16ti měsíční dítě může kakao z normálního mléka?

hancas
16. kvě 2009

ahojky maminky poradte může tak malé mimčo kakao????sem tam třeba 2x v týdnu???díky za odpověd

kijonkova.k
16. kvě 2009

hancas,jestli může nebo ne....nemělo by,já osobně bych nedala.Když už,tak je kakaový sunar 😉 Ale stejně to záleží na Tobě,jestli jim to dáš nebo ne a určitě se nejdou maminy,které dávají a na druhou stranu ty,co budou tvrdit v žádném případě 😉

tomasek06
16. kvě 2009

Já jsem malému dávala kravské mléko asi od 14 měsíců. Ráno a na večer sunar. Teď už pije jen kravské s grankem. Čisté by mi nevypil. 😀

hancas
autor
16. kvě 2009

já jen aby jim to nějak neuškodilo,já jsem taková matka,která je opatrná a nespichá na vše.někdo už dává párky já ne,začnu až tak od 2 let.takže asi spíše nedám,mají na to čas

tomasek06
16. kvě 2009

Párky jsem začala dávat malému taky až po druhém roce. Ale občas mu mléko z krabice neuškodí. Ale jen plnotučné.

shaula
16. kvě 2009

No já jsem taky spíš ta opatrnější, takže bych asi ještě nedávala. Kravské mléko k přímé konzumaci se doporučuje od 2 let, a to kakao taky není nic extra zdravého - kakao, cukr,...

peppapig
16. kvě 2009

Nase M dostava hrnecek kravskeho mlika od cca 14ti mesicu. Sunar odmitla v 10ti mesicich!
Je to na nic, clovek se vsude docte jina doporuceni a kazdy dr tvrdi neco jineho. Kdyby pila sunar asi bych kravske mliko neresila, ale tady se doporucuje na kravske prechazet po roce. kakao v kredenci nemam, ble 😉

sisi.v
16. kvě 2009

taky dávám plnotučné mléko od roku a půl, malé hrozně chutná, byla by schopná ho vypít litr...tak 2dcl denně, jinak ráno a večer má UM od Hippu. kakao bych ale nedala.

popelka.miri
16. kvě 2009

Od 14 měsíců jsem dávala normálně plnotučné mléko. Kakao bych možná nedala do dvou let..Ale pokud dítě nemá žádné alergie, tak kvalitní plnotučné mléko neškodí...Jinak se doporučuje do 2 let dávat UM, ale od 14 měs. se může podávat i klasické 😉 ..Záleží také na fin. situaci 😒

andyalukasek2008
16. kvě 2009

Kakao bych ještě nedávala, s mlékem, to je vůbec otázka, které kravské mléko je vůbec kvalitní. To , které bylo za nás a mělo trvanlivost ve skle dny, asi nikde už nekoupíme ☹.

milik75
16. kvě 2009

Ahoj, pokud mate v rodine alergie, tak kakao ani cokoladu az do 3let! A i kdyz alergie nemate, tak bych byla spis opatrnejsi....kakao je silny alergen, takze do 2let pokud to neni nezbytne nutne bych to proste nedavala. Kravske mleko je taky otazka, radeji sunar. A parky bych detem nedavala vubec.

popelka.miri
16. kvě 2009

Dá se koupit mléko ve skle, čerstvé a fakt dobré, ale je dražší a netrvanlivé (bio mléko je taky ideální)

reruna
16. kvě 2009

podle všech doporučení, co jsem četla se do 3 let věku má na pití používat UM, ale od 1 roku se může používat KM do pokrmů, pokud dítě nemá alergii na bílkovinu KM, takže kakao z převařeného KM by se už dát mohlo, ale záleží to na každé mamině, jestlli dá nebo ne, já osobně s KM počkám, protože máme v rodině dost různých alergií,, tak pro jistotu a taky v UM je určitě více vitaminu a živin než v KM.

marinka
16. kvě 2009

Já jsem dala malé ochutnat plnotučné mlíčko poprové před pár dny, asi decku, a jelo jí teda moc, ale zatím ho dávat nebudu.. Baští jogurty a sýry a já mám navíc dost alergie, tak to nechci riskovat. Ale kamarádka, co má asi o dva měsíce mladšího chlapečka, mu dává každý den k snídani kakao.

shaula
16. kvě 2009

reruna, já bych kakao nepovažovala za pokrm 🙂 V pokrmech ho je méně, takže tam se snese líp už od toho roka, ale nápoje z mléka, i když z převařeného, bych dala později.

artuse
16. kvě 2009

já KM nedávám a nebudu dávat min. do 2 let, je něco jiného, když je stopové množství převařeného KM v pokrmech, toho se nebojím, ale s hrnkem kakaa z KM teda určitě počkám 🙂

reruna
16. kvě 2009

shaula asi máš pravdu, v kakau je toho mléka opravdu hodně 🙂 a navíc to kakao je taky alergen, takže jak jsem psala, já s ním určitě počkám

zevina
16. kvě 2009

kravské mléko na přímou konzumaci se všeobecně nedoporučuje dětem do 2 let, u alergiků nebo pokud jsou dispozice k alergi, tak min do 3 let 🙂 pro tělo jsou daleko stravitelnější a z výživového lediska prospěšnější zakysané ml. výrobky, různé jogurtové nápoje, zákysy, actimely apod 😉

petule777
19. kvě 2009

Ahoj, a co říkáte na kefír nebo acidofilní mléko? Mému Kubíkovi je 14 měsíců a upíjí mi z hrnku, nemůžu jej od něj odtrhnout 😀 KM zatím neměl, to bych i klidně zkusila, ale v granku mi připada, že je strašně moc cukru.

mkr
19. kvě 2009

jinak plnotučné se vůbec nedoporučuje, když už polotučný, zeptejte se dr., jinak nechápu proč dávat dítěti kakao, když to nezná, tak to ani nevyžaduje, to samé s párky, záleží hodně na matce, ale kakao bych doopravdy nedávala, zvykne si na něj bude ho vyžadovat a pak pít ke každé snídaní a máte doma otesánka, takže bacha na tyhle věci

kalo
19. kvě 2009

petule777: kefíry a acidofilní mléka jsou bezva!! Buď ráda, že mu jedou...Naše malá se u toho ksichtí...nechutnají ji. Ale jsou hrozně zdravé..Kravské mléko jsem ještě nedala. A i když zádné alergie nevedeme, dávat tak do 3 let nechci. Je to zbytečné sviňstvo, které zahleňuje a zatěžuje organismus. Baštíme jogurty. A něco s posypané grankem už taky dám..mám doma hubenou mlsounku, tak jsem ráda, že něco takto vylepšené zbaští 🙂

Jinak tohle je zase debata jak stehno 🙂 Zase přestřelka "chytrých a hloupých"....Každý má tu představu o prospěšnosti toho, co dítěti dává, jiné.. 😉 😉 😉 😉 😉

jandalinka
19. kvě 2009

tak já se bála,že dávám malé něco,co by neměla viz.kefír,acidofilní mléko a teď tu čtu je v pohodě,tak jsem ráda 😉 .Malá vždy pochtívá,když mám acido.ml.či kefír a já jí dám vždy jen cucnout a teď jsem klidnější,že kdybych jí dala i napít větší množství......
Kakao s klasickým kravským mlékem bych ještě nedávala.Má známá začala malé dávat až po 3roku,teď jí je 5let a vyžahne jí i skoro 2litry mléka s kakaem za den,prostě pořád vyžaduje mléko a kakao a pěkně tedy přibrala.....o to spíš nejde,ale známá si neví rady,jak jí snížit dávku kakaa a mléka,když jí to chutná...

petule777
19. kvě 2009

jandalinka: buď klidná, malý mi včera vypil asi cca 2 dcl acid. mléka a chtěl ještě, ale už jsem ho stopla, aby se z toho ne......, ikdyž možná i to by nevadilo 😀
Kubík mi totiž už v 9 měsících odmítl UM, tak jsem právě koumala čím to nahradit, začala jsem více jogurtů, sýrů a tak... Ale ten kefír mě napadl asi až před měsícem, možná jsem mohla klidně i dřív??? Co byste ještě doporučily místo UM?

kijonkova.k
19. kvě 2009

Holky,je to sice mimo téma,ale acid.mlíka apod.se můžou od 9.m 😉 Já malé dělám koktejl,plnotučné acidofilní mlíčko rozmixuju s banánem a je to mňamka...a zdravá a bez cukru 😉

megee
19. kvě 2009

kijonkova a dáváš to na pití mezi jídlem? já totiž nevím jak malýho donutit pít víc UM vypije ráno 200ml a tím na celý den končí..navíc nechce ani sýry..jen jogurt....

kijonkova.k
19. kvě 2009

megee,já to dám malé na svačinku dopoledne,ono to i zasytí.Vypije toho asi 150ml 🙂

megee
19. kvě 2009

kijonkova díky zkusím to taky jen nevím jak to do něj dostanu...pije totiž jen z flašky od Jupíka 😀 ...dudlík mi odmítl už v 8. měsících a hrníčky s pítkem mu taky vadí....a z normálního hrníčku zatím pít neumí 😠

shaula
19. kvě 2009

mkr, nemáš pravdu, naopak by dítě mělo dostávat plnotučné mléko (ale až od 2 let), polotučné až tak od 3 let.

kalo, ale jogurty a ostatní mléčné výrobky taky zahleňují, to si nevybereš. Ale KM bych taky ještě nedávala.

kijonkova.k
19. kvě 2009

plnotučné mléko do pokrmů a na kaše od 1 roku a od 2 let polotučné k běžnému pití

megee,já jí to dávám z obyč,tekoucího kojeneckého hrníčku 😉 v pohodě to proteče,stál asi 50kč,ale mají i za 25kč

megee
19. kvě 2009

kijonkova a na tom hrnečku je nějaké pítko? malej totiž ty pítka odmítá....

kijonkova.k
19. kvě 2009

no,je tam výčnělek se 3 dírkama
😉