2letá si neříká na nočník

sedmikraska84
10. led 2018

Ahoj.Vim,že je to Večne téma. Všechny rady jsem vyslechla a přečetla a nic se nedaří. Mala akorát oslavila 2 roky a za 3m se nám narodí druhé a dvě děti přebalovat nechci. Tak už 5 den je mala doma než plenky.A zatím si neřekla ani jednou a když ji to říkam tak se mi směje do obličeje. A do nočníku nebyl problém a dnes jde vse jen do kalhot a do nočníku nic.Je mi blbe z toho jak všude cítím moč jak je ji to jedno a jak se musím snažit. Nechce se mi to už dělat. ...

petrasipkova1
10. led 2018

Sorry,ale tak to nedělej, jestliže si po 5 dnech nezafixovala určitý návyk,tak proste k tomu není dozrála,mozek nemá potřebný spoj a potřebuje čas. Vydrzela bych ještě pár dní, hlavně režim jako před spaním,po spaní,před odchodem ven, kdyby byl náznak uspechu tak mega oslavný divadlo a pokud by se nic z toho nekonalo vrátila bych plenku. Ona nemůže za to,,že jsi těhotná a bude mít brzy sourozence !!

ssandy
10. led 2018

Mala ma 2roky a 2mesice,taky se nedokaze zbavit plinky. Teda po noci je sucha, po odpolednim spani obcas taky. Na zachod i nocnik si dojde. Kdyz dame pryc plinku, tak nehoda nekolikrat denne, rekne si na curani, ale casto uz pozde. Motivuju peknyma kalhotkama, bonbonkem, kdyz se jde vycurat a ma vsechno suche. Jenze jak je zima, tak ji nemuzu brat ven bez pliny, hned by byla mokra. Jak ma pricurnuto v plince, tak ji na nocnik nedostanu ani parem volu. A co hur, nehodu ma spojenou se sprchovanim/koupanim a to miluje, takze je ji jedno, ze porad prevlikame. Jen oznami, ze cura, je to vsude a pak chce suchy kalhotky. Nejak nevim, jak na ni. Po 5dnech jsem zase dala plinu.... A to jde zitra poprvy do skolky, kde by mela byt uz bez plinek.

baris
10. led 2018

souhlasím s @petrasipkova1 . Dcera nemůže za to, že se Vám dvě děti přebalovat nechce. Každé dítě je jiné - některé to pochopí hned a je zralé nemít plenu od roku další to nepochopí ani ve 3 letech. Starší byla případ sama pro sebe - z nočníku, WC, travičky ... měla panickou hrůzu a přebalovala jsem jí do 3 let. Přičemž mladší dcera se mi narodila, jak starší měla rok a půl. Takže jsem 1,5 roku přebalovala dvě děti 😉

Přesně ve 3 letech se odblokovala, sundala plínku, vzala kalhotky a chodila na nočník či WC.

rychle
10. led 2018

Doma mám něco podobného. V září se narodila druhá dcera a první měla 2 roky a 3 měsíce. přes léto se nepodařilo zbavit plen. V říjnu jsem jeden den sundala plenu a ze začátku to vypadalo, že to zvládneme, ale další dny byly jen horší a horší, vůbec si neříkala a nechtěla nočník a záchod ani vidět. Vrátila jsem zpět a pár dní na to jsme šli k Mudr., tak jsem se ptala jestli jsem to nevzdala moc brzy, byly jsme z toho vynervovaní všichni. Řekla mi ať ji nechám být, že se musí vyrovnat s novým členem a není to pro ni jednoduché. A hlavně miminko přebalím automaticky a po ni chci, aby čůrala.....Teď je ji 2 roky a 7 měsíců, pleny má pořád, nepomáhá vůbec nic, prostě nechce ani slyšet. Štve mě to, že pořád má plenky, ale když to nejde, tak ji zatím ještě nechám A vidím, že nejsme jediní, když to tady čtu.

robin92
10. led 2018

Jeste mas tri mesice na to aby jste to nacvicili, pokud se ti to uz nechce delat, tak si dejte na mesic pokoj a pak to zkuste znovu, pokud nema sebemensi naznak ze vi ze se ji chce, tak je to podle me ted uplne zbytecne. Co se muze stat horsiho nez to, ze bude prebalovat dve.

caseopea
10. led 2018

Pokud to šlo ovlivnit, tak bych řekla že jste si měli druhé pořídit později, třeba kolem těch tří let, ale je jasné že ne vždy to jde takto naplánovat. Jinak bych řekla že malá ještě není připravená a je jí to jedno, teď bych s tím na chvíli skončila a zkusila to později znovu, protože teď to bude o tvoje nervy a malá se ti pak může bloknout, když jí budeš třeba nutit.

puresin
10. led 2018

Bud v klidu, rozhodne nebudete posledni s plinou, a kdyby, nejde o zivot. Mala k tomu musi sama dojit, sama chtit to zkouset a sama Ti chtit udelat radost. Zatim se vratte k plenkam, nebo lip k tem plenkovym kalhotkam, a nestresuj se. Prijde to, taky jsem mela dve deti s plinou soucasne, neni to nic strasnyho. Drzim palce 🙂

sedmikraska84
autor
10. led 2018

Moc díky za odpovědi,tak druhé jsme chtěli,ale fakt to nejde naplánovat,protože poprvé nám to nešlo a trvalo to,tak jsme mysleli,že to zase nepůjde,no a ono to vyšlo na podruhé🙂ale určitě nelituji,jen na ní asi teď kvůli tomu chvátám,nehtěla jsem jí nutit dřív,nebyla k tomu,ale dělala takové signály a najednou zase nic☹ asi to ještě zkusím pár dní a nebudu to hrotit,jak já říkám,prý jsem vždy také čůrala zásadně mimo nočník a hele,taky plenky nemám🙂Všem držím palce aby se úspěch dostavil brzo🙂

unkav
10. led 2018

U nas ted aktuální tema. Nam se teda zatim konecne snad zadarilo, mala dozrala a je pripravena. Nebyla v roce a pul, ani tesne pred druhymi narozeninami, co jsem zkousela. Proste si curala a bylo ji to jedno. Vratila jsem plenku a zkusila vzdy po nejake dobe znova. Mala konec listopadu 2 roky, v rijnu se nam narodil syn. Rozdil 22 mesicu. Tim, ze se nam nepodarilo drive, dle odborných doporuceni jsem ji netrapila kolem prichodu noveho clena. Hezky jsme se zabehli, oslavili Vanoce a po Novém roce zkusili znova a ono ejhle, je to neco pres tyden a chodi si sama, rekne, sunda teplacky, kalhotky a cura. Delame jeeee, zatleskame, kdyz si vzpomene 😃 dame gomovyho medvidka (nejaka motivace byt musela) nebo pustime detskou pisnicku a najednou to jde. Jsme na začátku, nejasam, ale dokonce dva dny po sobe sucha plenka i rano...tak uvidime. Taky jsem z toho byla špatná, ze porad plenky, kdyz se reklo nocnik neee, zachod neee. Nocniku mame asi pet v ruznych barvach a provedenich a nic. Proste si to dite na to prijde samo, nektere driv, nektere pozdeji....dulezite je fakt netlacit, nenadavat, aby se fakt nebloklo, kdyz se podari hodne chvalit a ono to prijde...

bekyc
10. led 2018

Já to teda zatím neřeším, ale moje kamarádky obě odplenkovaly tak, že prostě vzaly plínu a už nedaly. Děti se týden nebo i dva pořád počůrávaly a pak najednou nic. Nemaj plíny a říkaj si na nočník. Trvalo to maximálně dva týdny. Já bych vám doporučila zkusit ještě fakt vydržet, jestli na to máte nervy. Máte doma takovéty knížky jako Malý nočník, malá hovínka? Syna to baví a myslim že díky tomu pochopil, na co nočník je. Vzhledem k tomu, že miminko se Vám má narodit už za 3 měsíce je ale dost možné, že se začne po narození sourozence zase počůrávat.

barinkas
10. led 2018

holky klid...každé dítě se to naučí, já třeba zas nejsem zastáncem nějakého nátlaku, že teď to musí být ... V zahraničí jsou běžně i 4 leté děti s plínou a je to normální, zde se to furt řeší, babičky hlavně, že jééé už má rok a furt má plínu... dcerka se naučila až kolem 3. roku, zato se mi nikdy doma nevyčůrala na koberec, sedačku atd. Prostě měla pak plenkové kalhotky, nočník zde měla na očích,pak až sama chtěla, začala na něj chodit, viděla, že mi také chodíme na wc...samozřejmě jsem jí to říkala, že tam se chodí, ptala se jí občas, ale bez nátlaku...

adrianka78
10. led 2018

@barinkas naprosto souhlasím!!! Jsem ovlivněná životem v zahraničí a dívám se tak na spoustu věcí jinak a s nadhledem. Tady se opravdu hodně věcí zbytečně řeší a hrotí. Nočník jsem doma vyndala až když ji byly dva roky, aby ho malá měla na očích a věděla, že něco takového je. Vůbec jsem ji na to neučila natož nutila, prostě se nepoužíval, ale byl tady. Až když se sama o něj začala zajímat a chtěla zkusit ho použít, tak se použil a pak najednou ho sama začala používat. To bylo v jejích 28 měsících. Sundaly jsme plínku a den ze dne byla bez plínky a chodit na nočník zvládala úplně bravurně, naprosto bez jediné nehody. Okamžitě byla schopná fungovat přes den bez plínek a i když hodně cestujeme a jsme mimo domov, zvládla vždycky vykonat potřebu kdekoliv na WC, v letadle, případně venku... prostě bez problémů, sama si vždy řekla, a byla v tomto hodně taková "uvědomělá". Myslím, že dítě, které na odplenkování není ještě připravené, je opravdu zbytečné do toho nějakým způsobem nutit. Každé dítě je jiné a dospěje k určitým věcem dříve či později samo. Znám několik dětí, které mají s vykonáváním potřeby mimo domov velký problém... a kdo ví, jestli ten blok není způsoben právě tím nátlakem...

hanih
11. led 2018

Ahoj, taky patřím mezi ty, u kterých je toto téma aktuální. Dceři jsou dva a čtvrt a taky čekáme sourozence a nechce se mi přebalovat dvě děti. Ale na druhou stranu jsem smířená s tím, že to možná nastane. Zkusila jsem nechávat bez plínky už v létě, ale to nemělo žádný efekt, takže jsem plínku vrátila. Teď od začátku roku zkoušíme znova. Bohužel na ven musím plínku vždycky dát, ale doma je bez. Čůrání jakž takž zvládáme. Dcera si teda zatím řekla asi jen dvakrát sama, že chce, a jednou přišla, že chce čůrat panenka 🙂 Ale pořád to je spíš o tom, že na to musím myslet já. Když ji na záchod posadím, téměř vždycky se vyčůrá. Když to ale nevychytám, jde všechno do kalhot a dcera mi jen oznámí, že právě čůrá. Kakání je horší, to jde do kalhot vždycky :( Momentálně motivuju nálepkama - za každý úspěch lepíme nálepku. A dcera taky ví, že nesmí lézt na židle, pokud nečůrala (jsou čalouněné a kdyby byly pořád počůrané, tak nevím), takže si řekne, že chce na záchod, pokud chce vylézt na židli. Ale to je spíš o tom, že si pamatuje, že jsem jí to říkala, než že by se jí chtělo v tu dobu čůrat. Takže když to shrnu - nějaké úspěchy tam jsou, tak ještě týden dva zkusím vydržet a uvidíme 🙂
Pokud jsi z toho ale vystresovaná, možná by bylo lepší to ukončit. Dítě to pozná a i ví, které situace tě stresujou a myslím, že to situaci nepomůže. Já si taky někdy zoufám, ale zatím si zachovávám chladnou hlavu, nijak mě to neničí, dokážu dceři trpělivě a stále vlídně vysvětlovat, co a jak, nijak nevyšiluju. Moč u nás naštěstí cítit není, takže ani to není problém 🙂 No, uvidíme, jak dlouho mi to ještě vydrží. 🙂

alkuska
20. únor 2018

@sedmikraska84 Ahoj, máme podobně staré děti, moje malá měla dva roky teď v únoru a taky čekám za 3 měsíce druhé. A stejně jako ty jsem se už chtěla zbavit plen. To o tom zahraničí co tu píšou nade mnou - s tím nesouhlasím. Myslím si že nemá cenu to lámat přes koleno, ale zase aby 4 leté zdravé dítě mělo pleny je podle mě trend uplně mimo. Mám kámošku co má američana za manžela a říkala mi, že v americe mají i 5-leté děti plenku a to jen proto, že je společensky nepřijatelné je nechat čurat třeba u stromu nebo do trávy, takže na dětském hřišti nebo v parku nemají šanci nic udělat když chce dítě čurat. Takže musí mít plenku, jinak na prý hrozí, že na ně někdo zavolá sociálku nebo policii, že se jim dítě odhaluje na veřejnosti a tak. Prostě ujetý trend, opravdu, chudáci děti.
Moje dcerka je bez plen od těch druhých narozenin. Už jsem ji zkoušela odplenkovat na podzim (sama si řekla že už nechce plenky), ale nepovedlo se to, po pár dnech úspěchů se to zhoršilo a po týdnu jsme naznali že to nemá smysl, zasekla se. Teď jsem to taky ještě nechtěla hrotit, i když už jsem netrpěilvě čekala na nějaké signály, že už je připravená, nechávala jsem to na jaro. Ale před těma jejím narozeninama jsem zrovna dělala pořádky ve věcech a narazila jsem na kalhotky, co máme schované od podzimu. Hned si s nima začla hrát a byla z nich nadšená, takže jsme se domluvily že to zkusíme. Důležité je podle mě to, že jsme se domluvily, nenutila jsem ji, jen jí to nabídla s tím, že už má dva roky a je velká holka a jestli chce, že může být už bez plen. Hned se toho chytla a při příštím přebalení dostala kalhotky. Po pár dnech jsem si říkala jestli se na to zase nevykašlat, neříkala si sama, musela jsem ji pořád posazovat a nehody sem tam byly, nestal se "zázrak". Ale chtěli jsme tomu nechat zase ten týden a ono se to nějak zlepšilo, takže bez plen je pořád, teď je to nějakých 12 dní. Musím ji upozorňovat, občas si na nočník odmítne sednout i když mám předtuchu (bohužel často správnou) a pak se počurá. Občas naopak sama přiběhne že čurá a stihnem to bez nehody. Nevadí mi to tak moc, beru to tak, že se učí něco uplně nového a bez nehod nemá zpětnou vazbu co se stane, když to cítí a nedojde si.

Moje tipy - je nutná spolupráce dítěte, pokud nechce, nemáš podle mě šanci. U nás je strašně důležitá ta domluva a to, že malá opravdu ty kalhotky chtěla. Když po cca 5 dnech to vypadalo nic moc, vysvětlila jsem jí, že když chce kalhotky, MUSÍ čurat do nočníku nebo na záchod. Řekla jsem jí natvrdo že jestli se to nezlepší, vrátíme se k plenkám. Světe div se, pochopila to a opravdu se to zlepšilo.
Zavedli jsme odměny - za čurání na nočníku piškot (nevyžaduje ho ale vždy), za kakání čokoládový kočičí jazýček, ty miluje, takže tohle fakt funguje
Malujeme na papír na ledničce sluníčka a mráčky, za kakání v hnědé barvě 😉, často přes den připomínám jak se daří.
Připravenost děcka - zkus udělat tento test http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/999/je_...