Syn má alergii na penicilín. Mám pokračovat v léčbě?

hanah_2002
15. zář 2007

Ahoj maminky,

mám 9-ti měsíčního syna, který má angínu. Dr. mu předepsal PNC, ale zřejmě má alergickou reakci. PNC bere 4 dny 3x denně a dnes se mu kolem zadečku udělali pupínky, které postupují až na zádíčka. Nejsem si ale jistá, jestli to není opruzenina, protože ty antibiotiku mu způsobily průjem.
Nevím tedy, jestli mám v léčbě pokračovat. Každopádně pokuď se to do zítřka nezlepší, tak zajdu na pohotovost.
Já sama mám silnou alergii na PNC. Nevíte dědí se tyto alergie nebo je človíček získá až během života?

Moc děkuji za vaše zkušenosti a názory 🙂

zero
15. zář 2007

Ahoj Hanah
starší dcera má taky alergii na PNC.Projevilo se to u ní přibližně okolo roka.Jednou jsme je dostali na zánět stř. ucha a bylo to v pohodě.Po 2 měsících ho měla zase tak nám znovu nasadili Amoclen a osypala se mi po něm na bříšku a zádičkách.Taky jsem nevěděla co to je tak jsem letěla na pohotovost.Radši si tam zajdi taky,tenkrát nám mudr dala dokonce nějaký čípky kdyby ta alergická reakce byla silnější a začala otékat.Ale nebyly potřeba.Samozřejmě že nám léčbu přerušila.O dědičnosti nic nevím.Měj se a přeju dobré pořízení.

matijkova
21. bře 2015

Dobry den moje mala mela take alergii na pnc zaclo to pupinkama na zadickach pak na brisku a do finale mela cele telicko jeden pupinek jak se ji to slilo dohromady 2 krat jsme byly na pohotovosti a pokazde daly kortikoidy jak v cipku tak v sirupu a v nedely vecer uz jsme skoncily v nemocnici . jestli muzu porodit dojit k lekari za jistotu nic nedate drzim palce Matijkova

tarra27
21. bře 2015

@hanah_2002 neriskovala bych a zajela k lekaři, atb vymění za jiné, taky účinné a budeš mít klid ty i malý.... 😉

jetynka
21. bře 2015

@matijkova
@tarra27 Holky to už je stará diskuze asi 7,5let 😀

tarra27
21. bře 2015

@jetynka :D jsem si vubec nevšimla :D

matijkova
22. bře 2015

tez jsem si nevsimla 😀