2leté dítě neumí vyskočit, je to normální?

lucka662006
26. únor 2014

Ahoj, prosím o zkušenost, má 2 letá holčička neumí prostě vyskočit, skočit, udělat "hop", jinak chodí a vyvíjí se pohybově zcela normálně. Nesetkaly jste se s tím? Doktorce jsem to zatím neřekla, uvědomila jsem si to před týdnem a k doktorce jdeme za 3 týdny. Myslíte že je to normální? Včera na cvičení dělaly "hop" mnohem mladší děti... Malá prostě řekne "hop", trochu se odrazí, ale neodlepí se od země....

spagatice
26. únor 2014

Nevím, jestli je to normální, ale náš mladší taky neni nějaký extra skokan. Snahu má, ale líp to okomentuje, než provede 😀 . Starší ve dvou letech taky skákat neuměl a teď to umí hezky. Prostě jsou to "sportovci" po rodičích 😀

jancip
26. únor 2014

@lucka662006 Je to úplně v pořádku. Je to těžký pohyb. Z psychologie si pamatuji, že mě samotnou překvapilo, jak pozdě to děti zvládají. Doufám, že se nepletu, ale tuším, že je to tak někdy kolem 2,5 roku.

babka
26. únor 2014

Taky nevím, jestli je to běžné, ale naše slečna to taky neumí. No, jestli bude pohybově šikovná po mně, tak se ani nedivím 😝

alamo
26. únor 2014

Nase taky neumela ve 2 letech vyskoci s obema nohama, az tak 2,5 letech. Na trampoline to vypadalo srandovne, proste neumela skakat, jenom stridadal nohy a snazila se vyskoci aspon na jedne noze.

luciebx
26. únor 2014

@lucka662006 urcite v pohode.. nas malej byl to samy... mladsi deti hopsali skakali a my nic.. takze neboj je to uplne v poradku

freeagain
26. únor 2014

můj malej ( 2 roky a 3 měsíce ) se taky neodlepí od země ač snaha je 🙂...po všem co má
me za sebou to fakt neřeším 🙂...však oni začnou 🙂

lenkalenulka
26. únor 2014

Vemte ji na trampolinu, bude to zkouset a urcite tomu prijde na chut🙂 🙂 🙂 v jakem veku to nereste,preci jen kazde neumi presne ve stejnem veku se treba samo oblect, najist apod, kazde jde svym tempem ....

littlejane
26. únor 2014

jak bych to tak ..... hmm ... asi takhle .... náš 4-leťák neumí vyskočit ani teď! 😀 😀 Maličko už teda odlepí nohy ze země, asi trénink ze školky, ale ve 2 letech ani náhodou .... takže klid, některý děti prostě nejsou akční 😀 😀

camelinka
26. únor 2014

@lucka662006 myslim, ze je to uplne v pohode, naucili sme se to vsichni casem 😉 😎 ........ z druhe strany, nase pindulina kdyz nelita a musi stat na jednom miste vic jak 5 vterin, tak skace, jak pero z gauca, ale jako pri vsem, tak budte mozna rada, ze mate klidase, me uz tika oko 😀 😅

bremisek
26. únor 2014

Náš malý se snaží o poskakování, ale od země ty nožky neodlepí - teda jedna mu celkem jde, ale ta druhá je přilepená k zemi. A pohup v kolínkách před odrazem vůbec... 🙂 Já to beru jako normální.

hojda
26. únor 2014

Náš mladej to určitě neuměl, zato malá je na tohle mnohem šikovnější a umí to, v neděli to předváděla na karnevalu,když přeskakovala lano, jsou jí 2 a 3 týdny.