Suprový krém na opruzeniny - Sudocrem

aaabbbc
6. led 2010

maminy, objevila jsem suprový krém na opruzeniny¨- Sudocrem!!! Kam se hrabe bepanthen!Vyzkoušejte. Loupala se nám kůže pod paží a v tříslech, bepanthen, imazol nezabíral, tak jsme zkusili sudocrem a je pokoj.... Doporučuji!

achalteke
6. led 2010

Sudocream u nás nezabral, vyzkoušeli jsme mastí dost a úplně nejlepší je zelený Babylove z DM, je nejlevnější a nejlepší a vydrží na kůži i několik hodin 😉

soanpe
6. led 2010

a ještě líp funguje na opravdu mega opruzeniny až do krve (sofí je má,když má zubní průjem 😝 ) od biodermy abcderm change.

dont_speak
6. led 2010

Nedočetla jsem celé.. tak nevím jestli někdo zmiňoval Niveu S.O.S 😉 taky je dobrá

bielanevesta
6. led 2010

u nás jedine bepanthen!! na ten nedám dopustiť 🙂

kutcher
7. led 2010

tak sudocrem spatny neni davaj ho zdarma v porodnici do toho boxu, my pouzivame rybilku, jako prevence supr, ale kdyz se udela opruzenina uz moc nepomaha na to nam vzdy zabraly bepanthen a welleda a zhorsuji nam to astrid batole a aviril.

aponchie
7. led 2010

je ten sudocream i na akne a problematickou plet?nebo ma nekdo s timto konkretne zkusenost?

mobina
7. led 2010

Známe, používáme. V kombinaci s Imazolem je za chvíli po opruzeninách...

jeudi
7. led 2010

je super ale v nejhorších případech je to samej zinek

marionka121
21. led 2010

Ahojky, tento krém je vhodný u miminek nejen na opruzeniny, ale i na různé mokvavé fleky na krčku nebo v podpaží. Druhý den po namazání to není červené, a behem pár dní to zmizí úplně...😀

susik77
21. led 2010

sudokrem je na opruzeniny nejlepsi! zkoseli jsme aj kdyz mela mala ted suchy ekzem, ale nezabral. pomohl nam az excipial lipolotio-asi na 2.den pouzivani. Ja trpim na atop. ekzem a jedine co mi ho zlepsuje je krem Atopos od Cannadermu-dostat v lekarne 😉

deathy
23. led 2010

Ahoj, my to ze začátku různě střídali - z kufříku z porodky Rybilka, tak tu jsem používala cca měsíc, dva. Vzorek Sudocreamu jsem vyndala až nedávno, když se malý udělal takový červený flek pod dudlíkem. No, řekněme že to zabralo. Ale co jsem chtěla říct, hned po Rybilce jsme začali používat Penaten a malá snad za celý její dlouhý život neměla ani jednou opruz. Nevím jak je to s koupí Penatenu u nás, každopádně jestli máte možnost a někdo jezdíte do Německa, tak doporučuju. Velký 500g balení cca 120,- a vydrží a u nás funguje.

kinsi
1. únor 2011

@aaabbbc I nám sa vynikajúco osvedčil - používame cca od 10 dní (keď sa jej začervenal zadoček) doteraz a už nikdy nemala nijaký problém. Fakt výborný.

kinsi
1. únor 2011

@jeudi a čo vadí na lokálne podanom zinku? Prečo len "v najhoršom"?

lidiab
1. únor 2011

Nas syn na opruzeniny netrpi vubec, ale jednou jsem u nej na dupce objevila takove bile pupinky. Mazala jsem Sudocremem a za 2 dny bylo po problemu. Jinak preventivne, asi dvakrat denne po stolici, mazu ochrannym kremem s panthenolem z Ultra Sensitive rady z DMka. Sudocrem je vyborny, ale preventivne bych ho moc nepouzivala, hodne vysusuje. Proto take neni vhodny na suchy exem, jak pise Susik77, tam je potreba nebo hodne mastneho.

@aponchie Ano, pouziva se i na akne. Vysusuje pupinky a dezinfikuje 🙂

petanah
3. únor 2011

taky jsme pouzivali Sudocrem ,ale po case prestal zabiral a nam se osvedcil nemecky Penaten..ten je snad uplne na vsechno co se tyce kuze..mazu s nim opary,akne,ekzemy,cokoliv a vzdycky zabral jak me tak detem.. urcite se da sehnat nekde na netu(nezkoumala jsem) a v nekterych mestech jsou obchoddy primo s touto kosmetikou..je sice dosti draha ale opravdu dobra.. kdyz nepomohlo nic,penaten pomohl spolehlive😀

kikimaruska
3. únor 2011

Když syn trpěl na opruzeniny...tak v té době v ČR Sudocrem ještě běžně nebyl, ale pak časem mi ho sousedka ukazovala, že si ho nechává dovézt z Anglie (my však nestihli vyzkoušet) . Já používala zprvu Bepanthen, ten ale na opruzení nezabral vůbec. Na ty mokvavé opruzeniny zabral vždycky pouze Pythiol, stojí asi 35 kč a dávali ho už na nedonošeneckém doktoři a doporučovali. Ovšem ne jako prevenci, ale jako léčba. Když už jsem nevěděla co dělat...ten vždycky zabral. Pak jako prevenci jsem používala Rybilku, Rybí mast z lékárny nebo tu zelenou Babylove z DM 😉 .V porodnici i nemocnici používali míchanou rybí mast a na opruzeniny právě Pythiol.

olcab
4. únor 2011

Ahojky tak nám se Penaten vůbec neosvědčil,malá se mi po něm oprudila,mažem rybilkou a nivea krém proti opruzeninám a občas sudokrém a zatím v pohodě 🙂 každy mímo je jiný

mataharyy
5. únor 2011

Ahoj, tak u nás bepanthen byl max. jako prevence když už došlo k opruzení tak byl naprosto na nic... Po imazolu se to vždy ještě zhoršilo, takže ten letěl oknem, sudokrém zabral jen občas (na drobné začervenání, jináč už pak taky ne), pak se k nám dostal penaten tekutý pudr (tady snad k nesehnání, ale dovezli nám ho z rakouska) a ten zabral pokaždé i na větších plochách, no a když bylo jo ouvej tak ne radu jsem zkoušela genciánu (pozor na fleky 😎 ) a na to normální mastnej krém, např modrá indulona a bylo po starostech, dítě bylo sice fialové, ale i doktorka mě za to pak pochválila a u nás úspěch zaručen 😵

eloana
5. únor 2011

Ahoj take pouzivame sudokrem🙂

ined77
5. únor 2011

@aaabbbc 🙂 ...to souhlasím 🙂 ...prvních asi 8 měsíců jsem používala jen bepanthen a pak vyzkoušela sudocreme a už jsme u něj zůstali 😉 .u druhého miminka začnu opět s bepanthenem už kvůli prsům a pak zase přejdeme 😉 .
na opravdu opruzeniny pomůže ten sudocreme daleko více než bepanthen 😉 .
náš malý byl opruzený opravdu jen párkrát, nejvíc když bral ATB a měl z toho průjem, jinak vůbec 🙂 .

markiivo
6. únor 2011

Pěkný večer holky ,já mám taky dobrou zkušenost s krémém SOS nivea je výborný,ale i Bepanthen mast.

jzizala
6. únor 2011

za nás Welleda krém na opruzeniny, úžasně zabírá na ty už hoodně červený opruzeniny.fakt je supeer

jzizala
6. únor 2011

jinak sudocrem jsem musela vyhodit,taky jsem ho malé koupila a stačilo 1x namazat a léčili jsme to pak týdne jak se mi po něm hrozně osypala ,asi jí vadí nějaká složka v něm.Ale každé mimi je jiné.

kristiluky
6. únor 2011

u nas zaberá sudocrem úplne na všetko-od miminkovského atop,ekzému, cez opruzeniny, škrabance, proste všetko, nedám nan dopustit, ak je po nom pokožka trocha suchšia vždy doplníme obyč. modrou indulonou a super

slavkah
21. únor 2011

z ceho jsou nejcasteji opruzeniny? malej se nam minuly tyden poprve oprudil a porad se to vraci, uz ma 7,5 mesice ubrousky pouzivame porad stejne (pampers, babylove) muze na ne byt tak pozdni reakce nebo maji opruzeniny i souvislost s rustem zubu??? pleny mame take stejne , nic nepomaha bepatnhen,sudocream, ....

dendaz
21. únor 2011

Mohu jen souhlasit. Sudocrem jsme také používali... 😉

weri1
23. únor 2011

já používám rybí mast namíchanou v lékárně a nikdy jsme žádné opruzeniny neměli a vím že doktorky kamarádkám taky radí tuhle mast, když je opruzenina

weri1
23. únor 2011

@slavkah tak omývej vodou, nač ubrousky?

slavkah
24. únor 2011

@weri1 bohuzel neziju v CR a tady rybi mast nevedou, zkusim si ji nechat poslat, no ubrousky jsou o dost praktictejsi, hlavne kdyz nejsem doma, jen jsem chtela vedet jestli je i jina pricina nez ubrousky - napr. jsem slysela rust zubu apod.

kikimaruska
24. únor 2011

@slavkah zkus se na rybí mast poptat pod názvem Lavarizin...je to to samé, jen v ČR se tomu říká rybí mast, ale v některých lékárnách ji i tady pod tímto názvem prodávají (namíchanou). V nemocnici jí měli též pod tímto názvem, ale přitom je to rybka... 😉 .Jinak nám pomohl pouze Pytiol, stojí asi 35 kč tuba. Ta rybí je dobrá jako prevence,ale na opruzeniny těžší (mokvající puchýřky) nám nepomohla...,jen ten Pytiol.