11měsíční miminko neleze, nesedí

lumafr
7. únor 2018

Ahojky holky, mám holčičku, který budou za 4 dny 11. měsíců a stále mi neleze ani nesedí. Už jsem ztoho zoufalá, každý ráno doufám, že ji najdu v postýlce sedět, nebo že se při hraní rozleze a stále nic 😥. Několikrát za den se houpe na kolinkách, ale potom se zase rozplácne. Na neurologii chodíme, včera jsme byli a ji na fyzioterapii kde jsme dostaly nějaký cviky na cvičení. Když jsem sní dneska začla cvičit tak dostala záchvat hysterie a úplně zprkeněla, takže jsme toho moc nenacvičily. Paní na fyzioterapii říkala, že to s
ni bude dost těžký, že je dost tvrdohlavá 😢. Prosím jak ji mám podpořit, aby začla lézt? Za každou radu, cvik, tip budu strašně vděčná.

sarkar
7. únor 2018

@lumafr u nás máme taky potíž. Manžel jí má, se mnou. Nemám ráda krevety. Manžel mě přemlouvá jak může, ale jsem děsně tvrdohlavá, ne a ne je začít mít ráda. Zkouší mě přemlouvat, prosit, vyhrožovat, chodí se mnou k neurologovi, ale Dr. mu říká, že to se mnou bude mít těžké 😂
Ne, sranda, jen jsem chtěla ukázat na jiném přikladu, že řešíš něco, co bys vlastně vůbec řešit nemusela. Dcerka má svou hlavu a dělá si věci po svém. Jako já nemám ráda krevety, tak ona třeba nemá náladu začít se víc hýbat nebo sedět. U ní je to tedy lepší v tom, že určitě jednou změní názor (a řekla bych, že dost brzo, v řádu týdnů), kdežto u mě je velká pravděpodobnost, že krevety nikdy mít ráda nebudu 🙂 Stejně s tím nic nenaděláš, naopak, čím víc na ní budeš naléhat, tím víc ona bude odolávat. Nevím o vůbec žádném dítěti, které by se nikdy lézt, sedět a chodit nenaučilo. Jen nějakým dětem to trvá delší, některým kratší dobu.
Snad rozumíš, co tím chci naznačit. A příklad s krevetami je opravdu ilustrativní, krevety nejí ani manžel a problém s nimi nemáme 🙂

lumafr
autor
7. únor 2018

😉 moc děkuji za uklidnění. Pořád si říkám, ona je šikovná až bude pripravena a bude chtít tak se rozleze. Plazit se začla taky zničeho nic, když jsme byli na neurologii na kontrole. Ale už mě dost stresuje obvodní doktorka, až jsem začala mít strach.😢

verunka_korunka
7. únor 2018

Napada me jen motivovat. Hracky schovat a nabidnout jen jednu at se k ni nejak dostane. Na manzela pry takhle zabiraly dudliky, pry je sbiral a vsechny strkal do pusy 😉
Cviceni s tvrdohlavcem je tezke, ale nekdy to jinak nejde. Znam to moc dobre, ale docvicili jsme nastesti v pul roce korigovane. Na druhou stranu vim, ze cviceni moc pomohlo, ale nekdy to byl pekny boj (nevule ditete, krik a moje nervy na odchodu).

hanca2222
7. únor 2018

Ahoj.Viem si predstavit ako sa citis.ak chodis na neurolu a podla dr.je v poriadku tak to chce len cas,ver mi.Moj maly v 11.mes.nelezl nesedel len plazil v zlom pohybovom vzorci.Bola som fakt na nervy hoci mi neurol.tvrdil ze je v poriadku a ze akekolvek tabulky mam uplne ignorovat ze tie su len vysoko orientacne a robene ako priemer z mnohych deti a ze ked dieta nedosahuje tieto priemerne hodnoty neznamena to ze je zaostale.To su presne jeho slova.Je to pritom stary doktor s velmi dobrymi referenaciami kyory ma uz deti nakukane a ze uz videl ozaj vsetko.Takze ak ti dr.tvrdi ze je ok tak bud uplne v klude.Ja som bola dost mimo z maleho,cvicili sme vela na lopte aby poriadne zpevnel.potom sme pridali vojtovku a presne na den cvicenia vojtovky po mesiaci sa maly z nicoho nic zacal davat na 4 a do vzpriameneho klaku popri nabytku.to mal maly 13.mes.Dokoca aj na klinike dets.neurol. mi dr.vravela ze je v sirsej norme a ze je vela deti ktore idu takymto svojim tempickom a su zdrave a v potiadku.V skratke-obehala som viacerych dr.ci uz neurologov ci uz rehabilitacnych doktorov aj viacerych detskych fyzioterapeutov a vsetci mi rovnako nezavisle od seba tvrdia ze fyziologicka norma na chodzu je 12.-18.mes.Maly ma tetaz 14,5 mes.,leze jak drak,snaxi sa popti gauci davat na nohy a vylezt na gauc ale kroky zatisl ziadne.Dr.ma ubezpecuju ze je ok,ze ma cas.Inak si sadne len zo stvornozky do sikmeho sedu,nie priameho a i na to mi viacerymi dr.bolo povedane ze vela deti si vie sadnut az zo stoja ked uz chodia.Naozaj bud v klidku a nestresuj.mala potrebuje len cas.a preco vlastne vhodite na neurolu?kvoli posudeniu PMV?kedy sa zacala pretacat na brusko?pkazi sa?robi hodiny?dava si nozky do pusy?a s tym cvicenim,ak to pojde tazko nech ti pomoze s cvikmi manzel ci mama ci sestra....prip.ofporucam baby plavanie😉hlavu hore a vela vela trpezlivosti.insk mojej sestry mala v roku nerobila nic-nesedela,neplazila,nelezla.Rozbehla sa po roku a chodit zacala v 16.mes.jw uplne zdrava,sikovna,vsetkk dobehla.Fakt je vela netabulkovych deti.Hlavne sa nenechaj vystresovatvokolim.

cuuza
7. únor 2018

Klid, má čas a cvičení ji pomůže objevit další možnosti pohybu.

nellie87
7. únor 2018

Pry jsou dva typy dětí - pozorovatel a objevitel.Dite pozorovatel je klidnejsi,nepotřebuje tolik novych podnetu,není tak akcni pohybove,protože si prostě najde neco zajímavého pobliz sebe.Dite objevitel naopak neposedi,podnětu nema nikdy dost a zkrátka je akcni a hleda nove a nove,takze ho to nutí k pohybu.Pozorovatel je naopak přemýšlívejsi,vnimavejsi...
Proc to píšu.. Nez jsem tohle pochopila,porad jsem resila jestli by se mala uz nemela plazit,pak perovat,lozit... Atd. Pak jsem zjistila ze mame doma malého pozorovatele a ze ona vlastne zatím nema duvod,je spokojená s tim co aktualne umi 🙂
Pokud mate za sebou i neurologii a fyziologii dala bych tomu opravdu cas.Kdyby byl nekde problem,uz by se na to prislo 😉 Navic vývoj je u dětí skokovy..nase princezna jeden den ani naznak nove aktivity a druhy den uz jela jak drak 😉
Určo se brzo dockate 😉

zazrakysedeji
8. únor 2018

U nas lezla od 11mesice a sama si krizovym sedem(z kolinek pres paty)sedla az ve 12mes.sami jsme beposazovali a cviceni na balonu.u nas ji rozlezly schody.bydlime v rd a denne trenink po schodech za hrackami.pomuze i detska skluzavka se schudky.nemit hracky kolem ni,ale musi se knim dostat a doplazit.za me na schody nedam dopustit,ty nam lezeni zachranily.

vanea
8. únor 2018

To sezení bych nerešila a na lezení určitě brzy přijde🙂 doporučují dávat ji na zem mezi lezouci děti, zkus najít nějakou maminku, co by pomohla a občas jste se s prckem viděli .. okouka;) okolo mám víc maminek, které takto "rozlezly" ditka🙂

lida9
8. únor 2018

nam pomohlo takoveto plavani pro miminka... z placky jsem po dvou hodinach mela lezce... a to jsem tam sla spis kvuli sobe abych se zabavila a pak byla pekne prekvapena jak se to libi malymu... jeste jsem taky pokladala na gymnasticky mic na bricho a ruzne mic naklanela, to si posili zadicka🙂

m_michaela
8. únor 2018

Mamco, chápu tvoje obavy.... Každá máma by to řešila stejně určitě. Ale... Byla bych klidná. Pokud nezjistí doktor nejaky problém. Každé děťátko má tempo vývoje jiné. A každe to má tak, jak potřebuje. Spíš bych řekla že je dulezitejsi, aby si na to malá přišla sama, do ničeho ji netlačit na sílu, hlavně ji nedávat do sedu. Známé holčička v 7 měsících už stojí a to je podle mě horší než když je to spíš později, kvůli páteří a svalům. Takže já bych byla fakt v klidu, přijde si na to sama až bude připravena. A co se týká lezení, tak to je zrovna fáze vývoje, kterou některe děti úplně přeskočí a rovnou začnou chodit 😀

ivca_ch
8. únor 2018

Syn začal v 11 měsících sám chodit....ale: začal pořádně mluvit až s příchodem do školky, prostě když byl se mnou doma, neměl potřebu moc komunikovat, my se domluvili 🙂 věřim tomu, že se říká, že kluci nejdřív rostou fyzicky a pak až psychocky, holčičky to mají přesně naopak - nejdřív roste "mozek", pak se zpevňuje tělo.... Švagroié dcera taky nebyla tabulková, chodit začala na 15 měsících a seděla tak na roce... Jestli máte všechna vyšetření v pořádku, tak se neboj 🙂

monaluza
8. únor 2018

Syn je totalni extrem, naprosto zdrave dite, co zaclo lezt ve trinacti mesicich (soucasne s vytahovanim se do stoje a o par tydnu prvnimi kroky kolem nabytku) a samostatne chodit dokonce ve 23 mesicich! Nejdriv se mu nechtelo a pak se zase do prostoru bal... Prezit se to da, ale je to nesmirne psychicky narocne... Tri fyzioterapeuti, pediatricka, neurolog, dva lecitele, nikdo si s nim nevedel rady, uff. Nebudu to rozepisovat dopodrobna, ale nadeji mate, jen vydrzte 😉!

sbabeta
8. únor 2018

@lumafr Uplne Vam rozumim, nase mala v tomhle veku ani neperovala. Pomohlo plavani a taky cviceni simulujici lezeni. Ze zacatku to taky bylo tezke, rozcilovala se, kricela na me, kopala. Ale po cca 14dnech uz lezla. Prisla na to, ze lezeni ma svoje vyhody 🙂 Zkuste se uklidnit a pred cvicenim sama sebe presvedcit, ze to bude zabava.