2letý syn se najednou začal počůrávat a pokakávat

hanivasi
11. říj 2016

Zdravím maminky. Zajímalo by mě, jestli to vaše děti taky tak měly.
Syn má 2 roky, 3 měsíce již plně chodí na záchod, i sám, vyleze si tam a kaká, čůrá...pohoda.
Najednou se zasekl a ani nejde, ani neřekne. Začalo to že se počůrával, a za pár dnů se začal i pokakávat. Krásně do gatí a vůbec mu to tam nevadilo. Co se stalo? jak dlouho to bude trvat?
nastavili jsme tedy pravidlo, že chodí nuceně na záchod každou hodinu....tak to zvládáme, ale když ho nechám být, tak to zvládá zase do gatí.....

kelda26
11. říj 2016

@hanivasi - Já mám bohužel podobnou zkušenost. V našem případě také syn chodil krásně na nočník kakat a pak i čůrat, přes léto se naučil být úplně bez plínek a pak přišel zlom právě kolem 2 roku, začal nejdřív zadržovat kadění, kdy měl třeba i 9 dní, kdy vůbec nekadil a pak naopak několikrát denně rovnou do kaťat. Zkoušela jsem všechno, odměny, ozdobila jsem záchod, hračky i trochu pohrozit, ale nezabralo zatím nic ☹ Jsem z toho šílená, chodíme do školky, kde už máme dost problém a jen doufám, že nás nevyhodí. Chodíme k psycholožce, ale všichni mi říkají jen to, že to chce čas. Tak držím palce, ať jste na tom lépe a je to jen dočasné.