2,5 letý syn skoro vôbec nerozpráva

hradoska
29. srp 2009

Ahoj všetkým, chcela by som poradiť od niekohokto ma taky istý problém ako ja mam 2,5 ročného syna ktorý skoro vôbec nerozprava. Všetkému rozumie, pyta sa na nočník alejoho slovna zasoba na svoj vek je velmi miziva. Bola som s nim aij una foniatri ale tam mi lekarka povedala, že má ešte cas, ze pokial všetkému rozumie a dobre počuje tak že sa časom rozrosprava, mám ešte dve dcery ktoré rozpravali už v roku ...tak asi preto ma to dost trápi že syn ešte nic poriadne nepovie, vydava len take divné zvuky a vie povedat len mama havo deje ete a ham ham.
Prosím ak ma niekto taky podobný problém tak mi odpíšte až viem že to nieje nič vážne dakujem ☹ 😢

lenkavano
30. srp 2009

hradosko být tebou zeptala bych se na to kromě foniatričky ještě například logopedky.když už nic jiného dá ti rady jak podněcovat synka k mluvení.po mých zkušenostech bych to nenechávala. 😒

hradoska
autor
1. zář 2009

toto jsem tež udelala!

vojtisek2007
1. zář 2009

hradoska - můj Vojta taky ještě nemluví - byli jsme u dětského psychologa a na logopedii - oba dva lékaři řekli, že má ještě dost času - Vojta říká jenom táta,máma,haví, ham, bagr,bác, - a používá znaky - ale řekli nám totéž co tobě, že když rozumí, že má čas, u psychologa dělal ještě různé testy - s kostičkama, provázkama...a ve všech dopadl jako 4leté dítě - to má napřed a proto prý nemá čas začít mluvit - první syn mi začal mluvit v 10ti měsících - tak jsem z toho taky byla špatná...

eva4444
24. říj 2009

Ahojte baby. No moje dieta hovori mama, ham, be (spina), d (tato), brm (auto), ba (bager), haf (pes) ba - jeden, baba - vela. a tu sme skoncili. a este mame zvuky ktore nemam na klavesnici pre zeriav vlacik lietadlo traktor buldozer. ale tie si vymyslel sam. hold cakame cakame a nadejame sa tiez ze jedneho dna zacne sam. uz by som bola rada. pocuje dobre, rozumie vsetko, pozna vsetky zakladne farby, aj tvary (kruh trojuholnik stvorec hviezdicka palicka atd.) podla mna je chapavy, cim chcem povedat ze nemyslim si zeby bol sisi. mozno je to tym ze je trosku introvertnejsi ako ine deticky. no budeme cakat dalej uz sa neciem dockat 🙂 😉

lenkavano
24. říj 2009

teda evi valím oči,že už Petřík v jeho věku rozpozná tvary a barvy.většinou to chtěj po dětech až u zápisu do školy.to je šikulka. 😉

eva4444
24. říj 2009

lenka ja to neviem posudit ale je asi pravda ze niektore deti vedia skor to ine hento. napr. my mame este plienky cely cas, lebo spusta hysaky len spomenieme nieco ako nocnik zachod slipky. ale to mi je fuk. radsej by som bola keby sa pustil hovorit. on ked vie ze mi nevie odpovedat proste sa nesnazi vobec, radsej 'zmeni temu'. ked vie ze vie vyslovit odpoved tak odpovie. na take ako povedz papa nereaguje vobec, akoby som hrach na stenu hadzala.

lenka a mas nejaky tip akomu pomoct? boli sme na usnom tam nam zmerali jedno usko a potom kriiik. a kedze sa opakovane nepodarilo zmerat druhe tak ani neviem ako to bude dalej. vraj ho mam doniest ked spi. tak to ho asi nepoznaju 😀

elomanka79
25. říj 2009

Ahoj holky,malá taky nechtěla mluvit,když jí byly 3 roky,knížky jsem jí četla,ukazovala obrázky,pak to najednou povolilo,ted je jí 4,5 a pusu nezavře od rána do večera 😵