Zduřelé prsní žlázy u miminka. Mám smíchat vodu s lihem

slavicky
24. lis 2010

Potřebovala bych poradit. Naše maličká (10denní miminko) má zduřené prsní žlázy, na jednom prsíčku víc. Doktorka mi dnes řekla hlídat teplotu a dávat studené obklady - prý smíchat převařenou vodu s líhem. Nevíte někdo kolik líhu na kolik vody? Nebo nějakou jinou radu? Děkuju předem za odpovědi.

terezt
24. lis 2010

Ahoj Slavicky, nase mala to mela taky, ale doktorka nic nerikala. Teda rikala, ze je to normalni, ze je to kvuli tomu, ze ma z briska jeste hodne mojich hormonu, ze to odezni samo. (I kacenku mela takovou zdurelou.) A taky jo, uz ma prsicka normalni. Obklady jsme nedavali...

jarynek
26. lis 2010

ahoj, naše malá to měla taky..hned po porodu a pak taky asi v 6 týdnu. Vůbec se ničeho nelekej, nic jí nedávaje a hlavně se nepokoušej to mačkat. Moje doktorka mi říkala, že to je prostě jenom nějaká hormonální změna u miminka nebo u tebe ( přenesená přes mléko). Navíc hned po porodu je to úplně normální_prostě hormonální nerovnováha..miminko si na všechno zvyká. Moje malá to v tom 6 týdnu měla fakt velké. jedna úplně normální a druhá velká, že to zvedalo až body. A za týden bylo po všem. Jenom kontroluj, jestli jí to nečervená a nemá teploty. Ale uvidíš, že to bude v cajku. Takyj sem byla vydivočená. 🙂

pablinka
26. lis 2010

ahoj, potvrzuju to, co ostatní, malý měl taky zvětšená prsíčka a doktorka mi taky potvrdila, že to je z těch hormonů ode mě získaných přes mlíko a že to časem přejde... přešlo 😉. Nic jsme s tím nedělali.

bohunka85
26. lis 2010

Náš Kubík to měl taky - a to je chlapák.Do cca 6ti týdnů bylo vše v pořádku!Zato dnes mi začal šíleně chraptit.Skoro to zní,jako by mutoval.Když pláče,tak jen otvírá pusinku a nic.Jinak je v pořádku... ☹

septim
26. lis 2010

ahojda nase mala Lucka to mela take nic jsem s tim nedelala, v nemocnici mi tenkrat rikala doktorka ze je to normalni a samo odezni. Dokonce z toho Lucince teklo neco jako mlicko 😉 Nechala bych bejt a nic nedavala.

zvirka
26. lis 2010

Přesně jak píšou holky, malý to měl taky, je to úplně normální, odeznělo to. 😉

sambucca
26. lis 2010

Moc nechapu pani doktorku, je to vubec pediatricka 😲 ? Zdurele prsni zlazy jsou normalni jev u novorozencu vlivem hormonalnich zmen v tele zeny po porodu a startem kojenim - v mlicku je davas i miminku, samo to odezni, stejne tak jako zvetsene nebo intenzivnejc zbarvene genitalie 😉

takyja
26. lis 2010

Ahoj, malá měla zduřelá prsíčka také, dvakrát z jednoho při masáži ukáplo dokonce mléko a měla také pseudomenstruaci. Řešili jsme v porodnici na neonatologii a řekli, že je to naprosto normální (ostatně je to snad i ve všech knihách o mateřství/miminkách).

petronelka7707
4. říj 2014

Ahoj holky🙂 jsem tady poprvé a dnes jsem malé našla taky zduřenou bradavku. Máme dva týdny tak jsemz toho taky byla docela v šoku. Děkuji za vaše zprávičky, budu víc vklidu. K lékaři jdu až příští pátek, tak uvidíme. Zatím je to v klidu. petronel 🙂