2,5letá dcera se začala pokakávat před bratránkem

annadanisova
29. led 2016

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda někdo neřešil problém , že dítě, které bylo a je bez plen se začalo pokakávat před konkrétní osobou. 2,5 letá dcera se začala pokakávat před
4 letým bratránkem. Travá to asi 2 - 3 měsíce. Žárlivost nebo že by na sebe chtěla upozornit si nemyslím. Bratránka má opravdu ráda a radá si s ním hraje. Stáva že se ji zeptám jestli nepotřebuje na záchod a ona řekne že ne a do 5 minut je pokakaná. Někdy se pokaká i 2 nebo 3 za jednu návštěvu. Zkoušeli jsme ji vynadat, za trest jsme třeba i odešli z náštěvy - to je pro ni větší trest než když ji naplácám nebo vynadám (pokaká se i když on je u nás). Zkoušeli jsme ji v klidu domluvit nebo to přejít jenom s tím že se ji řeklo že se to nedělá. Zatrhnou oblíbenou pohádku ale nic. Ona řekne že příště to už neudělá. Už nevím co s ní?

tripisek
29. led 2016

Tak to je hodne divne, ze to dela jen pred nim ☹

nonnni
29. led 2016

@annadanisova to pokakani je stresova zalezitost, neni to schvalnost. A ona s tim nic vuli nenadela. Zjistila bych, zda ji nejak neublizuje, zda nedoslo k necemu, co v ni asociuje stres s jeho pritomnosti.... At uz je to z jeji strany racionalni strach nebo ne. Casto nam muze neco prijit malicherne a diteti to uplne zamava celym svetem.

Pripadne bych se jeste podivala na moznost, zda je bratranek vzdy v pritomnosti dalsiho cloveka, zda stres nemuze plynout i od tohoto cloveka.

tripisek
29. led 2016

@tripisek chapala bych, kdyby spolu meli spatny vztah ale kdyz jak pisete se maji radi

annadanisova
autor
29. led 2016

právě že ona ho zbožňuje, jakmile řeknu že jdeme k nim nebo oni k nám tak je nadšená a když jsme u nich tak se ji ani nechce moc domů, a většinou tam je vždy teta - bratránková maminka a tu má taky moc ráda, vůbec nevím čeho se chytit ☹

tripisek
29. led 2016

Asi bych se zeptala vasi doktorky az pujdete na kontrolu protoze je to zvlastni. . .kdyby ji klucik neco spatneho provadel tak by k nemu urcite nechtela. A jak se pak u toho tvari a jak reaguje? Mozna je to nejaky druh upozorneni na sebe ale kdyz to jinak zvlada normalne na zachod. . .to chce opravdu odbornika, takhle muzeme jen spekulovat

annadanisova
autor
29. led 2016

buď si sama začně stahovat kalhoty a nebo to příjde říct

annadanisova
autor
29. led 2016

napadlo mě už jestli to není "kladný stres", jestli to nemůže být s radostí že je s ním, někdo říká že je v zápalu hry ale to se mě nezdá. Když se ji zeptám jestli chce na záchod a ona řekne že ne a pochvíli je pokakaná

granda
29. led 2016

s nerekl ji to bratranec ,aby se pokakala??? taková jako jejich hra?? na hovínka???

lajla
29. led 2016

@annadanisova ano ve 3.5 letech... Naprosto jsem to přecházela, přešlo to samo

annadanisova
autor
29. led 2016

to ji určitě neřekl, protože to by kakala pravidelně na jeho povel

majkoz
29. led 2016

@annadanisova Teda víš co mne napadá...protože jsi to zmínila už dvakrát-zeptáš se jí, jestli nechce kakat, ona že ne a za chvíli je pokakaná-Jestli jí prostě nepřivoláš tu myšlenku na kakání Ty? Náš mrňous, když se ho večer zeptám, jestli nechce kakat, že ještě dnes nebyl, tak za chvíi(třeba i za 10-15min.) jde a vytlačí aspoň takovou žížalu 🙂 , sám od sebe, takže ta moje otázka mu v makovičce pracuje...
Určitě bych ji netrestala, ikdyž vím, jaké to je...náš prostřední měl takové období taky asi v tomto věku, a to byl bez plíny od ca 22 m...ale vždycky po poO spaní byl potento, koliktát jsem fakt zuřila a i studené mytí zadečku proběhlo 🤐
Tak zkus vydržet a třeba se fakt neptat, držím palce

annadanisova
autor
29. led 2016

@lajla vám se pokakávalo dítko před tou samou osobou? a jak dlouho to trvalo?

annadanisova
autor
29. led 2016

@majkoz tak proč ji to přivolám jenom v přítomnosti bratránka a doma když se ji zeptám tak se to nestává ?

annadanisova
autor
29. led 2016

@majkoz a jak dlouho to období trvalo? V záři půjde do školky a bude v jedné třídě s bratránkem takže pokud se to nevyřeší tak nám ji ani nebudou chtít vzít

majkoz
29. led 2016

@annadanisova Na první otázku nedokážu odpovědět,možná psycholog by z toho něco vyvodil...Nevím, ale neviděla bych v tom NĚCO 🙂 Jen teda mi přijde, že zažívací ústrojí je tence spjaté s naší psychikou..ale co je ten spouštěč u dětí...nevím, a tím odpovídám i na druhou otázku-prostě nevím, čím to bylo, trvalo to ca 2 měsíce a jediné, co pomohlo(pak mi to konečně došlo), bylo absolutně to přehlížet-byl pokakanej, svlékla jsem, osprchovala zadeček a ani slovem jsem to nekomentovala a do pár dní byl pokoj...takže možná by to zafungovalo i u Vás,těžko říct, ale za zkoušku nic nedáš...a hlavně se neděs toho, že to tak bude i ve školce,je to za půl roku a uvidíš, že se vše zas vrátí do klidu 🙂

lajla
29. led 2016

@annadanisova před dvěma🙂, druhé tajně v koutě... Vždy ale vždy je nějaký spouštěč, poprvé jsem se to popravdě snažila řešit... Po dobrém i zlem...nezabralo, spíš ještě větší stres pro dítě... Třeba ji za to něco slíbil???/děti jsou "vycurane"... A ona to chce opakovat...
Malá mi.sama řekla že neví proč to dělá...ale začala jsem.ji slibovat drobné darecký... Pak se začalo dařit.. Něco do gati zbytek do hrnicku..a pak už zase sama...u první to trvalo dlouho... U druhé asi měsíc...

lajla
29. led 2016

U té druhé jsem.to vůbec neresila...