15měsíční odmítá látkové pleny

lucie87r
31. črc 2017

Ahoj.
Stalo se vám, že se Vaše dítě přestalo cítit dobře v látkových plenkách?
Mám chlapečka 15 měsíců. Cca od roku dávám na noc a při hlídání jednorazove plenky. Už nějaký měsíc se mu v látkových nelíbí. Napadlo me, že je to kvůli horku a ze to tam má všechno na sobe namackane (v jednorazove má více prostou ) . Protestuje i když má plenku suchou ...

medakote
31. črc 2017

Ano, stalo se mi to u některých plenek, které synovi začaly byt těsné. Nepises, jaké používáš, já jsem u čtvercovek používala větší velikost na jiný sklad a kalhotovky jsem male vyřadila a koupila par větších.

alexandra18
31. črc 2017

Ano, mě se to stalo. Prostě jsem je nedávala, nechtěla je a a za pár dní začala chodit na nočník.

konidana
31. črc 2017

Dcera se cca v 16. nebo 17. měsíci začala hodně bránit a vztekat při dávání pleny. Měla už jen jednorázové, látkové měla jen cca do 5 měsíců, než se začala pohybovat a utíkat mi. Nebavilo mne s ní pokaždé při přebalování bojovat, tak jsem pleny zrušila. Jen sem musela furt připomínat na nočník.

lucie87r
autor
31. črc 2017

@alexandra18
A dávala jste jednorazovky nebo žádné? V kolika měsících to bylo?
Já mám spíš pocit, že je problém v látkových. Jednorazove mu nevadí. Ale kdyby to byl nočník nebylo by to spatne 🙂

lucie87r
autor
31. črc 2017

@medakote
Čtvercovky. Kalhotky imse vimse. Kalhotky by se určíte hodily větší. Ale L je poslední velikost.
Skusim se opět vrátit ke klasickému skladu. Pár měsíců jsem skládala přední část, kde čůrá hrubší.

lucie87r
autor
31. črc 2017

@konidana
Já ho přebalovala na břiše. Když uměl stát tak ve stoje. To dělám prakticky do teď. :D Nikdy nechtěl ležet na zádech. A já na něj nedokázala mluvit a prebalovat ho zároveň.
Ale skusím nechat nočník vytáhly na určitém místě, co bude 🙂

konidana
31. črc 2017

@lucie87r já přebalovala tak jak to šlo. I za chůze či spíš běhu😅 chodit se to dítě naučilo až po pár letech. Od 9.m běhalo😲 😀

1miska
31. črc 2017

Prestala jsem cca v roce, jak obcas pri hlidani, dovene atd okusila jednorazovky, tak latkovky si porad snazila stahnout, plakala v nich, nechtela je....

alexandra18
31. črc 2017

@lucie87r Neměla jsem žádné koupené, tak jsem zkusila nedat nic. Za tři dny bylo hotovo🙂. Dceři bylo myslím kolem 20měsíců.

drakenn
1. srp 2017

Dle mě jasný signál zkusit nočník

lucie87r
autor
1. srp 2017

Všem moc díky.
Nejdřív jsem se rozhodla, že přejdu na jednorazovky, když s nimi problém obvykle není. Pak mi došlo že utéct od problému k jednorazovkam je na mě moc snadne řešení :D a při představě kolik je z nich odpadu a kolik by nas to stalo peněz oproti praní, rozhodla jsem se koupit větší kalhotky. A skusit jiný sklad.
A po dnešním pozorovacím dni, mam pocit, že je čas zařadit do hry i nočník 🙂
Ješte jednou všem moc díky ...

normalnimatka
1. srp 2017

asi je to moc velkej objem...zkus jinej systém🙂