• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn dostal Panadol čípek znovu už po 3 h. Co mám dělat?

28. ledna 2011 
Ahojte, mám na vás takový dotaz - máme 2,5 letýho kluka, 12,5kg kterej má 39°C a na doporučení doktora již z minulé nemoci dáváme panadol čípek a 3h po něm nurofen sirup. Večer jsem manželce řekl, ať spí, že malýmu dám léky já, jenže se obávám, že jak jsem byl ochrápanej, dal jsem mu znovu panadol čípek, tudíž ho dostal po 3h a já jsem teď vyděšenej, co všechno jsem mu provedl, co mám teď dělat?
28. led 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já bych zavolala dr, ale myslím, že se pro jednou nic hroznýho nestane, ale pro klid v duši bych volala
28. led 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mno paracetamol je hepatotoxický v dávkách nad 700mg u dětí dle hmotnosti.....
pokud dostal čípek jednorázově po 3h tak asi ten 125mg že???? takže i když jsi ho dal po 3h ne po šesti tak riziko je velice nízké.....
28. led 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som tiež v nevedomosti pri horúčkach dala malému dva krát za sebou po 3 hodinách panadol čípok, nič sa nestalo, že to jednorázovo nieje taký problém.
28. led 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
nic se nestalo, pokud to nebyla dospělácká dávka. dětský paralen je 125mg a to je tak poddimenzované, že když horečka vyletí náhle a hodně, doporučí ti první dávku dvojitou - podle hmotnosti. Nic takového bych nepokoušela cíleně a znovu, ale určitě se neboj, navíc by se už do rána něco dělo. Klid.
28. led 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek