Za jak dlouho zabere Vitella Ictamo?

lucka662006
20. zář 2013

Ahoj maminky, které máte zkušenosti s pastou Vitella Ictamo, za jak dlouho zabere batoleti na vyrážku na jedné straně bradičky? (asi od slintání, jídla...nebo nevím, z čeho to má.....už zkouším vše možné) Na obalu píšou několik týdnů mazat, ale to se mi zdá příliš dlouho, není to jen reklamní trik, aby prodali co nejvíce? Nemělo by to zabrat do týdne? Už jsem z té její vyrážky zoufalá a toto je asi 7. přípravek, který zkoušíme... Děkuji.

luthien.k
20. zář 2013

@lucka662006 do toho týdne by měl být vidět efekt určitě.

lucka662006
autor
21. zář 2013

@luthien.k Díky, ta vyrážka jakoby mizí tam, kde mažu Vitellou, ale po okrajích se tvoří nové pupínky...mám ty pupínky myslíte namazat imazolem nebo je potřeba vitellou mazat i širší okolí vyrážky? Děkuji moc....

luthien.k
21. zář 2013

@lucka662006 klidně Vitellu. Otázkou je, jestli vyrážka je původu chemického/mechanického dráždění nebo má jiný důvod, čili zda to mazání spraví nebo je příčina jinde, například v potr. alergii.

lucka662006
autor
22. zář 2013

Děkuji za reakci, no právě. Ona má celé tělíčko krásně čisté, jen pod pusinkou pupínky, které vůbec nesvědí. Už jsem zkoušela vynechat veškeré kyselé ovoce, hlavně jablka. Také jsem zkoušela vynechat mléčné výrobky. Bez vlivu na pupínky, vyrážka tam stále byla. Teď zrovna zkouším vynechat banán a zdá se mi, že se to trochu zlepšuje, předtím měla pravda banán skoro denně. Jen nevím, zda může vůbec existovat alergie na banán, když se doporučuje jako jedno z prvních ovocí a také ho měla již od 12ti měsíců často a až na 18ti měsících by se jí potom dělala vyrážka? Kojím ještě 2x denně. Tak možná je to vynecháním banánů, možná tou vitellou, i když u té vyrážky je to jeden den lepší, další den horší a tak stále dokola. Setkala jste se s alergií na banán u batolat? A pokud ano, trvala stále, nebo odezněla např. ve 2 nebo 3 letech? Děkuji moc.

luthien.k
23. zář 2013

@lucka662006 alergie na banán určitě je (kamarádky dcera měla po jeho podání dokonce anafylaktický šok - ale to byla silná alergička na kdeco), ale tady bych to tipla spíš na reakci na histamin - zralé banány mají hodně histaminu, který dráždí i nealergiky. Je ho hodně v jakémkoli hodně zralém ovoci či zelenině (obligátní jsou jahody, rajčata...), taky v kakau, v kvašených potravinách, v potr. s konzervanty, barvivy a aromaty, moc ho je ve zrajících sýrech, rybách (pokud nejsou zcela čerstvé), ve směsích koření... Zkusila bych dát pozor na tyto potraviny (zezačátku se vyhnout zcela a později dávat jen malá množství) a vidělo by se.

lucka662006
autor
23. zář 2013

děkuju, to jsou ale právě věci, které jí skoro nedávám (teda kromě banánu, ale ten už teď taky ne), kakao měla za celý život 2x, kvašené potraviny vůbec, stále čtu etikety a dávám jí jen to kde nejsou konzervanty, barviva a aromata. Rybu měla občas, jídlo jí vůbec nekořením....zralé ovoce popravdě má, hrušky, švestky.... ale všude čtu, jak mají mít děti hodně ovoce a zeleniny....tak mě to dost mate. Dnes vypadá vyrážka zcela jinak, uprostřed ložiska skoro vyhojená a asi 6 pupenů po okraji vyrážky, skoro mi to připadá, jakoby se např. kvasinky rozlézaly po kůži pryč tam, kde není vitella...jestli je to možné:(