16ti měsíční dítě může kakao z normálního mléka?

hancas
16. kvě 2009

ahojky maminky poradte může tak malé mimčo kakao????sem tam třeba 2x v týdnu???díky za odpověd

kijonkova.k
19. kvě 2009

a co zkusit slámku?Malá má teď z DM lahvičku se slámkou a pije i z normální slámky,naučila se to rychle 😉

petule777
19. kvě 2009

kijonkova, jakou používáš značku acid. méka? Myslím si, že by se daly dát klidně i ovocná jogurtová mléka, ikdyž jsou nízkotučná, nebála bych se ani třeba nápoje Activia a jim podobným. Ale v těchto nápojích určitě KM bude že??

megee
19. kvě 2009

to mě nenapadlo, určitě vyzkouším...uvidíme 😀

iloha
19. kvě 2009

Ahojky, přesně "debata jak stehno" Kalo.......... Terka má 2roky a tři měsíce, UM nepije zhruba od roka a čtvrt. Prostě ze dne na den ho nepozře ani ze spaní, prostě ne a ne. Paní doktorka řekla, že nevadí pokud jí jogurty, sýry a občas klidně kakao. Vzhledem k tomu, že asi všechny dáváte dětem jogurty, pak dáváte vlastně i KM, tak je docela zbytečné řešit jestli pít či nepít. Když má chuť, tak klidně. Tedy pokud nekupujete jogurty vyrobené zkozího mléka nebo sojového. 😉

kijonkova.k
19. kvě 2009

petule všechno je z KM,i jogurty i tyhle nápoje,ale jde o to,že jsou naštěpené tím kysáním a lépe stravitelné atd.

http://www.madeta-velkoobchod.cz/index.php?main...

kijonkova.k
19. kvě 2009

petule,já nedávám nic nízkotučného
🙂

sisi.v
19. kvě 2009

je to trochu mimo téma, ale mýtus o zahleňování je v naší kultuře trvale zakořeněn. mléko ani mléčné výrobky nezahleňují organismus, naopak pomáhají upravit střevní kulturu.

kijonkova.k
19. kvě 2009

sisi.v má pravdu
😉

shaula
19. kvě 2009

sisi - není to mýtus, chodím k diabetologovi, který je zároveň odborník na výživu a naopak mám mléčné výrobky téměř zakázané, protože mám hodně hlenu.

kijonkova.k
19. kvě 2009

i na názory odborníků se liší...., 😉

caira
19. kvě 2009

ja KM pouzivam jen na vareni ( je nam necelych 15 mesicu) ale treba i krupic.kasi dostala z UM na piti bych KM nedala, nema oproti UM skoro zadny obsah zeleza a vitaminu a kalcia atd takze radeji budu davat alespon do tech 2 let UM ... nebo treba kakao z UM...

sisi.v
19. kvě 2009

shaula - táta je také diabetik a mléčné výrobky nemá jíst protože obsahují mléčný cukr.

sisi.v
19. kvě 2009

shaula - http://www.porodnice.cz/node/38409
- jiný případ je tvorba hlenu po mléce pokud je bílkovina KM pro dotyčného alergenem - tam skutečně může takto působit. ale musí být prokázaná netolerance KM, u zdravých lidí mléko takto nepůsobí.

kalo
19. kvě 2009

😀 😀 😀 Chiichi...tak se to tu zase opět strhává v přehled znalostí z potravinářství a výživy...

shaula
19. kvě 2009

sisi, ale ten článek se týká zahlenění v krku a průduškách. Já mluvím o hlenu v organismu obecně, tj. obsah v moči. Jinak já nejsem naštěstí ještě diabetik, mám jen porušenou glukózovou toleranci a ty mléčné výrobky mám proto opravdu omezovat kvůli hlenu, nikoli kvůli cukru.
I když uznávám, že na to mohou být různé názory, já ale svému doktorovi věřím. Jako člověk je sice zvláštní, ale jako doktor pečlivý a důkladný.

kubinkov
19. kvě 2009

Hlen v moči z mléka???? Jen jsem nahlédla a našla jsem, co jsem čekala. Jen se bavte, ať nezlobíte. 😀 😀 😀 😀

shaula
20. kvě 2009

kubinkov, a ty máš lékařské vzdělání?

kijonkova.k
20. kvě 2009

Bože,hlen v moči????Snad bílkoviny v moči,neeee???Jsem sestra,ale tohle je teda moc ☹

shaula
20. kvě 2009

Holky, vy mě nahlodáváte... Ale bílkovinu mi právě chválil, že mám dobrou, mluvil o hlenu... A vyšetřoval mi moč a krev, tak v jednom z toho to být muselo a krev to určitě nebyla... No nic, ale to sem nepatří, tak už toho asi necháme.

shaula
20. kvě 2009

Takže nejsem blázen - hlen v moči opravdu patří mezi normální laboratorní vyšetření. http://www.fnol.cz/labmet.jsp?lisId=-2095&lisLa...

danu
16. únor 2010

sayast • 1d • Včera o 22:34
ahojky
zajimalo by me od kdy mimco (batole) smi nebo jste davali kakao (granko).
omlouvam se pokud jsem zalozila duplicitni tema 🙂

ajvi • 1d • Včera o 22:38
ahoj, já ještě nedávám.
četla jsem, že kakao až od 3 let (jedna z mála věcí, se kterými se čeká tak dlouho)

kikimaruska • 1d • Včera o 22:38
My kakao nedáváme, ale pije rád kakaový Sunar, který je už od 12 měs. 😉

makelka • 1d • Včera o 22:39
My dáváme od 2,5 roku 😎

shaula • 2d • Včera o 22:41
Kakao (Granko) zatím taky nedávám. Mají ho jen občas v malém množství v domácí buchtě (kakao na pečení) 😀

silvik • 2d • Včera o 22:42
Starší začala pít kakao tak po tom 4. roce, do 3 let měla UM, po 3. roce pila obyč mléko...

Mladší ho teď taky chtěla udělat /když vidí, že ho pije Barunka/, ale to je tak měsíc zpátky, tzn. že do 2,5 let pila jenom UM, kakao jsem jí nedávala.

lante • 2d • Včera o 22:58
Ja som skúšala Vilkovi dať asi pred mesiacom......ani si neodpil....označil takéto mlieko za "be" teda špinavé a ani sa ho nedotkol 😀 😎

chiwule • 1d • Dnes o 00:48
kakako je velmži výrazný alergen, takže se u malých dětí nedoporučuje do 3. let věku. A to znamená ani výrobky kakao obsahující, tj. třeba čokoláda...

pia22 • 1d • Dnes o 02:09
Kakao vyrazne zhorsuje vstrebavanie vapnika z mlieka, takze pozor 😉

veverca • 2d • Dnes o 07:10
Dcéru so odstavila v 22mesiacoch, pár mesiacov pila UM, to jej celkom chutilo, ale keď som prešla na obyč. mlieko, nechcela ho. Skúsila som Granko a to chutí. Ani teraz ešte čisté mlieko nevypije, ale kakao s chuťou. Každé ráno máme máme rituál- ja kávu, ona kakao. 🙂

eppik.m • 1d • Dnes o 07:54
ahoj, můj syn kakao ještě nepil a budou mu 2 roky ... ale začala jsem mu dělat krupičku z KM (mléko projde varem) ... ale má AE a momentálně hodně škaredý tak nevím zda to KM mu to taky zhoršuje ... hodně potravin mu nesedí a osype se či mu zarudne kůže ... jinak pije pořád UM

martinka81 • 1d • Dnes o 08:41
My nebudeme dávat kakao vůbec, nějak se nechystám ani do kravského mléka, nevidím v tom nic prospěšného a v kakau už vůbec ne.

murinka
16. únor 2010

baby,čo všetko by sa nemalo... 🙄

berenika39
16. únor 2010

petr taky kakao nepije, ale protože ho nechce, že je sladký. km pije od 14 měsíců úplně normálně, denně a nevidím v tom prblém. někam jsem sem vkládala tabulku - porovnání všeho, co obsahuje mléko - vápník,vitamíny jednotlivé,tuk, enrgetická hodnota....a v mnoha těch parametrech je na tom km lépe. pokud dítě nemá problémy s bkm, není pro um žádný důvod, krom podpory trhu a prodeje UM. Samozřejmě je to každého věc, do kolika let bude dávat um.
To kakao asi není problém, jen kdyby prcek měl atop.exem, tam se čkoláda a kakao nedoporučují, dráždí a exem se tvoří víc.

ivika18
16. únor 2010

náš malý pije taky KM od 16 měs. - co jsme přestali kojit, a souhlasím s Berenikou, pokud dítě není alergik, tak není důvod nedávat KM, a je to jenom reklamní tah firem vyrábějících UM. Kakao pije taky zhruba od té doby a nevidím v tom problém - zase pokud není sklon k alergiím. A to samé s čokoládou, mně přijde stokrát lepší dát prckovi kousek kvalitní čokolády (s vysokým podílem kakaa) než nějaké barevné umělé sladkosti a přeslazené oplatky a nevím co ještě.

shaula
16. únor 2010

Akorát má Pia pravdu s tou horší vstřebatelností vápníku, to jsem taky někde četla, ale už nevím kde ☹

hellu
16. únor 2010

My dáváme KM od 16 měsíců. Nepřevařený, nepasterizovaný. Do každýho hrnku dávám lžičku granka a malé chutná. Žádný problémy jsme s tím neměli, jen ten vápník mě trochu trápí.

sherry28
16. únor 2010

tak já klukům dávám mléko z krabice od roka přibližně, ale zatím z něj jen vařím 😒 (br.kaše, pudink, krup.kaše, atd.) ale samotné jsem zatím pít nedala.Jednak ten mladší odmítá jakékoliv mléko od 10. měsíce. Starší pil do 18 měsíců sunar, pak přešel na mléko obyč. 😉

andy80
17. únor 2010

Ano kakao může, ale z plnotučného mléka. Já osobně jsem dávala synovi do dvou let kakaový sunar, pak jsme přešli na plnotučné mléko s grankem. Malá zatím pije obyčejné UM babylove. Kakao jsem jí zkoušela dávat a nechtěla, takže zatím vydržíme na UM, počítám s její láskou k UM tak do tří let. Obyč. mléko taky nechce.

Jinak taky máme obyčejný tekoucí hrneček s pítkem, jak miluje to mlíko, tak ho vypije aniž by jí napadlo to vylévat.

helcenka
17. únor 2010

malýmu jsou dva, denně vypije cca půl litru umělého mléka. Jinak z krabicového mléka dělám běžně brkaši, pudink... Má bohužel alergii na kakao, takže u nás nepřichází v úvahu. A ani bych mu zbytečně granko nedělala, i kdyby alergii neměl. To spíš kakao z obyč. kakaa a ne přeslazené granko. Myslím, že na čokolády a další podobné věci má čas. To radši upeču bublaninu s ovocem a tvarohem a kousek mu ji dám. Je to jenom můj názor, tak se nečilte 😀.
Počítám, že u UM vydržíme ještě tak půl roku a pak začnu postupně dávat krabicové polotučné. Čeká nás taky školka, tak aby si zvykl na jiné mléko. To ale půjde asi dobře, protože několikrát chtěl ode mně napít, tak si dal dva loky a chutnalo mu.
Nemyslím si ale, že je nutné krabicové mléko plnotučné. Doktorka nám na 100% schválila polotučné. Pokud dítě dobře prospívá, jsou to zbytečné tuky navíc. Také jsem četla, že do 2% tuku je mléko tekutina a nad 2% už jen potravina a do tekutin se nepočítá...
Ještě co se týká kakaa, že by se nemělo dětem do tří let dávat, jak jsem tady výše četla, tak myslím, že je to individuální. Těch potravin je celá řada jako např. celer, rajčata, med... Když s tím děti nemají problém, tak proč jim je nedat. 😉

andy80
17. únor 2010

Názory odborníků se různí. Jinak myslím, že plnotučné mléko je kvalitnější než polotuk nebo nedej bože nízkotuk, děti tuky potřebují na rozdíl od dospělých. . U nás ve městě teď máme automat na čerstvé kravské plnotučné mléko tak tam obden chodíme pro litr, převářím ho. Je fakt, že chutná jako mléko a ne ta voda z krabice.

Jinak nevím, proč by se nemělo do tří let dávat kakao? To jsem ještě neslyšela. A co se týká UM do tří let, tak si myslím, že je to jen o tom, jak na dětech co nejvíc vydělat. Ale je to taky můj názor.