16ti měsíční dítě může kakao z normálního mléka?

hancas
16. kvě 2009

ahojky maminky poradte může tak malé mimčo kakao????sem tam třeba 2x v týdnu???díky za odpověd

marooshka
17. únor 2010

taky nevím, proč by se nemělo do 3 let kakao? Já jsem ho malýmu dala už teď. Zítra mu je rok, UM budu dávat jednou denně, jinak třeba zrovna kakao už z normálního mléka, kaši krupicovou taky z normálního mlíka. U velkých kluků jsem to taky tak dělala ( nejstarší vůbec od roka nechtěl mlíko, jen kakao, nesnese obyč. mlíko čistý doteď). Tak jsem byla ráda že do něj aspoň nějak to mlíko dostanu. A neni z něj ani alergik ani tlusťoch. Druhej taky pil od roka normál. mlíko i kakao. Když neni dítě alergik nebo nemá nějakej problém, tak si myslim že ani obyč.mlíko ani kakao neškodí.

shaula
17. únor 2010

Marooshka, protože je to potenciální alergen. Navíc kakaa typu Granko jsou víceméně samý cukr, takže zbytečné 😉 Ale osobně si taky myslím, že do 3 let je to trošku přehnané.

marooshka
17. únor 2010

já vím, že je to alergen. Moje ségra je alergická na hrozně moc potravin atd. tak její dvojčata taky nemohly to co dávám já. Ani to obyč. mlíko nedávala tak brzy ani kakao. I nějakou zeleninu myslím nemohly. Kdyby náhodou byly na něco alergický po ní.

helcenka
18. únor 2010

Já myslím, že to tří let to není vůbec přehnané, naopak jsem kdesi v odborném časopise četla do 4 let. Malej má alergii na kakao, jak už jsem na předchozí stránce psala, takže nesměl vůbec nic, kde byla jen trocha kakaa. Ta alergie by se měla ztratit v předškolních létech, v 5 - 6 letech by měl mít pokoj. A je to pravda, protože ze začátku, pokud snědl kousek něčeho s kakaem, měl šílenou reakci. A teď, jsou mu dva roky a měsíc, pokud mu dám tak dvakrát do měsíce něco s kakaem - např. kakaový pudink nebo dvoubarevnou bábovku, tak je to OK, častěji zatím nedáváme. Pokud už má nějakou reakci, tak je o moc mírnější, ale spíš nemívá žádnou. 😉
Jinak těch alergizujících potravin je spousta, ale když to dítěti nic nedělá, tak proč potraviny nedávat, s tím plný souhlas. Jinak ta alergie se může objevit i během života, takže třeba, když dítě papká už tři roky rajčata, klidně se mu na ně může objevit alergie najednou. Moje sestra je toho zdárný příklad, alergie na jablka se u ní objevila až po několika letech a nemůže jablko ani oloupané a spařené...
Souhlasím se Schaulou, a jak už jsem psala výše, granko bych nedávala, je zbytečně moc přeslazené. Je to na každém, mám kamarádku, její chlapeček pije granko 2x denněod roku a půl...

pucik
18. únor 2010

malýmu je 2,5 roku a dáváme mu ještě Um s grankem, kravský mlíko je fuuuj,ale už se mi prákrát podařilo ho oblabamutit a dát mu kravský s tím grankem, abysme nemuseli kupovat. Pijeme hypoalergennní a je to hrozně drahý, když už by mohl normoš

shaula
18. únor 2010

Pucik, to mi přijde trošku kontraproduktivní, střídat hypoalergenní mléko s kravským 😖 Buď je ohrožen rizikem alergie a proto potřebuje hypoalergenní mléko, tudíž je nesmysl mu dávat KM. Nebo KM může dostávat a pak je nesmysl dávat hypoalergenní UM, ale stačí obyčejné (nebo KM). Alespoň tak to vidím já 😉

kutcher
18. únor 2010

nas malej pije KM od 14mes. ne ze bych chtela setrit ale UM nesnasi. kakao bych mu asi nejake lepsi udelala ale on by to stejne nepil miluje samotny mliko.

aurecon
18. únor 2010

pucik: Taky se mi to jeví tak, jak shaule.

berenika39
19. únor 2010

pucik, to HA mléko absolutně postrádá smysl! to se dává do půl roku dítěte, které je výhradně na mléku, aby se ochránil trávící trakt před zbytečnou zátěží bkm. není to žádný lék, jen obyčejná prevence, i když v těch prvních měsících velmi velmi důležitá. jakmile dostane cokoliv jiného - at už obyč um nebo km, jogurty a spol., pak už HA mléko nic neřeší.

pucik
19. únor 2010

jo holky, máte pravdu,ale on nám malej jiný nevypije,asi mu chutná tohle, že má jinou chuť, zkoušeli jsme sunar,i takový to s banánovou příchutí a on prostě jiný nevypije,takže chci už pomalu přejít na to kravské,aby ho pil normálně. HA má odmalička kvůli atop. ekzému 😒