Sirup proti kašľu pro bábätká. Aký a koľko dávať?

janocka951
3. bře 2011

Caves baby, chcela by som vedieť, či tu je nejaká z vás, ktorá používala špeciálny sirup roti kašľu pre malé bábätká 🙂. Moja nemá zatiaľ kašeľ ale chcem mať v zásobe sirupček. 🙂 Ak tu je táká mamina, ktorá používala sirupček, tak nech mi prosím napíše aký a koľko dávok dávala 🙂

janocka951
autor
3. bře 2011

halóóóóóó je tu nieto????? 😲 Čo nikto nedával svojmu drobcovi sirupček proti kašľu???? 😲

luthien.k
3. bře 2011

@janocka951, pokud by takto malé dítě dostalo kašel, tak hned s ním k lékaři, ten Ti nejlépe poradí, jaký je pro něj vhodný sirup a celková léčba, mít doma něco v zásobě pro kojence na kašel je nesmysl, kašel může dítě mít z různých důvodů a na každý se hodí něco jiného.

kjajule
3. bře 2011

@janocka951 nám dr. doporučila nejdíve něco přírodnejšího pokud to není vyloženě takový ten dusící kašel ale jen takové pokašlávání...http://www.lekarna.cz/mucoplant-jitrocelovy-sir...
a pak pokud nepomuže tak toto http://www.lekarna.cz/hedelix-sirup-1x100ml-2gm...
ale s kašlem bych teda šla rovnou za dr. kort když máš ještě takový prtě...my meli první kašel v 8 měsících... 😠

romana29
3. bře 2011

šla jsem taky hned k doktorce - jen ona dokáže poslechnout a zjistit, jestli není potřeba dát antibiotika nebo tak. Takže zajdi a uvidíš... a teď vidím, že má teprve týden - tak to vůbec neváhej a šupej k ní 🙂

luthien.k
3. bře 2011

@romana29, zakladatelka se ptá čistě hypoteticky... 😉

romana29
3. bře 2011

@luthien.k jejda, tak to jsem přehlídla a aj se mi ulevilo 🙂 , to by bylo asi dost špatný. kdyby takový malý holátko mělo kašel 😵

janocka951
autor
4. bře 2011

@romana29 Ja nehovorim ze nepojdem k dr. ale ked dostane napr. v sobotu aby som ten kasel utlmila 🙂. Lebo z pohotovostami mam velmi zlu skusenost 🙂.

janocka951
autor
4. bře 2011

@luthien.k Ja nehovorim ze nepojdem k dr. ale ked dostane napr. v sobotu aby som ten kasel utlmila . 😉 Lebo z pohotovostami mam velmi zlu skusenost .
😅

luthien.k
4. bře 2011

@janocka951, a to je právě otázka (na lékaře), jestli kašel potřebuje tlumit nebo dávat něco na odkašlávání atd. Prostě minimálně do půl roku bych dítěti na kašel nedávala bez doporučení lékaře nic, později se jistě nic nezkazí zmiňovaným jitrocelový sirupem ve variantě pro nejmenší nebo Hedelixem, ale ne dřív.

janocka951
autor
4. bře 2011

@luthien.k ja len chcem vedieť približne aky sirup možno nedostane vôbec kašel 🙂. V porodnici mna upozornovali ze vela babatiek je chorych v 1-5mes. A ze si mam kupit nieco na kasel pre malu 🙂.

berenika39
4. bře 2011

@janocka951 v tom případě není žádná ostuda si do té porodnice na oddělení šestinedělí zavolat, k telefonu chtít dětskou lékařku a poprosit jí, aby ti poradila, že chceš mít doma něco připraveného a ona ti řekne konkrétní výrobek.
Ted je to v šestinedělí hodně náročné, já vím, máš spoustu otázek, starostí o malou...to je běžné. Ale věř mi, že na veřejném foru ti prostě nikdo neřekne spolehlivě, co máš dělat. Poradíme ti, s čím máme zkušenost, ale co se léků a nemocí týká, to je tak nebezpečné, že si to neumíš představit. kdyby ti tu někdo napsal, dej malé AAAA a ona se potom osype, bude mít prudkou alergckou rakci, nepomůže jí to...co potom?
O sirup si zavolej k vaší pediatričce případně do té porodnice a hlavně - nemysli na to, že malá bude hned nemocná. dneska sse dá i v noci koupit cokoliv, užívej si maličkou a kdyby náhodou, zajdete k lékaři🙂))).
Tak at jste zdraví všichni🙂)))

luthien.k
4. bře 2011

@berenika39, Ty to umíš tak hezky napsat 🙂

janocka951
autor
4. bře 2011

@luthien.k dakujem 🙂