2,5letý se každý den počůrá, velkou potřebu vykoná jen do pleny

kecalka2
5. pro 2017

Ahoj holky,chci si přečíst vaše rady a zkušenosti s vašimi dětmi.Já mám 2,5letého synka a mám poslední dobou hroznou obavu,kdy konečně začne chodit sám na wc,nebo nočník.Před třemi měsíci jsem mu přes den plenu vzala.Má jí jen na noc,nebo na spaní po obědě.Přes den,když jsme doma,nebo na zahradě je bez pleny.A teď je problém.Každý den,ale opravdu každý,se počůrá bez toho,aniž by mě upozornil,že potřebuje čůrat.Zkrátka si neřekne.Musím ho stále vysazovat,připomínat,každý den peru a utírám louže klidně i 5xdenně.Jsem z toho hotová,nenadávám mu,za vyčůrání chvalim.Jeden týden si i párkrát řekl,měl třeba jen 1 nehodu,od té doby je to zas stejné.Velkou potřebu na nočník nikdy nevykonal,klidně vydrží i celý den,než dostane plenu:( Už nevím co mám dělat.Možná plašim,ale když jsem hledala různé rady na netu,tak tam některé mámy psaly,že jejich děti mají plinu i do 3 až 4let.Já chci za rok do práce,moc se těším.Neumím si představit být zas doma kvůli problému s wc.Co pomohlo vám holky?Potřebuji povzbudit,fakt mám strach,že to bude pořád stejné:(

dominikaromanova
5. pro 2017

@kecalka2,
zde se radí velice špatně, každé dítě je jiné. Bohužel Ti nezbude asi nic jiného než v pravidelných intervalech posazovat na nočník. U mojí kamarádky nakonec zabraly až klasické látkové pleny. Syn jí v tom mokrém a studeném být nechtěl. Ale jak jsem psala, na každé dítě platí něco jiného. A neboj, na nočník nebo záchod se naučí.

achjonetusim
5. pro 2017

Měli jsme to podobně. Radim nandat plenku a bejt v pohodě, prostě není ready. a Neboj, rok mu to trvat pravděpodobně nebude. Ušetříš si nervy, čas s vytíráním a neustálým praním a sušením. I finančně mi to nakonec vyšlo nastejno, jestli balík plen nebo prát a prát.

kecalka2
autor
5. pro 2017

@achjonetusim Moc děkuji holky.Jsem z toho hrozně nervózní.V okolí jsou krásně děti bez plen,já vím,že každé dítě je jiné,ale prostě mi to nedá :(.Bojím se,že se to do září nenaučí.Vím,že v dubnu jsou zápisy do školky???Co když do té doby stále nebude umět?To mám u zápisu lhát?:( Moc chci příští rok do práce.Mě právě víc vystresovalo,jak jsem v nějaké diskusi četla,jak plno dětí i ve věku 3-4roky mají problém a plenu alespoň na spaní:((

dominikaromanova
5. pro 2017

Naučí se to, času má dost.

petrasipkova1
5. pro 2017

Poradit neumím, kamarádace se syn ze dne na den odplenkoval sám komplet až nějak těsně před 3.rokem, nebyl na to prostě zralý. Dcera je bez plínek už od minimálně 22 měsíců, dávám jí je na noc, protože nejsem schopná ji vzbudit a většinou k ránu nevydrží a vyčůrá se, nevzbudí se sama. Na malou si říká, někdy jde na záchod, někdy na nočník, jak chce. Někdy se stane nehoda když se zapomene u hry. Na cestách se jí ptám často, aby se mi někde nepočurala v autě. ALE na kakání řekne bobek nebo kakat a běží si pro plínku, dám plínku, vykaká se, umejeme a frčíme dál bez plíny. Násilím jí lámat nebudu, doufám, že na to někdy přijde, snažím se neřešit, jednou za čas motivovat, ale nechce, no ☹ Za měsíc jí bude 2,5. Je to děs, nikdo ji nemůže hlídat, o školce nemluvě, snad na to oba brzy přijdou, držím palce!

guinea
5. pro 2017

@kecalka2 Píšeš že v okolí jsou krásné děti bez plen. Tak můj synek (2,5 roku) je krásné dítě s plínama 😀 Taky nehrotím, je to teprv asi měsíc, kdy zjistil, že se dovede vyčůrat do vany, když na to myslí. Jinak je mu to ale naprosto jedno, klidně bude mít těžkou pročůranou plínu (ne že bych nechávala naschvál), a prostě neřeší to... Tak počkám až bude ready.

kika266
5. pro 2017

@kecalka2 To chce klid, hlavne kdyz nebude mit plenku pres den ve skolce, na spani to taky jeste dopilujete a na noc to muzes resit az pozdeji, to ma jen doma v noci a to nikdo nevidi. Mozna bych asi vytrvala s tim vytiranim a pravidelne ho posazovala na nocnik. nebo mu dej do rucky hadr, at si to utre, treba pak pujde sam na nocnik, aby to nemusel uklizet 🙂

ireniq
6. pro 2017

Toho zapisu do MS bych se nebala, nas se u nej na pleny vubec neptali a i kdyby, deti se vyviji rychle a to, že je ma v dubnu, nic nevypovida o zari...

jitka0a
6. pro 2017

Neboj se to se poddá 🙂, v létě to bude super na odplenkování přes den a pak i přes noc, jen na něj netlačit. Začít přes den a pak postupem času plenku v noci. U zápisu do školky když se tě zeptají, tak řekni že už jí nemá, že na spaní a v pohodě. To dožene. Jednou na to přijde že jí musí sundat. Máte třeba nějakého kamaráda ve stejném věku co už plenku nemá a chodí na nočník? U nás to fungovalo, když viděl že kamarád jde na nočník, tak chtěl taky 🙂, děti jsou opice 🙂

terdaberda
6. pro 2017

Synovi je 2,9 a nerekne si doted. Je bez pliny ale musime ho porad hlidat... Na curani ho nejak odchytim ale na velkou si o proste nerekne... Je schopen mi tvrdit ze NECHCE kakat a v zapeti se zes..... A to mluvi jak pavlacova drbna, je neuveritelne sikovnej ale proste bagr.... Zacala jsem v Kvetnu, hooodne se to zlepsilo ve skolce ale jeste na zacatku zari byl schopen se totalne pocurat. Ted si treba cvrkne a hlasi ale taky mame nehody. Nejvic mi pomohlo sebrat plinu uplne i na spani. Aby pochopil ze plina nebude uz nikdy....

aklin
6. pro 2017

Ma takove obdobi, hodne to souvisi se vzdorem. Dcera v tom vzdorovala 2 mesice, to byly nervy. Kdyz jsem i 10 krat za den menila teplaky, prepirala. Po dvou mesicich zmena, sama zacala rikat a dva mesice na to je i bez plinek v noci.

vanilllka
6. pro 2017

@kecalka2 Syn byl u zápisu do školky taky ještě s plínou (měl ji teda jen na čůrání, na velkou se naučil o pár měsíců dřív chodit rovnou na záchod). U toho zápisu se na to nikdo neptal. Ještě ten den jsme koupili nočník a druhý den se jednou počůral a od té doby už na něj chodil, po pár dnech si došel i venku, přes prázdniny se odnaučil i přes noc a do školky nastoupil úplně v pohodě. A možná někdo koukal divně, že má plínu tak dlouho, ale bylo to bez stresu, v klidu a pak to šlo rychle. A dneska chodí do školy a koho zajímá, že měl plínu ještě ve 2a3/4? Takže kdo chce, ať si klidně strká dítě na nočník už v roce a tráví čas neustálým převlékáním, praním a utíráním louží, ale za mě je lepší pohoda pro dítě i pro mě bez ohledu na názory okolí. Některé děti k tomu prostě dospějí později a nemá smysl je s tím trápit dřív a přidělávat si stres a práci.

japona
6. pro 2017

@kecalka2 Ještě je malý, dejte mu plenku. Školky se nebojte, do te doby bude 100% přes den bez a že ji má na noc je skolce jedno🙂. Kamarádky syn mel denni nehody ještě v srpnu, kdy měl třetí narozeniny, tak plánovala, jak ho bude vyzvedávat po obede (bála se jak zvládne spaní). Ale od října chtěl spat jako ostatní děti a uplne v pohodě. Btw. v noci má synek doted plenu a je to prý zhruba 50:50. Mate ještě spoustu času, nestresujte sebe ani dítě🙂

1772
6. pro 2017

Myslím, že ve dvou a půl letech by přes den už mohl být bez pleny. Chce to trpělivost, určitě děláte dobře, že mu ji nedáváte , i když to znamená více úklidu a praní. Pokračujte ve vysazování a připomínání a neplašte, jistě to zvládne.

kecalka2
autor
6. pro 2017

Holky moc děkuji za povzbuzení,jste úžasné.Trošku se mi ulevilo.Snad to do příštího roku dopilujeme a do školky ho vezmou bez problémů