2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

petreva
14. čer 2009

Ahoj holky, nešel nám net...konečně vás můžu dočíst...
MOMIN, tak paráda, že vítání vyšlo! A to jsme se bály obě dvě, viď...
U nás asi nic nového, jo vlastně jo, Elenka si už krásně hraje s hračkama, sahá po nich a udrží je v ručičce! Je to kouzelný, jak jim vykládá...
Tak já pádím, peru, protože jsme včera byli na oslavě a smrdíme jak tchoři, bylo to venku, ohýnek hořel hezky a stejně smrdíme 😅

momin
14. čer 2009

petreva tak to ste sikovnejsi nez my.. danulka jeste nic neudrzi.... ☹ Ani nepaseme poradne jeste.. jenom se umi otacet na bok a zpatky na zadicka..... a cumlat si ruciccky a vrtet ocicka... 🙂

mamlas06
14. čer 2009

krasne rano 😉 , dneska to vypadá na sluneční den...
Kačenka toho v ruce taky moc neudrží, hračku jenom chviličku, to když už tak si tahá za bryndák nebo plenu. Anebo občas jí dám do ručičky ponožku (samozřejmě její a čistou 😀 ), tu taky udrží. Ale že by si s ní povídala, to ne 🙂 Ona si povídá s tátou a každým druhým, jen na mě prdí. Na mě akorát tak křičí, že má hlad nebo chce přebalit 😠

momin
14. čer 2009

No Danula ma tu plenu taky porad u sebe... Dokonce s ni i spi.. porad ji drzi... 😀 ja sem pry do 3 roku spavala pritulena k plince 😀
Maml.: maly dela to same.. cely den je protivny a prijde tatka z prace a chlame se neho to je o nervy nekdy.. 😅

dankajuskova
14. čer 2009

ahoj,no je dneska nadherny den.nasa sarinka udrzi v rucicke hracku ale sama si ji neveme,taky taha za co muze,perinu kdyz spinka pri nas,me vlasy ... byli sme v patek u doktora a rikal ze sarinka ma rymu,nevite co ji mam oblect kdyz je venku tak hezky a nechci aby vic prechladla? 😉

markchina
14. čer 2009

Pekne dopoledne preji vsem,
danka, taky jsme nak nachladli, ja teda mam rymu poradnou a malymu trochu tece z nosanku a pokaslava. Ven jsem ho oblikla do bodycka s kratkym rukavkem, na to polodupacky a tenci mikinku a samozrejme cepicu. Jeste pres nej prehodim tenkou deku, vypada spokojene, tak asi dobry.
mamlas, maly nekdy stolicku ma do zelena, proc to byt nema? Vojta je teda plne kojeny, ale neprislo mi to divny. Nekdy je zluta, nekdy zlutozelena a jindy skoro zelenozluta.
My jdem obedvat a pak asi naka kratsi prochazka, at si uzijem toho slunicka, snad se nam to nachlazeni nezhorsi. 😠

hupcza
14. čer 2009

jen jsem nakoukla ...mám dvouměsíčního prcka ..a od rána kadí špenát (to se fakt jinak nedá popsat - zeleno zelená) a navíc z toho má obarvený zadek (není v tom nijak dlouho, pokadí se u kojení a já ho přebaluju pak, takže v tom může sedět tak 10 minut a normálně ta kůžička je zabarvená, nejde to vydrhnout ničím - teda z běžně použvaných věcí na dětskou prdelku)
nemáte některá podobnou zkušenost

dankajuskova
14. čer 2009

no my sme byli dneska asi 4 hodinky venku,byli sme se poprechadzet kolem vltavy na karlovom moste,cez staromestske namesti a pak domu.sara me docela prekvapila,vubec nechce pit z lahvicky a dnes mnela hlad tak sem ji dala nejdriv cajik z lahvicky a vypila 20ml. 😀

petreva
15. čer 2009

Ahoj holky, taky je E. nachlazená, rýma 😒
HUP, já jsem si vždycky myslela, že by zelená stolice být neměla, že je to známka toho, že miminko málo pije. My ji zelenou teda nikdy neměly, ale jeden čas E. zapáchala jako dospělý a to taky prý není dobře. Po týdnu se to samo upravilo tak nevím...
DANKA, ty kojíš, ne? Tak proč lahvičku? Nebo jí dáváš MM v lahvi? A čajík jí dyštak dávej až po kojení, aby si nevzala méně mlíčka 😉
Elenka zase úspěšně bojkotuje kojení...už jsem z toho na nervy a přijde mi, že je mlíčka méně. Prsa mám jak bačkory...tak nevím, jak dlouho vydržíme...ty jo, jsem si nemyslela, že bude koj. tak obtížný!!
MAMLAS, co ten zápal prsa, jak jsi měla? Rozešlo se to? Taky bojuješ jak se dá, viď ☹

veruska007
15. čer 2009

Ahojte, ja cely vikend zehlila, nestihla jsem ani na Konika. A stejne jsem nestihla vyzehlit vsechno 😠 . Ted jak je horko, tak jsem si vsimla, ze se Honzikovi strasne poti ruce a nohy (to ma, chudak, asi po mne 😅 ), ale ty zpoceny nozicky mu poradne smrdi, jak starymu chlapovi 😀 . Jinak ted nevim, cim ho zabavit, v kocarku lezet nechce, hracky ho omrzely, da se zabavit jedine tak, ze mu dam do ruky hrkotku a pustim pisnicky pro nejmensi deticky (pec nam spadla, postovsky panacek a pod.), ale to taky neni zabava na cely den 😒 . Co s nim?

vlada84
15. čer 2009

Ahojte!
Jen jsem nakoukla.... Mám dvouměsíční holčičku, částešně kojenou, jako UM dáváme Nutrilon 1. Chtěla jsem se zeptat, co přidáváte miminkům na žízeň. Připadá mi, že pláče žízní, fakt nevím.... Čaj nám doktor nedoporučuje, že by na bylinky špatně reagovala, doporučil mi glukopur s převařenou vodou. Co byste doporučili? Děkuji moc!

mamlas06
15. čer 2009

petreva - s kojením bojuju od samýho počátku, asi před týdnem jsem změnila polohu při kojení na "fotbalistu", tak to vypadalo celkem nadějně. Jenže teď už mám zase pocit, že jí to nestačí ☹ Už jsem z toho unavená a kdyby se všude nepsalo, jak je MM pro miminka prospěšné a to nejlepší, vzdala bych to... Ten zánět asi ani nebyl zánět, do dvou dnů ten flek zmizel, jen prsa bolí furt ☹
veru ja se už konečně naučila žehlit ihned po vyprání, i když přiznávám, že občas se mi nakupí pěkná hromada 😀 A těch smradlavých nohou jsem si už taky všimla 🙂 Teda není to nic hroznýho, ale oproti ostatním částem tělíčka moc nevoní 😀 😀
vlada a proč by špatně reagovala? Máte nějakou alergii v rodině? Třeba zkus hodně slabej dětskej čajík...

momin
15. čer 2009

Holky sel vam pres den konik?? ja sem se tu nemohla dostat...
Hupcza ahoooooj..konecne ses k nam pridala..🙂n
Holky oblikate ven jenom kratky rukavek kdyz je ted tak horko a nebo jeste tenky dlouhy? Nam Danecek vcera uplne ztratil hlasekk:( Dneska uz to bylo v pohode tak nevim jestli mam k doktorce.. Asi ne kdyz uz je to dobre ze??

dankajuskova
15. čer 2009

Mne to taky celej den neslo,a vcera taky,asi bude neco so strankou.
petrava:no mas pravdu ja kojim,jenom ji skusam davat cajik mezi kojenim anebo kdyz sme venku a je horko.no moc pit z lahvicky nechce,.a taky to skusim kvuli tomu ze v cervenci budeme cestovat na slovensko a chtela sem ji odstrikat mlicko a krmit lahvickou pocas cesty,ale asi budu muset kojit normalne. 😉
vite jak maji mimca ti zahyby na krku,cistim to sarince kazdy den rano, a vecer kdyz ji koupu a nejak to v tom zahybe smrdi,asi kvuli tomu ze se pres den spoti,blinka ... ☹ ,mate to taky tak?

momin
15. čer 2009

Danka:my to tak mame taky.. danecek moc blinka tak mu to cistim ubrouskama nekolikrat denne ale asi je to i tim jak se poti.. neco jak s tema nozickama... 😀

petreva
15. čer 2009

Ahoj holky,
MAMLAS, téda tak to tě úplně chápu...já to vlastně vzdávám každý den...pak si říkám, že MM je pro mimi dobré a že jsem vždycky moc chtěla svoje miminko kojit, tak se snažím vybojovat další den...ale jak říkáš je to dost náročný i na psychiku. Zejm. bojkoty, to jsem fakt na mrtvici...
VLADA, když je fakt horko, tak dávám Elence pár lžiček vody, ale já kojím, holky co dávají UM tak jim mimča normálka pijí čajíky...
DANKA, taky má E. záhyby na krku a též jí kolikrát zapáchají...ale víš co se nám osvědčilo?? Jednou to měla už takové, že se jí loupala kůžička...umyli jsme osušili a namazali mastí Rybilka, je to na opruzeniny, tak to fakt funguje, hezky se jít o zahojilo a začervenání zmizelo 😉 Občas jí tam máznu Bepanthenol...
MOMIN, tak když se D. zlepšuje, tak bych asi k Dr. nešla..

hupcza
15. čer 2009

pet: dík za reakci ....volal jsem dr. prý to je v poho, že plně kojené to mohou mít ...
no stejně máme zítra plánovanou kontrolu, tak to proberem zevrubněji

vla: já plně kojím, takže nic 😅

veru: my hrajeme různé hry ....ale banality - schovávání za plínu (řehní se tomu) nebo nazančuju různé zvířátka rukama ....jako vše je ale se mnou ..na samotnou zábavu máme fišerku sedačku a hrací deku ..nasvůj věk si tam vyhraje sám docela dlouho (i půl hodinky)

mom:jj 🙂
oblíkám krátky rukáv a kraťásky, pokud není vítr ani nedávám čepičku
a k té dr. - já ji vždy nejdřív cinknu ...a ona mi obvykle řekne, že klííííd 😀

danka: jj - projíždím mu to mokrou plínou ....ale ondra je celkem žížala, takže moc faldíků nemá 🙂

markchina
15. čer 2009

Hupcza: tak to jsem rada, ze ses na to ptala, hned jsem klidnejsi, ja taky jen kojim, takze si myslim, ze to je v poho, protoze jsme ted byli na kontrole a vse bylo v poradku a Vojta krasne prospiva, takze si nemyslim, ze by mel malo mlicka.
Veru: Vojta uz je o neco starsi, ale i pred mesicem ho dost zajimala hrazdicka se zavesenymi hrackami. Ted si rad hraje se vsim moznym, cokoliv je v jeho dosahu... 😀 . Nejdriv se po tom natahuje a az to konecne chyti, tak si to prohlizi a pak zuzla. Nekdy se zabavi sam i na pul hodky, jindy zas vyzaduje pozornost, tak spolu blnem, ja na neho delam ruzny zvuky a on se tomu smeje. Chce to asi zkouset, my mame 2hrazdicky, 1hraci deku a taky lehatko s hrazdickou a spoustu hracek, takze to stridame i po chvilkach.
momin: dnes mel kratky overalek, chvilku letni cepicku a pak uz ani tu ne, prehodim pres nej jen plinku, at si ma co zmoulat 🙂 .
danka: nozicky taky trosku smrdi, nekdy malinko i ouska, tak cistime, oplachujem a dobry.
Holky, budete se s prcky v lete koupat? Ja to resila s pediatrem a pry pokud nebudou sinice a voda bude prijemne teplat, tak se nemam bat. Jen sinice mohou zpusoubit alergii.

momin
15. čer 2009

markchina : ja bych se moc rada s maly koupala ale myslela sem ze se to nesmi.... 😅 My jdeme pristi tyden do poradny tak se tam na to taky skusim zeptat... 😉

markchina
15. čer 2009

Veru, dik moc za fotecku 😉 , koukala jsem jak vyorana mys. To se do toho stoje dostava sam? Jak??? To je fakt neco 😲 .

mamlas06
15. čer 2009

tak jsem si taky napsala o fotecku Honzika od verusky 😀 Jsem na nej moc zvedava...
holky my zadny extra faldiky nemame (teda Kaci nema faldiky, ja tech "faldiku" mam na rozdavani 😀 ) A i kdyz je teplo, tak ji davam bodycko s dlouhym rukavem - ma tak dlouhy a hubeny rucicky, ze se az skoro stydim 😒 Se ji veskere papu uklada do tvaricek, briska a trochu prdelky, jinak ruce a nohy ma jak paratka.... A cepicku radeji nedavam, stejne je nema moc rada

veruska007
16. čer 2009

Ahoj, Vlada. Ja bych taky nedavala bylinky - sama jsem alergicka na travy, pyly, a vadi mi to i v caji, tak muzu akorat ovocne a zelene caje, tudiz mimcovi pro jistotu taky cajik nedavam, ani mi to detska doktorka nedoporucila. Radila prevarenou vodu. Ale urcite bez glukopuru!!!! To se davalo detem za komunismu, aby vic pribiraly a voda nebo caj jim chutnaly (je to skoro cukr). Ale pokud Ti mimco bude pit cistou prevarenou vodu, je to to nejlepsi. Honzikovi jsem ji dala vcera, kdyz mel zizen a pil to v pohode, i bez toho cukru.

veruska007
16. čer 2009

Markchina, Honzik si nejdriv sedne, da pod sebe nozicky, a pak se zapre rucickama o mne nebo o pohovku a stoji 😉 . Kdyz mu masiruju nozicky, tak jsem si vsimla, ze je ma pekne svalnaty, zadne baculate bochanky. Jinak je Honzik taky hubenour, ja mam faldiky i za nej 😠 . Ted kdyz bylo horko (vcera u nas 31), mel jen bodycko s kratkym rukavem, letni cepicku, ponozky a pres sebe plinku, ale pokud nespal, tak ji odkopaval. Trapeni s kojenim si taky uzivam az az, kojeni hodne boli, mlicka je malo, a jeste ke vsemu Honzik UM odmita, place, drzi se mne jak kliste, cuca mi prsa i pres tricko... kdo by mu odolal? 😕 . Jenze pak, chudatko, zizni...

petreva
16. čer 2009

Ahoj holky,
tak s tou zelenkavou stolicí jsem to myslela asi špatně, to se omlouvám...hlavně, že Dr. řekl, že je to v pořádku.Aspoň budu chytřejší 😅
MARTI, jak jsi zvládla toho zubaře a V. krmení z lahve?Práce RHC je krásná, viď. Drobet závidím, v dobrém, ale já se k ní už nedostanu... 😔 nikdy mě to nepřestane mrzet 😔 chyběl mi poslední semestr!!!Zkoušela jsem to znova po přerušení, ale zase moje zdraví vybouchlo ve stejnou dobu. pak jsem ještě tvrdohlavě chtěla dostudovat dálkově v Brandýse, ale dopadlo to stejně...teď už jsou Bc. takže bych musela znova do prváku...já byla ještě Dipl.nojo 😢
VERU, H. odmítá mlíčko nebo lahvičku? Nezkoušela jsi krmit třeba lžičkou? Asi je to náročnější, ale za klid by to stálo? Tebe bolí stále ta bradavka? To je práce...

Holky, já mám potíž odhadnout co E. oblíct a to i doma. Chvíli je teplá krásně, pak najednou je ledová...zejm. ručičky, úplně studený. Pak se začne vztekat, tak je horká a potničky jsou na světě...fakt nevím. A ven? No to je konec. Chvíli svítí žeby se člověk upek a nato fouká, že se bojí o rýmu...už teď je E nastydlá. Taky mají dítka taaak studený ruce?

dankajuskova
16. čer 2009

ahojky,ja sem se ptala doktora nato jak oblikat,a rekl mi ze kdyz ma studene rucicky nebo nozicky tak to jakoby nevadi,ze aku ma telesnu teplotu zistim tak ze ji dam prst na spicku nosteku.ze kdyz je studeny tak ji je opravdu zima. a taky rikal ze se ma oblikat miminko tak ze kdyz ja mam treba tricko tak mimcu mam dat nejaku vrstvu navic,treba body s dlouhym rukavkem,ale to se netyka tech horucav (30) to by ji bylo horko,taky kdyz je venku moc horko a nefouka vitr tak ji dam tricko s dlouhym rukavkem a saticky,nebo tricko s kratkym rukavkem a nejake nohavicky.

hupcza
16. čer 2009

danka: jj taky jedeme metodu moje oblečení +1 vrstva
jen když šátkujeme, je oblečený stejně jako já, protože si bere teplo ze mě a nebotřebuje zahřívat uměle

vendulka
16. čer 2009

ahojky holky...
tak my uz mame 3m 😲

vendulka
16. čer 2009

tak ja to s oblecenim moc neresim, vcera mela treba jen body s kr.r a laclacky kratasove a den pred tim body s kr.r. a satecky na raminka

vendulka
16. čer 2009

tady to ze jednu vrstu navic oproti mne davam jen kdyz je opravdu zima...a kdyz mam v kocare deku, tak to zase tolik neresim, kdyztak prikriju dekou a je to

vendulka
16. čer 2009

chtela jsem se vas zeptat, jestli letos planujete jet s mimcama na dovolenou k mori?Ja bych mozna jela v zari, kdy bude Nath 6m treba do recka a nebo do chorvatska,ale nevim, neumim si to predstavit,ale zase kdyz je dite zadara, tak proc to nevyuzit, ze?
Chorvatsko by bylo v pohode pro amlou v tom, ze se tam jede jen 8 hodin ale zase by to nebylo pro me.
Recko nevim s malou v letadle ale zase pohodlne pro me....

jak to mate vy s dovolenou a jaky na to amte nazor,prosim?