Zyrtec pro děti. Přejde ji ta únava?

smajlik
12. pro 2010

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat na Vaše zkušenosti. Dcera má problémy s dýcháním nosem, na ORL nám bylo řečeno že nosní mandle není tak velká aby musela jít ven hned, že až ve třech letech. Problémy máme prakticky od narození a spíš se to horší, Simča v noci chrápe že je jí slyšet přes dvoje zavřené dveře a podobné "lahůdky" . Doktorka nám napsala nejdřív Fenistil kapky, ty nezabraly, a teď Zyrtec - v návodu píšou 2xdenně pět kapek, my máme brát 1x denně 10. Jenže Simonka je po nich hodně ospalá, což by teda zase tak nevadilo , jelikož je od přírody nespavec, ale 12 hodin v noci a 3 přes den jsou opravdu hodně, a to je celé dopoledne ještě unavená a protivná ... chci se zeptat, přejde to třeba po týdnu nebo tak? U Fenistilu taky byla utlumená, ale cca pět dní a pak si zvykla ... Zatím bereme čtvrtý den ...

georgine
12. pro 2010

@smajlik ahoj mě se nezdá že by zyrtec měl až tak velké uklidňující účinky, měl by působit spíše na otoky sliznice jako takové a ne na bdělost.. to je na zvážení s lékařkou, určitě to není dobré. Asi ji to nějak nesedí, dá se nahradit něčím jiným, na trhu toho je dostatek, takže zkoušet.. zajdi k dr.. ju?

jinak my u Kubíka brali zyrtec(resp. ZODAC stejné složení) na průdušky denně cca 5měsíců a žádné tyto účinky jsem nezaznamenala.. 🙂 takže to asi normální nebude, navíc mě dr říkala že to nemá účinky jako např dithiaden, takže tak.. pá

smecka
12. pro 2010

S dětským Zyrtecem zkušenosti nemám, ale já ho brát nemůžu, protože mě nehorázně utlumuje. Na nikoho v mém okolí to takový vliv nemá, i v příbal. letáku se píše, že se po tom může i řídit .... já bych po něm stále spala jak kotě. Zodac už na mě takové účinky nemá. Zvláštní, ale je to tak.
Takže bych ti radila zkusit jiný přípravek.

pattie
13. pro 2010

Naší malé jsem párkrát dala klasický Zyrtec (1/2 prášku) kvůli alergii a byla vždycky strašně unavená a protivná. Myslela jsem, že po tom usne a bude OK, ale jak píšu, byla jen protivná....

mauska
13. pro 2010

Malá brala Fenistil kapky a teď nám MUDra řekla, že jsou po nich děti často unavené a dala nám Zodac, který to prý nedělá. Takže radím přejít na Zodac. Účinek by měl být stejný, jen bez té únavy 🙂

dvojka
13. pro 2010

Já se na to dneska ptala dětský a ta mi řekla,že je lepší tu dávku v takovém případě rozložit do dvou.Takže pět kapek ráno,pět večer a když ani pak útlum nepřejde přejít třeba na zodac