3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

evikk
23. bře 2009

Ahoj ,nas Kubik bude mit tri mesice pristi tyden 😉 .Jinak teda posledni tyden je nejakej protivnej,tak snad to nejsou zuby,to by bylo moc brzy a v noci se budi poslednich 14dni po hodine a nevydrzi spinkat dele,takze to zacina byt cim dal vic narocnejsi 😒 ,ale jinak je to moje zlaticko 😀

marselina
23. bře 2009

mám tři a půl měsíčního chlapečka 😀

tytyta
23. bře 2009

ahoj,já mam taky tří měsíční holčičku.V noci teda zatim spinkáme krásně,ale přes den trochu řádíme.A ted jsme ještě k tomu museli začít cvičit,jsme trochu pozadu s vývojem.

marselina
23. bře 2009

spinkáme v noci docela klidně,vzbudí se tak jednou na jídlo a to ho vezmu do postele kde při kojení oba zase usneme.hračky nás neberou,zatím ho zabaví hrazdička ale tak max.10minut,a trápí nás už asi zoubky,pořád si dře dásně,tak mažeme a mažeme a já marně už měsíc vyhlížím zoubek ☹ přes den spinkáme dopoledne tak dvě hodky a odpo tak tři,kolem šesté koupeme a kolem sedmé hurá spinkat,ale marná snaha o usnutí v postýlce to bud u prsa a nebo v náručí a když už je hodně protivnej a nejde mu spinkat tak kočárek.

tytyta
23. bře 2009

tak usnutí v postýlce je unás zatim jenom sen 😀 😀 😀 usínáme v náručí a ještě u toho musíme houpat 🙂 Jsem zvědavá jestli se k samostatnýmu usnutí v postýlce někdy dopracujem.

miskastehlikova
autor
23. bře 2009

Ahojky,
tak u nás režim zatím moc není.Vsáváme kolem 8-9,pak je malá celé dopoledne vzhůru.Usne kolem 12-13hod.,pak si hraje a koupe se kolem 18-18:30 a zatím usíná večer kdy chce.Ale v postýlce NE!Jenom se mnou v postely☹.No,já nakoupila plno hraček a jediné co jí baí je 1 chrastítko,hrací dečka a lehátko.Asi je na hračky ještě malinkatá
eviku,u nás to taky chvíli vypadalo,že by to mohli být zoubky.Malá slintala a pořád si sahala do pusinky,ale zatím nic.I pláč odezněl.

nency
23. bře 2009

Ahoj!
Tak nám taky budou tři měsíce, ve čtvrtek jdeme do poradny, tak jsem zvědavá, jestli nás nepošle na rehabilitaci. Pase jenom na gymbalónu a na bříšku být moc nechce, sice pase, ale není to úplně ono.
:-
Z hraček jí baví hrazdička, beruška od VZP - ale cpe si nožičky od berušky do pusinky, tak jí musím hlídat.
Koupila jsem kolotoč od Fisher price "promítací", bláhově jsem si myslela jak se jí bude líbit. Mě se na internetu
moc líbil, ale když jsem ho viděla ve skutečnosti, tak jsem byla zklamaná. Vůbec neodpovídal fotce, medvídci
měly takové vybledlé barvy a promítání jsou jenom stíny, takže jí nebere. Zato naše kočka z něj byla nadšená. 😀

Taky si cpe pěstičku do pusinky a slintá, ale zoubky nikde.

evikk
23. bře 2009

No prave,porad slinta a cpe si pesticky do pusinky,ale tak snad to zoubky jeste nejsou,jinak rezim taky zatim nemame,usina ,kdy se mu chce a vstavame kolem seste 😠 .Hracky mame taky a nejvic ho bavi chrastitka,hodne uz vnima a pozoruje,takze nejvic je v lehatku a kouka na hracky zaveseny nad nim 😀

evikk
23. bře 2009

nency:me malej taky nevydrzi moc dlouho na brisku a paseme tak na pul,hlavicku teda zveda hodne ,ale rucicky ma porad pod sebou,jeste se na nich moc nezveda,ale ono pry to poradny paseni je az tak kolem ctvrtyho mesice 😉

nency
23. bře 2009

evikk
Já jsem zase slyšela, že ve třetím měsíci už mají pást dobře a mají už mít otevřené pěstičky. To právě Danča
u pasení ještě nemá. Vždyky se jí snažím pěstičku rozervřít a ručičky srovnat, aby je měla v pravém úhlu, ale
ona stejně za chvilku si je stáhne k tělíčku a strčí si pěstičku do pusinky, a je po pasení. ☹
Když si tam ručku zrovna necpe, tak chvilku pase, ale ještě neumí využít ručiček a opřít se o ně. A přitom
na tom balónu jí to jde, ale tam to má asi jednoduší.

evikk
23. bře 2009

nency:to je i nas problem,ze nevyuziva ty rucicky a ma je u tela a pesticky mame taky,no jsem zvedava co nam na to rekne doktorka pristi tyden.A pesticku si da taky do pusinky a je po paseni anebo se rozbreci,ze ho to nebavi 😒

miskastehlikova
autor
23. bře 2009

Holky,
naše malá na bříšku taky být dlouho nechce,ale je pravda že pase dobře a snaží se držet hlavičku dlouho.Ručičky už v pěstech nemá,ale já sní na bříšku poctivě denně půlhodinky cvičím,takže je to asi i tím....
No,kouká že si všechny děcka cpou pěstičky do pusy.
Nency,ten kolotoč jsem viděla v časopise a vypadal úchvatně,díky žes napsala jak to sním je,teďka vyberu jiný🙂!Ale jinak mám od fisher price lehátko a super věc!!!
Jo,holky používáte někdo chůvičku?Já mám 4+1 a přemýšlela jsem o ní a nevím...

evikk
23. bře 2009

Ja mam akorat monitor dechu nanny,chuvicku zatim nepotrebuju,tu poridim az budeme jezdit na chatu 😉 .To jsi dobra,to Kubik by pul hodky na brisku nevydrzel,ten vydrzi maximalne deset minut,pres den ho davam tak petkrat na brisko,nekdy vydrzi minutu,nekdy deset,jak ma naladu 😉 ,hlavicku pri paseni drzi krasne,ale ty ruce moc nevyuziva a ma je v pest previt jeden 😀

marselina
23. bře 2009

chůvičku máme jak nanny,tak i vysílačky,ale zatím je nepoužíváme a u prvního syna jsme je ani nevytáhli z krabice ☹

miskastehlikova
autor
23. bře 2009

Ahoj Eviku,
já takhle trénuji Vivinku od 6 týdnů a teďka už je zvyklá.Poradila mi to mamka,že čím víc trénuje,tím líp pro ní.A také je pravda,že nás doktorka nežene na žádné rehabilitace...
Právě já chůvičku hodně zvažuju až bude malá trošku větší a bude sama v pokojíčku(jeden nikdy neví),ale moc lidí to nevyužívá tak nevím...

berunka
24. bře 2009

ahojky holky tak se taky pridavam nase Eli ma tri mesice a 14 dni a uplne se vidim v tom co tady pisete.spinka teda ukazkove usne v 8 vecer v postylce a spinka cca do pul 6 az 6.spinkani v postylce se naucila uz v mesici a pul a od te doby vecer usina po kojeni tak do deseti minut a pak uz spi sama v loznici nez jdeme my spat.pres den spinka dopoledne tak ty dve hodky a odpoledne taky,kdyz jdeme ven tak vydrzi i dyl.ruce v pusince mame taky porad 😀 😀 to je ale u deticek v tomhle veku normalni,objevuji svoje rucicky.a co se tyka paseni,my chodime na rehabilitaci protoze jsme moc hlavu zvedat nechteli.detska doktorka nas tam poslala.ale vzhledem k tomu ze Eli je o mesic predcasne narozena tak sestricka z rehabky z toho nedela vedu.denne cvicime cviky co nam ukazala a Eli dela fakt pokroky.to muzete mrknout do alicka mam tam fotku jak pase.musime ji tedy porad drzet zadecek a nozicky jinak se prevazuje do stran.ale ona ma ted ve trech mesicich 4kg takze je to drobecek.

evikk
24. bře 2009

miska:no prave,monitor je super vec,ale chuvicka mi pripada zbytecna,malyho slysim,kdyz breci,na chate chuvicku vyuziju,chata je velika a tam ho neuslysim,kdyz treba odbehnu na zahradu a tak 😀 !To jste dobri,ze vam to tak jde,my taky trenujeme,ale malyho to prestane za chvili bavit,tak uvidim ,co nam rekne pristi tyden dr,ale hlavicku pri paseni mame ukazkove 😉

evikk
24. bře 2009

berunka:vsak vam jde paseni pekne podle fotecek,mala je teda peknej drobek a je roztomila,to my mame 7kilo a tri mesice az pristi tyden 😀 ,malej hrozne pribira,plne kojim,ale nezda se mi,ze by byl nejak tlusty,jen trosku cvalik 😀

llllucka
24. bře 2009

Tak my třetí měsíc pomalu končíme.Protože se Adámek narodil jako velké mimčo (vážil 4350g),tak mu pasení koníčku šlo hodně rychle a teď už je radši na bříšku a kolikrát se na něj přetočí sám.My s usínáním problémy nemáme.Někdy usne u prsu,ale stejně tak je schopen usnout sám v postýlce.Chodí spikat tak mezi 9-10 (dív to prostě nejde),pak se vzbudí jednou na kojení a spí do osmi.Přes den je to každý týden jinak.Předtím spal 2 hoďky dopoledne,2 odpoledne.Minulý týden jen po hoďce,takže jsem zvědavá,co tenhle.

barushka
24. bře 2009

Ahoj holky, mám doma 3,5 měsíčního chlapečka. S koníčkama je na tom podobně, moc se mu to nelíbí, ručičky má taky pořád v pěst. Jinak jsme začali chodit plavat a zatím je to jeden velký křiklounek, tak doufám, že se mu to začne líbit 🙂 CO se usínání týče, tak zatím mi usíná v náručí, ale asi to začnu zkoušet v postýlce, protože už měří skoro 70 cm a jde vidět, že se na mě vrtí a špatně se mu leží...Přes den spinkáme 3 hoďky dopoledne a 2 odpoledne a mezitím si hrajeme, koupání v 19. Máme celkem dost pravidelný režim, což mi vyhovuje, protože si při spaní uklidím a udělám vše, co potřebuju a malý si na to tak zvykl, že v danou dobu celkem spolehlivě usíná.

paulinka80
24. bře 2009

Ahoj holky, nám budou za chvíli taky tři měsíce, máme holčičku Elišku. S pasením jsme na tom skoro stejně, vydrží na bříšku pár minutek a pak se začne vztekat.Ale když má náladu, tak jí to docela jde a hlavičku drží pěkně. Ručičky objevila před pár dny a tak je má pořád v pusince, teda když nemá dudlíka. A taky je má pořád v pěst. Dopoledne spí tak ty dvě hodinky, odpoledne pak jdeme na procházku a ještě dospává doma. Koupeme kolem sedmý hodiny, pak masáže,mlíčko, mazlení, ukolébavka a v osm ji dáváme spát, několikrát chodim nahazovat dudla a tak do pul hodky spi. Ale usíná jen v naší posteli, jakmile ji položim do postýlky, tak se vrtí a nezabere. V noci se budí často, každý dvě až tři hodiny kojim, přes den je to po dvou hodinách. Doufám, že se to už brzo nějak upraví a vydrží spát v kuse dýl....nebo mi z toho za chvíli hrábne 😒
Z hraček se jí nejvíc líbí chrastítka, taky vydrží na hrací dece....jo a líbí se jí, když se na sebe kouká do zrcadla 🙂

Holky jak si hrajete s mimískama?A jak je teď oblíkáte ven?

onlika
24. bře 2009

Ahojte, tak my treti mesiac uz koncime, ale sme na tom podobne, ako tu pisete. Koniky Matko pasie, hlavicku drzi, ale pasticky pri tom zacal otvarat az nedavno. Na brusku sa mu paci, lebo kedze je strasne zvedavy, tak na bruchu ma lepsi prehlad 🙂. Z hraciek ho bavia vsetky, co ma v lehatku a na hracej deke nad sebou, rad ich dava do pusy 🙂. A este ma rad take cervene auticko a kravicku, to su hryzatka.
Vecer sa o 7 kupeme, do 8 je v postielke a do pol 9 spi. Zaspava uz sam, vo svojej postielke, to som rada. Na kojenie sa v noci budi raz a potom vstava cca o 6, dnes to bolo az o 7. Cez den spi doobeda tak 2x pol az 3/4 hodinky a poobede na prechadzke tak 1,5 - 2 hodiny. Obcas este zalomi okolo pol 6 na pol hodinku.

Hravam sa s nim tak, ze nanho hovorim, robim grimasy a recitujem mu detske basnicky.
Obliekam ho teraz do dupaciek, bodycka, na to kabatik, zimny ovral a hruba deka.

Este k tomu paseniu konikov, dr. mi doporucila, aby som mu do urovne oci dala nejaku hracku, nech o motivujem, ale on namiesto pasenia si tu hracku pritiahne a strka do pusy 😀

llllucka
24. bře 2009

Paulinka:malej nesnáší,když je mu moc teplo,takže dám čepišku,mikču,strčím do vaku a jdeme.Ale už chci měnit vak za deku.JInak si s ním hraju tak,že na něj mluvím,děláme blbosti,vykládám mu pohádky a strkám mu různý hračky,který se snaží uchopit.Ale nechávám ho i samotnýho v postýlce,aby se naučil být sám.To si pak buď hraje s chrastítkama nebo něco vykládá a strašně se přetáčí🙂

miskastehlikova
autor
24. bře 2009

Ahoj paulinko,
já si s malou hraju tak že si sní hodně povídám,zpívám jí.Hraju jí divadýlka hračkama.Prostě blbneme🙂,ale ona má hrací dečku a na té se skvěle zabaví(hlavně co objevila ručičky tak nedá pokoj těm hračkám,co tam vysí).
Teďka už má na ven jen tepláčky,botičky,mikinku,šálu,čepici a budničku.Dřív jsem jí navlíkala mnohem víc.

Jinak k těm mírám,já kojím a malá má 5720g,60cm.Prý podle normy🙂...
Holky mám s malou takový problémek.Když jí dávám do sedátka nebo autosedačky tak mi napřímí nohy a nechce si vůbec sednout.Docela stím bojujeme a já nevím co stím...Taky vaši drobečekové odmítají sedět??

zany
24. bře 2009

Ahoj holky,

mám doma taky 3,5 měsíční Elišku 🙂 Koukám, že Elišek je tu víc 😉
Eliška už hezky drží hlavičku, vydrží na bříšku, ale jen když se jí chce 😉 Pomalu otvírá pěstičky a když jí podám chratsítko, tak ho občas chytne a hned ho cpe do pusy 😉
V noci spí docela dobře, kojíme večer v 7 a pak se budí tak mezi 2. a 3. hodinou a pak po třech hodinách 😉
Ven jí dávám co má na doma - bodýčko a dupačky, přes to fleecovou mikinu, teď už slabší kombinézu a čepici... Je v beránkovém fusaku, tak jí zima asi fakt není, vyndavám jí vždycky krásně teplou 🙂

paulinka80
24. bře 2009

Illlucka já malou oblíkám stejně jako ty, jen jsem si řikala, jestli to neni málo, ale když jí vyndám z kočárku, tak je vždycky krásně teploučká, tak snad je to v poho....
Hrajeme si tak jak píšete, Elí se ale asi nejvíc líbí,když jí zpívám...snad nevadí, že falešně 😀
Teď má chudina malá rýmu, tak odsáváme. Nevíte jak často se může odsávat? Nechci jí tim trápit, ale když slyšim, že to v ní chrčí, tak odsaju...řikám si, že je lepší to dostat ven, ale bojim se, abych jí tim nějak neublížila, když je to celkem často.

barushka
24. bře 2009

Já oblíkám podobně jako vy, hodně malému vyprávím a říkám říkanky s grimasama, to ho strašně baví a kouká na mě, tak doufám, že si bude pamatovat, jak to ta maminka mluví, aby to rychle uměl 🙂 Jinak má rád maňásky a různé šterkátka a vlastně všechno, co může nacpat do pusiny 🙂
Miska: Do sedačky si sedá v pohodě, takže bohužel nemůžu sloužit, ale můžná bych zkusila ji doma nosit co nejvíc "v klubíčku", aby byla zvyklá být s pokrčenýma nožičkama.
Paulinka: Já jsem ještě neodsávala a odsávačku ani nemám, zatím jsme naštěstí neměli nějakou větší rýmu, máme snoplíky v nose a ty lovím kapesníčkem. DOufám, že ji ani nebudeme potřebovat, přijde mi to strašně drastické ☹

evikk
24. bře 2009

paulinka:ja teda taky jeste neodsavala,ale pry se nema odsavat moc,cim vic se odsava,tim vic se rymecka tvori a kapes ji kapicky do nosanku?
miska:nme malej v autosedacce sedi v pohode a jakmile se rozjedeme tak chrni 😀
Jinak teda ted oblikam malyho min,davam mu bodycko,puncochacky,kalhoty a mikinku,no a cepicku a rukavicky a je ve fusaku,ale ten uz asi taky vytahnu,jak zacne byt nad deset stupnu a budu mu davat jen deku 😀

llllucka
24. bře 2009

paulinka:já mám odsávačku na vysavač.Koupila jsem si ji hned,když moje kamarádka měla nemocnýho chlapečka a strašně si to chválila.Určitě mu to neublíží,jen uleví.

Jo,malej je taky hezky teplej a když se zpotil,tak byl jen naštvanej.My měli odbodí,kdy v autosedačce brečel,ale to bylo jen asi 14 dní.Právě okolo toho 3 měsíce

evikk
24. bře 2009

Jo a s tim hranim,zpivam mu,vykladam si s nim,ukazuju mu hracky a proste delame blbiny,strasne moc se posledni dobou smeje 😀