20měsíční syn moc nemluví, je to problém?

ganci22
23. led 2014

🙂 Dobrý den všem, mohli byste mi poradit, mám 20.měsíčního synka, a moc toho nenamluví, jen mama, mnam, aha, tati, mam, kytííí, je to nějaký problém, ? že už bude mít 2 roky a nemluví, já si stím nelamu nejak hlavu, ale ostatni se divi, myslim si ze kluci jsou pomaljesi ve vsem, a na co si ukaze tomu rozumim, tak je spokojeny, tim ze mu takto rozumim, ale vysvetlujte to porad dokola nekomu.... ze to vse dohoni, ale je strasne sikovny..., poradte dekuji

holubice.petra
23. led 2014

vykašly se na všechny náš Maxík taky nemluvil.....a ve 22.měsíci začal a přesně od dvoulet mluví krásně až se všichni diví 🙂 a já taky 🙂 nechtěl asi mluvit zkomoleně a začal mluvit pomalu plynule...a rovnou i ve větách 😀 však on začne neboj se 😉

zvirka
23. led 2014

Neřešte to, náš syn se rozmluvil těsně před 2. rokem, asi 14 dní před narozeninami, a to je opravdu hodně šikovný a upovídaný. Některé děti se rozmluví až ve školce. Nechejte tomu volný průběh, u nás to pak přišlo během jednoho týdne a to jsme opravdu valili oči, kolik toho napovídá. Děti si vše ukládají do mozečku a až s tím vyjdou na světlo, tak se divíme. 😀

blka
23. led 2014

Určitě buď v klidu. Můj syn nemluvil do 3 let a něco. Měl jen asi 30 citoslovcí a na mama jsem čekala skoro do 3 let. Tata, baba říkal, ale mama ne. V září nastoupil do školky, kde se během týdne (a to opravdu) rozmluvil. A jak píše @holubice.petra rovnou pěkně ve větách 🙂

nadja73
23. led 2014

taky doufam, ze nase mala (17 mesicu) zacne pozdeji rovnou mluvit v celych vetach 🙂 rozumi uplne vsemu, je moc sikovna, chodi od 10. mesicu, ale na mluveni proste dlabe, protoze stejne dostane vsechno, na co si ukaze nebo svym zpusobem rekne.

zuza01
23. led 2014

My máme holčičku a mele pořád, nejhorší je srovnávání. V rodině je i o rok starší chlapeček (3,5), tan mluví málo a nesrozumitelně. Trochu se to zlepšuje ve školce. Ale nevidím v tom nic tragického, to přijde 🙂

blanches
23. led 2014

můj mladší má za týden 22 měsíců a umí tata, hají, mimi, s tím si vystačí, auto je tato, a podobně, má svojí čínštinu, jinak umí jak dělají i zvířátka, umí se dokonce obléknout do kalhot a bundy, zvládne i některé ponožky, vyleze uplně všude, umí lépe zavřít dveře jak ten starší 😀 (ten s nima pořád tříská), ale prostě mluvit se mu nechce, kolikrát už říkal mama i mami, ale teď se mu prostě nechce a volá na mě táto, neřešíme to, protože jinak je chytrý jak lyška, takže si nelam hlavu, doktorka říkala že má čas, že klidně může pořádně začít i ve 2,5 letech 😉

andelka
23. led 2014

Můj má 22m a je na tom stejně. Zatím neřeším, kolem těch 2let jsou mezi dětmi obrovské rozdíly. Ale budu sledovat vývoj a kolem 3let uvidím. Starší byl na tom zhruba stejně, no možná trochu hůř a zítra jdeme na logopedii, do 3let se se mnou stejně nikdo nebavil, zajímala jsem se sama, pak do 3,5 jsme měli sledovat jestli dělá pokroky. Začal chodit do školky, od září pokroky jsou, ale stejně je tak minimálně rok ve skluzu oproti normálu. Takže doporučuju se prostě věnovat, sledovat, číst, mluvit, ukazovat, komunikovat..rozvíjet motoriku..a čekat.

castava
24. led 2014

Ahoj, pamatuji si, že moje setra nemluvila do tří let. Potom se tak rozmluvila, že všichni jen koukali. Dnes je dospělá a jak jí pusa jede 🙂 Hlavně se nenechej rozhodit okolím. Vše má svůj čas a nemá cenu to nějak hrotit.

pavlapl
27. led 2014

Mému synovy byly v listopadu 3 a taky vůbec nemluví. Já to neřeším až bude chtít něco říct tak to řekne.

luciblank
30. led 2014

Nasemu Tajovi je 28mes a jedine co mi povi je tati,mami, baba, babi, mimi haji, neni jo aha ne boba kde a tim koncime verim ze se to casem zlepsi naucil seto nejstarsi nauci se i Tajik snad se postesti a od zari nas vezmou do skolky ta je nejvetsim prinosem kde se mu jazyk snad rozmota 🙂 hlavni je ze vsemu co po nem chci rozumi krasne chodi na nocnik a ted i v posledni dobe na zachod sice se chyti za pindu a krici eee ale hlavne ze si rozumime 🙂 a ruku na srdce holky jednou si jeste vzpomeneme jak to bylo fajn kdyz nemluvili 🙂 u nejstarsiho si to rikam denne jak to bylo super kdyz byl chvilku ticho 😀

vendi78
30. led 2014

Vůbec se tím netrap! Můj starší syn se rozmluvil až kolem 30tého měsíce a dnes ( je mu už dvanáct ) tu pusu nezavře. Mladší dcera ( 20 měsíců ) už povídá. Kluci jsou prostě pomalejší.

loafeer
30. led 2014

jééé, my máme skoro 2,5 roku a začínáme mluvit až ted a to tak slovo max dvě. Dležité je, jestli dobře slyší a jestli rozumí tomu, co říkáš. A to ostatní přijde

kammka
30. led 2014

není to problém, problém nastane, až bude mlít celej den a bude ti z tohho šplouchat na maják 😀 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😅 😅

maudn
30. led 2014

Máme skoro 22 měs (korigovane 20) a taky nemluví, nejdřív jsem se hroutila, ale když vidím, že rozumí co říkám, tak jsem v klidu, nechce se mu

medvidek
30. led 2014

Syn nemluvil do jeho dvou a půl let. Říkal jenom pár slov a potom svoje slovíčka, která jsme vychytali a rozuměli jim. V září jsme ho dali do soukromé školky, psali jsme doma pro učitelku slovník aby trošku ve školce věděli a tolik netápali. A opravdu stačil asi měsíc a syn začal mluvit ve větách a tak se rozkecal, že nás z toho teď občas bolí hlava. 🙂 Takže hlavu vzhůru, nedělat z toho kovbojku, ono to přijde samo a už se to nezastaví. 😀

romantika
30. led 2014

ještě je brzo, maloktere dite zacne drive nez ve dvou tak nejak obstojne.nase taky dlouho stagnovala, proste ji bavilo jiné, taky jsem si rikala jestli by nemela, pak ve dvou to zaclo a do pul roka jsem porad rikala, prosim te porad nemluv, chvili ticho, porad nemluv a to trva doted 🙂)))) vcetne vecne otázky a proc???

lenya79
30. led 2014

údajně u chlapců nemluvnost do 3 let je ještě v normálu......můj syn má 25 měsíců a je to "strýc Pepin", celý den pusu nezavře, řekne už všechno, mluví ve větách, říká básničky, písničky a umí už i pár slovíček anglicky, takže opravdu se to nedá srovnávat, každé dítě je jiné a až bude jeho čas tak se ten váš určitě taky rozpovídá, nebojte 😉 Jinak co mám kamarádky se stejně starými dětmi tak jsou kluci na tom hodně podobně jako ten váš, důležité je, že něco už říká a hlavně, že rozumí tomu, co říkáte vy 😉

dancax
7. únor 2014

Myslím, že je to úplně normální a hlavně mluvení je hodně individuální, tak buďte vklidu. Důležité je s prckem mluvit, aktivně číst a vše přijde... Jen si nemyslím, že holčičky jsou ve všem rychlejší. Náš malej (20 měsíců), mluví docela slušně, opakuje prakticky všechno, komunikuje s náma hromadou slov (spojuje 2, věty ještě ne). Řekne si vše co potřebuje. Ale kámošky o 2 měsíce starší holčička neřekne prakticky nic, pár slov. A tak to bylo s prdíkama, s chozením, chozením na nočník. Kluci to mají prý horší, kluci prý uměj všechno později a u nás tedy rozhodně ne...