16měsíční chlapeček se v noci budí, chce si hrát

lahi
17. srp 2016

Maminky prosím o radu. Máme chlapečke 16 měsíců a poslední asi dva měsíce se nám v noci začal budit. Je to pouze jednou za noc, ale třeba na 2 hodiny.. nebrečí, prostě si chce hrát, vydrží vzhůru 2-3 hodiny a my už jsme uplně vyřízení.. režim má pravidelný, zajetý, přes den spí jednou - kolem 3 hodin (většinou přes poledne), v 19 hod. koupeme, kolem 20 hodiny uspáváme. Proč se v noci budí jsme nevypozorovali, někdy to tak je, jindy ne.. Máte s tím některá zkušenost? Děkuji za rady 🙂

linda2812
17. srp 2016

My jsme měli to samé, když bylo malému 15 měsíců, trvalo to měsíc, pak naštěstí začal zase spinkat celou noc...Když se probudil nevyndavala jsem ho z postýlky, když stál, tak jsem ho položila, pohladila, dala mlíčko a tak stále dokola než znovu usnul, někdy i dvě hodiny...

lahi
autor
17. srp 2016

Takže to vlastně samo přešlo? My už jsme zkoušeli snad všechno.. doktorka nám řekla jen "nehrát si s ním a uspávat" což dodržujeme, ale jak to trvá už dlouho, přestáváme zvládat, je to vysilující

liska01
17. srp 2016

To jsme měli úplně to samé. Nejdřív se mi chtělo děsně spát a když konečně po hodině někdy i dvou až třech usnula, tak jsme byla tak probraná, že jsem další hodinu nemohla usnout. Samo to přešlo.

lahi
autor
17. srp 2016

No tak asi budeme čekat a doufat, že to už nebude trvat moc dlouho.. já většinou usínám už při uspávání malýho, není vůbec lehký vstát ve 2 ráno a fungovat..

linda2812
17. srp 2016

U nás to přešlo samo, už jsem z toho byla zoufalá, ale naštěstí asi pochopil, že ho z postýlky nevyndám a hrát si nebudeme... Kamarádce se malá taky budila a chtěla si hrát, ona ji párkrát vynadala z postýlky a hrály si, aby malou unavila, avšak holčička si na to rychle zvykla a dlouho ji to odnaučovali, takže za mě vydržet, nehrát si a dokolečka uspávat...

laskonka85
17. srp 2016

Nase mala 13 mesicu to dela taky...Nekdy je to vazne unavny,kdyz se ve tri rano probere a jako ze budicek😀 stava se to tak 1x tydne...Nevim proc..Trva to asi mesic...Doufam ,ze to brzy prejde..

laskonka85
17. srp 2016

@laskonka85 A usne po 2 -2,5 hodine.

lahi
autor
17. srp 2016

Holky uprimně - mně uklidňuje už jenom to, že v tom nejsme sami :D

liska01
17. srp 2016

No já měla trochu podezření i na zuby, ale neplakala, tedy krom doby než mě zmobilizovala. Byla naopak děsně roztomilá, něco si žvatlala, smála se... Taky jsem jí tedy krom přebalení nevyndavala z postýlky, ani jsem na ní nemluvila, max jsem jí řekla, že v noci si fakt hrát nebudu a že by se měla vyspinkat, abychom si mohly hrát druhý den. Teď je klid, ale tak trochu každou noc čekám, že budu opět povolána do akce. 🙂

lahi
autor
18. srp 2016

Já už čekám každou noc a jsem už strašně unavená a vystresovaná. David taky nebrečí, ale po nějaké době začne v postýlce protestovat a hlavně prostě potřebuje společnost.. když je to jes ou týdně, asi se to zvládne, ale my to máme téměř pořád :(

liska01
18. srp 2016

@lahi U nás to bylo taky každý den, ale pak najednou to už nebylo každý den a frekvence se zlepšovala. Taky pak už jen viděla, že jsem vzhůru tak sama dělala skok zpět na matraci a zachumlala se s plyšákem, sice mu něco povídala a rotovala po posteli,ale aspon ležela a usnula rychleji, už to nebylo na dvě hodiny, ale jen na tu hodinku. 🙂

paampeliska
18. srp 2016

Nas syn tohle dela uz celych 7 mesicu a taky nevim jak to resit. Zacalo to po oslave jeho prvnich narozenin a od te doby min. Jednou tydne se v noci vzbudi a tri hodiny nespi. Postavi se v postylce a kdyz si ho nikdo nevsima zacne brecet a kdyz ho vezmem k sobe do postele tak se vrti, skace po nas leze s postele, zacne si povidat a nespi. My mu celou dobu rikame je noc ze se spinka se ale on je proste vyspany. Pred 14 dny takhle nespal tyden v kuse to uz bylo hrozne narocne. Zkusili jsme i bachovy esence namichane na miru ale bylo to horsi to nespal ten tyden. Taky bych byla rada za nejakou radu

lahi
autor
18. srp 2016

Jestli nás čeká 7 měsíců, tak to mi hrábne. Máme to uplně přesně stejně.. v postýlce nadává, vezmem ho k sobě a tam po nás lítá a dloube do nás a cca po 2-3 hodinách usne, buďto u nás, nebo u sebe v postýlce.. koukám, že je nás víc, ale radu na úspěch nemá nikdo :(

paampeliska
18. srp 2016

@lahi tak snad to nebude trvat tak dlouho jak u nas. Nikomu to nepreju ale na druhou stranu je mi to lito protoze mam kolem sebe same maminy kterym deti spi a ja cely den unavena a nic nestiham doma natoz nejake konicky. A zacinam mit problemy i se spankem u sebe protoze jsem tak pretazena ze nemuzu vecer zabrat a kdyz usnu tak je maly vzhuru a tak porad dokola takze spanek minimalni. A u vas je to kazdy den nebo jenom nekdy? A ostatni noci spi nebo se budi? Maly kdyz nema tu 3 hodinovou pauzu, tak se aspon 2 -3 vzbudi ze chce napit a pak usne coz neni takova hruza ale porad nespime vkuse a ten spanek neni kvalitni ani pro jednoho.

lahi
autor
18. srp 2016

Ja mam take problemy se spankem, uz jsem ve fazi, ze v noci cekam, kdy se vzbudi a i kdyz spi, tak se budim a podvedome cekam.. s tema delsima pauzam nam vstava skoro kazdou noc, kdyz spi v kuse, je to vyjimecne, obcas se probudi, ale je jen ve spatne poloze nebo chce taky napit, to mi nevadi, na tyhle ukony jsem uz "zombik" a delam je automaticky.. ale kdyz spi takhke jen s malym probuzenim, zase vstava treba v 5, takze zase peklo.. unavena jsem uz neustale, bez energie, bez nalady, strasne se to na me podepisuje a chtela bych s tim neco udelat, proto jsem se taky rozhodla sem napsat a poradit se.. porad si rikam, ze pujdu nekdy brzy spat, ale usnout v 8? ..ani nahodou..

paampeliska
18. srp 2016

@lahi tak to je uplne presne. Maly chodi spat v 9. Ja padam unavou tak ze pujdu spat taky ale nakonec ne a ne usnout a do jedne se prevaluju a sotva usnu tak to zacne. On to sice zacal dospavat rano. Jak k tomu ranu usne tak pak spi treba do 9-10, ale to zase nechce spat po obede ale az nekdy pozde odpoledne a cele to ma takove posunute a na prd. Rano chodime jednou tydne na 8 plavat takze kdyz usne k ranu tak ho nemam sanci v sedm vzbudit a lekce nam propadaji takze budeme muset zrusit protoze to proste nedavame ach jo. Ja zkousel ty bachovky a nepomohly, jeste pry existuje Sedalia sirup tak uvazuju ze to zkusim ale nevim jestli to nebudou opet vyhozene prachy. Dobrou

lahi
autor
19. srp 2016

Jezis vam to teda jestw pwkne rozhodilo rezim.. :( David vstava taky dyl, ale ne tak vyrazne, vetsinou mezi 7 a 8 rano, takze pak usina kolem 11 a nic nam to nenarusuje. Aspon tak.. i kdyz plavat na 8 by u nas dopadlo stejne jako u vas 🙂 je to fakt bida. Dneska v noci jsem bylo zase vzhuru, to je jen za posledni 4 dny uz potreti a jednou jsme vstavali v 5.. ja nemam zkusenost ani s Bachovkama, ani se Sedaliou, takze v tom nemuzu poradit..

bobik11
22. srp 2016

Já bych si s ním taky rozhodně nehrála. Taky jsme si prošli tím, že v noci nechtěl spát, ale jeho požadavek na vstávání jsme ignorovali (byl s námi v posteli), opakovaně jsme mu říkali hají a neustoupili ani přes řev. Rozhodně jsme mu nedovolili vylézt z postele, v noci se po bytě nechodí 🙂 Někdy to fakt byly snad hodiny, kdy nespal, ale nakonec to končilo tak, že on už jen seděl a koukal a my mezitím průbežně usnuli a malej si nakonec lehl taky. Chtělo to čas a neustopit, a přešlo to 😉

lahi
autor
5. zář 2016

Je pravda, ze uz taky vetsinou prubezne usiname a on si zmoula plinku nebo zrejme.proate jen lezi v klidu a my u toho prubezne spime.. i kdyz to stale trva mon. 2hodiny.. noci, kdy by byl probuzeny a vylozene si chtel hrat uz tolik neni, apis ho vezmeme k sobe a on tam spis jen tak polehava, nespi, ale ani nedele vylozene kraviny jako driv.. tak hlavne jestli to preslo jak rikate, stale jsme vzhuru hodne casto, ale je pravda, ze kdyz se u toho da pospavat, je to snesitelnejsi..