2 měsíční miminka. Starosti, radosti

janadean
27. dub 2009

Ahojte maminky, rada bych si tu psala s nekym kdo ma dvou mesicni miminko, vase radosti, starosti, jak si hrajete a vse kolem nej.

glumy
10. črc 2009

Čaues, tak jsme se v úterý vrátili z dovolený. Byli jsme na Znojemsku, počasí nám přálo, takže paráda. Jeden den jsme jeli do Vídně, pak jsme byli na zámku Vranov, Kubík s námi šel i na prohlídku (díky Manduce 😅 ). Změnu prostředí zvládnul v pohodě, večer jsme ho vždycky vykoupali, uspali a přendali do korbičky od kočárku a šli jsme na večeři (nastěstí se tam nesmělo kouřit)...
Jinak do toho pasu jsme si ho radši taky nechali zapsat těsně před odjezdem a bylo to hotové za deset minut 😉
Poslední tři dny se Kubík v noci v postýlce desně mele aobčas se probudí a pláče, tak nevím, že by zoubky? Nebo chce jen k nám do postele, protože ho pak tedy přendám k nám a pak už zase spinká 😀

mamlas06
10. črc 2009

já pas ani nemám, nemáme v plánu cestovat někam daleko 😀 Ale chtěla bych si ji nechat zapsat do občanky, manžela už tam máám 🙂 na RD jsem dostala nějaký papíry, když jsem si byla pro porodný, ještě jsem do nich vůbec nekoukla 😖
glumy a to jste bydleli v hotelu?

mamlas06
10. črc 2009

jo a to jsem se chtěla zeptat - používáte některá odsávačku hlenů na vysavač? a používáte k tomu i nějaký kapičky do nosu?

bulinka
10. črc 2009

Ahoj, konečně jsem se dostala k počítači a můžu odpovědět. Anička se narodila 10.3., tak dneska slavíme 4měsíce 🙂 , strašně to letí. Nedávno to bylo ještě malé mimunko a teď už je to velká slečna 😎 . Pasení koníčků už nám jde pěkně, párkrát se jí už podařilo se i přetočit. Ale nejradši by už lezla, když je o něco zapřená nožičkama tak se pěkně odstrkává. A když se nemá o co odstrčit tak se pořádně vzteká.

Odsávačku na vysavač používáme už dva týdny co bojujeme s rýmou, tou normální jsem nic neodsála, ale toudle jde ven všechno. Až se divím kolik tam těch nudliček má. A kapu jí k tomu ještě do nosánku Libenar.

mamlas06
10. črc 2009

buli a kapeš před odsátím nebo po odsátí?

bulinka
10. črc 2009

Kapu před odsátím. Po nakapání počkám tak deset minut a pak odsaju.

glumy
10. črc 2009

Mamlas06: jj, bydleli jsme v hotelu Happy Star, bylo to tam super, hlavně personál byl moc milej 🙂 Jinak taky používám odsávačku na vysavač, nejdřív jsme měli odsávačku Otrivin Baby Care, ale zdálo se nám, že to moc nejde, koupili jsme tu na vysavač a hned napoprvé jsme vysáli docela hodně 😀 Navíc Kubíkovi se to dokonce i líbilo a smál se. A k tomu tedy ještě před odsáním kápneme STÉRIMAR bébé.

mamlas06
10. črc 2009

taky jsme si napřed říkali, že odsávačka na vysavač je mučidlo a pořídili jsme tu obyčejnou (tahá se pusou). Malá ale u toho šíleně vyváděla a efekt nula. Tak jsme koupili na vysavač a je to úplně v pohodě (naštěstí moc často odsávat nemusíme). Navíc jak Kačí slyší vysavač tak se blaženě usmívá 😎 ty kapky taky asi seženu, zatím jsme odsávali "nasucho", ale já mám teď nějakou prskavou, tak kdyby to malá chytla, ať jsme vybaveni

eatygrenee
10. črc 2009

momin: 6 nedělí jsme zvládly překvapivě dobře. první týden byl nmazec, nic jsem nestíhala a asi jsem byla i trošku podrážděná na všechny 🙂 ale poměrně rychle jsme se zajely a malá i krýásně spinká. vydrží od 9 večer do těch 3 , pul 4 a pak do pul 7, tak ted se už i vyspím. Jka spinkáte vy?? 🙂

momin
10. črc 2009

No ja sem si prave vsimla ze maly ma placatou tu hlavicku ze zadu.. jak vase mimca spinkaji?? Stridate polohy nebo jenom na zadech??

mamlas06
10. črc 2009

momin nechávám ji na zádech, ale hází hlavou i tělem, takže jednou ji má napravo, jednou nalevo, jednou uprostřed 😀 Já jí na tu hlavu snad budu muset kouknout (když zase nezapomenu, teď spí, tak ji nebudu budit)
eaty zrovna včera jsem narazila v sešitě na tabulku, jsem si zpočátku psala ještě časy kojení (navyklá z porodnice), tak toho malá první týdny moc nenaspala - večer usnula kolem půl devátý, pak jsme jedly v jedenáct, ve dvě, v pět a v osm se vstávalo (ty jo, jak jsem to mohla vůbec zvládat???)
Teď je to pohoda - v osm večer usne, kolem třetí fňukne, ale to jí stačí dudlík a pohladit, na jídlo se probouzí mezi 4.-5. No a pak vstává kolem půl osmé ale zhruba tak do osmi si vystačí sama se svými končetinami, do půl deváté si hrajem spolu, pak převlíct, nasnídat, vykadit, chvilku hrát a už je deset hodin a spí jak dudek do půl dvanáctý 🙂 Přes den pak má tak 40 minutové spaní, zhruba po 2,5-3 hodinách jíme. Celej den je zkrátka co dělat...

momin
10. črc 2009

Ja uz sem zkousela maleho i podkladat. I matraci podkladat aby mi lezel na boku jenze to vubec nema smysl kdyz on tak cestuje tak nakonec stejne lezi jak chce on. ze zacatku porad lezel na levem boku tak mel hlavicku placatou z boku pak sme ho naucili na zadech tak se to srovnalo..Ale ted si vazne nevim rady. 😒 😠
Mamlas to spani mate super. Maly jde spat v 8..pak se budi na jidlo v 1 a pak co 3 hodiny-jako pres den. uz se tesim az mu dam nejakou kasi. treba vydrzi dyl.
Dneska vstaval rano o pul 7 a dopoledne spal asi pul hodky a potom az o pul 2. uz sem myslela ze me fakt odvezou.... 🙄 nevim co to bylo.......

mamlas06
10. črc 2009

momin daneček má spoustu vlásků, placatá hlavíčka nebude vidět 😉 A třeba se to ještě urovná, taky se u nás střífají oblíbené strany, chvilku vede levá, chvilku pravá. Co mu dát na tu stranu, na kterou chceš aby ležel, nějakou hračku? Nebo zrcadlo, u nás zabralo. Máme ho vedle přebalováku jednou tam a jednou tam a malá se nemůže vynadívat 🙂
ten spánek ti nezávidím, ale slyšela jsem že po půl roce se to obrací 😀 takže vy budete krásně spinkat a my budem nocovat (i když to si asi ze mne bláznivá teta udělala legraci...) Jo a taky jsem ji začla dávat přes očka plínu (samozřejmě čistou i když by možná pokaděná taky zabrala 😀 nebo ještě lépe ji nos den u sebe, ať nasaje tvoji vůni), chvilku se s ní pere ale vždycky zaručeně usne

momin
10. črc 2009

Jo na to on ma toho zajdu.. A na ocicka si ho da vzdycky sam... Mimcum se tak asi lip spinka,ja bych tak neusla s necim na hlave... 😀 to si me potesila s tim pulrokem. Ja tomu budu verit ze to tak bude jo?! 😀

momin
10. črc 2009

Maly se porad toci na bricho.. ja z neho umru.... 😀 😀 😀 😀 😀

mamlas06
10. črc 2009

a už aspoň zvedá tu hlavičku? my bysme zase furt chtěly sedět, ale přetočit se na bříško, to ne....

momin
10. črc 2009

hmm hlavicku ne.. vzdycky breci kdyz je na tom brichu... ☹ i kdyz se tam otoci sam.... tak ho necham vzdycky chvili potrapit a pak ho otocim na zada.. a tak porad dokola...

veruska007
10. črc 2009

Tak Honzik hlavicku placatou nema, ale uz dlouho nepolohujeme, tak od dvou mesicu. On se v noci otaci z boku nabok. Rad spava s hlavickou schovanou pod velkym plysovym lachtanem. Jinak chce porad stat, ani sedet moc nechce, na brisku se snazi odrazet, a kdyz mu to nejde, tak se vzteka. Pretaci se na vsechny strany, ale nema k tomu moc prilezitosti - jedine kdyz ho polozim na nase letiste, pres den byva v domacim kocarku a ma tam na manevry malo prostoru 😅

momin
10. črc 2009

verusko a v kocarku se ti nesnazi zvedat? No nemas to lehke s tak aktivnim mimcem.... 😀 ja si neumim predstavit ze by mel danula uz stat... 😵

kaacenkaaa
10. črc 2009

Ahojky, mám desetitýdenní dcerku Lucinku. Narodila se 1. května, porodní váha 3280 gramů a měřila 52 cm. Teď máme trochu problémy s přibíráním a kyčličkami. Částečně kojím a částečně přikrmuji Nutrilonem

momin
10. črc 2009

Ahoj Kacenko.. mala pribira malo? Kolik vazi v 10 tydnech? To nam to letelo nahoru o 300gramu za tyden...

kaacenkaaa
11. črc 2009

No minulý týden měla necelá 4.200 gramů, jsem zvědavá, jdeme v úterý na kontrolní vážení.

mamlas06
11. črc 2009

kacenko a mudra vám něco říkala ohledně (ne)přibírání? Naše Kašenka měla porodní váhu 2800 g, ve 4 měsících jí navážili 4,5 kg. Přibírala cca 100 gramů týdně a mudra to moc neřešila, prý to dožene 🙂

momin
11. črc 2009

Me se taky nezda kilo za 2 mesice zase tak malo.... je to trosku min ale zadna hruza....

momin
11. črc 2009

ja dneska silim. maly vubec nespi a moc breci. teplotu nema nevim co mu muze byt. je mi jak v 6nedeli... 😀 Sem hotova.. Akorat ted se tomu smeju.. tenkrat sem myslela ze umru...

dankajuskova
11. črc 2009

ahoj uz jsem tady dlouho nebyla.no ty nase mimca ale rostou,jak z vody,vid.cetla jsem co mate vsechni novyho.sarinka jse naucila otacet na bok a pak na brisko,no to jsem uz psala.ale v noci jse kvuli tomu vubec nevyspim protoze se otaci i pocas spanku.takze ted spinka na boku.
vcera jseme byli u doktora,propichoval ji ouska,davali ji nausnicky,chudatko moje,jak brecela,bylo mi ji strasne lito 😢
mamlas: ty jsi kacenke nedavala nausnice?

vendulka
11. črc 2009

ahojky, my pravidelne pribirame 1kg za mesic a mudr rikal, ze je to v poho....

vendulka
11. črc 2009

ja chci taky co nejdrive davat anusnice,nastrelovat,ale nas mudr to dela prej az v 6m, tak asi pujdu jinam bo nevim proc bych mela cekat, kdyz nekde to delaji uz v porodnici, rikal, ze pry kvuli nejakymu ockovani,ale na to ja mu dlabu, kdyz uz maji mladsi holcicky tak proc my bychom mely cekat na nejake ockovani 😝

vendulka
11. črc 2009

a myslim si, ze cim bude starsi, tim to bude horsi 😝

mamlas06
11. črc 2009

naušničky ještě nemáme, nám právě mudra taky říkala ať počkáme až po 2. hexavakcíně. Na tu jdeme 29. 8., pak frčíme na dovču, takže je dostane až někdy v půlce srpna. Navíc to ani naše mudra nedělá, tak si musíme dojít na ušní (jsem to tu asi už říkala). A danka držela jsi ji ty nebo jsi na to neměla sílu? Spousta mamin co znám raději odešla a vrátily se až bylo po všem, to bych ale nechtěla. Nechávat ji v takové chvíli samotnou... Holky co máte kluky, vidíte jak je to s nimi jednodušší 😀 😀