10týdenní holčička skoro nepoužívá ruce, jen nohy

karol1996
10. dub 2019

Zdravím, mám 10tydenni holčičku, pase koníčky uz celkem pěkně, šikovná je dost. Ale teď k jádru problému, když leží pod hrazdickou, do hraček jenom kope, rucickama obcas placne, ale zapojuje víc nohy, pořádne i když ma hračky přímo nad rucickama, je schopna tam prostě ty nohy dostat, vypadá jako by skoro měla udělat kotrmelec. Jak ji donutit zapojit ruce?

lobella
10. dub 2019

Nechte to na ni, az bude mit potrebu zapoji je sama...

jirovapa
10. dub 2019

Zkuste jí dát do ručičky nějakou hračku, kterou dobře chytí (ne plyšáka nebo něco velkého) a pak jí tu hračku přendavejte pomalu z levé ručičky do pravé. Někde jsem tento způsob četla a trénovala jsem to na svojí dceři a brzo pochopila, že je to zábava a chtěla si hračku přendavat sama. 🙂

jirovapa
10. dub 2019

Ale v 10-ti týdnech má ještě čas, jak píše paní lobella. 🙂

karol1996
autor
10. dub 2019

@jirovapa to vůbec nechce :D chytit hračku do ruky :D
Ale až na ty ručičky se mi zdá šikovná, i kdyz pred ni dělám jakože brecim, rozplace se taky :D vnima pěkně, jen ty chrastitka moc nechce :D

ivuska1986
10. dub 2019

@karol1996 Ahojky, myslím, že je ještě brzo, naše malá ručičky na hračky začala pořádně používat až ke čtvrtému měsíci, dej jí čas

karol1996
autor
10. dub 2019

@ivuska1986 děkuji za uklidnění 🙂

ah1234
10. dub 2019

Gratulujem k tomu, ze dcerka pouziva nozicky, budes za to vdacna o 1-2 mesiace. Na ruky pride coskoro, uvidis, ono je to tak ze jeden den nieco dieta nevie a druhy dento robi ako profik.