Tymiánová mast (krém) od firmy Just. Kde ji seženu?

vojtisek2007
31. říj 2010

Ahoj všem, prosím o radu kde sehnat tuto mast (krém) - byla mi doporučená na sáhodlouhý vleklý kašel a rýmu u Vojtíka, v lékárnách nic a na netu jsem toho moc nenašla, jen jeden odkaz na Aukru - ale tam nevím, jestli je to vůbec ono....netuším jak má vypadat ani kolik má cca stát.
A prosím, jestli s ní má někdo zkušenosti, napište. Díky

evaviki
29. pro 2011

@mamkamarketa no nijak extra.. na taky slabsi kasel asi ano, ale na laryngitidu nie... ☹

raubirka
30. pro 2011

Ahoj holky, jsem z Prahy a mam k dispozici Just, teda muzu zalat i pro mimoprazske , samozrejme....
Just je vybornej, sama jsem to zacala delat, abych o tom vic vedela....

basol
28. srp 2012

@evaviki na laryngitidu je super TANNEN sirup, taktéž z firmy J/N

naomi6
2. říj 2012

Ahoj, máte někdo zkušenost s olejem ze 31 bylin od Justu? Přemýšlím o tom, že bych ho koupila. Od Justu mám tymiánový krém a Eucasol a jsem spokojená, jen váhám teď s tím olejem, je dost drahý. Díky za odpovědi.....

petka80
2. říj 2012

@naomi6 ano, mám ho a spokojená jsem. Ono ho zas stačí malinko, takže vydrží dlouho. Akorát pozor - nedoporučuje se dětem. Právě proto, že je tak silný.

naomi6
2. říj 2012

@petka80 Aha, tak to je blbý, pro sebe mi to přijde škoda 😉 . A můžu se zeptat, na co všechno ho používáš a jak?

petka80
2. říj 2012

@naomi6 já na to teď zase koukala a píšou tam, že se nemá dětem do dvou let, pak už teda asi jo, ale je to fakt mazec, stačí jedna kapka a je to silný jako blázen.
Ono to má strašně široký použití, na plno věcí, ale já to používám hlavně při nachlazení, když mám rýmu a cítím ty šíleně plný dutiny, tak si potřu trochu spánky a čelo (spolu s tou tym. mastí) a je to hned lepší, uleví se mi....
Ale to spíš, že to mám doma, tak po něm sáhnu, původně jsem ho dostala, že je super na afty, ale to jsem nikdy nezkoušela. Já vždycky zapomenu, že ho mám doma 😀

naomi6
2. říj 2012

@petka80 Tak děkuju, naší malé je 21 měsíců, tak to by už se asi vyplatilo. Takže bys ho doporučila? Je to velký rozdíl mezi tou tymiánovou mastí a tímhle? To víš, řeším teď každou korunu..... Nějak nutně to nepotřebujeme. Musím zaťukat, že malá ještě nestonala, ale právě mi to někdo vychvlaoval, tak jsem si říkala takhle preventivně před tou zimou....

petka80
2. říj 2012

@naomi6 tak to bych to asi neřešila, ta tym. mast mi přijde taky super, a když tak to koupíš, až to bude potřebovat. Nebo si to nech dát jako dárek třebas od někoho nebo tak, třeba časem.

llluckaaa
2. říj 2012

@petka80 Péťo, co že je dobré na afty? Já mám pořád minimálně jeden v puse a něco účinného by se mi hodilo.

naomi6
2. říj 2012

@petka80 No asi jo, nechám to teď být, myslím, že ten tymián bude zatím stačit. Tak díky moc za rady a za ušetřené penízky 😀 Papa

petka80
2. říj 2012

@llluckaaa Luci, prý tahle "31" od Justu, ale nikdy jsem to nezkoušela. Já na afty stříkám aloe vera sprej, s tím mám dobrou zkušenost. Ale jestli se jich nemůžeš zbavit, tak v tom může být i něco jiného - oslabená imunita nebo ti vadí nějaký jídlo (mně třeba ananas). Je to hnus, taky na ně trpím, a starší dcera taky 😖

dagina
2. říj 2012

Mažu sebe a holky od jara - hrudník, záda, pod nosem a u spánku a bohužel výsledek nevalný..., ale přináší pocit čistoty a svěžesti, tak mažu dál 🙂 , je hrozně příjemná na čuch 😵 . Ještě je dobrý tymiánový sprej, stříkám před spaním do ložnice.

llluckaaa
2. říj 2012

@petka80 Hm, za několik stovek se mi moc zkoušet nechce 😒 Taky bych za tím viděla oslabenou imunitu, ale s tím je to těžké, poslední dobou jím opravdu zdravě a pestře, takže v tom by neměl být problém. Jo, ananas je na mě taky moc výrazný, ale ten jsem zrovna poslední dobou zrovna neměla a afty se mi stejně teď pořád vrací. Možná se jen moc stresuju a mám málo spánku ☹ Aloe pomáhá na afty? Že bych si ji (kytku) půjčila od tchýně a mohla bych zkusit pomazat... Genciánka mi moc nezabírá a nějaká potírací voda vyrobená v lékárně taky nijak zvlášť ne ☹

petka80
2. říj 2012

@llluckaaa jo, aloe určitě, pokud máš k dispozici přímo tu kytku, tak neváhej!
A jinak prý nejíst citrusy a podobný agresivní jídla, plus to třeba může být i z nový pasty na zuby, ústní vody a pod.

llluckaaa
2. říj 2012

@petka80 Aha, tak zkusím vyžebrat na tchýni. Víš co, já jich nemám moc, ale spíš 1 nebo 2 ale dlouhodobě (trápí mě to teď asi tak půl roku, ale mívala jsem je i dřív, ale ne tolik). Zatím jsem si nevšimla, že by mi to dělalo nějaké jídlo (až na ten ananas, který je hodně agresivní, a někdy kyselé kiwi).

wikkinka
18. led 2013

Ahoj, zrovna koukám na všechny staré příspěvky - já můžu just a nahrin jen doporučit. Moje mamka ho dělala před cca 18ti lety, takže vím na čem jsme se sestrou vyrostly. Olej 31 je prostě na všechno - teploty, bolesti, záněty (kloubů)... jde dát i do aromalampy..... prostě na všechno na co si jen vzpomenete. Jen obsahuje šalvěj, takže není vhodný pro kojící maminky (zastavuje tvorbu mléka). A je dost silný, protože obsahuje éterický olej z máty peprné a ten má opravdu grády 🙂
A ten tymiánový krémík - obsahuje kafr, proto je možné zčervenání kůže - prokrvuje. Jinak můžu doporučit Echinacinu. S dcerou chodíme plavat (od miminka) a teď v těch mrazech ji vždycky dám 2 - 3 x denně lžičku sirupu a malá mi netrpí žádným nachlazením, natož chřipkama. Taky hned po plavání ji mažu tymiánem - i preventivně od podzimu do jara (v létě se nemaže, je to zbytečné).
Na afty by mohl být dobrý citronový olej.

juliany
3. dub 2013

Ahojík holky just dělám a mám ozkoušeno kde co jsem se vším moc spkojená eucasol je super beru ho sebou už skoro všude 🙂

marketinkakopretinka
19. dub 2013

@naomi6 tak co, poridila jsi si ho nakonec? jak jsi s tim olejem spokojena? je to jeden z nejkvalitnejsich eterickych oleju a pritom jeden z nejlevnejsich, jen mate ta cena, ptz je to 50 ml!!! ostatni jsou jen 10 ml. Jsem poradce, tak kdybys potrebovala poradit, tak jsme na to skoleni 🙂

naomi6
21. dub 2013

@marketinkakopretinka Ahoj, zatím jsem ho nepořídila, máme tymiánovou mast, eucasol, s tím zatím vystačíme, ale spíš bych se tedy zeptala na sebe. Plánujeme druhé mimi, tak se chci zeptat, zda bych třeba neměla něco brát. Nějaké vitamínky na posílení imunity. Minulý týden jsem byla nemocná, tak nevím, zda snažení neodložit na příští měsíc. Možná to moc řeším, ale nechtěla bych nic riskovat. Zatím zobu kyselinu listovou. Díky za reakci.

marketinkakopretinka
21. dub 2013

@naomi6 jestli chces, tak muzu poslat na maila produkty Just, ktere jsou vhodne pro tehotne, kojici zeny a novorozence.

hojda
21. dub 2013

@wikkinka Jak se používá olej 31 na teploty? Nikde nemůžu najít návod, jak se můžou ty produkty používat.

hanakunzf
26. dub 2013

Ahoj holky, kdyby jste někdo chtěly cokoliv ze sortimentu JUST a Nahrin a jste z okolí Berouna, nebo Praha - Západ, napište mi. Ráda vám pomůžu s výběrem a objednám všechno, co si budete přát. 🙂 Mám také skvělé zkušenosti a již téměř celý sortiment v koupelně. 🙂

radushka1
15. kvě 2013

holky možná se ptám už na zodpovězenou otázku, ale tu tymiánovou mast používáte už pro maličká miminka na prdíky, mám doma měsíční holčičku a bojujeme s rýmou, dá se použit už i tam malého dítěte na pomazání pod nosíkem? Děkuji.

evaviki
18. kvě 2013

@radushka1 pod nosem malilinko asi ano, ale mazat urcite nee, mohla by se vyhazet.. Nebo to dej na kapesnik a poloz pobkiz hlavicky, aby to citila..

radushka1
19. kvě 2013

@evaviki moc děkuji za radu 🙂

katuska85
21. kvě 2013

ahoj,holky nemáte některá odzkoušený Narosan od Justu?Prý je dobrý na posílení imunity...

ivetaci
28. čer 2013

@katuska85
Ahojky, já mám výborné zkušenosti s pomerančovým narosanem od Justu. Pomohl mi vyléčit latentní tetanii 🙂 . Mohu dodat 🙂 . Volejte nebo pište 777 572 078, iveta.cikanova@seznam.cz. Mám i výborné zkušenosti s dalším sirupem na prostatu. Taťka si ho nemůže vynachválit.

libenecka
11. srp 2013

kdyby jste cokoliv potrebovali od Justu nebo jen poradit, tak pisnite!🙂)

venuss
7. zář 2013

ahoj holky, mám doma 7mi měsíční holčičky a nemůžeme se zbavit kašle, již přes měsíc mají vlhký kašel, tymianova mast, ani eukasol nezabral, ted jsou holky na antibiotikach 3ti den a zatim nevidim zadne zlepseni.
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tannen sirupem popř. jestli byste mi doporučily i jiné přípravky.Mockrát děkuji. Zkusím cokoliv.