15měsíční dítě neumí kousat jídlo

vera20
30. lis 2016

Ahoj holky, možná už to tady někde je, ale i přesto zakladam novou, muj 15ti měsíční syn neumí rozžvejkat zoubkama jídlo, kousne a hned polyká takže se většíma kouskama dáví, dr. mi říkal, že hned jak budou aspon 4 zoubky tak automaticky bude umět žmoulat jídlo, my už máme 8 zoubku a stejně jen ukousne a hned polyká, přijde to samo až bude mít zubu? nebo jsem něco zanedbala a nenaučila? Případne se omlouvám za blby dotaz, ale teméř všechny děti co znam tak už umely s 8 zoubkama pěkně žumlat jídlo. Díky

nonacek
30. lis 2016

Ahoj
No vis mysli,ze jak to je se tady ne dočteš ...
Protože co u jednoho Dítěte muže byt velký problém u druhého muže byt jen součást vývoje.
Mam ročního synka a resim zase ze když dam malému třeba sušenku tak misto toho aby ji papa
Tak ji rozmačká a když mu ji dam Já tak si kousne.

vera20
autor
30. lis 2016

jak píšeš-kousne si, to si kousnem taky, ale pak rovnou polkne, neumí si to rozžvejkat, takže furt mixuju a mixuju a mixuju

iwet91
30. lis 2016

No a co zkusit to nemixovat a davat na menší kousičky, aby se to pomalinku naučil kousat ? Já malé mixovala protože mi taky ne a ne kousat, pak jsem řekla a dost, prostě jsem začala davat kousičky malinke aby si zvykla a ukazovala ji ze musi kousat , sem tam to taky polkne ale večinou už to chape a krasně kouše 🙂

pajula123
30. lis 2016

U nás téměř v roce pokus o méně rozmixované jídlo (rozmixované, ale s drobnými kousky) skončil komplet vyzvraceným obědem ☹ Zoubky teda ale nemá, jeden malinko povylezlý.

ladyhacek
30. lis 2016

my začali kousat kolem toho 15m - už jsem přestala mixovat a nic jsem ho neučila. prostě dostával malinké kousíčky a teď už větší. Ale kamrádka má stejně starého a dlouho mixovala - jeslti nemixuje pořád - to jsem se neptala.Syn asi od toho 15m jí s námi - napodobuje nás Zatím bych počkala některým dětem to dlouho trvá, ale kousky bych zkoušela, dej mu rohlík....

vera20
autor
30. lis 2016

@iwet91 zkousela jsem to a jak píše niže uvedená-skončí to paK VŠE VENKU-ZVRACÍ ☹

vera20
autor
30. lis 2016

@ladyhacek
čerstvý rohlík jako jediný teda aspon to tak vypada-žmoulá, ale jinak nic, vubec nic a pak se daví a zvrací

lv
30. lis 2016

Mixovala bych, do školky na tom nebude. Zkusila bych za 14dní, když ne, tak za dalších..

astyna
30. lis 2016

Já jsem teda mixér v 8.měsíci dala pryč. A to neměl ani jeden zub, první až v 10.měsíci. Jídlo jsem mačkala vidličkou, aspon se naučil žvýkat. Taky se mu nadavovalo, taky jsem mu kolikrát bušila do zad, ale do týdne se to naučil. A nyní - v necelých 13M - už jí normálně vidličkou s námi u stolu 🙂 Ale co dítě, to originál.

pajula123
30. lis 2016

@astyna Tak malému jak se nadáví, tak klesá jeho ochota jíst...po vyzvracení pochopitelně nechtěl jíst vůbec. Prostě zavře pusu a nic do něj nedostanu, i kdybych se snažila sebevíc. Nerada bych mu vypěstovala nechutenství.

@lv To si taky říkám, že na věky mixovat nebudem 🙂

astyna
30. lis 2016

@pajula123

Tak to chce zapřemýšlet a udělat něco jiného. U mého vždy zvítězil hlad a nevzdal to. Taky si hodně žmulal jídlo v ruce...

Mě spíš štvalo, že když někam jedu, musí si brat mixér s sebou. Vidličku mají všude 🙂

Kupujete hotové příkrmy? Já teda vařím a nikdy jsem to nerozmixovala úplně na kaši, vždy tam byly kousky...zkuste 🙂

takarazestinusakury
30. lis 2016

Dělám ve školce ve třídě u 0-2 letých dětí. Od roku už se dětem nic nemixuje, ale vaří se tak, aby to bylo měkké a pouze krájí na kousíčky, které se postupně zvětšují. Pokud budete mixovat, tak se kousat nenaučí, nemá důvod kousat, už je to "předkousané"...nicméně můj syn taky nekouše. Je mu Rok a 8 měsíců, sám se nají a napije (hrnek,) od roku a něco, ale je to hltoun, ač se snažím seč můžu, holt musím počkat až se jednou pořádně pozvrací a bude schopen přijmout vysvětlení, že když nebude kousat, tak ho bude bolet bříško a bude blinkat...do té doby můžu vysvětlovat aby kousal...(takto jsem se naučila kousat já...je to v rodině) 🙂

katharinka4222
30. lis 2016

Já jsem teda dětem nikdy nic nemixovala. Příkrmy dostávaly domácí cca od půl roka a vždycky jsem to vařila co nejměkčí a rozmačkala vidličkou. Jo občas tam byl trochu větší, ale ten si buď požmoulaly v puse nebo vyplivly. A v roce už jedly oba dva normální stravu, uměly si sami ukousnout chleba,kousky brambor nebyly problém. Zkus mu to pomačkat vidličkou, už bych ale rozhodně nemixovala. Já učím ve školce a 3letých dětí, co neumí kousat jsem měla docela dost. byly zvyklé že nemusely,měly vše "předkousané"... Takže bych pomalu začala zvětšovat kousky..

monikagurthova
30. lis 2016

@vera20 když jsi začala prikrmovat tak jsi nenechavala kousky vid? Ja malé od zacatku nechávám kousky a od 6m jsem ji davala zuzlat keksy a do presnidavky cele minipiskoty aby se naučila jídlo zpracovat i bez zubu. Budete muset trénovat a obrn se trpělivosti

monikagurthova
30. lis 2016

@vera20 zkus koupit keksy od Hami jsou delší a mají pěkne tvar do rucky a zkus to, nebo zkoušet ten rohlík. Hlavne vydržet ukazovat malému jak se to děla chce to spoustu trpělivosti me to zabralo cca tyden intenzivního učení nez se to nase mala naučila poradně

pajula123
30. lis 2016

@astyna No já právě taky vařím a to byl pokus nerozmixovat úplně. On jí rozmixované pěkně, ale jak tam jsou kousky a nadáví ho, tak šlus. Je pořád hodně kojený, tak asi ví, že hlady nebude.

pajula123
30. lis 2016

@monikagurthova To nemusí být jen tím, já na začátku příkrmů mačkala vidličkou, ale prostě to nejedl - bylo vidět, že mu chutná, ale jak narazil na kousek, tak šlus a nic. Zavře pusu a konec.

monikagurthova
30. lis 2016

@pajula123 to je prave ono oni to dělají protože jsou zvyklý na mléko chtělo to v tom vytrvat on by se to nakonec naučil. Mala mi to delaĺa taky ale proste jsem neustoupila a nabízela porad a nakonec se to naučila. Píšeš ze je hodne kojeny tak to kojení zkus omezit aby se to musel naučit. Mala taky davila kolikrát jsem busila do zad vztekala se ale proste jsem neustoupila mléko nedostala (neni kojena) a nakonec se to naučila. V tomhle je potřeba byt opravdu trpeliva a důsledná zkoušej dal vytrvej a uvidíš ze to pujde držím pěsti

vera20
autor
30. lis 2016

@monikagurthova rohlík se snažím mu dávat hodně často, vidličkou rozmačkaný banan ještě sní taky, ale tím končím, třeba sušenka nebo ten keksík-ukousne větší kus a mužu začít tlouct do zádíček aby se neudávil-to jsou pak nervy, už jsem ho díky tomu 2x točila pomalu ,,hlavou dolů,, takže se snažím, ale nějak ne a ne. a i mu to ukazuju na sobe, že zoubkama má kousat(žmoulat), nebo snad až vyrostou ještě pár dalších tak to snad už pochopí?

monikagurthova
30. lis 2016

@vera20 no je to možné ale zkus opravdu vytrvat omezit kojení aby proste se musel s tim jídlem popasovat. Ja si pamatuji ze první prikrm a to byl i rozmixovany byl katastrofa mala nevěděla co s tim a davila se a dusila a pak si na to přišla ale fakt je ze ja ji na kousky a koupání obecně učila postupně od prvního zavedení prikrmu jak u takhle starého dítěte fakt nevim nápad me jen opravdu vytrvat pomalu zkoušet tak zkus nejdřív ty kousky měkké zeleniny proste začít jakoby od zacatku nic jiného ne nenapadá ☹

vera20
autor
30. lis 2016

@monikagurthova kojenej nebyl nikdy a asi už od 11 měsíců mlíko nepije vůbec, děkuju za názor, vzdy mu něco dám do ruky at si zmoulá a snad na to brzy prijde a nebo holt musím prostě vyčkat. Děkuju za názor

monikagurthova
30. lis 2016

@vera20 jeste me napadlo jestli davas presnidavku v Lidlu mají minipiskoty tak je dat na chvilku do te presnidavky aby trochu zmekly a on by si to jenom pozmoulal a na tom se taky pomalu učil a pak je nechávat víc a víc tvrde az si na ne zvykne. aha to kojení psala jiná maminka omlouvám se 🙂 držím pěsti