21 měsíční dcera má stolici 4x denně. Máte zkušenost?

zuzannes
3. led 2011

Maminky, naše holčička (21M) stále kaká 4x i více krát denně. Konzistence někdy tuhá, jindy kašovitá...podle stravy. Papá hezky, ale je drobnější - nyní má 9,8 kg a 82cm. Čilá, šikovná, bez problémů. Naučit na nočník je tedy zatím dost nemožné, to by tam trávila celé dny 😖 Nemáte některá zkušenost?? Díky! 🙂

meleri
3. led 2011

ahoj já myslela že v tomto věku děti kadí víckrát? máme to podobně, nejmíŇ 2x za den kadí někdy je to i 3 x 4x, s nočníkem to taky nedáváme. :(

mamkamarketa
3. led 2011

muj syn kolem roka chodil klidne 5-6krat. ted ve 25 mesicich chodi 3krat. ptala jsem se doktorky a ta se smala 🙂 rekla,ze mi ma nejspis rychle spalovani at jsem rada,ze pokud bude jist normalne je nepravdepodobne,ze bude mit nadvahu 😵 ja treba s vahou bojuju a manzel asi taky bude mit rychle spalovani. ten po jidle jde okamzite na wc a je jak tycka. takze to ber jako dobrou vec 😉

crca
3. led 2011

Tak mě oba tak 2x za den,někdy i jednou a nějak jsem to neřešila,hlavně že aspoň to 😀 S nočníčkem teď začínáme,ale nedávám je sama,jen když si řeknou,nebo začnou stahovat punčocháčky 😅

hpaja
3. led 2011

Syn má 2 roky a donedávna kadil 3x denně, teď 2x, takže myslím, že je to OK 🙂

kikimaruska
3. led 2011

Syn má 32 měsíců a chodí 2x-3x denně také...většinou ráno po ranním mléku a pak po větším jídle (oběd, večeře)...

kikimaruska
3. led 2011

..a jinak ve věku tvé holčičky to bylo i 4x.. 😉 Dr.jsem se na to ptala a doporučila nám zavést cereálie do jídelníčku...i kvuli úpravě stolice na tužší konzistenci...a pomohlo to.

lucie.krajcarova
3. led 2011

Mně to tedy přijde docela často.... zjistila jsem, že po mléku je stolice tekutější. nám teď bylinkářka zjistila alergii na lepek, takže se zkusíme vyvarovat mouky. kdo ví, jestli taky nemáte nějakou alergii... naše váha v roce byla 8,3 kg a hnali nás na odběry krve kvůli neprospívání... od té doby jsme však nabrali 2 kg a dokonce chodí i na nočník, a to je zatraceně živé dítě. myslím, že byste se mohli obrátit na doktora.

kikimaruska
3. led 2011

Já to s dr.konzultovala taky, jak jsem již psala...ale malej byl hodně na mléku v té době, takže to dělalo i to...a hmotnost měl 7,1 kg v roce a pak ve dvou 9,2 kg..ale u nás to bylo prostě předčasným porodem. Každá dr.svého pacienta zná a ví, jak na tom je a zda je v normě jeho prospívání atp. S dr.bych si asi promluvila také, tím nic nezkazíš, ta zase ví, jestli jste třeba měli nějaké jiné problémy, díky nimž by malá měla takovou váhu...tak aby ses třeba pak neplašila zbytečně. Synovi budou 3 a váží 10,5 kg, 88 cm a dle Dr.je zcela v pořádku, prospívá.. prostě ho zná a ví, co a jak ohledně jeho zdraví, každé dítě je jiné. My naštěstí žádnou alergii na nic neměli...tuk tuk...jen to chtělo upravit tu převážně mléčnou stravu...která i nyní má dost % v jeho jídelníčku.

zuzannes
autor
4. led 2011

Děkuji za odpovědi. Doktorku jsem na to upozorňovala při každé naší návštěvě a posledně jsem si už řekla o nějaké testy na případné potravinové alergie. Odběry budou v pondělí. Jsem ráda, že jsou i jiní s takovou "frekvencí" 😅 . Doufám, že to bude také jenom tou skladbou jídelníčku, protože převažují mléčné výrobky. Chleba mi nesní 😖 , zato šunku by nejraděj pořád 😝

kikimaruska
4. led 2011

@zuzannes tak at vám to dobře dopadne a je to opravdu jen tou stravou...a pokud se něco najde, alespoň už budeš vědět, čemu se vyhnout a podle toho moct upravit jídelníček... 😉