Užívá Sumetrolim+pije jen jablečnou šťávu. Jak to řešit?

holcina83
26. říj 2013

Hezký den mamky, možná se to tu už někde řešilo, ale je toho moc a nemůžu najít nic konkrétního k mé otázce... Dcera 1,5 roku dostala Sumetrolim na zánět močového měchýře. Mám hodně pít a nejíst kyselé. Jenže to je u nás docela problém 😲 Nic kromě jablečné šťávy mi pít nechce ☹ Už nevím, co jí vymyslet. Zkoušela jsem jí dát heřmánkový čaj, z flašky, z hrníčku, na lžičce, vše bez úspěchu. Vzhledem k tomu kyselému tu jablečnou šťávu pít zřejmě nemůže, je to teda spíš čajík, ale jablka obsahuje a taky kyselinu citronovou 😲 Jak jste to řešili Vy? Můžete něco poradit, co dát jiného nejlépe podobného?

berynka
26. říj 2013

@holcina83 už si to moc nepamatuju, ale v tu dobu dcera ještě pila mlíko z flašky, tak to měla ráno a večer, pak slabý oslazený černý čaj a sladkou šťávu (vybrala jsem v DM, aby tam nebylo tolik toho vit. C) a když jsme třeba potřebovali chytat moč, tak jsem koupila Jupíka. Teď třeba dělají jakoby s příchutí coly 😅 . V tuhle chvíli je to menší zlo, než kdyby se nepřeléčil ten zánět a měla málo tekutin.
Ještě můžeš zkusit, jestli by nepila něco z brusinek. Třeba v Ikee mají džusík i šťávu.