2,5 leté dítě na týden u babičky. Je na to vhodný čas?

marjama
25. čer 2011

Ahoj holky, jenom by mě zajímalo, v jakém věku dítěte jste ho nechaly na hlídání např. u babičky a dědy na delší dobu, tzn. třeba na celý týden? Naší malé je 2,5 roku a byla u babičky max. na jeden den a jednu noc. Teď o prázdninách plánujeme, že bychom ji nechali u babičky celý týden, ale pořád si nejsem jistá, jestli to není dlouhá doba 😒 Babičku i dědu má ráda, je s nima naprosto v pohodě, ale pořád se to ve mně "pere" a nevím, nevím. I mně by se asi šíleně stýskalo. A asi i pro naše by to byl docela záhul, hlídat malou celý týden. Napište prosím Vaše zkušenosti, ať se můžu líp rozhodnout. Předem díky.

zvirka
25. čer 2011

No já mám dilema, jestli nechat našeho 9,5 měs. synka babičce na večer, abychom si mohli zajít s manželem na večeři k výročí svatby a asi nikam nepůjdem. Takže naprosto chápu obavy. Jestli by ses necítila a neužila si ten týden, tak ji tam nenechávej.

stazina
25. čer 2011

AHoj , já si myslím že ze začátku by bylo možná lepší zksuit třeba 3-4 dny a pak třeba ještě jednou po třech dnech třeba v drhým měsíci prázdnin....já to taky řeším, babička říkala, že by si kluky na týden vzalaa, el pro mě a myslím, že i pro kluky a babičku je týden dost dlouhá doba....i když nevím, jak daleko jsou od vás vaši,a el naše mám vzdálené asi 8km, takže ,když by bl nějaký problém, mohla bych si rpo děti kdykoliv zajet...držím palce, at rozhodneš správně a malá si užije proázdniny u babičky a dědy a ty si odpočineš🙂pa

jaa
25. čer 2011

Naší je 2,7 roku.Nikde nebyla, ani na noc,ani na celý den.Takže, já bych ji někde na celý týden a to, ani u babičky nenechala. 😉 Na to mi přijde ještě malá.

lucineska1
25. čer 2011

moje babička hlídala v 68 letech 2 letýho bratrance až do tý doby než začal chodit do školy. Ne sice týden v kuse, ale od pondělí do pátku od 7 do 16-17 hodin. Záleží asi v jaký kondici je babička a jak je malá čiperná 🙂

fiallinka
25. čer 2011

Ahoj, můj syn byl poprvé u babičky před rokem, bohužel jsem musela do nemocnice a jinak to nešlo - a on si na mne ten syčák ani nevzpomněl... no a od té doby až před týdnem zase tři dny a naprosto ok, domů vůbec nechtěl... ten týden by určitě vydržel taky. Myslím, že pokud babi zná a má ji rád, tak to bude ok, problém je spíš v maminách 🙂. No a pokud to babi fyzicky utáhne 🙂

jasekd
25. čer 2011

Na tohle si muzes odpovedet jen ty sama. Nas Martin byl poprve pres noc v 5ti mesicich (uz jsem nekojila), bez problemu. Obcas jsme ho k jednem nebo druhym rodicum dali. Ted tesne pred porodem druheho decka jsem onemocnela a byla uplne vyrizena a tak byl Martinek poprve pryc na vikend, abych se dala do kupy a on to nechytil (stejne chytil 😝 ), opet bez problemu 😉 Kdyz jsme byla v porodnici, ani po mne doma nevzdechl, byl s manzelem moc spokojenej. Nas M. neni mamanek, to uz ted spis zarli na manzela, u babicek je stastnej, tak proc ne. Tyden by na me bylo dlouhe, ale verim, ze on by to zmaknul, ale M. je teprve 15 mesicu, zkusenost se starsim nemam. Pokud se na to ty i tva rodina citite, proc ne? Kdyz to decko zvladne a bude spokojene. Na deti univerzalni pravidla neexistuji, stejne se na tebe nekdo vrhne, jak o tom muzes vubec premyslet a nekdo ti rekne, at si to volno uzijes 😉

evaviki
25. čer 2011

ahoj, tak nas Sebik ma 2.5 roka a u babicky stravil prvy krat dve noci, ked mal cca 1 a 3/4roka a potom 4 noci, ked sme sa pred mesiacom stahovali.. myslim, ze to zvladne v pohode, ak sa ti da tyzden moc, tak to najprv vyskusaj na dve tri noci a uvidis.. kazdopadne ja som z toho bola na nervy a Sebik bol ok 😀

weri1
25. čer 2011

tak jsi si vlastně dala odpověď sama 😉

kristi
25. čer 2011

babička poprvé týden hlídala, když bylo malé 7 měsíců...od té doby naprosto běžně, nikdo s tím nemá probbém, malá je tam uplně v pohodě a já si aspoň chvilku vydecnu, přínosje to pro vsechny. 🙂

veruska007
26. čer 2011

My teda moc hlidaci pribuzne nemame, ale myslim, ze je to v pohode. Zalezi na diteti - my mame extroverta, s kazdym se hned skamaradi a hlidat malyho muzeme nechat kymkoli, vubec se mu nestyska. U nasich byl na vikend 3x a naprosto v pohode, ani nechtel domu 😉, u nas je srumec, je tam skoro porad bracha s pritelkyni a sestra s pritelem, tak velky mumraj a malymu to vyhovuje. Kdyby mi maminka nabidla tydenni hlidani, vubec by mi to nevadilo, vsak kdyby neco, muzes prcka kdykoli vyzvednout, ne?

gedren
26. čer 2011

Myslim, ze deti tohle zvladaji lip nez rodice ;)

Starsi dcerku jsme se odvazili dat na vic dni az ve trech letech, ale maly jeste ani 2.5 neni a zrovna jsou u babicky na tejden obe ;) (my jsme na sluzebni ceste) a vypada to, ze to vsichni zvladaji super 🙂.

Sousedi treba davaji malou na vic dni k prarodicum snad uz od roka a taky myslim ze dost v pohode 🙂

romana29
26. čer 2011

Vůbec bych neváhala, 2,5 leté dítě - bez problémů. Zvlášť, pokud má s babičkou a dědou dobrý vztah.
My dali poprvé Daníka na delší dobu - v roce a třičtvrtě, vůbec jsme mu nechyběli 😀, to spíš on nám 🙂

bertica.h
26. čer 2011

ja určite nie.ako sa poznaju,ako často sa vidia?budu rešpektovat to,na čo je zvyknutá?myslím,že je velmi maličká na týžden bez rodičov,nemuselo by jej to prospiet...

bufina
26. čer 2011

My jsme nechali malou poprvé na pár dnů u babičky když jí byly 2 roky a tři měsíce. A úplná pohoda, když sme si ju pak vyzvedávali, tak místo nadšení se nás ptala co tam děláme 😀 Takže pokud je dítě na prarodiče zvyklý, tak je to úplně v pohodě a buď ráda že si odpočineš. My máme babi s dědou 60km od nás a dáváme tam malou na týden 3x do roka.

barevka
26. čer 2011

Ahoj, tak já toto opravdu moc neřeším, můj názor je, že čím dřív si děti zvyknou, že se dá spát někde jinde a hrát si s někým jiným, tím líp. Takže Anet první noc u babičky byla, když jí bylo půl roku. Teď sice neplánujeme dovolenou, ale spíš odpočinek, takže minimálně na 3 dny tam zase pošupajdí - bude jí rok. Každé dítě je jíné a každé to snáší jinak, ale když si na odloučení zvyknou od malička je to v budoucnu mnohem jednodušší. Nikdy nevíš, kdy to budeš potřebovat 😉

momin
26. čer 2011

A proč neee?! Vlastne souhlasim s tim co pise @barevka . . . To malá nebyla nikde dyl nez 1 den? 😅 spíš to mi přijde zvláštní..... Vždyt děti baví poznávat nové lidi,nové děti,nové věci....
Já i přítel chodíme do práce takže u nás je hlídaní potřeba. Občas se stane že Danielek musí byt u tety (prítelovy sestry) i 5 dní... Vždycky se tam těší..ale taky se vždycky rád vrací domu.... Nevidím na tom nic špatného.......

kitty123
26. čer 2011

2,5 leté dítě úplně v pohodě. My jsme poprvé nechali syna u babičky, když mě rok a 8 měsíců na celý týden a bylo to úplně v pohodě. Ještě nám zamával a už nás vystrkoval ze dveří, ať jdeme 🙂

neu.sona
26. čer 2011

Co člověk, to názor. Asi si z toho moc nevybereš. Musíš sama poznat, jak to je. Jak by se dítě chovalo, jak to zvládá bez Vás a takovou dlouhou dobu a tak.
Já za sebe hrozně nerada dávám Matyho někam jinam. MM rodiče jsou hrozně skvělý, malej si s něma vyhraje, zabaví se, ale jídlo je děs a hrůza. Vaří hrozně nezdravě. Tuhle tam byl dvě noci a dávala jsem ho týden dohromady s normálním kakáním. Ale jim to prostě nevysvětlíš. Teď jedou na týden na chalupu, chtěli tam Matyho sebou, ale asi to neklapne. Za prvé je teď hroznej mamánek a za druhé nechci, aby jedl takové jídla a za třetí měl teď angínu a čeká nás očkování, které máme tak nahraně, kdy se má naočkovat.
Takže opravdu záleží jen a jen na Vás. Ale píšeš, že by z toho rodiče byli unavení, tak já nevím. Malé dítě je fakt záhul na týden. Tak ji tam nechte jen pár dní.

micha.bello
26. čer 2011

Já myslím že to zkusit můžete. Já dávám Klárku jejímu bio taťkovi na 3 dny a zvládá to v pohodě. Teď budu mít brzy termín a on si ji bude brát na 4-5 dnů. Kdyby ji chtěl třeba na týden v období když bych byla v porodnici tak bych mu ji taky nechala. Mé mamce bych ji ale na tak dlouhou dobu nedala protože by ji hodně rozmazlovala, kupovala sladkosti a nechala ji dělat co chce. Ale manželovým rodičům bych ji klidně svěřila na delší dobu, má je moc ráda jenže oni bydlí jen 1 km od nás. Záleží na tom jak se k ní chovají a zda se dokáží řádně postarat a to určitě dokážou. 😉

eloana
26. čer 2011

Ahoj no nase dcera take neni zvykla byt nekde dele nez vikend a to uz ji je 5---- asi to bude tim,ze nema kam jet -jednu babicku a dedu mame v baraku a druhe 5 minut od nas🙂
dceru jsem kojila do 19 mesicu, takze spala maximalne u babicky o patro vis....
kdyz ji bylo 2,5 let byla jsme tyden v nemocnici,takze si ji tyden stridali nase a manzelovi rodice.... po 5 dnech co me nevidela vahala zda ma ke me jit:( byl to pro me zvlastni pocit

petanah
26. čer 2011

dceru si rodice vzali na dva dny,kdyz ji bylo 8tydnu.. u babicky a dedy jsou moje deti jako doma..maji tam vlastni pokoj a kazdy svou postel.. Viki se tam libi,je tam hodnejsi nez doma😀 rodice si ji berou od mala co druhy vikend.. spise si mysim,ze zalezi na praroridicich,jestli jsou schopni se o prcka postarat..moji tchyni bych deti nedelala ani na jediny den,byt je maji moje deti radi.. je to clovek,ktery proste nevi,co s detma,nechala by je spat s ni v posteli,cpala je cokolado,takze ne.. ale pokud vase babicka aspon trochu vi a zna potreby ditete nebala bych se..

crca
26. čer 2011

Mám tchýni přes silnici a kdyby se ti krpci nebudili 6x za noc s řevem a mamíííí,tak už tam jsou hned a jsou nám 2 roky 😀 Bohužel tchýně je po operaci s kolenem,takže zase nic 😅 Vidíme se denně a jsou u ní rádi,takže pokud je to i u vás tak bych neváhala 😉

anieanne
26. čer 2011

Náš na delším hlídání zatím nebyl, ale kolikrát už byl u babičky, když jsme jeli na nákup nebo šli na véču. Ve dvou a půl letech, když to bude možné, bude určitě prázdninovat u babičky.

eliiis
26. čer 2011

Souhlasím prakticky ze všemi odpověďmi 🙂 a nejvíc s tím že čím dřív si děti zvyknou tím líp. a není to jen o tom že by sis potřebovala odpočnout ale může se cokoli stát a co budou dělat potom když by třeba rodiče museli být delší domu v nemocnici nebo onemocněli? pak ty děti trpět budou ale pokudjsou zvyklý a babička to zvládá nevidím důvod. malá byla poprvé na 5 dní v 6 měsících a ani si nevzpoměla. U babičky ji nic nechybí a někdy nemá čas mi říct ani ahoj 🙂
velice obdivuju všechny maminy co fakt řeší jestli jit s partnerem na večeři a at na chvilku někde prcka na hlídání. Miluju svojeho prcka ale být tři roky zalezlá doma jen s ním tak se asi zblázním 😀

bocinka
26. čer 2011

Naši malou si mamka bere na jednu noc tak jednou za měsíc už od 13ti měsíců, první dvě návštěvy byly pro mě těžké, ale jí je to jedno..... 😀 😠 😀 neproběhlo po tom ani žádné vítání, prostě jako bychom neodešli.... teď naposledy přinesla mojí mamce telefon, že jako Halo mami.... tak mi večer volala, řekla že hají a papá mami.... 😵 😵 😵 v sobotu jede znovu, mají tam dětský den.... 😉 😉

Máme v plánu od přístího měsíce celý víkend..... od příštího roku, to bude mít dva a půl už pošupe na týden.... 😝 😝

Co se týká těch večeří, tak to řešíme tchýní.... bydlí kousek, takže přijde po tom co malou uložím, je ráda, že si odpočine od dědka 😀 projíždí internet, vykuřuje na balkóně a má klid.... 😀 pak ji doprovodím domů, nebo když se opozdíme, tak přespí.... domů ještě malou nechce.... tchán je nemocný a kdyby malá plakala v noci, tak by byl nervózní.....

evulinkab
26. čer 2011

Tak muj syn (také 2,5 roku), se má u mých rodiču jako v bavlnce, takže ze zkušeností vím, že on je bezemě v pohode..zatímco já depkařím, jestli se mu po mě nestýská a že mě samotné je mi po něm smutno(a to podotýkám jsem byla bez něj max.jednu noc, takže já osobne si nedokážu celý týden predstavit)..ale zase u mě delá to, že jsem bez partnera a jsem na nem extremne závislá.Kdybych partnera mela, tak bych to asi tak neřešila a klidne bych jim ho na 2,3 noci šupla, at si ho užijí a já-my- si odpočineme trochu...JInak ale deti to zvládají mnohem lepe než maminky, muj syn si prý na me pomalu ani nevzpomene, když je s mými rodiči 😠 😀 ..Být tebou, ozkouším nejprve treba 3 bez něj a pak treba za mesic ten týden..Ale to už tu nekdo psal myslim🙂

dkoch
26. čer 2011

Vůbec bych se toho nebála,já dávám malého ( taky 2,5 ) už od roku k našim a je to vážně v pohodě 🙂 když měl 1,5 tak jsme ho nechali poprvé celý víkend u našich,já jsem byla úplně hotová a on nám jen zamával a byl naprosto spokojený 🙂 teď jen babička přijede na kole a on se ani neptá jestli může jet s ní,ale automaticky nasedá na kolo a jen řekne : mami jedu s babičků za dědů jo tak ahoj 😀 takže bych to určitě zkusila a když toho bude na ně moc tak se lehce pro malou zajede ne 😀 😀 😀

mili84
26. čer 2011

Tak my bychom našeho 2ltého raráška dali nanoc klidně, i na víkend...jenže není jaksi zájem 😒 Přes den pohlídat joooo, ale na noc ne...že prej je ještě malej...no asi necháme přečíst oboje rodiče tuhle diskuzi 😅 😉 Kdybychom mohli, hned synáčka na víkend k babičce napakujeme 😉

x_kate
26. čer 2011

Ahoj, zrovna řeším něco podobného. Naší malé je 1,5 a teď už byla 2x ob týden s našima na jednu noc a den sama na chalupě. Má to tam ráda, má tam kámoše a prima zázemí a s našima je moc ráda, takže jsme to vyzkoušeli poprvé před měsícem. Přivezla jsem ji tam v pátek, byla tam s ní jednu noc a pak jsem odjela, když přes den chrněla... Máří byla v pohodě a já skoro nemohla spát, jak se mi stýskalo. Když ji poprvé přivezli, ani ke mě nechtěla jít a chtěla být s babi a dědou a na mě házela pohledy (teda tak jsem si je vysvětlila), že když jsem ji tam nechala, tak mě nechce... To bolelo! Teď podruhé už to bylo lepší, já byla víc vpohodě, před spaním jsem jí to poněkolikáte vysvětlila a odjela jsem... malou jsem si vyzvedla hned v autě jak přijeli a jak byla rozespalá, vzala to jako kdyby nic nebylo... Jen pak nechtěla naše pustit pryč... A teď nevím, jestli se mám týrat a nechat jim ji na víc dní o prázdninách... taky to musím ještě promyslet :o(

sayast
27. čer 2011

me mamka hlida od roka a pul male, o vikendech pracuju (ne kazdy), ale vzdy po denni v pul 7 vecer jsem za ni sla a byla s ni do rana, druhy den zas. kdyz mam nocni, tak jak kdy, bud s ni mamka spi u nas nebo u sebe-mala tam ma svuj detsky pokojik, vsechno, ja po nocni spim do 12 a pak za ni jdu a staram se o ni do 17.30 nez jdu na dalsi nocni. az tenhle vikend ji mamka mela poprve cely.
jsou na sebe hodne zvykle, vidime se nekolikrat do tydne, nekdy i kazdy den 😅. mamka dela ve skolce, umi dceru zabavit. ale na vic jak 2 dny bych ji tam nenechala. i kdyz jim- dceri i mamce by to nevadilo. me by se styskalo a na to aby u babicky travila tyden, je vzdy casu dost. treba az budu muset chodit do prace a skolky, skoly budou mit zavreno.
je ji 2 a ctvrt