2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

veruska007
19. kvě 2009

Honzik je paradni, usina sam kol. 21:30 a spi cca do peti. Dokrmujeme sunarem, snasi ho dobre, akorat kaka 2x tydne, ale to nam neva 😀 , prdiky ho netrapi, brisko neboli. Ta odsavacka je dobra, hlavne je inteligentni, zacnes rucne a pak zmacknes tlacitko a ono si to zapamatuje a jede pak dal podle toho, co sis nastavila. Az bude nutnost, budu davat asi vodu, ale zatim jsem rada, kdyz Honzik otvira pusu, ze by si neco dal, a sup tam prso nebo flasku 😎 , protoze jsem rada za kazde deko, ktere pribere 😨

vendulka
19. kvě 2009

holky můžu se zeptat na pár otázek?

1.Kolikrát za den dáváte dětem najíst a kolik ml?
2.Dodržujete nějak denní příjem v ml? váha x 150ml?
3.Pasou vaše děti už koníky?
4.Co učíte děti?(Pást koníky,převracet se na bok,držet věci v ruce....)

Děkuji

petreva
19. kvě 2009

Ahoj holky!!
VENDUL, 1. asi je to jiné když kojím a vy dáváte UM,ale taky odpovím...baští 7-8x za 24hod a většinou vypije 80-120ml, prospívá dobře...včera na té prohlídce vážila 5530g a 60cm ty jo teď nevím,jestli se neopakuju 😅
2. Elenka si vezme kolik chce. Jak jsem psala...
3. Koníky už pase déle nevím přesně kdy začala
4. Dávám E často na bříško, je fakt, že se z něj občas převrátí na zádíka, taky si často hraje pod hrazdičkou, povídám si s ní nebo zpívám...ale asi nic záměrně neučím spíš pozoruju co už umí a to se snažím utužovat 🙂

vendulka
19. kvě 2009

téééda, to jste moc šikovní, já dávám tak 5x někdy teda jen 4x paš pořád spí a vypije 130-170mljinak se snažím trošku dodržovat ten denní limit,ale když to nejde tak to nejde.
A právě ti koníci, nám to nejde, nevím, jestli to nedělám dobře,ale ona jak ji dám na bříško a otočím hlavičku do prava, tak si ji nějak přešoupe na levo a to je vše, vůbec nemá snahu tu halvičku zvedat, sjem z toho trošku zdrclá, když vidím, že děti našeho věku už to umí perfekně...jste ji to nějak učili a nebo na to přišla sama?A to že by se mi překulila to taky nehrozí, buď lěží jen na zádech a nebo na bříšku a pod hrazdičkou si taky často hrajeme....

jen mě trápí ti koníci 😒

anny84
19. kvě 2009

Momin: dekuji, a zvladam to v pohode, asi mam velke stesti, ale kluci jsou skveli. Plakaji pouze kdyz maji hlad, nebo kdyz maji boleni, coz je jasny. V noci nam spinkaji cca od 20.30, tak do 7-8h, mezitim pouze jedno krmeni, vetsinou okolo 3h.
Ono mi to ani neprijde, proste jsou dva, tak se to zvladnout musi 😀

vendulka: my papame 5x denne, a davam jim ted posledni dva tydny 135ml, to jim staci, krasne mi mezitim vydrzi. Koniky zaciname pást.

mamlas06
19. kvě 2009

Vendulko a zkusila jsi jí pomoc? Dáš malou na bříško hlavičkou od sebe, ruce upravíš tak aby je měla do svícnu a pak ji jakoby podepřeš za bicepsy 🙂 A jí by to mělo přinutit aspoň zvednout hlavičku. Rozhodně tě to nemusí trápit 😉
Jinak
1) - 2) Když malá chce, tak dostane, což je asi tak 7x za den + 2x v noci. Snažím se kojit takže nemám přehled kolik vypije. Se tak nějak řídím tím, že kdyby měla málo tak si řekne. Každopádně zítra jdeme na kontrolu tak uvidíme co nám Mudra řekne.
3) Koníky paseme zhruba tak od 8.-9. týdne, teda zpočátku to bylo takový všelijaký ale den ode dne je to lepší. Přes den dávám na bříško jak to jde a pak trénujeme po koupání.
4) Učím ji právě to pasení, přetáčení se, zvedám ji do sedu za ručičky, dávám do ručky hračky... A hlavně ji učím smát se 😀

vendulka
19. kvě 2009

mamlas: já právě oéd hodně maminek slyšela, že se to nemá zvedat dítě za ruce do sedu, že je to nebezpečné...

jinak dneska jsem už cvičily dvakrát koníky, tak snad to brzo půjde....možná, že jsem pozdě začaly, moc jsem to zatím netrénovaly a doufám, že budeme dělat pokroky ...jinak drží hlavičku nádherně, když ji mám přes rameno, to má hlavu pořád zvednutou

petreva
19. kvě 2009

Vendulko...manžel si dělá srandu,že pásla koně tak brzo protože je děsnej vztekloun a i když jsme ji chuvali jakoby bříškem na naší hrudi, tak už od "mala" se vzpírala...asi je těžký takhle malé děti něco učit, spíš bych se přikláněla k nějaké stimulaci a podněcování. Ale jestli podle Dr je vše v pořádku tak se neznepokojuj!! Vidíš, já zase nezažila klidné miminko...pořád s sebou šile, máchá rukama i nohama...určitě všechno zvládne

petreva
19. kvě 2009

Tak to si taky myslím, že zvedat do sedu není moc dobrý, ale je to jen můj názor...za čas by se děti měly sami začít přitahovat,,,taky E dám občas prst do dlaně ona se sice chytí, ale zatím sama nepřitahne...až bude čas sama začne.
Vendul, jak píše Mamlas, hezky jí srovnej ručky, do svícnu pod hrudníček 😉

mamlas06
19. kvě 2009

Nebezpečný to je když by se držela sama a náhle se pustila. A nebojte, nelámu to přes koleno, když vidím že jí hlavička nejde s tělem tak toho nechám 🙂

vendulka
19. kvě 2009

já asi nevím, jak správně ji srovnat do thoo aby pásla, takže ručky pod její hrudník jo?

momin
19. kvě 2009

Vendulko
1+2: Davame jist kdyz ma Danecek hlad. Vypije nekdy jenom 60ml.Nekdy 90ml. Nekdy davame co 2 hodiny nekdy co 3.. V noci se budi na jidlo jednou... Ptala sem se doktorky jestli musim nejak dodrzovat tu tabulku a ona rikala ze ne ze to nedodrzuje asi nikdo-pry jenom dodrzovat to davkovani 1 odmerka na 30ml vody!
3: Danulka zatim nepase... porad mu ta hlavicka pada... 😅 a navic se mu na brisku vubec nelibi...
4: Konecne ho dneska zacal zajimat kolotoc co ma nad postylkou ale hrazdicka zatim nic... 😖 umi se uz otacet na bok-kdyz ho polozim na zadicka a mavam mu na strane hrackou tak se za ni otoci cely... 😉 bohuzel uz se nam jednou skulil z gauce-necekali sme ze se muze otocit tak brzo.. Ale spadl do deky takze vsechno v poradku...

mamlas06
19. kvě 2009

Vendluko položit na bříško, ruce do svícnu podél hlavičky. Pak ji uchopit za ručky od ramínka k loktům a podsunout pod tělíčko... Nevím jak to pořádně popsat, ale až ji položíš na bříško tak pochopíš 🙂

mamlas06
19. kvě 2009

momin taky už se nám málem skutálela, jak ji sundám plenu, honem kolínka pod bradičku, prdku do výše a natočit na bok. Je to hrozný zvíře 🙂 Ale normálně mi běhá mráz po zádech když to čtu...

dankajuskova
19. kvě 2009

ahojte maminky,muze mi nekto poradit.ja sem slovenka a chtela bych se zeptat co je to ,,to past konicky,,? 🙂

mamlas06
19. kvě 2009

jo a vendulko, taky je dobrý zafixovat lehce nožičky 🙂

mamlas06
19. kvě 2009

danka - zvedani hlavicky z lehu na briska 🙂

dankajuskova
19. kvě 2009

nasa mala sarinka je zlatucka,hezky pribira na vaze.24 ji budu 2 mesice a vazi 4 kg a neco.nemate nektera skusenost,je mozne aby se ji zacali prerezavat zubky?

momin
19. kvě 2009

Ahoj danka. nas maly bude mit 20. 2 mesice..to sme skoro stejne.. 🙂 ale my uz mame 5,6kg.. Danecek je cvalik. Mas holcicku? jak se jmenuje?
mamlas06:no ja sem to obrecela jak danulka spadl. brecel ale jenom chvilicku... Asi to fakt nebylo tak hrozne. Chtela sem hned jet na pohotovost ale tatka rikal ze to nic neni ze kdyby mu neco bylo tak place dyl.tak sme nikam nejeli.A nastesti to bylo fakt dobre.

mamlas06
19. kvě 2009

ony ty děti vydrží dost, kolikrát si myslím že už jsem jí zlomila prstíky při oblíkání ale naštěstí je to dobrý 🙂
se tu normálně stydím přiznat, že my ve dvou měsících máme 3,5 kg..... 😒

dankajuskova
19. kvě 2009

jmenuje se Sara. tak to te musej ruce hodne bolet od chovani? ja uz toho nekdy mam docela dost a Sarinka ma min kil jak danecek

momin
19. kvě 2009

jee 3,5kg..Danula mel 3,7 kdyz se narodil... 😅 a kolik mela Kacka kdyz se narodila?? Ruce boli..ale vydrzet se to musi.. 🙂

mamlas06
19. kvě 2009

2,8 kg a 49 cm... Je to fakt drobek, ale hlady snad netrpí. Občas jí po kojení zkusím podstrčit flašku a tu nechce. Tak snad se má dobře

dankajuskova
19. kvě 2009

jeste nevim jestli ji uz mam dat dudlik nebo je jeste brzy? taky mi prosim odepiste jak dlouho jste venku na prochazce s miminkem? manzel by chtel byt venku dil ale se jeste trochu bojim?!

mamlas06
19. kvě 2009

Danka my jsme venku tak dlouho jak to malá vydrží - někdy půl hodiny, někdy dvě hodiny... Dudlíka jsem zpočátku dávat nechtěla a teď už ho pro změnu nechce Kačí. To už musí být aby ho cumlala a rozhodně ji vůbec neuklidní. Ba naopak je po něm ještě víc vzteklejší, páč z něj nic neteče 🙂

dankajuskova
19. kvě 2009

takze radej s tim mam pockat nebo ji ho nedam vobec. dekuji za radu a jake mas velke mimino ty?

ninus81
19. kvě 2009

Ahojky holky dneska jsem moc nestíhala tak jsem se sem dostala až ted, Honzíček koníčky pase tak na půl ted se nám to i zkomplikovalo tím že má tu frejkovo peřinku tak si myslím že začneme asi pozdejš ☹

mamlas: stydet se nemusíš my máme to samé při kontrole v 6 týdnch 3500g (při propusteni z porodnice 2320g) a 50cm / při propuštení 46cm

mamlas06
19. kvě 2009

2 měsíce a týden. Nebo vlastně už 2, hrozně to utíká (narodila se 7. 3. ve 38. týdnů) A s tím dudlíkem uvidíš sama, některý děti ho milujou, jiné odmítají. Možná máme jen špatnej tvar - takovej rozpláclej z obou stran...

dankajuskova
19. kvě 2009

jak se jmenuje?

mamlas06
19. kvě 2009

Si ji aspoň užíváme, když je taková malinká 🙂 Už si z toho s manželem děláme legraci, že jí držíme zkrátka, aby nám nepřerostla přes hlavu 😀 Už teď je čilá až dost, nevydrží chvíli v klidu 🙂