Vigantol, už měsíc jsem je nedala. Neublížila jsem malé?

wwpetulkaww
6. kvě 2014

Dobrý den, po narození jsme od Dr. dostali Vigantol kapičky...dávají se jedna denně a já jsem na ně nějak zapmněla a už měsíc jsem nedala...nevím si rady co dál a jestli jsem malé nějak neublížila. Prosím poraďte 😢

wwpetulkaww
autor
6. kvě 2014

Nasadit znovu či už nedávat???

lenkalenulka
6. kvě 2014

Urcite davejte!

lrg
6. kvě 2014

Měla jsem to samé, poctivě jsem dávala, ale pak se přidali další léky a já už zapomínala, takže jsem spíš nedávala než dávala. Taky jsem pak v panice zjišťovala, jestli jsem něco nepo a dozvěděla jsem se, že spousta mamin ani nedává, nebo jen v zimě. Takže za měsíc nepodávání si troufám říct, že se určitě nic nestalo 🙂

verunka_korunka
6. kvě 2014

Vigantol beru i ja pres zimu. Mam to od neurolozky na podporu nervoveho systemu. Je to doplnek za to ze v zime nemas moc vitaminu D ze slunicka 🙂
A pochybuju ze jsme my kdysi tyhle kapicky dostavali.... Takze bych se tim nestresovala a zacni klidne davat znova. Doktorce o tom rekni na prohlidce at se pro jistotu presvedcis 🙂

kocka5
6. kvě 2014

Já malému dávala Vigantol poctivě a asi v půl roce jsem měla pocit, že má na hlavičce trochu volnou kůži, jako je tomu třeba u psů. Zrovna druhý den jsme šli k mudr, tak jsem jí to řekla a ona na to, že má špatné vstřebávání vítamínu D. Píchla mu injekci a do týdne dobré😀.
Z toho plyne si myslím, že by jsi to už poznala. Takže jen obnov dávku. 😉

frantiska85
6. kvě 2014

Určitě neublížila. Taky jsem na ně většinou zapomínala. Zkus si na ně vybrat konkrétní čas nebo činnost ve dne, která ti je připomene - mně takhle připomínalo večerní čištění zubů, že si mám vzít vitamíny

gosa22
6. kvě 2014

začni znovu dávat, každý den ve stejný čas a poctivě ho dodržuj, nejhorší je si říct...během dne kapku někdy dám...to se většinou zapomíná...vit D se získává sluníčkem, ale takhle malé mimi má na slunění čas...ten měsíc by snad vadit neměl...jde o to, že se to dává proti křivici 😒

anina32
6. kvě 2014

Nenervuj se že si něco zkazila, ale zacni dávat znovu. Je to potřebný vitamín, jak píšou ostatní, já pořád ještě dávám i když je malýmu už 20měsíců. Každý večer po koupání, je to rituál: namazat, obléknout pyžamo, učesat vlásky a kápnout vigantol, už čeká s otevřenou pusou 😉

hofka1
6. kvě 2014

@verunka_korunka jestli jsme něco dostávali jako mimina nevím, spíš ne, ale pamatuju rybí tuk a nějaké vitamíny ve školce🙂

zickemartina
6. kvě 2014

nic tragickeho se snad nestane ale polepsi se! - vigantol se dava jako doplnek na promenu chrupavky v kosti, proto je dulezity v tomto ranem veku kdy nevystavujes deti slunecnim paprskum, prirozeny zdroj je tak minimalni.

astyna88
16. kvě 2019

Pokud davas umele mleko,tak tam je jej dost 😉 pokid kojis,tak kapni na bradavku pred kojenim nebo primo do pusy diteti. Ja ho prvnimu synovi nedavala,nadymal se a promena byla patrna hned. Tak jsem mu kapala Jamieson,ktery zase nesnasi druhy syn 😀 bud vigantol,nebo jine kapky,pripadne z um staci.

krucis
16. kvě 2019

Kapky jsem nedávala ani u jednoho z dětí, nadýmaly...Kojila jsem, UM nepil ani jeden. Všechny 3 jsou zdravé a nic se jim nestalo.

luckaamilan
16. kvě 2019

Na zapade napr v Anglii sa Vigantol ani iny vitamin D nedava a ocividn im to nikomu neublizuje. My sme tiez nedavali.

pavlinakm
16. kvě 2019

@astyna88 by me zajímalo proc reagujete na prispevek z roku 2014??

journals
16. kvě 2019

@luckaamilan na zapade se D dava. Teda zkusenost z USA a Kanady

astyna88
16. kvě 2019

@pavlinakm

ono se vás to nějak dotklo? 🙂

hanka_12345
16. kvě 2019

@pavlinakm ja kolikrat na neco zareaguji a pak si vsimnu ze to je 5 let stary ....si nekdo proste nevsimne

bayt
16. kvě 2019

@wwpetulkaww Já jsem dávala od jednoho měsíce do jednoho roku. Vy ale máte starší dítě ne? Už bych nedávala....

pavlinakm
16. kvě 2019

@astyna88 nedotklo, jen by me to zajimalo

astyna88
17. kvě 2019

@pavlinakm

Proste to na me vyskocilo,jako aktualni,nic vic nic min 😀