2 roky pryč a stále čůrá do plínky. Jak ho to odnaučit?

evulinkab
12. únor 2011

Ahojky,muj malej mel ted v lednu dva roky a stále má pliny.Už bych chtela, aby byl bez pliny(na noc nevadi, ale pres den!)Trenuju s nim od leta, ale porad to nejde.Absolutne nespolupracuje.Kdyz jsme to pres leto nezvládli, tak jsem to na podzim a v zime až tak nehrotila.Dopoledne ho mívám doma treba i bez pliny..ale to ho musim dávat preventivne co deset minut na na nočník,protože Bořeček hodne pije a tak i hodne čura.No a odpoledne vetsinou vyrážime ven, tak to mu dát plinku proste tak či tak musim,protože by se nachladil,že..🙂A taky nemám tolik rifli a kombinez na presleceni.No ted byl celý týden nemocný a tak jsem toho chtela využít, že nebudeme chodit ven a já si ho budu moc pohlidat a že mu proste vezmu plinku a už mu ji nedám....Hmmm, prd!!Bořeček moc dobře ví, že má čurat do nočníku a když ho tam posadim, tak se i vyčurá.Ale on si bud ze me delá srandu nebo proste nechce spolupracovat nebo nevim jak si to vysvetlit.Dám ho na nočník, on se tam vyčurá..fajn.Pak si říkám-dám ho za deset až patnact minut znovu.Jdui neco delat, vařit nebo neco..malej za mnou za chvili prijde, rekne:Mami, tam lulu!A ukáže mi prstickem, že se vycural na koberec..že tam udelal loužičku a ješte si zatleská.
Já mu to už vysvetlovala nekolikrát, že tam se necurá, že do nočníku ANO,už jsem hi i ruzne motivovala, ukazovala obrázky deti na nočniku, slibovala kokinka za to...Fakt už nevim

meleri
13. únor 2011

@evulinkab chtěla jsem tě povzbudit aby jsi nebyla neštastná, že v tom nejsi sama 🙂 taky to tak máme. já když ho dám na nočník tak se tam i vyčůrá, ale za 15 min jak píšeš se vykadí nebo vyčůrá do plíny. a to je už starší než tvůj syn. nevím co ti poradit, já sama fakt nevím, zkouším nočník tak 2x za den, víc na to nemám sílu ale jsem odhodlaná v létě skončit. prostě nakoupím sadu slipů, bodýčka vyměním za trička a bude prostě bez plíny. jsi dobrá že v tom vytrváváš poctivě, možná že díky tomu se to u vás už brzo "zlomí". hodně zdaru!

meleri
13. únor 2011

@evulinkab ještě jsem chtěla dodat, že je náhodou šikovný když řekne tam lulu. to je milé náhodou.. 😵 ale chápu že když je to na koberci tak to radost neudělá.. 😅

ferinka
13. únor 2011

Jsme o něco mladší,ale přesně to samé,do nočníku - když už ho tam donutím,crpne a pak ten zbytek někam pustí - ať po místnosti nebo do slipů 😖
Co se mu líbí, že mu držíme nočník ve vzduchu a on čůrá jako na chlapa ve stoje,protože vidí jak to všechno teče,ale je to stejně strašně přemlouvání a bobek už tuplem ne,to by si radši nechal vyvalit bok 😀

evulinkab
autor
13. únor 2011

Dekuji za odpovedi🙂No aspon, že v tom nejsem sama.Dnes jsem ho mela celý den bez pliny a fakt jsem za nim co chvilu litala a dávala na nočník.Ale porad bez uspechu.Sice se vycural, ale za chvili stejne udelal loužičku jinam.No ale!!!Pak jsem ho zkusila dát na dospelácký záchod a tam se s radosti vycural(že čurá tam kam máma🙂) a pak jsem tu radost zdvojnásobila tim, že jsem ho nechala po sobe spláchnout.A svete div se, asi za dve minuty se řekl o čurani a chtel znovu na wc.A pak zase a pak zase.Takže dnes je to takový menší uspech, že jsme byli poprve celý den bez plinky a už si i nekolikrát rekl a nehoda se stala až ted vecer.Tak snad je to na dobre ceste....akorát já jsem z toho litaní za nim dnes totálne K.O.

ferinka
13. únor 2011

@evulinkab tak to gratulace,to bych mohla vyzkoušet taky,jen se asi uběhám už se svým pupkem,Matesem a záchodem v mezipatře po schodech 😀 😀 😀 😀

evulinkab
autor
13. únor 2011

@ferinka Tak držím pesti....🙂Já nevim, jak to bude zitra, treba ho to splachováni prestane bavit a bude to zase jako predtim...A taky moje trpelivost neni nekonecná,fakt jsem dnes hotová...totálne unavená po tech pár dnech, kdy jsem nevypla a porad za nim litala, preslikala, prala, do toho vařila. atd..takže se říkám, že pokud to zitra nebude min, takové jako dnes, tak to vzdám

Takže vám držím pesti🙂

ferinka
13. únor 2011

@evulinkab No já na to taky moc nervy nemám 😅

bustik
13. únor 2011

Já razím teorii, že k tomu to dítě musí dozrát samo. Tudíž jsem nočník sice vysvětlila, ale neřešila. Ani doma nenechávala chodit bez plenky a utírala loužičky. Prostě jsem se jí zeptala, jestli nechce zkusit chodit raději na nočník, ale právě jsem jen utírala loužičky, tak jsem to zabalila a o týden později znovu nabídla a od té doby je i na noc bez plenek. Já vím, že jsem to měla hodně ulehčené, bylo ještě i před druhým rokem, ale jsem opravdu přesvědčená, že hrotit tuto situaci nemá smysl, prostě to dítě k tomu musí dojít. Tak pevné nervy 😉

luckahr
13. únor 2011

holky a proc to tak resite 😅 ? ja jsem taky obe deti s nocnikem seznamila, nemely zajem, dcera zacala ve 2 letech a 3 mesicich rovnou na zachod, malej ve 2,5 nocnik i zachod.........oba si k tomu dosli v klidu a ne abych za nima litala jak cvok po byte, utirala louzicky a 10x za hodinu se jich ptala, jestli se jim nechce....... ja nechapu o co Vam jde, jestli se to naucej ve 2 nebo o pul roku pozdeji.....

jajinka27
13. únor 2011

dítě k tomu opravdu musí dojít samo, někomu to secvakne dřív někomu později 😉 vykašlete se na okolí, na babičky atd, každé dítě je jiné a nebudou v plenkách furt 😉

evaviki
13. únor 2011

ja som uz tiez unavena z toho, ako som sa nim behala a kedze sa mi v priebehu hodiny 4krat pocikal a raz pokakal, tak som to na par dni vzdala.. nema vyznam stresovat ho, potom spolupracuje menej.. on sa vypytat vie (napr. ked ide spat, tak sa vypyta sam), ale nechce sa mu..
najviac ma dozralo, ze som bola na navsteve, maly povedal ee (videl zachod) a zaroven som videla, ze uz cika do plienky. tak som sa zasmiala, ze je potvorka, ze ho na zachod dat nejdem, tak nech nevymysla.. a znama ma zvozila, ze ho mam dat, ked sa pyta, aj ked uz cikal.. ze mam byt rada, ze si povie, aj ked uz je pocikany.. nop nastvala som sa, lebo 1. nema deti a za 2. nevie ako mi jaci,ked sa ho pokusim dat na zachod (aj ked sa vypyta) a ake nervy som mala posledne dni za sebou, proste som uz nevladala bojovat s nim..
a uz je mi lepsie, ked som sa postazovala 😀

darinaruzickova
13. únor 2011

ahojky rozhodne v tom nejsi sama synovi je 2 a 7mesicu ucim bho uz od roka aby chodil na nocnik dokonce sem sehnala i prkynko ale synacek porad nic.nespolupracuje kdyz ho chci dat na nocnik steka se a na zachod nece vubec i kdyz ho drzim take hodne bumba a nechavam ho doma bez plinky vzdy mu taky rikam ze si nemuze pocurat slipecky ze je sikovnej a velkej kluk tak se musi naucit chodit na nocnicek -denne vytiram louzicky jak po pejskovi a je mi to uz neprijemne ale nevim jak ho to naucit cekame druhe mimi tak uz bych byla rada kdybych nemusela kupovat plinky a na syna

soanpe
13. únor 2011

pokud to dítěti nedojde, tak nemá smysl ho nutit do činnosti,kterou nechápe
Sofí začala o mezi svátky ze dne na den vyžadovat nočník.na návštěvy a ven plínu má a nějak mi to nevadí.furt lepší vyměnit pokaděnou plínu ,než lovit hovínko v kalhotkách ,čí slipech 😎

soanpe
13. únor 2011

@luckahr naprostý souhlas 😉

jaa
13. únor 2011

Tak u nás zabrali čerti...Ona byla bez plen třeba 1č dní a krásně si říkala a pak zase čůrala do kalhot..Tak to šlo od roka..pak přišli čerti a musela jim slíbit,že už do kalhot čůrat nebude.od té doby je klid a pohoda..Jo a musela jsem těm čertů jako pokaždé volat,že je hodná a ,že se sama vyčůrala..ted už chodí rovnou na WC.

luckahr
13. únor 2011

@jaa no tak certi mi zrovna v tomhle pripade neprijdou uplne idealni, jako dosahnout takovyho cile skrz strach, nevim no...... jinak ale zcela nevychovne i ja strasim certama 😅
@soanpe 🙂 ja nechapu, proc si nektery maminky pridelavaj zbytecny starosti sobe i diteti, je to prirozena vec, kterou se proste nauci kazdej - prirozene a pokud nekdo uci dite od roka a po roce a sedmi mesicich to stale nejde, tak kdyz to vezmete selskym rozumem, zrejme to bylo uplne zbytecny ne.......
@darinaruzickova bud v klidu, urcite se to uz brzo nauci....

kvakulka
13. únor 2011

@luckahr Přesně tak, zdravý dítě nebude chodit do školy s plínkama, že 😀 😀
Ale docela mi vrtá hlavou, jak to proboha generace našich matek dělala, že kompletně odplenkovávala do 1 roku 😕 😕 😕 . To bych musela syna přidělat k nočníku natrvalo. 😀

jaa
13. únor 2011

@luckahr Nešlo o to,aby se bála..Ona se jich nebojí.Ale musela mu na to dát ruku a slíbit..Dost dobře mluví,tak to nebyl problém...rozhodně to nebylo Bu,bu,bu,,,,,,Brala to super a rozumně.Pokaždé,když se vyčůrala,tak mi donesla telefon a musela jsem jako volat a hlásit,že je šikulka...a ona sama pak do tel říkala...že se mají přijít podívat,jak to umí...
Takže rozhodně žádné trauma ap...Třeba to,co jsem viděla včera na YTB ,kde u rodiny romů byli čerti....Dospělí hulákali jeden přes druhého,děti brečeli,rodiče je strkali do pytlů.....Tak to bylo psycho....Ne,tohle...Ale samo,že záleží,jak jsou vaše děti rozumově vyspělé... 😉
Tady vzor psycho a čerti...

https://www.youtube.com/watch?v=OV2NyJOzl8A
berenika39
14. únor 2011

@jaa no nevím, ale čert a rozmově vyspělé dítě nejde dohromady. čerti totiž nejsou, takže je dítě jen zblázněné, ale ne rozumné. přeci nechodí na wc kvůli čertům, aby se nezlobili, co je to za ptákovinu? na stoprocent by začalo chodit na nočník i bez čertů.... 😉

meleri
14. únor 2011

@evulinkab vidíš tak super! třeba ti bude chodit na záchod místo nočníku to by bylo i lepší! u nás je to tak že se toho nádstavce na záchodě bojí prostě nevím, když tak už do nočníka...ale já na to stejně nemám moc sílu.

jaa
14. únor 2011

@berenika39 jde o to,že má už dost velký rozum na to,že když něco někomu slíbí tak to dodrží . 😉 Nebo se alespon snaží..A čert byl super motivace...Dostala od něj čokoládu a slíbila,že nebude čůrat do kalhot..Ne,že ji vezme do pekla,či do pytle....Nejsem cvok..
Je tu v okolí hodně stejně starých dětí a rozumově třeba úplně někde jinde ,než naše malá... 😉 Kamarádky stejně starý syn,ani neví,co to čert je... 😅 O tom,co je co za písmenko,ani nemluvím...Šlo taky o to,že je rozumově dost napřed a přeci se občas počůrala....I,když věděla,že se to nedělá...
A,pokud jsi četla článek celý,tak jsi se mohla dočíst,že od roku byla třeba měsíc bez plen a pak nanovo..a to umí super mluvit,vše chápe ap...
Starší sestry byly bez plen už od 12 měs. a na noc od 10 měs...Ale zase tak brzy nechodily....

sylvka
14. únor 2011

holky,my máme v březnu dva a půl a zase kaká jen do plínky(po spaní)už mě strašně štve,v září musí do školky(jsem s nim sama)jestli se to neodnaučí,tak mi ho nevemou.....chjoooo.....čokoládky,odměny,nic jen do pleny....

jaa
14. únor 2011

@berenika39 Jinak ,dcera chodící do 6 a druhá 7mé třídy mají respekt z čertů. ve škole...Takže ,proč by rozumově vyspělé dítko a čert nešli dohromady...???
Navíc, třeba v Rakousku a Německu se pořádají speciální čertí festivaly a procesí a bojí se jich i dospělí... 😀 😀 😀 Krampus... 😀
Jo a přes noc je malá bez plen od roka. 🙂

jaa
14. únor 2011

@sylvka neboj,on na to taky přijde...Ale máš to těžký.

sylvka
14. únor 2011

@jaa už aby to přišlo.přes den je to v pohodě,dojde se sám vyčurat,aale to kakání 😒

jaa
14. únor 2011

@sylvka Je to zajímavý,lae většina dětí chodí bez problémů čůrat,ale kadí do plíny...Co zkusit ho i s tou plenou posadit na nočník...?

evulinkab
autor
14. únor 2011

Ahoj holky,
já s váma souhlasim, že dite se nemá do toho nutit a že až to prijde a pochopi to samo, tak bude ten "správný" cas..kdy proste na to dozraje.Jenže ono u me je to težší v tom, že jsem s malým sama, Bořečkuv tatinek s námi neni, plati mi min.alimenty a já s Bořečkem bydlim sama v podnájmu.Sehnala jsem si levný podnájem,takže tak nejak vycházim...i když od soboty jsem mela v peněžence 20kc a cekala na rodičák jak na smilováni...a proto jsem ho chtela odnaučit od plen,protože mi to dost leze do peněz!Navic pujde do školky v září(i když tri roky bude mit až v lednu), já pracuju ve školce a budu ho mit u sebe, ale s plinama mi ho tam nevezmou.Krome toho jedeme za necelé 3mesice do zahranici a nechtela jsem se tam tahat s plinama...tech duvodu je vic

luckahr
14. únor 2011

@evulinkab tak to chapu, ze je pak pro Tebe dulezita kazda usetrena stovka. Ja vim, ze to je do jinyho tematu, ale tatinek by mel byt frajer a "na ty pliny" Vam dat..........ja si myslim, ze se to malej do toho zari nauci, uvidis, nestresuj se zbytecne 🙂
pises, ze plati minimalni alimenty, takze "na pliny" asi nehrozi☹

luckahr
14. únor 2011

@jaa v 10 mesicich na noc bez pliny, jo, ty jo, mne to prijde az neprirozeny u takovyho skoro miminka 😀
tak to jo s tima certama, kdyz je mala bere v pohode, nas se teda boji.......certu a policajtu 😀