Suprový krém na opruzeniny - Sudocrem

aaabbbc
6. led 2010

maminy, objevila jsem suprový krém na opruzeniny¨- Sudocrem!!! Kam se hrabe bepanthen!Vyzkoušejte. Loupala se nám kůže pod paží a v tříslech, bepanthen, imazol nezabíral, tak jsme zkusili sudocrem a je pokoj.... Doporučuji!

lenkabu
24. únor 2011

Sudocream je super,ovšem osobně za zázrak označuju Imazol 🙂

kikimaruska
24. únor 2011

@slavkah jinak malej se jako uplné mimi takto ošklivě oprudil po ubrouskách ještě v porodnici (tam používají sestry pouze ubrousky vlhčené) a pak jednou doma. Když byl větší, příčina byla třeba i v novém příkrmu, nebo když byl nemocný či dostal třeba ovocnou štávičku z ovoce a pak měl stolici též agresivní...a začala hned reagovat s kůžičkou. Takže v době opruzenin vyřadit i třeba přesnídávky a ovoce,štávičky...

luci_enka
24. únor 2011

ahoj holky, tak nam se na opravdu hrozne opruzeniny osvedcil pouze a jen Pityol... mela na prdelce uplne otevrene ranky, vsechno se jen zhorsovalo vlhcenyma ubrouskama (coz jsem si dlouho nechtela pripustit, protoze ji to nikdy problem nedelalo), takze Pityol vse zachranil, zazracna mast... ted uz po kazdem kakani radeji sprchujeme, ubrousky uz nepouzivame, jen v pripade nejvetsi nouze... 🙂

kikimaruska
24. únor 2011

@luci_enka první mamina co znám a má stejné zkušennosti 🙂 ,on ten krém snad nikdo moc nezná. Mě ho doporučily sestry hned v porodnici, když bude nejhůř, tak pro něj...Sice nevypadá vábně ani nevoní po fialkách, ale pomáhá. Byla tu na Koni i diskuze, že na krabičce píší dávkování-děti od 10 let...ale dr.ho dávají dokonce i nejmenším předčasně narozeným miminkům s tou nejcitlivější pokožkou v případě potřeby...a na prevenci mají právě Lavarizini ...teda rybku.. 😉 .Tenkrát náš pediatr o té masti nic nevěděl, jen nám dal Fialku a sušit, fénovat a pak Bepanthen mast a to nám teda nepomáhalo vubec...jen se to zhoršovalo až do těch mokvajících puchýřků☹

luci_enka
24. únor 2011

@kikimaruska ano, ano 🙂 sice je tam nejake varovani, ze az od 10 let, ale kdyz se pouzije parkrat, vysledek se hned dostavi, nemuze to miminku ublizit.. ja jsem ho koupila jen proto, ze mi ho poradila mamka, ktera pracovala 40 let v lekarne... a fakt to bylo jedine, co pomohlo, uz to bylo ve stadiu, kdy nic nezabiralo, ani Bepanthen, ani Sudocrem, ani Imazol... takze na uplne nejhorsi stavy jedine doporucuji.. sice smrdi a barvi, ale tech par dni se to da vydrzet 😅

kikimaruska
24. únor 2011

@luci_enka jen souhlasím 😉

slavkah
25. únor 2011

diky vsem za rady, mamka mi z cr posle i tu rybi i na nejhorsi ten pityol 😝

weri1
25. únor 2011

prej je na pityolu psáno od 10 let 😕 😕 je to pravda?

weri1
25. únor 2011

@kikimaruska píšeš že ho nikdo moc nezná, vždyť je to známá mast, mamka na nás nic jiného nepoužívala..no a proto jsem se divila že je psáno až od těch 10 let

weri1
25. únor 2011

@slavkah je rybilka a rybí mast, tak ať to nepoplete 😉 ať ji neprodají tu ribylku, ať řekne že chce tu lékárenskou

marhulinka
25. únor 2011

Tak pro nás je Sudocream zase jako nejhorší 😀 Hold každému mimi vyhovuje něco jiného. U nás je nejlepší Bepanthen 😉

kikimaruska
25. únor 2011

@weri1 jestli je Pytiol známá mast nevím, moje mamka ho neznala a žádná maminka z mého okolí též ne...jen několika dalším pomohl na silné opruzeniny, když jsem jim ho právě doporučila já🙂, a mě ho doporučili lékaři a sestry na Nov.JIRP.. A s tím užíváním jsem to psala už výš...je to tam opravdu tak psané...

weri1
25. únor 2011

@kikimaruska jj už jsem to četla, a teda dost se divím, že to tvoje maminka nezná. Já si ji pamatuji, ještě když byla sestra malá a to bylo před 23 lety 😉

kikimaruska
25. únor 2011

@weri1 No vidíš, mamka nás měla před 27🙂, pamatuje si Leniensku...ale jinak ona používala olejíček a pudr-zásyp Aviril...tak asi proto (toto malýmu hned nakoupila....) Za její doby se prý hlavně pudrovalo, což se dnes spíš zas odsouvá do pozadí...Hlavně z dnešní maminy tu mast vubec neznají, protože na to reklamy nejsou, přitom stojí pár korun a je účinná...

weri1
25. únor 2011

@kikimaruska tak já mám taky 30 a byla i tenkrát, jen jsem chtěla napsat, že si ji pamatuji i já. Nechápu proč se od pudru ustupuje 😕

kikimaruska
25. únor 2011

@weri1 jo jo, nám pediatr i v porodnici říkali...at hlavně nepudrujeme, že to zacpe pokožku a ta nemůže prý dýchat nebo co..a častějí se mimi zaprudí... 😕 😝 .pudr jsem měla, ale začala používat až od 5 měsíce, kdy se ty opruzeniny ustálily a používala sem právě Aviril...který byl suprovej, ale třeba po Johnson N Johnson pudru se mi zas osypal...ale myslím, že to bylo těma bylinama,protože syn nesnášel aloe vera a heřmánek v plenkách, krémech, ubrouskách...a Aviril olejíček kupuju stále a mažu se jím leta i já..No, tak třeba některé maminy taky přijdou na pytiol více...spíš mi každá doporučovala Bepanthen (kterej nám ale nepomohl)...a já mým kamarádkám zas doporučuju Rybilku,Lavarizini a ten Pytiol...

weri1
25. únor 2011

@kikimaruska já malýho mažu tou rybí mastí od začátku a musím zaklepat, žádné opruzeniny. Klepu hodně silně 😀 a na tělíčko používám leniens ale taky namíchanou v lékárně! Je to levný a učinný

kikimaruska
25. únor 2011

@weri1 já právě začínala na Bepanthenu. První silné zapruzení měl ještě v nemocnici...a pak asi měsíc po propuštění ☹ ...až sem si pak po neúčinkování rad pediatra (fialka, fénovat,větrat a za čas rybilku) vzpomněla na Pytiol a výsledek byl znát hodně rychle...takže bepanthen jsem si nechala pro sebe a zustala u těchto dvou...a časem se babi pyšnila, jak má krásnej zadeček, že zásypuje Avirilem (babi koupala, když jsem byla na víkend na odpočinek 😀 )..tak jsme střídaly podle potřeby i ten 🙂

weri1
25. únor 2011

@kikimaruska tak já ten Bepanthen nepoužívala proto, že doktorka řekla ať ho nedávám, že je to prostě zase jen reklama. Ale omlouvám se všem komu vyhovuje 🙂 Mě moc pomohl na bradavky, když teď malej sem tam zatáhl zubama. Za 3 dny po bolesti 😉

kikimaruska
25. únor 2011

@weri1 taky jsem si ho nechala na bradavky 😉 , mě ho doporučily kamarádky maminky a ty měly teda holčičky a ty prý na opruzení trpí méně...jim vyhovoval. Mě na to, jak drahý je, zklamal 😒 ...ale já jsem ho upotřebila...

jarka082
17. kvě 2012

synovi zabral výborně, u dceři nepomohl, takže zkoušíme dál, teď zrovna mažeme Oliatum a zatím to vypadá, že dobrý....máte s ním někdo zkušenost? pěkný den

jarka082
21. kvě 2012

@jarka082 : Oilatum je to, omlouvám se za překlep...

avantgarda
18. črc 2013

Ahoj holky, jak píšete, každý miminko je jiný. Nám se skvěle jako prevence osvědčil Bepanthen. Pokožku zvláčňuje, je po něm opravdu hebká a hezky promaštěná. Když jsem jednou musela řešit opruzeninu dostala jsem od doktorky recept na mast, kterou mi připravili v lékárně. Prý v případě, že opruzenina již vznikne, je potřebné postižené místo mazat mastí, která ho vysuší. A pak zase mazat Bepanthenem. Od doby, co jsme opruzeninu vyléčili, věnuji prevenci a mazání fakt velkou pozornost a při každém přebalování zadeček nechám pořádně oschnout nebo ho důkladně osuším ručníkem a pak máznu Bepanthenem.

ratatooy
18. črc 2013

tak u nás je sudocream hitovka na kterou nedám dopustit,když už jsme opruzeniny mely ale musim řict že jsme na ne moc nerpěly ykdyby byl malej dlouho v jedny plince

lulii
18. črc 2013

Tak u nás absolutně nezabral bepanthen, přišlo mi, že ten to snad ještě zhoršil. Najeli jsme na sudocream a bylo skoro okamžitě po problému 😉

adelka21
18. črc 2013

Taky používám Sudocrem a jsem spokojena, Bepanthen nic. Nechápu, proč nám Bepanthen v porodnici tak doporučovali, u nás teda nezabírá, se Sudocremem vidím hned zlepšení 😉 😉 😉

iv123
25. črc 2013

A na jaký druh ekzému se používá ten Sudocrem? Může se to dát i na suchý flíček?

skvrne2
5. srp 2013

Ahojky, prosím kapku jinej dotázek. Malýmu je 16měs a má stále nějaké bebí :o( Přemýšlím o té mastičce Bepanthen Plus. Máte někdo zkušenost? Zaujala mě nabídka http://www.akcniletaky.com/letak-drmax-lekarna-......... Předem dík za info

elastiq
9. zář 2013

Také mám dobrou zkušenost s krémem Sudocrem pro děti proti opruzeninám a potom klasický Bepanthen mast, ta se nám také osvědčila

kocour1
26. zář 2013

Já jsem sudocream také dostala v porodnici - vzoreček. Ale musím říct, že jsem raději používala Bepanthen. Vyhovovalo mi více jeho antialergenní složení a jeho prokázané účinky proti opruzeninám. Při používání Bepanthenu máme od opruzenin pokoj.