10 měsíční syn nesedí, je na tom vaše dítě podobně?

cernalu
24. čer 2012

Synovi bude v sobotu 10měs a nesedí, jen se plazí, když ho zkusím posadit neudrží se (jinak ho úmyslně neposazuji, vím že se to nemá kvůli páteři), okolí mi postupně začíná řikat co s tím jako budu dělat??? Byla jsem v klidu, každé dítě je přeci jiné, syn je prostě lenoch, s pohybem to nepřehání ale čím víc se okolí ptá tím víc mi to vrtá v hlavě, jestli to je "normální"?! Dr nám na 8měs prohlídce dala čas do 10.měs a pak prý nás asi pošle na rehabilitaci....

paffi
25. čer 2012

Tak naše malá si sama sedla taky až v 10ti měsících. Už lezla, chodila kolem nábytku, ale nesedla si. To je ale asi úplně jiný případ. Každopádně pokud vám Dr. napíše rehabilitace, tak to bude jen dobře a aspoň si budete jistí, že jste nic nezanedbali.

spagatice
25. čer 2012

@snufi Ta rehabilitace na míči nemá s vojtovkou nic společného, ale my to náhodou cvičíme u stejné sestry jako tu vojtovku. Vojtovku jsme cvičili do toho 7. měsíce, potom neuroložka řekla, že cvičit vojtu nemusíme, tak jsme přestali. Na další kontrole na neurologii v devíti měsících nám ale řekla, že musíme cvičit na míči, protože potřebuje posílit svaly. Ta sestra se rozhodla, že bude dobré, když budeme pokračovat trošku i s vojtovkou.

usounek25
25. čer 2012

Můj syn začal lézt po 4 až v 10,5 měsících, teprve potom si začal sedat. Samozřejmě když jsem ho zkusmo posadila tak seděl, ale různě se klátil apod. Takže jsme prostě čekali, až si sedne sám. Dr. nic neřešila, řekla, že každé dítě má své tempo. Uvidíš co řekne tvá dr., pokud vás pošle na cvičení, myslím, že malému to jen pomůže, určitě neublíží. Ale pokud je to lenošek, tak bych to nehrotila. Ale chápu, že přiblblé otázky okolí jsou otravné, mě se ptali už v synových 6ti měsích zda sedí 😒 .

jasekd
25. čer 2012

@cernalu Diskusi nectu, nemam cas, tak se asi budu v necem opakovat. Kluk lezl od roka, posadil se az potom, postavil se tak v 15ti mesicich a chodi od 21,5. Dle neurologa v poradku, necvicili jsme, proste ma sve tempo.
Po zkusenostech se synem a s tim, jak dlouho mu to trvalo, a proto, ze dcera ma vrozenou vadu nohy, tak jsem ji chtela mit fakt OK, jsem se vydala na rhb (i kdyz syn necvicil, proste jsem chtela dceru trochu popostrcit a zpevnit, ta vada ji bude omezovat), nejdriv se jim zdala dobra, pak udelali neuro vysetreni a poslali me k neurologovi, verdikt hypotonie, spatne vybavne reflexy, hned cvicit Vojtu, mne jako laikovi se zdala byt lepsi nez syn (normotonicky, v poradku). Hodnotil ji ten samy neurolog, zna obe me deti a rekl mi, ze jsou kazdy uplne jiny pripad. Cviceni Vojty 4x denne vzdy dva cviky, postupne nam je terapeutka menila, zacaly jsme na 11 mesicich, ted na 14 jsme mohly skoncit 😵 Mam jeste cvicit na mici a ruzne si s ni hrat, ale tvrda Vojtovka uz to neni, pry jsme si s holkou hezky makly 🙂 Lezt zacla v 13,5 mesicich (stoji u nabytku od roka), popochazi u nabytku, zatim nechodi. Je pomalejsi, ale kdyz uz nejaky pohyb zacne delat, dela ho podle spravneho vzorce, coz se o synovi vzdy rict nedalo. Cviceni nam pomohlo. Takze bych si nechala poradit, udelat neuro vysetreni a bud cvicit budete nebo ne. Cviceni s takhle "starym" deckem je narocnejsi, ale co se da delat. Treba to ale potrebovat nebudete.

kachen
25. čer 2012

TAk specialne se sezenim bych si teda hlavu nelamala. Nas se na sezeni doktorka ptala az na rocni prohlidce. Jako chapu tvoje obavy, pac sportaky a jidelni zidlicky a kdovico jeste je delany pro deti od 6 mesicu. A ze by melo decko sedet v 6 mesicich je zvast non plus ultra.

slundo
25. čer 2012

není to vůbec nic divného. POkud se plazí, tak je to fajn 🙂 Jestli vás dr. pošle na rehabku, tak se nebraňte, ale určitě to neznamená, že by to prcek nezládnul sám. Vaše dr. je jen opatrnější.

elieen2
15. lis 2012

Zdravím Vás..jsem na tom taky dost podobně..malému bude za 10 dní 10 měsíců a taky mi nechce sedět.Posadím ho a ihned na břicho a plazit se, měsíc se mi jen plazí jak voják ..U nábytku se mi zvedá ale ihned hodí záklon a padá na hlavu je to normální?nemá vůbec sílu v nohou aby se udržel..kdybych u něho nebyla tak si pěkně dá do hlavičky

cuci25
15. lis 2012

@elieen2 jsme na tom stejně, malé bylo před týdnem deset měsíců a taky nesedí, jen se měsíc plazí. Já ji teda ale neposazuji, na rehábkách to zakázali, prý až bude mít pevná zádíčka, sedne si sama. Teď teprve začíná pérovat na kolínkách, tak jsem zvědavá, kdy začne lézt. Na této diskuzi je nás víc 🙂
https://www.modrykonik.cz/diskuse/prvni-rok/9-m...

morgan
15. lis 2012

@elieen2 můj první syn to dělal stejně, stoupl si a spadl do záklonu na hlavu, né jako třeba jiné děti, že by spadli na zadek, takže normální to asi je...až později když si uměl sám sednout a celkově se zpevnil, tak padal na zadek 🙂

elieen2
16. lis 2012

Tak to jsem ráda,alepon není jediný 🙂...už jenom ty řeči ostatnich lídí?on ještě nesedí,neleze..atd..:D už jen pokrčuju rameny 🙂 každý je jiný dítě...

paja.83
19. lis 2012

Ahoj, my jsme v 10.měsících skončily na rehabilitacích pro nestabilní sed, já ji neposazovala a sama se do sedu nedostala. Na rehabilitacích ale vůbec sed neřešila, horší bylo, že nelezla, jen se plazila. Lézt začala až těsně před prvníma narozeninama a začala sedět na patách. Normálně začala sedět až kolem 14.měsíce. Ale už to pomalu vše doháníme a vy to taky určitě dohoníte, jen si na to budeš muset trošku déle počkat jako já.

crejzy
2. srp 2018

Otevřu starší diskuzi. Syn 10m nesedí, ovšem jinak vše dělal brzy ( přetaceni před 4m, plazeni v 6m, stoj u nabytku v 7,5m a chvili po 8m začal lozit) a za ty 2 mesice si nesedl ( 1x šikmý sed zřejmě omylem) a já zacinam byt nervózní, ze je něco špatně, ze má něco se zády nebo kostrčí. Nenajde se tu nějaká fyzioterapeutka a neporadí ? Případne maminka co to měla stejně? U děti, které vše dělají pozdeji nesezení v 10m chápu.

normalnimatka
2. srp 2018

@crejzy nepoužívá ani klek?

cuuza
2. srp 2018

@crejzy Důležité je, že leze. Sedaji si ve chvíli, kdy mají dobře zpevněné svalstvo a hračku na kterou potřebuji obě ruce. Prcek si sednul asi po třech měsících od plazení. Proste neměl čas sedět a ze začátku jen když se mu podařilo ukořistit ovládáč nebo mobil.

crejzy
2. srp 2018

@normalnimatka myslíte sed ve W ? Ne. Při lézení se kvuli hře zastaví, na kolinka si sedne, ale jednou rukou se stále opira o zem.

crejzy
2. srp 2018

Ještě napíšu ze sedí v kocare protože se do sedu přitáhne ( v pololehu odmítá byt)

normalnimatka
2. srp 2018

@crejzy jj...já si myslim taky, že je důležitý, jestli leze. a jestli leze dobře. rychle, udrží rovnováhu atd...2m jsou ještě dobrý. synek třeba lezl dobře, dokonce stál u nábytku, obcházel i nábytek!!! a pořád neseděl normálně. (do w teda jo, ale to je spíš na škodu)..myslim, že až se nasvalí a udrží rovnováhu, tak se postupně pustí a pak si sedne🙂

ladyhacek
2. srp 2018

myslím si , že pokud vše ostatní zvládá je jen otázka času kdy začne sedět. Syn si třeba nejdřív stoupnul a začal obcházet nábytek až potom začal lézt > cca 9-10měsíc 🙂

ivuska1986
2. srp 2018

@cernalu ahojky, nam je zitra deset mesicu, do sikmeho sedu uz jdeme dlouho, jen na tu prdelku dosednout úplně. Perovani tez jedeme ve velkem stylu, ale lezeni stale nikde. Nehrotim. Chodime jednou za tri mesice na neurologii, tam nam vzdy povi, ze je mala suprova, i kdyz je podle tabulek pozadu 😇 a jdeme zase domu. Kazde dite ma sve tempo. My valime sudy a vsude se dostavame na lachtana😂😇