10měsíční chlapeček má strach z dětí

maggiele
26. lis 2017

Zdravim maminky🙂 Obracim se na vas s prosbou o radu. Mam 10 mesicniho chlapecka a asi uz mesic ma strach z deti. Do te doby byl v pritomnosti deti vzdy v pohode, na deti je zvykly. Nyni kdyz prijede kamaradka s ditkem k nam, nebo i my mimo domov tak je maly nesuj, vystraseny. Dospeli mu nevadi. Nejhorsi je kdyz druhe dite zacne kricet nebo se k malemu priblizi, bezi k nemu apod. To se syn lekne, leze ke me se schovat nebo zacne kricet/plakat. Kdyz je "schovany" v kocarku tak mu ostatni deti nevadi. Nevim co s tim a hlavne jsem rozhozena z te nahle zmeny. Muze to byt obdobim separacni uzkosti? Setkal se nekdo uz se strachem z deti jiz tak v brzkem veku? Diky za odpovedi, pripadne za rady🙂

35_a_budu_mamka
26. lis 2017

Mam nyni 14 mes mimi a presne toto jsme meli, zhruba mezi 9-12 mes. veku, nebylo mozne byt s jinym mimi venku na dece, v bazenu v satne, proste blizko jinych deti, byl rev a splhani po mne, ale po tom roce jak kdyz strihne a je to vysmate mimi a ostatni deti zkouma, natahuje se k nim, az jsem koukala na tu zmenu. Takze bych se nebala, asi to samo prejde, je to vekem, vyvojem😉

maggiele
autor
26. lis 2017

@35_a_budu_mamka Mnohokrat dekuju za odpoved! Potesila me🙂 A muzu se zeptat jak jste toto obdobi resila? Chodili jste mezi deti normalne nebo se vice stranili? Diky.

normalnimatka
26. lis 2017

@maggiele tak netrápila bych ho..ono to samo přejde.

leki
26. lis 2017

Taky jsem to tak mela s malym, ale to mu byl tak rok a neco. Mezi deti jsme chodili, ale nenutila jsem ho se si s nima hrat nebo tak. Pak se to zlomilo, tak po 3 mesicich (?) a ted se zas porad pta, jestli budou venku deti, jestli pujdem za detima, jestli mu pustim v tv deti a tak dal. Je mu rok a 3/4. Takzebych se vubec nebala 🙂

maggiele
autor
27. lis 2017

@leki Parada, dekuju moc!❤

35_a_budu_mamka
27. lis 2017

@maggiele Trochu jsme se stranili😎 Na plavani jsme chodili, ale nevyhledavali jsme jinak cilene pritomnost deti v blizkosti (venku na dece, v hracim centru). Pak to fakt samo preslo😃

evee24
27. lis 2017

U nás az do 14 měsíců strach. Pak sme zjistili ze jen z některých ale pak to samo přešlo a ted v roce a půl beha mezi detma. Já na ni netlačila. I babičky jednu chvilku nemusela a taky to přešlo. Já razim heslo nenutit.