Singulair. Vedlejší účinky mě vyděsily

mayerka
16. črc 2011

Ahoj, ráda bych se zeptala na tento lék. Můj syn (necelé 3 roky) dostal SingulAir mini kvůli podezření z astmatu, trochu sípe. Ale když jsem si přečetla vedlejší účinky, málem jsem odpadla: „halucinace, noční můry, úzkost, agresivní chování, třes, deprese, sebevražedné myšlenky, záchvaty křečí,…“ atd. atd., je toho fakt dost. Zkusila jsem i něco najít na netu ( http://www.medications.com/…ulair/browse ) . Syn je takový dost citlivý, trošku opožděný ve vývoji, tak bych nerada udělala v tý jeho hlavičce ještě větší paseku. Díky za názory

mayerka
autor
17. črc 2011

nikdo nemá zkušenost s tímto lékem? 😔

mayerka
autor
19. črc 2011

ještě jeden pokus... Vážně ten lék nikdo nezná??? 😖

zdamik
19. črc 2011

Ahoj, my máme na podezření z astmatu Ventizol. SingulAir mi nic neříká, bohužel ☹ .

mayerka
autor
19. črc 2011

zdamik - děkuju.. to je teda smůla, co jsme to dostali?!?

jenovefa
9. pro 2011

@mayerka Ahoj, tak jaké jsou výsledky? Na www.rodina.cz jsem našla nějaké info, vesměs pozitivní. Nám ho dr. (4mg) nasadil, syn prodělal zápal plic současně s bronchitidou a v noci kašle. Díky za info.

luciehl.
10. pro 2011

Ahoj, moje skoro 4 dcera ho užívá také,cca přes půl roku,až ted sem se dozvěděla na co ho vlastně bereme,prý aby se předešlo alergiím,neustále sme nemocný,od listopadu 2010,chodí do školky a bylo to každých 14dní rýma,kašel(trpíme na dušnej) nikdy sme nevydrželi ve školce celý měsíc.Měla někdy v 1,5r zápal plic s bronchitidou-hospital.v nemocnici.Mezi tím pořád běžná rýma a kašel, letos v dubnu zápal plic bez teplot doma,květen na alergo,kde nám předepsali na užívání Singulair,červen průdušky v nemocnici-lečba Ventolin/prednison(nebo jak) na další návštěve alergo sme se dozvěděli že budeme Singu.. užívat nepřetržitě,a na dušnej kašel sme dostali domu Ventolín.Koupila sem jí vit. Imunit s hlívou ustřičnou a nevím,vydrželi sme ve školce přes dva měsíce, tak si říkám že jí to trochu pomohlo od běžného nastydnutí.Tedˇsme byli v pátek na kontrole po 10 dnech nemoci se zánětem průdušek a ATB.

Docela si mě překvapila,nějak sem vedlejší učinky nečetla a zarazilo mě to,v příbaláku sem jen hledala na co se to vlastně užívá.Ale snad by nám dr.nepředepsala něco strašnýho 😕 No a na závěr ...já osobně si myslím,že ten Singulair bere uplně zbytečně a nepomáhá jí.na alergo chodíme asi přes těch půl roku a doposud jí tam neudělali žádné alergo ani imunolog.vyšetřený 😠
Omlouvám se že sem se tak rozepsala.

aabbccc
12. pro 2011

zqačali jsme ho brát jednou denně v roce a už hoí bereme dva roky. žádné nežádoucí účinky nebyly a chválíme si ho, nebyly jsme dlouho nemocní s průduškami.....Doporučuji. Ventolin taky dýcháme chamberem.

aajina
13. pro 2011

bereme také asi dva roky ažádné vedlejší účinky nemáme 🙂

gabcos
15. pro 2011

@mayerka tak dcera / 1,5 roku/ taky dostala předepsáno na zmírnění projevu alergie,ale po přečtení vedlejších ucinku jsem prostě dceři nedela a dávat nehodlám !!!

smartiest
21. čer 2014

Se Singulairem máme bohužel velmi špatné zkušenosti. Syn (5 let) ho dostal na astma, od začátku jeho užívání se změnil. Byl neklidný, vydával zvláštní zvuky (měli jsme podezření na Touarettův syndrom), tloukl se do hlavy, pokašlával. Po vysazení se vše vrátilo do normálu a příznaky zmizely. Osobně bych tento lék nikomu nedoporučovala.

vrtelka
26. čer 2014

Nejstarší dcera ho bere,už několik let bez problému,mladčí dceři jsme ho museli vysadit ,protože měla noční děsi co jsme vysadili spí klidně.Syn ho ted taky dostal bereme z hruba tři měsíce a bez problémů. 🙂

salomoun
14. črc 2014

syn ho dostal, když byl malý a měl po něm něco jako halucinace - v noci ze spaní vstával, křičel a byl hodně neklidný a brumlal "něco" nebylo mu rozumět. Tak asi jak komu sedne.

cheacha
17. srp 2014

Ahoj, lék Singulair dostal předepsaný syn (7 měsíců) ve 2 měsících prodělal zánět průdušek, v 6 měsících znovu, dál přetrvává suchý kašel a rozkašlání při námaze. Alergoložka navíc předepsala inhalator Ecobec. Nechci mu v tak raném věku dávat dlouhodobě léky s takovými vedlejšími účinky. Osobně preferuji co nejšetrnější léčbu, přírodní preparáty, homeopatie. Máte někdo zkušenosti s takovou léčbou? Jakékoliv informace ocením. Snažím se teď zjistit co nejvíce, nikdo z rodiny a okolí podobné problémy nemá. Je to miminko a nechci do něj cpát takovou hroznou chemii. Za info budu vděčná, díky.

lucbuc
11. lis 2014

Pokusím se oživit diskuzi. Syn dostal Singulair Mini ve 3,5 letech, přes léto jsme jej nebrali, ale teď by měl brát tyto léky opět od září až do dubna. Připadá mi poslední dobou lítostivý. Máte s tím někdo zkušenosti? Na nemocnost nám zabírá úžasně, ATB 2x ročně, dřívě 5x za zimu a byl více doma, než v MŠ, teď úplně super, ale nechci mu dělat zle na duši. Alergoložka mi na to řekla, že u těchto léků je tato negativní reakce možná, ale jiné léky, které takovéto nežádoucí účinky nemají, už obsahují hormony a tyto jako jediné je neobsahují. Nechala to na mně, co chci napsat a já teď váhám, co je vlastně menší zlo. Díky!

vrtelka
12. lis 2014

Tak ho zkuste vynechat mě se zas zdálo,že syn po něm špatně spí tak mi doktorka řekla at zkusíme vynechat a,že to hned druhy den poznáme a nebylo to tím.Jinak ho berem od půl roku.,ale nemocni jsme stejně.

moucha
14. lis 2014

ahoj, my ho braly od dvou let, do tří let, prášek do jogurtu a nikdy žádný vedlejší účinek jsme nezaznamenali.
Za mě v pohodě.

moucha
14. lis 2014

ted nám ho alergolog předepíše jen na podzim, aby nedostal kašel, jako prevenci....opravdu nám pomáhal.

zuzuzuz
14. lis 2014

My jsme ho brali loni asi 5 měsíců na neustálý kašel a podezření na astma a syn (tehdy 3,5roku) prestoze bez problémů spí celou noc a sám, tak se v noci budil nočními děsy a několikrát se i při řvaní počůral než jsem stihla doběhnout. Nevim zda to bylo timto lekem ale od jara ho jiz neberem a už se to nestalo ani jednou. Nicméně na ten kašel asi pomáhal...

lucbuc
4. led 2015

Zatím Montelar/Singulair poctivě berem, syn se v noci strašně převaluje a mele s sebou, občas i mluví ze spaní, ovšem nebudí se a ráno vstává brzy a přes den nevyspalý není, takže asi OK. Nemocný bývá stále, průdušky jako obvykle, ovšem zvládáme bez ATB, což je opravdu veliký pokrok směrem k lepšímu. Zadýchavat se zadýchává, a to jak během nemoci, tak ikdyž nemocný není. Teď bereme 2. měsíc navíc Ribomunyl na podporu imunity, snad nebude věčně kašlat a obejdem se bez Ventolinu. Ten berem na střídačku se Spiropentem tak často, že si občas říkám, že ze syna pěstuju feťáka. Dávám jen první 3 dny nemoci, jenže kašle tak často, že za měsíc je to stejně hromada dní. Díky za reakce a zkušenosti Vás všech! 😉

emmma01
22. led 2015

Holky, syn bere tento lek od patku. od pondeli registruji zmeny chovani, neposlechne na slovo, ve skolce je agresivni. Myslite, ze to muze byt tim lekem?

jaromir74
23. led 2015

Dobrý den, náš mladší syn ho dostal v prosinci na prevenci. Asi před 14ti dny manželka pročetla leták, protože syn neklidně spal a chodil za námi do ložnice, že měl ošklivý sen. Dočetla se tam také, že může lék vyvolávat křeče. Protože syn měl febrilní křeče již 4x, tak i když poslední před 2 roky, přestaly jsme mu lék dávat. Bohužel minulý týden ho odvezla rychlá ze školky - křeče. Nemůžu tvrdit, že je to kvůli tomuto léku, ale vzhledem k tomu, že poslední "záchvat" měl před dvěma lety, je dost možné, že to nějaký vliv mělo. Rozhodně má syn k febrilním křečím dispozice a tenhle lék mohl zapůsobit. Vznesl jsem v tomto směru dotaz na naši neuroložku, tak uvidím, co se dozvím. Každopádně pokud se u nějakého dítěte objevují febrilní křeče, asi bych tento lék raději hodil do kamen.

urbisa
23. led 2015

U nás žádné reakce neproběhli,kluci ho už berou 7 roků a ani na začátku užívání neměli žádný problém,díky tomuto léku se jejich stav výrazně zlepšil,je asi i pravda,že z toho vyrůstají a nemoci nás nyní trápí minimálně..

petrasipkova1
23. led 2015

mám taky od malička astma po otci, nechci nikoho odsuzovat, to vůbec, spíš mi v hlavě běží co budu dělat když se moje malinká začne dusit jako já ... ale po přečtení vašich reakcí mi běží hlavou, když to má na tolik dětí takové účinky, vážně se nebojíte, co se v těch tělíčkách děje, co ten lék vlastně způsobuje s CNS a co jim to může přinést do budoucna ? Trochu víc mě to děsí. Já jsem naštěstí bez léčby, hormony jsem odmítla, takže mám pro krizová odbobí lék Alvesco, který má nejnižší hladinu a v případě záchvatu cca 1-2 ročně Ventolin na roztažení plic. Někdo tady zmiňoval Ecobene - táta se doteď dostává z předávkování způsobené lékařkou, naordinovala mu vysoké dávky, úplě mu to rozhodilo hladinu hormonů, psychiku, narostla mu prsa, atd. Je to děs, ty nemoci. ☹

dasa72
30. bře 2015

Syn používá singulair již čtvrtý rok. Je mu deset let. Je astmatik. 3x laryngitida, vždy jsme skončili v nemocnici, kde dostal slušnou dávku kortikoidů. Dušnost, neustále záněty průdušek. Když začal užívat singulair, většina nemocí zmizela, občas se nachladí, když mu začne hvízdat na průduškách, přidáme ventolin. Samozřejmě, že používáme i bylinky, ale nejsem žádná biomatka, abych sledovala, jak se mi dítě dusí a nic s tím neudělala. Po vlastních zkušenostech vím, že je lepší, aby měl pravidelný přísun léků, než potom ležel týden v nemocnici na silných kortikoidech. Hraje fotbal, florbal, jezdí na kole. V ničem ho neomezuji. Žádne vedlejší účinky na něm nepozoruji. Je to zřejmě individuální záležitost. Trochu mi mrzí, že se většinou ozve ten, kdo s tím lékem má problémy. Já mám s tímto lékem naopak dobré zkušenosti. Minimálně na jaře a na podrzim koupím drcenou hlívu nebo jiné bylinky na podporu imunity, ale to asi dělá většina maminek. Největší problémy má syn na podzim /plísně, vlhko/, ale i to se dá ustát. Než začal brát singulair, vždy jsme na podzim skončili v nemocnici.

ajapos
18. zář 2015

Musím se přidat k názoru předchozí předchozí maminky. Náš syn od půl roku byl neustále nemocný a kašlal měl nepřetržitě (spastické broncitydy s dušností - třeba i pětkrát za rok). Vždycky jsme skončili na prednizonu, ventolinu, ATB, což mělo sice dobrý efekt, ale po vysazení se vše vrátilo do strých kolejí. Ve dvou letech mu byl nasazen Singular a efekt úžasný (taky vysazujeme na léto). V psychice se změny nekonaly - zůstal pořád stejný raubíř jako předtím. Bylo jen období kdy se sem tam bezdůvadně pozvracel (bez jakékoliv nevolnosti) a když singular užívá tak mu častěji teče krev z nosu (on sám si na to zyvkl a neřeší to), ale benefity (to že může venku lítat s klukama, závodit s dětmi na kole, lozit po stromech bez toho aby se pak dusil) jsou pro mě a myslím že i pro něj větší, než nežádoucí účinyky (které stejně nevím zda jsou způsobeny singularem). Divoká smy má spíš dcera, která je naprosto zdravá a nikdy žádné léky nebrala. Noční "cestování" (a to se Singularm i bez něj) mají obě naše děti obnáší to, že tak kolem druhé hodiny v noci příjdou spát k nám do postele tam za chvíli usnou a my s manželem prcháme spát do pokojíčku, abychom se alespoň trochu vyspali. Kdybych nyní zařizovala byt, udělala bych jednu místnost s giga postelí a bylo by po starostech (člověk je téměř jediný savec který nespí se svými mláďaty 😉) to Nejlepší zkušenost mám stejně s klimatoterapií. V jeho roce a půl jsme s ním byli poprvé u moře a pak bez jakékoliv léčby vydržel půl roku zdraví a to i bez kašle (což v té době bylo nevídané). Takže každý rok se snažím, aby u moře strávil co nejvíc času (jezdí s náma a sbabičkama, takže bez mála měsíc tam je). Lázně úplně super loni jsme byli v Jeseníkách a celý rok ani jednou ATB a to začal chodit do školky (většina maminek co byla s námi má podobnou zkušenost). Dobrý je taky inhalátor, když vidím, že začíná být nachlazený začnem dvakrát až třikrát za den inhalovat Vincentku, pokud má spastický kašel přidám Mukosolvan, pokud se dusí, tak mám rozhodně lepší zkušenost s Berodualem přes inhalátor než z Ventolinem z tlakové nádobky (ale to musíme být doma 😉. Každopádně musím přiznat, že v lázních jsem se setkala s maminkou, která právě psychické problémy v souvislosti se singularem popisovala. Nicméně chlapeček mi přišel celkem v poho, pravda, že před užíváním singularu jsem ho neznala. Je fakt, že tyto "kašlací" nemoci jsou dost mazec obzvláště pokud na to nejste zvyklí manžel já i starší dcera jsme naprosto zdaví a najednou toto. Furt člověk lítá někde po doktorech, když se dusí manžel vždy v panice mě osočuje, že jsem zdavotník tak ať s tím skra něco dělám, furt se oběvuje něco nového momentálně řešíme chrapot spojený s tím, že neumí hospodařit s dechem, takže furt na logo mladý pán na nás háže bobky takže nervičky aby cvičil a tak. Jediné díky za tchýni v důchodu a skvělou šefovou, protože jinak nevím jak bychom to dávali.

madurodam
15. led 2016

ladaMám dvě zkušenosti-syn alergik při zhoršení senné rýmy bral měsíc, museli jsme vysadit- přes den o.k., ale v noci sebou škubal, křičel ze spaní a chodil po bytě. Manžel při užívání měl agresivní chování, bylo to na rozvod, už to nebere. Toť vše.

pernile2003
15. led 2016

Dobry den......ja sama uzivam singulair a ucinky nesleduji.Je to o tom jak cloveku a jak svou nemoc bere a co krome leku pro to jeste dela. Nemocna jsem uz 30let. Dcerka mnela bronchtidu, byla v nemocnici a zustala ji. Krome leku jsem ji mickovala,pohybovala se a chodili sme na prochazky.....po 3 mesicech ma plice ciste a neni nastydla.

wellbeing
6. dub 2016

Také bych potřebovala radu.. dcerka dostala od starší sestřičky zánět průdušek...zabrali až antibiotika, takže po měsíci léčby konečně zabraly antibiotika a mala je ok...ale preventivně jsme dostaly singulair. jsou ji tři měsíce..vše bylo ok...teď ho bereme páty den a poslední dva dny se mala kroutí, strašně bolestivě pláče, jako by jí trápily prdíky...ale nakonec se vždy vyprdí a vykaká,ale je to boj...a strašné trápení...doktorka mi řekla ať nevysazujeme,ale kromě toho singulairu žádná změna a nic jiného už navíc nebere a předtím takové problémy neměla...
Nemáte někdo zkušenost??

dasa72
7. dub 2016

@wellbeing Nemohu vzhledem k věku Vaší holčičky posoudit. Syn bere singulair od cca 7 let. Žádné vedlejší účinky na něm nepozoruji. Pravda je, že jsem se dočetla, že někomu singulair může způsobovat změny chování apod. Již jsem dávala loni touto dobou příspěvek - někde tu bude nahoře. Chci jen říct, že se zatím nic nezměnilo, nezhoršilo, ale ani nezlepšilo. Ptala jsem se lékaře, zda delší používání může nějak do budoucna škodit. Řekl mi, že daleko hůře a nezvratně by byly průdušky poškozeny, kdyby lék nebral. Podotýkám, že náš lékař nepatří mezi ty, kteří cpou do dětí nezřízeně chemii, raději chce dítě vícekrát vidět, jak se jeho stav vyvíjí než nasadí radikální léčbu. Každopádně je singualair dlouhodobější záležitost, zkuste vydržet. Držím palce

lentilka28
10. kvě 2016

mám dotaz, zajímalo by mě, když singulair berou malé děti dlouhodobě, jak je to s očkováním? Děkuji za odpověď!