15měsíční syn nechodí. Máte zkušenosti?

katkapavlik
28. zář 2019

Dobrý den vsem, chtěla bych se zeptat zda má.nejaka maminka zkušenosti můj mladší syn 15 mesicu nechodí sám okolí na mne kouká asi že jsme divný starší syn běhal sám v 10 mesicich. K nábytku se postaví ale stojí hodně na špičkách nohy tak se snazim ho vždy postavit i na paty s choditkem Fischer Price chodí také jen po špičkách a spíše ho tlaci. Okolo nabytku nechodí to už musí být jen 2-3kroky ji ak vždy sléze popoleze jinak nic má nějaká maminka zkušenosti s takovým míčem děkuji za rady

kkkk kolenou

gruyerre
28. zář 2019

@katkapavlik prosímtě vykašli se na okolí. Jestli je jinak v pořádku, je to úplně jedno. Pediatr na preventivních kontrolách žádný problém nenašel? Jestli ne, tak buď v klidu. Některý děti chodí v 10 měsících, některý začnou v roce a půl. No a? Vždyť je to jedno, během pár měsíců začne chodit.

j.a.n.i
28. zář 2019

@katkapavlik První dítě chodilo v 17 měsících, druhé v 18.

rebe
28. zář 2019

Ještě má mraky čas, nenech se rozhodit. Dcera začala chodit přesně v 15 měsících a stejně staré děti okolo začaly dokonce i o půl roku později.Klid 🙂

moly001
28. zář 2019

@katkapavlik můj první syn začal sám chodit v 16 měsících. Dle Dr je do 18 měsíců vše v pořádku...je to.opravdu individuální...

pavelkamat
28. zář 2019

Syn začal chodit v 16 měsících. Do 1 roku jsme cvičili Vojtovku. Takže já byla v podstatě ráda, že se rozchodil takhle brzy 😉

uzivatelkapetra
28. zář 2019

Můj skoro 13m syn ještě ani neumí lézt, nebo se dostat na 4. Viděly ho nezávisle na sobě dvě fyzio a obě se shodly, že prostě je lenoch, nic mu není, jen to prostě bude trvat, že budu ráda jak bude chodit v 18m

hanka_333
28. zář 2019

@katkapavlik Prvni syn zacal v 18 mesicich. Ted skoro ve trech letech lita a ujde nekolik kilometru. Hlavne babicka kdyz byl mimi take furt resila, ze nechodi. Pak se vsem zdal moc zivy 🙂). Okoli neres, choditko bych nedavala. Pomuze kdyz bude hodne lezt, tim si posili ty spravne svaly. Doktorka nam tehdy rekla, ze chuzi by mely predchazet 4 mesice intenzivniho lezeni.

katkapavlik
autor
28. zář 2019

Podle Dr je v pořádku sikovny zvládá vše co má narodil se z váhou 1550g v 35t teh ale v 8 měsících už ho brali jako normálního novorozence děkuji všem za rady mladší děti už okolo nás běhají jak dračí akorát ten můj malej straspytyk leze po zemi 😀 a to že stojí a chodi po špičkách se také srovná??? Dekuji

snahnah
28. zář 2019

@katkapavlik V prvé řadě schovej chodítko, ničím nepomůže, právě naopak. Stání na špičkách je první fáze, až bude mít dostatečně posílené svaly, postaví se na celou plochu nohy. Nedávej pevné botičky. Prvně musí dítě do boku obcházet nábytek. Nevodit za ruce. Na ostatní se vyprdni, ať se starají o své děti. Možná potřebuje čas. Po čtyřech lozí a vývoj zatím probíhal normálně? Jestli se ti něco nezdá, konzultuj to s pediatrem, ať vás odešle pro jistotu na rehabilitaci. Sestra běhala v 9 měsících, moje dcera se v 8 ještě ani nepřetočila, ve 13 jen obchází nábytek, na rehabce vše ok, má svoje tempo, nehrotí to.

k2792017
28. zář 2019

Nečetla jsem předchozí příspěvky, syn začal chodit až nějak od těch 15ti měsíců (chodit i sedět, před tím neseděl). Neurolog říkal, že je to ok, že má děti, které chodí až od 20ti měsíců a nepíše, že jsou zpožděné... Chodítko se moc nedoporučuje používat (je to to samé, jako se dítě nemá posazovat, dokud nesedí).

biedronka10
28. zář 2019

Hlavne nepausalizuj, to je to nejhorsi co muzes idelat jak svemu diteti tak sobe....ja to vidim u svych holek. Nemuzu porovnat jeste chozeni, ale pretaceni ano. Prvni dcera, extra rychla ve vsem, pretaceni 9 tydnech v 11 tydnech na zada..... Druhandcera? V utery ma 5 mesicu, chodime na rhb. Dlouho se nepretacela a ted to delala spatne, nezapojpvala jednu polovinu. A presto dle neurolozky je v poradku, jen proste vyvoj pomalejsi a musime cvicit aby v budoucnu nemela skoliozu ci jine lahudky s pateri. A tak cvicime a ted po tydnu najednpu hup. Holka se otaci uz na bok, na brisko jeste ne, ale kdyz ji na nej dam, natahuje se pro hracky.... Pry to trochu preskakuje ten vyvoj. Nestresuj a uzivej. Deti delaji schpdovite skoky, nejdriv nic a pak hic

katkapavlik
autor
28. zář 2019

Nás malé leze po 4rech od 8 měsíců a to mi jde opravdu skvele. Jinak děkuji všem maminkám tak nějak jsem se psychicky uklidnila chodítko skovam a za ruce nevidíme zkusila jsem jednou a byl u toho tak skrouceny bříško vystrčené ven. A od té doby raci nevidíme

levinstonka
28. zář 2019

Syn narozen 32tt, chodit sám začal v 15m bio/13m korigo, ale cvičili jsme do 8m bio vojtovku, ale dejte mu čas, říká se že holky jsou rychlejší, ale mám kamarádku a donošená dcera teď v 19m teprve obhlíží terén takže každý má své tempo, doktorka vždy říká mluvit a chodit se naučí jen každé dítě má trošku jinak seřazené priority 😀

dora13
28. zář 2019

Neresila bych vubec, natoz u nedonoseneho ditka🙂 Starsi synek, zcela zdrav, zacal chodit v sestnacti mesicich a znam furu deti, co chodily jeste pozdeji. Hlavne klid.

ivetttaa
28. zář 2019

Starší syn seděl ve 12m, postavil se asi ve 14m, kolem nábytku chodil od 16m a sám začal chodit až v 17,5m. Teď mu jsou 4 roky a chvilku si nesedne 😀. Mladší syn měl v červenci rok a jen ležel a sem tam se plazil 😀. ve 13m se posadil, za 14dní se postavil a začal chodit kolem nábytku, sám také ještě ne, on ani neleze po 4 😀, to nějak přeskočil, doplazí se někam a stoupne si a drží se nábytku a jde. S mladším chodím od 6m na rehabilitace, ale jen protože on se nechtěl vůbec hýbat, byl prostě líný, tak abychom posilovali svaly. U staršího syna jsem také řešila že ještě nechodí a MUDr mi řekla ať jsem v klidu, že to přijde, že prostě chce čas. Do 18m se to neřeší, až potom teprve to MUDr začíná řešit. Děti potřebují svůj čas a kluci jsou línější než holky, Tak buď v klidu, on až bude chtít tak se rozejde sám 🙂

lucisek1986
28. zář 2019

Chozeni je nejen v nohach,ale.i v hlave. Pokud na to neni jeste pripraven,budte rada,ze nechodi. Dcera.chodila.v 9m a byla to.katastrofa. Sama modrina. Znamy mel dite,ktere taky nechodilo v 15m,protoze bylo malicke,nozky jak.spilecky,tak.proste nechodilo. Az pribrali,nozky.zesilily,zacalo chodit

martt
28. zář 2019

@katkapavlik Ty špičky bych hlídala. Náš starší syn kdyz se zacinal učit chodit tak také po špičkách. Všichni včetně doktorky říkaly že to je v pořádku. Jenže, když ještě na 2, 5letech, kdy uměl už pořádně chodit a stále chodil po špičkách. Tak jsem si vydupala u dr.vysetreni a nakonec zjistili zkráceně šlachy. Je mu 8 a stále musíme chodit na rehabilitaci. Takže bych počkala až se syn rozchodi a uvidíš. Pokud by chodil stále po špičkách,tak bych to pak asi řešila.

suromana
28. zář 2019

Hlavně nesrovnávat s ostatními. V tomto věku je to úplně normální. Pro správný vývoj pohybového aparátu je nejdůležitější fáze lezení a ta by měla trvat aspoň 4 měsíce, to, že maminky často spěchají na chození a tuto fázi tak zkracují, tak dětem moc neprospívá. A jak už tu někdo psal, schovat chodítko, nechat bosky bez tuhých bot, max. capáčky. A taky nevodit za ruce, nechat ho samotného chodit kolem nábytku. Ono to přijde.

magdanaty
28. zář 2019

Budte v klidu, každé dítě je jiné...říká se, že pokud začne chodit do 18 měsíců, je to normální...moje dcera začala o dost později...a normální je taky🙂

lennus
28. zář 2019

@katkapavlik Klid, naše 17 měsíční taky ne 😁 Už se to snad blíží, nebaví mě ji tahat, ale leze, což je hlavní. Syn začal ve 20 měsících, ale ten se narodil o 7 týdnů dříve, u dcery mě to překvapilo, chodíme ale na fyzio, lézt začala až skoro v roce. Dělá vše správně, tak to chce jen čas a i dle kamarádky fyzio bude aspoň zpevněná. Do roku a půl je to prý v normě, nech to na prckovi. 😉

rickym
29. zář 2019

Byla bych v klidu, dcera byla na pohyb lenoch. První samostatné krůčky v 16m, nic jí neuteklo😉

kizii
29. zář 2019

K tomu ti rekni jedno, kazde dite je jine. Neboj, on to dozene. Nespechej na nej, vse chce jen cas 🙂 mozna kdyby se ti neco nezdalo, tak zajdi k Dr, ale ta ti rekne asi to same..

saphena28
29. zář 2019

Bud v klidu. Nase dite zacalo chodit v 19mesicich za ruku a v 21mesicich samo. Dnes je mu skoro 3,5roku a je to uplne normalni dite😉

jirovapa
29. zář 2019

@katkapavlik nedávala bych prcka do chodítka a nevodila za ruce. Maximálně, aby měl ruce v úrovni ramen a před sebou. Dcera začala chodit až v 16. měsících, ale chodili jsme na kontrolu k rehabilitační a ta nám poradila tyto dvě věci jak píšu na začátku 🙂.

katkapavlik
autor
1. říj 2019

Všem vám moc děkuji za odpovědi a užitečné rady, konečně někdo kdo nás v chůzi neodsuzuje že jsme asi divný😉.

katka_nedo
3. říj 2019

@katkapavlik a muj syn jeste poradne nemluví a bude mit 3roky za chvili.Hlavne klid.