2letý syn má období, kdy se bojí různých věcí. Co s tím?

pajuska_hajkova
30. čer 2014

Ahojky maminky, prosím vás měla bych na vás dotaz.Mám dvouletého syna a už tak půl roku má nějaký špatný období. Jedeme např. na vlak, všechno dobrý a když jsme u nich najednou z ničeho nic bojím mašiny, křečovitě se drží a hrozně se bojí. Včera najednou z ničeho nic bojím mašiny, kombajnu a traktoru, křečovitě mě svíral než usnul. Má to na všechno, jsme v Častolovicích v parku prohání tam pávy a najednou bojím páva a mám ho v náručí a křečovitě se drží. Pořád ho oba s tatínkem ujišťujeme, že maminka s tatínkem ho mají rádi, že ho nikomu nedají, že ho ochrání. Občas to zabere a občas ne. myslela jsem si, že to bude jen nějaké špatné období, ale trvá to už docela dlouho. Nevíte co s tím, nemáte někdo zkušenost? Moc děkuji

charminge
30. čer 2014

Taky jsme si tímhle obdobím prošly. Malá se bála i když jsme přišli k babičce a dědovi na návštěvu. Schovávala se za nás, propadla hysteráku a nechtěla jít dovnitř . Trvalo jí to několik měsíců, pak to samo od sebe přešlo, tak jen vydrž, ono se to určitě zlepší. Přijdou další období. My teď bojujeme s obdobím PROČ :D

kathy.skal
30. čer 2014

taky to máme. Snažíme se s manželem dělat, jako by nic. Když se bojí, spoléháme na důvěru v nás a přimějeme ji si např. tuvěci jít s námi prohlédnout, sáhnout...aby zjistila, že to nic nedělá..prostě neutíkat od strachu a spíš se nažit jí pomoct to překonat 🙂
Jinak období PROČ je nejšílenější období mateřství :D aspoň dle mě. Kolikrát mám pocit, že člověka dokáže jediné slovíčko dovést do deliria 😀

krucis
12. črc 2014

Naše malá má také takové období, je jí dva a půl a má to už tak od roka...Nejvíc zabírá když jí to vysvětlím co a jak, pak se na to společně podíváme (chvíli prohání slepice a kohouta a pak zase, že se jich bojí) tak si ho popíšeme a pozorujeme atd. Rozhodně jí neutěšuju, protože pak hysterčí ještě víc. Spíš jí řeknu, že takové velké holčičky se toho a toho nemusí bát, že jí to nic neudělá atd.

sokolka
22. črc 2014

Tak malý je 21 měsíců a cca před 14 dni to také začalo. Teď se bojíme všeho, co lítá. Mouchá, motýl .... a začala se bát chůvičky 😀