Za jak dlouho po užití antibiotik dát probiotika?

mamkamarketa
26. říj 2011

Ahoj,
poradte mi prosim po kolika hodinach po uziti ATB dat synovi probiotika?
dekuju

berenika39
26. říj 2011

ahoj, hned, jakmile začne atb brát, co nejdřív. a jestli myslíš jako po podání těch atb, tak dávej probiotika každé ráno a večer....myslím, že to je jedno, ale probiotika se mají dávat u atb celou dobu, nejlépe i potom nějaký čas. at je brzo zdravý🙂

bufina
26. říj 2011

Pokud ma atb po 12ti hodinach, tak se probiotika davaji v pulce, po sesti hodinach. To uz ty atb tolik neucinkuji a neznici ty probiotika.

luthien.k
26. říj 2011

Uprostřed mezi dvěma dávkami atb. (je to důležité z toho důvodu, jak píše bufina), nejlépe s jídlem, aby jich co nejvíc přežilo kyselé prostředí v žaludku.

pajapoj
26. říj 2011

my máme na probiotikách napsáno 2 hodiny od podání atb

ffiinnkkaa
26. říj 2011

Tak v nemocnici dávali malému antibiotika i probiotika do jedné stříkačky!!!

maminka001
26. říj 2011

A fakt to pomáhá na žaludek?Beru atb a dost mě bolí břicho,může to byt stoho?Stačí jíst probiotické jogurty nebo to musí byt probiotika?

kammka
26. říj 2011

atb účinkují po celou dobu, než se dá další dávka a ještě s přesahem cca 2 hodiny.. takže je to jedno..
ale do jedný stříkačky bych to nedávala. pracovala jsem v nemocnici, tak vím, že atb pokud se zpozdí o cca hodinku sem nebo tam, nic se neděje. kdyby v polovině doby mezi užíváním už fungovala méně, to by byl asi docela průšvih..dát to do jedné stříkajdy asi není moc logické, ale vím, že by se ani neměla atb dávat ze stříkačky, kvůli zátěži žil. lepí je podávat z infuze 100ml kapačkou. ale to pacienta dost obtěžuje a je to i drahé, takže se to dělá, jak se to dělá.
spíš kvli zátěži žaludku bych probiotika dávala extra.. existují tobolky, které se vysypávají, tak normálně s mlíkem nebo jogurtem ke snídani.

dagmar35
29. bře 2014

Nejlepší zkušenost s probiotiky mám od biopronu, užívám je při ATB jak já tak i moje dcerka. Většinou je bere za 2 hodiny po braní ATB. Dříve jsme žádná probiotika nebraly, ale potom jak dceři nebylo dobře, měla průjmy, zvracela tak jsem se paní doktorky zeptala, co je dobré k nim brát a doporučila právě probiotika od biopronu. A jak jsem se dívala i na jiné diskuze, tak si je jak maminky tak dospělí hodně chválí.

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
teja86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ilonka12345
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kamulin
5. únor 2015

Já když jsem si tenkrát poprvé pořizovala k antibiotikům i probiotika (protože jsem se o tom poprvé od lékárnice dozvěděla :/ ), tak jsem dostala Biopron Premium a bylo mi řečeno, že probiotika by se měla brát zhruba v polovině toho dávkování, jakože když máte antibiotika po osmi hodinách a dáte si je třeba v 8, tak probiotika si dát ve 12, pokud máte probiotika po dvanácti hodinách a dáte si je v 8, tak probiotika si dát v 14,00... no a tím se řídím dodneška.

triny77
9. únor 2017

Takže když je bere v 19:30 antibiotika, tak v kolik dát laktobacily?

herbinaaa
26. únor 2020

starší tema, ale znovu otevřu. Jak dlouho dávát současne s antibiotiky malemu ditěti i probiotika? Stačí dávát to ještě cca týden po dobraní antibiotik?