2leté děti ve školce, jak si vedou?

janulkakraniska
1. lis 2017

Chtěla bych slyšet názory maminek,co dávaly letos 2-leté děti do školky.
Jak si vedou,postřehy,...
Moc si to neumím představit,ale myšlenka,že už bych mohla donést domů nějaké peníze je lákavá...
Prosím,jak to jde u vás?
Děkuji moc!😉

astyna
1. lis 2017

ahoj, já budu asi za exota, ale syna jsem dávala do soukromé menší školičky od jeho 18měsíců, než se narodil druhý syn. Tušila jsem, že poté to bude hukot a nechtěla jsem, aby si starší myslel, že má školku za trest. Takže jsem ho tam dávala dříve - nejdříve na 2h 2x týdně. Během těch dvou hodin jsem si třeba v klidu nakoupila, uklidila, uvařila...Poté 2x týdně od 8-16h, to jsem si vzala vždy nějakou práci, aby to mělo už větší smysl. Postřeh? Syn se naučil na nočník, počítat do tří, barvičky. Doma na ty děti často nemáme tolik času, kolik bychom chtěli, a můj syn je takový, že, jakmile něco dělají ostatní děti, nechá se zviklat také. Navíc mě poslechne méně než cizí autoritu.

Vlivem plánovaného očkování jsem ho do školky asi už 3 týdny nedala, začnu zase od listopadu na pár dní v týdnu. Je fajn, že nám učitelka vychází vstříc a malého nechává jen ve slipech, na spaní dává plenku, ale cíleně děti vysazuje na nočník, takže nehrozí návrat k plenám. A je příjemné slyšet na něj chválu 🙂 na děti se těší, bere to jako herničku s menším řádem. Jedná se o školičku o cca 10 dětech, tak to bude asi jiné než státní školka.

zuzana_ka
1. lis 2017

@janulkakraniska
malá nástup v takto malém věku zvládla bez problémů.
Horší to bylo s tím, že tahala co 14 dní domů nemoci, takže jsem spíš byla doma než v práci...

tulikiss
1. lis 2017

@janulkakraniska mala zacala chodit do soukrome skolky kdyz mela 2,5, nechodila tedy kazdy den, protoze nebylo misto, ona by to bez problemu zvladla. Od prvniho dne skolku miluje a breci kdyz pro ni prijdu ze chce byt s detma. Tento pristup ke skolci ji drzi do ted a to uz mela v zari 4. Kazde dite je v tomhle ale jine a obcas vidim ze s brekem do skolky chodi i predskolaci. Ja teda v tomhle mam "stesti", ze obe deti skolku miluji. I kdyz nevim jestli je stesti kdyz kazdy dne kdyz pro ne prijdu breci ze nechteji domu 😀.

astyna
1. lis 2017

@tulikiss

mě to štve taky :D

petrasipkova1
1. lis 2017

Záleží na povaze dítěte, malá je od narození maminak, nechtěla se nechat ani chovat od cizích, k nikomu nejde a i teď ve skoro 2,5 letech vydrží jen s tatínkem. Na návštěvě se ode mě nehne,je jako klistatko,teď by byla určitě někde nešťastná, doufám,že do 4 let se trošku otrka a zvládne to v klidu 😁 držím palce, taky mě to lákalo,mít dítě pohodare jdu do toho hned. 😁

tulikiss
1. lis 2017

@astyna ucitelky uz z toho maji srandu a vzdy kdyz me vidi tak rikaji, tak co budou zase dneska brecet a kdyz spusti tak uz se jen usmivaji aaaa je to tady. berou to jako pochvalu pro ne ze se tam tak detem libi. jenom cekam kdy na me nejaka nahradni ucitelka zavola socialku ze deti nechteji domu 😀.

janulkakraniska
autor
1. lis 2017

Jaké jsou tedy možnosti?
Jen 2 hodiny denně na RD?
Díky!

jitka0a
1. lis 2017

@janulkakraniska Ne pokud má dítě víc než dva roky, tak můžeš dávat dítě do školky "neomezeně", do dvou let věku dítěte by nemělo navštěvovat nějaké zařízení víc než 48h za měsíc, ale od 2 let je to v pohodě 🙂