18ti měsíční syn se sám lžičkou nenakrmí. Váš názor?

katka43
8. led 2008

Dobrý den maminky,
ráda bych znala váš názor, zda je normální, že můj 18 měsíční syn stále odmítá sám jíst lžičkou a pít z hrníčku. Krmit ho musím já a hrnek mu musím taky držet. Myslím že je jen pohodlný, ale třeba flašku se sunarem si drží sám. Stejně tak suchary a pečivo si drží sám a jí. Jenom tou lžičkou se nesnaží. Děkuji za váš názor.

franti
8. led 2008

ahojky...tak moj maly bude mat za necele dva tyzdne dva roky a tiez odmieta jest sam 😒 . tiez si skor myslim, ze je pohodlny. uz velakrat chcel jest sam s lyzickou, aj s vidlickou...s tou mu to dokonca ide lepsie nez s lyzickou, ale myslim, ze nema trpezlivost. po par sustach ho musim zacat krmit sama, ak chcem aby sa aspon trochu najedol 😅 a co sa tyka pitia, tak zatial vsetky napoje pije z flasky, pretoze ked mu nalejem cajik ci vodu do hrnceka, tak pooblieva seba aj dlazku naokolo. ja osobne som si povedala, ze to necham tak, uz aj tak postupne prichadza to slavne obdobie "ja sam" a snat sa potom nauci jest aj pit sam 🙂 ...teda dufam 😅

mikca
9. led 2008

katka já malého krmím, tak že dám malému svou lžičkua a já mám taky..a on si jen tak míchá a o´bčas si dá i něco do pusy sám..ale nějak ho nenutím..já myslím že je jště docela dot času na to aby jedl sám, ikdyž by se měl snažit, teda podle tabulek, ale na ty nespoléhej, malej si to určí sám 🙂 ...jinak s tím hrnečkem...náš malej pije z hrnečku s pítkem ne z obyč..ty mu zkoušíš dávat z obyč?.....jo a u nás si zas malej nedrží flašku ze sunarem 😀 ...řekla bych že jsou pěkně vyčůrany 😀 😀

other_side
15. únor 2008

nas bude mat 2,5 roka ale musim ho krmit, on ma v ruke svoju lyzicku ale nenaje sa nou. naje sa len s vydlickou, mozno ho viacej pritahuje nebezpecenstvo )) mozno je to hanba ale neriesim to, zistila som, ze donedavna som sa triasla to nevie, tamto nevie a mal by... no a co, sam na to pride. zase vie kopec inych veci co deti starsie od neho nevedia a nechapu a on to zvlada perfektne. to ma ukludnuje. kazde je svojim sposobom sikovne, hlavne sa snazia a to sa ceni 😉 drzme si palce 🙂

aponchie
28. únor 2008

holky jestli vam mohu poradit normalne tvrde si stujte za tim ze s emusi krmit sami pac ja tohle delala male do 2 a pul let ze jsem ji radsi ve spechu nakrmila ja ona si hrala nejedla delala blbosti a pak sla v zari do skolky ja z toho na mrtvici pac nechtela vubec jist proste nejedla kdyz ji nikdo nekrmil a ucitelka rikala ze musime nastolit tvrdou metodu spis nez tvrdou duslednou!takze od rijna sme zakazzli komukoliv ji krmit nikdo nesmi a dostala na talir jedla nejedla jeji problem kolikrat nesnedla celej den vic nez pul rohliku!pila ale.a vecer sla ladna spat rano se pogrcala hlady jak mela scvrkly zaludek a myslite ze se najedla vyhladla ?ani za nic vypila mleko a nic nechtela takze sme upustili rano od hrnku mleka pac ten je zaplni a pak neni hlad rano dostane banan chleba jogurt cerealie piskoty a prvni ji pak az je piti a stejne neji moc rano neco zobne a pak ve skole.ale naucila se to jen to chce nepolevit nesmite povolit kdyz uz to jednou takhle udelate musite si stat za svym ikdyz to bude tezke ze neji ale az bude mit opravdu velkej hlad naji se hlavne at ma piti a zadne kokyna

lucierob
9. bře 2008

My jsme začali s lžičkou, už když začal sedět. Jednu měl on a jednu já. Samo, že nejedl, jenom se v tom piplal. Malý od mimina pěkně jí, nenadělá skoro žádný bordel. Úplně sám začal jíst asi v 18.měsících. I teď ve 2 letech si občas umane, že chce krmit. V tom případě máme každý 1 lžičku a střídáme se, formou hry.