26 měsíční syn nechce mluvit 😞

petruska_007
26. čer 2013

Ahojky maminky,můj synek bude mít v červenci 26 měs. a nechce mluvit ☹ Občas zavolá mamí,babí,didi a to je tak vše...Jo a ještě řekne baf(na psa),mňau(na kočku) a bú(na krávu)...Jsem z toho vážně smutná ☹ Podle chytrých knih by už měl tvořit věty apod. ☹ Já vím,že moje mamka říkala,že já jsem začala až pořádně mluvit až ve 4 letech a to jsem byla dle pediatra i psycholožky v poho...Díky za vaše rady 🙂

cajomilka
21. lis 2013

Dceři budou za měsíc dva roky a srozumitelně říká jen "ne" , "tam" a haf haf na pejska. Víme, že umí vyslovit i máma, táta, hají, hačí, ale prostě to nepoužívá. Neopakuje po nás, hodně si žvatlá pro sebe. Rozumí všemu, úkoly plní. Taky už mě to dost znervózňuje a na dvouleté prohlídce na to doktorku upozorním. Jenže zrovna se nám to sešlo tak, že se nám má zároveň narodit miminko, tak asi nebudu vědět, ke kterýmu dr. dřív 😒

ivular
22. lis 2013

@cajomilka Pokud opravdu rozumí (splní dvousložkový pokyn), počkala bych ještě půl roku. Právě mezi tím druhým a třetím rokem totiž často začíná raketový rozjezd.

granta
25. lis 2013

Synovi budou tři roky, má vlastní řeč, mluví, ale téměř mu nejde rozumět, ještě nedávno mluvil minimálně. Teď už mluví hodně, ale pořád mu není rozumět. Zatím se zlepšuje, první věty,... zatím to neřeším. 😒

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz