Syn má asi moučnivku. Co na to pomáhá?

weri1
26. zář 2010

Malej má předpokládám moučnivku. Bílej jazýček, dolní ret. Bradavky mi to nepostihlo a ani ho to nebolí. Je na to něco jiného než ta fialková vodička?

truksl1
26. zář 2010

ahoj, my s tim taky bojovali.... pokud mas moznost si koupit nebo si nechat koupit -v nemecku prodavaji ustni krem Nystaderm mundgel ( normalne v lekarne , bez predpisu),ktery nam vzdy zabral. je trochu nasladly, takze mimi bude chutnat 🙂. a urcite vyvarit dudliky!

krupice
26. zář 2010

ahoj, my měli taky moučnivku a v lékárně mi poradili homeopatika borax, už si nepamatuju to ředění, ale v lékárně ti určitě poradí i s tím 🙂. Jinak po homeo jsme za dva dny měli vyléčeno 🙂

editah222
26. zář 2010

Na moučnivku skvěle zabírá Pagavit, jsou to takové větší "vatové tyčinky" co se puživaji na čištění nosánku, které jsou napuštěné něčím co dětem strašně chutná 🙂
Z homeopatik se použiva Borax, ředění 5CH cca 3-5x za den.
Kombinace těchto dvou věcí nam pomohla za 2 dny.

imanicka
27. zář 2010

Na moučnivku mě paní doktorka doporučila TANTUM VERDE ROZTOK nanašet na vat.tyčinku lehce v pusince potřít pro prcka to bylo příjemné a hlavně učinné dva dny a moučnivka byla pryč 😅

dashin
27. zář 2010

Taky nás to trápilo a zabrala nám taky až ta kombinace pagavitu a homeopatika borax. Doktorka nám ale bohužel nejdřív poradila genciánovou violeť, tu jsem dávala bez úspěchu skoro dva týdny, až pak jsem se dočetla na více místech, že má být údajně karcinogenní 😖 Pagavit jsme v žádné lékarně nesehnali, objednávala jsem ho přes net a mám doma ještě pár balení tyčinek, které nepoužiju, tak případně můžu darovat, jsme z prahy 5.

klosky
18. dub 2011

Ahoj holky, můžete mi poradit? Naší malý se dneska ráno na jazýčku udělaly bílé skvrnky. Nevím, jestli to je moučnivka. Je nám 8 měsíců a už dlouho nekojíme, co to může být??? Jsem z toho nesvá...

petasa
19. dub 2011

JE NA TO JEN TA GENCIANKA A HLAVNE POCTIVE MYT DUDLICKA NEBO LAHVE CI HRACKY,ALE V TOMHLE VEKU SE TOMU ASI NEVYHNE NIKDO

petula1981
21. dub 2011

taky jsme měli moučnivku a doktorka nám nejdřív předepsala genciánku, tou jsme mazali 14 dní a vůbec nepomohla, vůbec se to nezmírnilo. Na další kontrole doktorka doporučila koupit si pastilky Halset (jsou na záněty ústní dutiny) a rozpustit ji ve vodě a mazat tím pusinku. Nevěřila jsem tomu, ale vážně nám to pomohlo. První dva nic žádná změna, ale pak se to začalo mírnit a nakonec to zmizelo úplně.
Já si vždycky ráno rozdrtila jednu pastilku pomocí paličky na maso, pak jsem si do skleničky dala asi jeden centimetr převařený vody, do toho nasypala ten prášek a vždycky při přebalování tím tu pusinku mázla (pomocí vatových tyčinek) - jakoby jsem se snažila to bílé s té pusinky setřít pryč.
A jak píše petasa - hlavně mýt dudlíky a prostě všechno, co si strká do pusiny.

zezulakova
1. led 2013

Ahoj holky, mám na vás prosbu, malé je 11měsíců a pořád se jí vrací moučnivka, hlavně na stranách tváří v pusině! Můžete mi některá prozradit jak na to vyzrát, mudr. ta nám pořád rve genciálku, ale já už jsem z toho běstná, malá prská, plyve mi to, takže si dokážete představit ten masakr, máme koženou sedačku a je zničená, od tohodle cajku a nejde to dolů. O tom halsetu jsem slyšela, ale v lékárně to nedoporučují......, ani to neměli, tak, že má septolete stejnou účinnou látku, tak jsem vzala to, myslíte, že to mám teda malé rozpouštět a dávat jí to? Ještě jsem jí koupila homeopatika oscillococcinum. Už jsem z toho fakt na mrtvici. Poradte mi prosím, děkuji moc, s pozdravem Maruška.

vrtule83
1. led 2013

Nejsem si jista, ale na něco v pusině jsme měli Aloclair, je to i vodička i gel, nezbarvý. Vím, že jsme to měli i na afty a tak, tak zkuste zjistit.

petra49
1. led 2013

Ahoj taky jsme bojovali, dr doporučila genciánku- tu jsem odmítla, pagavit tyčinky taky nepomohli až jsme si dojeli do německa pro infektosoor mundgel a za 3 dny byla moučnivka pryč- nechápu- proč se u nás neprodává- tam je volně prodejná

hansed
1. led 2013

Tak dcera měla moučnivku hooodně, tak první den jsem jí to mázla genciánkou, pak jsem udělala odvar z heřmánku, to jsem jí dávala pít, i jsem jí tím vytírala papuplku, namáčela do toho dudlák a za chvíli byl klid 😉 samozřejmě je potřeba vyvařit dudlíky, šidítka, omýt hračky apod. 😉

terezka312
1. led 2013

Nám zabral jedině Mundgel, který jsme si nechali poslat z Německa, druhý den bylo po moučnivce, jinak nepomohlo nic, nebo aspon´ ne tak rychle a trvale. Dá se objednat i od nás na některých stránkách v čr.

monad
1. led 2013

ano je to na předpis od dětské taková namíchaná bílá vodička v kombinaci s gelem na zuby jsme měli za 4 dny pryč, a ŽE TO BYL MAZEC, MĚLA TO I VKRKU CHUDÁČEK.. pálí je i když pijou

petkula
1. led 2013

Daktarin oral gel (ze zahraničí) nebo infektosoor mundgel (jak už psaly holky). Taky nám nic nepomáhalo, až toto zabralo, bohužel se u nás neprodává, takže jsem si to objednala. Zabral nám ihned a moučnivka se už nikdy neobjevila.

nellygray
1. led 2013

Z domácích zdrojů-mně se povedlo zklikvidovat moučnivku u syna silným černým čajem. Někde jsem se dočetla, že to zabírá a fakt zabralo. odličovací tamponek jsem několikrát denně namočila do čaje a vytírala pusinku kam až to šlo a za dva dny to bylo pryč.
Mmch, černý čaj výborně zabírá i na opruzený zadeček. 😀

veronique2v1
9. lis 2014

Dobré dopoledne, naše děťátko má moučnivku a vypadá to, že homeopatika nám příliš nezaberou, zatím dáváme druhý den. Měla bych velký zájem o gel Infectosoor, Daktar gel anebo Daktarin gel. Vše se kupuje v Německu či v Rakousku. Nemá někdo doma v zásobě? Cena nerozhoduje a manžel by si pro to osobně zajel kamkoliv. Děkuji moc za odpovědi, Fuknová #soor #moucnivka

P. S. pomohl někomu ten odvar z heřmánku? nemůže být alergická reakce? děkuji za odpovědi

romanina
19. črc 2015

Ahoj maminky.Prosím vás je gencialka na předpis? A nebo co jiného zabírá na moucnivku a jaké jsou crny, děkuji moc za rady 🙂

alyssa18
19. črc 2015

My jsme na moučnivku dostali u doktorky Mycomax (nějaká vodička) a už po prvním použití bylo 90 % moučnivky pryč. Zbytek zmizel při druhém použití a ještě dvakrát jsem to synovi potřela pro případ, že by se vrátila. Jsou to 4 dny a zatím je to ok (ťuk ťuk).

kattyd
20. črc 2015

Doktorka na moucnivka malému napsala Nystatin gel, trochu problém ze v běžných lékárnách to neměli, ale nakonec jsme sehnali a zabírá to velice rychle, druhy den už pusinka byla témeř bez moucnivky. Mě na prsa dr doporučila neocid gel, i když jsem měla pocit ze je mám OK, preventivně jsem mazala.

blahova_andrea
20. črc 2015

já teda zkoušela různé věci, ale nakonec jsem vždy sáhla po genciáně a ta jediná pomohla 😅

1984maminka
2. led 2017

@terezka312. Dobry den.Mohu mundgel použít proti moucnivce v pusince detatka které ma jen dva a půl měsíce?Jak často se pusa vytira?Dekuji.

malabobo
15. kvě 2017

@1984maminka pro takhle malé miminko se používá Nystaderm Mundgel. A můžete použít až 6x denně a to před a po kojení 🙂

nijij
15. kvě 2017

My bojovaly snad 4 tydny použily jsme vše. Nakonec zabrala homeopatika borax 5

1984maminka
16. kvě 2017

Používala jsem infektosoor mundgel,větší balení,na štětičku trochu gelu,vytřít postižený jazyk po jídle a dávala jsem mu probiotické kapičky.
vypotřebovala jsem asi dvě třetiny tuby a bylo to pryč 😎 Dosud se to nevrátilo.Malý to asi měl ode mě po porodu a já byla navíc po porodu na antibiotikách a kojila ho,tak to asi taky mělo souvislost.
Sice me gel přišel na 500,protože jsem ho musela nechat poslat z Německa,ale pomohl a navíc měl sladkou kakaovou chuť,tak malému nevadil

barb86
26. čer 2017

Ahojky maminky nevim co mám použít na moučnivku pro měsíc a půl starou holčičku. Poradíte mi? Děkuji

nijij
26. čer 2017

@barb86 z vlastní zkušenosti kdy jsme bojovaly snad 4 týdny. Nejvíce zabrala homeopatika Borax 5 s kombinací neocide gel

evitang
26. čer 2017

Ahoj. Může v boji s moučnivkou pomoci i desinfekce Aquaint? Na příbaláku píšou, že se dá stříkat i do dětských úst.. Popř. stříkáte to někdo na savičky a dudlíky místo vyvařování? Je to méně účinné? 🙂

barb86
26. čer 2017

@nijij Děkuju a jak se to používá?

monaly
26. čer 2017

Homeopatika Borax 😉 ani ne za 2 dny bylo vyleceno 🙂