned a vždycky.

cara.m
11. led 2011

@vysocanka
@anieanne za jak dlouho Vám začal BabyCalm zabírat?

anieanne
11. led 2011

@cara.m Téměř okamžitě. Hned po podání přestane plakat, a po chvilce se vyprdí.

vysocanka
11. led 2011

JA NEVIM MYSLIM ZE SNAD DRUHY DEN UZ JSME POCITILI, ZE NAM TO POMOHLO... ALE OPRAVDU NEVIM PRESNE..

cara.m
11. led 2011

@anieanne tak okamžitě nám to nefunguje ☹ Včera večer jsme začali a brouček se pořád třápí, teď spinká ale kroutí se a tlačí i ve spaní ☹ Zkusím to ještě zkombinovat s probiotiky, nasadím je odpoledne.

anieanne
11. led 2011

@cara.m Probio jsem taky dávala, dva měsíce Laktobacílky, a pak chvilku Apo Baby Probio. Ale ty už fakt jen chvilku, protože nás prdy naštěstí opustily, a tak už to nebylo potřeba.

cara.m
11. led 2011

@anieanne díky moc, tak to zkusím kombinovat. Měla jsem strach, ať to nepřekombinuju, ale od rána sedím na netu a studuju a prý se to může. Tak jsem je objednala a odpoledne je jdu vyzvednout, chjo. Taky se těším až budeme starší a snad nás to trápení opustí ☹

imzadi
15. únor 2011

jake mate zkusenosti, jak rychle dokazal Sab pomoci? diky 😉

vysocanka
15. únor 2011

nám sab absolutne nepomohl 😒 jedine baby calm nebo lefax

imzadi
15. únor 2011

@vysocanka lefax mame, ale prijde mi, ze nezabira, uzivame dva dny...prave netusim, jak rychle to muze zacit pomahat...

lidiab
15. únor 2011

@imzadi Sab simplex a Lefax, pripadne Espumisan, jsou jedno a totez, ta sama ucinna latka - simetikon. Pusobi tak, ze rozpusti bubliny v tekutine, v tomto pripade bud v lahvicce s mlekem nebo primo v zaludku, a tim zamezi vzniku plynu ktere nadymaji. Pomoct by mel ihned, pripadne po par davkach. Resi ale pouze plynatost, tedy nasledek, neresi celkovou nezralost traviciho traktu a nedostatek priznivych bakterii.

imzadi
15. únor 2011

@lidiab dekuju, ale fakt mi prijde, ze lefax nepomaha...malej skoro neprdi a porad se krouti a to nemluvim o stolici...dnes rano pomohl jen teplomer v zadecku 🙄 espumisam jim uz tyden a taky to neni lepsi...

vysocanka
15. únor 2011

@imzadi kdyz je nejhur tak zkousim i rektalni trubicku nedelam to nejak casto ale to pomuze zarucene. Mas ji?

imzadi
15. únor 2011

@vysocanka mam a uz jsme i vyzkouseli 🙄 nekdy pomohla, nekdy ani ne...dnes rano nam pomohl teplomer, kdyz jsem merila teplotu...