3 měsíční mimi. Rady, zkušenosti

miskastehlikova
23. bře 2009

Ahojky mám 3 měsíční holčičku a ráda bych s někým pokecala o takhle malém drobečkovi.
O papání,spinkání,harčkách a tak různě🙂
Budu ráda,když někdo napíše rady a skušenosti

nency
9. čer 2009

Tak jsem teta. Dostala jsem sms od kamarádky, že se jí narodila holčička. Tak mám radost i za ní. 🙂
Akorát měla velké štěstí v neštěstí. Psala, že měla bouračku, jeden dobrák nezastavil na stopce a napálil
to do ní. Naštěstí se jí nic vážného nestalo, ale musela hned na císaře, takže má holčičku o měsíc dříve, ale
na štěstí zdravou. 🙂

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

Ahojky holky tak jsem doma po nákupu-)...Jako byla jsem v DM tak jsem tam hnedka 600 nechala(sunary,kaše...) a 200 jsem nechala v hračkářství z kroužky na tyči😀.Ale chudák Vivi neví co stím,jen by je papala🙂...
Jo,dneska Viv začala pít,normoš z hrnečku🙂Pije jahodový čajík a s probiotiky a jak po něm kaká😀😀😀...

Dočítám...

Paulinka:mě sice Viv spí min.hodinku ale jsem někdy tak líná,že stejně nic neudělám😀...
Nency:tak to vás obě chválím🙂Tebe za přípravu a Danču za papání🙂...Jj,Vivi je ďábel,ae odpoledne se jí už Kačenka nebála a prý ke mě přijde v ponělí(nechce se jí do školky🙂)...Ouška jsou leší,ale teďka p koupání vylezl hnísek sám,tak uvidíme...
Leo:a teďka už je lepší malej??? Házím odkaz: http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=3413205

Jdu uklidnit Viv má šílený histeráky☹

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

Nency:tak to je síla s kamarádkou,ale hlavně že je v pořádku a porodila zdravý miminko!!!
Jj,s hračkama to lehký není.Viv moc hračky nebaví,spíš normální věci co se válí doma...

andilek1
9. čer 2009

miska:nixc si z toho nedelej,nesjsi sama...protoze ja sjem taky desne lina,,,jak sjem doma,tak hruza,kdyz sjem chdoial do rpace nezastavila sjem se,a ted sjem lina jak vandrak!hruza!!!takze neboj,myslim,ze je takovych vic 🙂 🙂
Nency:to jo,preju hodne stesticka a hlavne zdravicka,miska ma pravdu,hlavne ze sjou obe zdravy!ikdyz teda bych ja bla uplne mimo....nejakej blb a no nic,,hlavne ze je zdrava jak dcerka tak maminka... 🙂
s tema hackama mate pravdu,to je samo,jako kazdyho nebavi to samy...a taky mame radi spis noviny a tak,,to nejaky chratitko nebo tak muzu jit nekam..nejvic ho posledni dobou bavi kdyz se na me diva,vi ze udelam nejakou kravinku ,,,no a on vysrsi ten jeho krasnej usmev,,nadherna odmena 😵 😵
miska:tak poseldni dobou koukam,jaky ma Luky zvuky,vejska jako holka,,uplne neco jinyho nez pred mesicem...ale je to krasny.tak i tak
Luky usnul po pul 8,,sam sikula,jen dvakrat dudu a uz byl tuhej,dneska toho moc nenaspal,,,asi tak hodinu a pul,takze uvidime v noci...porad by spal na me,ale v postlce se vzd probudil,,takze moc nespal ☹ ale uvidime no
nemuzu se dockat ctvrtka..teda na hexu neee,ale kolik vazi,kolik meri,,proste mam otazek,,,budu si to muset napsat 😀
miska:jeste koukam,ze ti viv pije z hrnicku,,sikulka 🙂

leonik
9. čer 2009

nency: tak to je teda hrozné, ale hlavně že je kamarádka a mimi v pořádku 🙂 Já když jsem čekala Leonku tak jsme měli taky dvě bouračky, když si na to vzpomenu, ještě teď mě běhá mráz po zádech z té jedné ☹ Je to o život kolikrát na těch silnicích 😖

míšo: už jsem se dívala na tu hračku, vypadá zajímavě 🙂 Těch hraček je tolik, že kolikrát nevíš kterou dřív vybrat 🙂 Ale jak píšeš, ty děti stejně zajmají věci kolem. Pak až začnou lézt, tak kramaření v šuplících a podobně.. 😀 Malej byl dneska dopoledne fakt hodnej, myslím si že to bude tím mlíkem, že mu nestačí. Kojím ho teď i po hodině 😖 K tý dr. jsem nakonec nevolala, pořád to odkládám na příští týden až půjdem na očkování, tak se jí na to zeptám.

leonik
9. čer 2009

andilek: koukám že jsme psaly zároveň 😀

míšo: ten čajík s těma probiotikama je jakej, a mají ho v dm?

andilek1
9. čer 2009

leonik:nejak me neco uniklo..davas kojit po hodine?A teda je klidnejsi?to je dobre,ono se ti za par dni prsa nalijou a bude vic mlicka a nebudes muset kojit kazdou hodinu,,ale hlavne ze ma Vojtik dost a je spokojenej 🙂

jola2
9. čer 2009

čauvec holky!! Tak u nás už se spinká (obě holky uf!) dneska šli spát na prasátko (bez koupání ) bo netekla voda a teď jí pustily a je rezavá 😝 fuj. Dneska Jola byla v divadle tak jsem jí navlékla do šatiček
😀 ani neprotestovala.
Rymeska: to je mi teda líto ale hlavně že už je líp.
Luci81:s tou plastikou jsi mě rozesmála řehním se ještě teď 😀 😀
Paulinka:Já si teď nemůžu stěžovat někdy si říkám že to nemůže být ani možný jak je hodná! Po vykoupání dám do postýlky chvíli si tam brble a pak zaspinká (žádné drndání 😵 ) ráno se probudí kolem šesté dáme kojo a spinká tak do půl deváté pak je vzhůru do půl desáté pak zaspinká tak do půl jedné (dneska byl rekord) a pak to je už jen po hoďce (spinkání) někdy si říkám jestli je to zdravé 😀 . Jolanku jsem měla pořád na rukách a pořád pláč tak si to mooooc užívám 😉 .
miskastehlikova:já že jsem udělala hodně práce jo? Ty máš co mluvit!! A co malá Vivinka s ouškama??

leonik
9. čer 2009

andilek: právě že kojím teď často, vždycky jak začne být protivnej, tak mu dám cucnout 🙂 Akorát to mlíko se myslím nestačí tak rychle tvořit když tak často pije 😖 Někde jsem četla že se tvoří během tří hodin. Snažím se hodně pít abych tam aspoň něco měla 🙂 Ale kroutí se u kojení pořád, nejvíc mlíka mám vždycky po ránu, to je napitej dost. Přes den je to horší.

jola2
9. čer 2009

Jo holky ještě jsem vám zapoměla říct že jak jsme byli včera u doktora tak tam byli děti s neštovicema tak snad to malá Leuš nechytne 😝
Miskastehlikova:co to máš prosímtě za jahodoví čajík s Probiotikama (od jaké firmy). Začínají nám docházet PK tak přemýšlím že bych je už třeba vysadila a nahradila něčím levnějším ale ten čajík nebude mít asi takový účinek jak ty kapky co?
Nency:s tou kamarádkou je to teda mazec chuderka ale hlavně že to dobře dopadlo. Je to hrozné stačí okamžik a osm měsíců by mohlo být .........

jola2
9. čer 2009

Jo holky ještě jsem vám chtěla říct že jsme měli včera dostat druhou hexu ale bylo mi řečeno že hygiena jí teď nemá tak si mám zavolat příští týden a jestli jí mít nebudou tak bude malou píchat asi 6x (každou tu vakcínu samostatně ) dobrý co?
A promiňte že jsem vám toho tolik napsala 😨

nency
9. čer 2009

jola2
to je děsný, že nemají vakcínu. Vzpomínám, že tuhle o tom mluvili v tv, tak jsem se u naší mudry hned informovala a ujistila mi, že se předzásobila, že nemám mít obavy, tak snad jí bude mít. Jdeme až koncem
měsíce na třetí. 😉
Jak jsem předpokládala Danča se vyspala a teď je zase vzhůru. ☹ Zatím ale je hodná, tak je v postýlce.

leonik
to si teda moc neodpočineš, když kojíš po hodině, ale prý se množství mlíčka přizbůsobí, tak snad to bude ok.
Vojtíšek je hodně veliký, tak chce hodně. Takhle velké mimčo musí být dost náročné na kojení. 😉

rymeska
9. čer 2009

Tak tedy závidím všem, kterým mimča tak krásně spinkají, mě Terezka třeba dnes spala od půl osmé večer, vzbudila se v půl druhé na kjení, pak v půl páté a to byla vyspalá, tak si hrála v postýlce, pak usnula v šest a spala do půl deváté. pak byla celé dopoledne vzhůru a usnula mi doma po kojení ve čtvrt na jednu a spala půl hodinky a pak jsem sní byla venku, jezdila jako blázen a ona usnula až ve čtvrt na pět a spala zase půl hodiny ... takže za celý den 1 hodina !!!! Šílený ... a to jsem dnes četla, že řpíští týden budou 30 °C vedra, tak to už asi nebude spát vůbec ....

Pauli - naušničky jsme nastřelovali v Táboře ve zlatnictví v Bílkově ulici (když tak ti pak popíšu kde to), dělá to tam velmi příjmená paní ... akorát to musíš mít vyměřený, což dělá Dr. Jánoška (akupunktura na poliklinice) a Dr. Pavlíčková - hotel Relax. Jinak Jánoška za vyměření nechce nic, ta Pavlíčková 100 Kč. To natřelení stojí i s naušničkama 300 Kč a můžeš si vybrat, jestli chceš ve zlaté barvě nebo ve stříbrné a barvu kamínku ... na to vyměření se musíš objednat a pak už jen zavoláš do zlatnictví aby s tebou počítali a paní tam byla (střídá se s manželem, víš ???) Kdyby jsi chtěla telefony, tak ti je dám ...

nency - s tou kamarádkou mi běhal mráz po zádech, ale naštěstí jsou obě zdravé a to je důležité ...

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

andílek:tak to jsi mě uklidnila😀!oni dělají každej den hrozně pokroků co?🙂
Leo:ta to nevím co sním je.No uvidíš u mudr.Jj,hračka je to pěkná,jsem ale zvědavá jakej bude mít úspěch...ČAJÍK SE JMENUJE ČIPERKA a já ho koupila přes net na lékarně,normoš jsem ho v krámě neiděla☹ale zeptej se v lékárně(cena kolem 60-70Kč)
Jola:proč netekla voda?To je dobře,že byla za holčičku😀...Sis to užívala co?Co tím myslíš?,že mám co muvit?
😅 já jsem poslední dobou lemra nejlínější!!!Hisají j ouška,ale už míň...Jj,jsem slyšela že byly problémy s vakcínama.Tohle nechápu 😲 !!!

rymeska
9. čer 2009

Jola 2 - ta jo to nestraš, mi máme jít teprve zítra podruhé a nevím, jestli nám jí píchne, když má Terezka ještě pořád rýmu ... ☹ .. a představa 6 injekcí ... tak to nevím ... snad má moje doktorka taky zásoby ...

zany
9. čer 2009

Dobrý večer 😉

my jsme ráno vyrazili ke kamarádce 😉 Kluci si pohráli, my kecaly a pak si Elinka dala zbytek mrkvičky 🙂 Dneska už krásně otvírala pusinku, tak to s ní nebude tak špatný 🙂 Akorát to pití 😒 No a pak jsme vyrazili na oběd do restaurace co má její manžel 😉 Obídek byl dobrej, Honzík taky hezky baštil polívku a pak i kaši a maso 😉 Potom lítali po hospodě a nakonec jsme byli venku na pískovišti a na klouzačce 😉 U kamarádky jsme si dali ještě kafčo a bublaninu a mazali jsme domů. Honzík usnul na necelou půlhodinu, tak byl pak protiva 😒
Ještě jsme byli venku, kluci jeli na kole, já šla s Elinkou 🙂 No a doma pak koupačka, večeře a spánek 😉

Zítra nám přijedou na pozemek shrábnout skrývku, tak to pojedeme zkontrolovat 😉 Honzíka odtamtud asi nedostanu 😀 😝 Taky přijede mamka a já pak pofrčím na masáž. No a navečer pojede mamka s Honzíkem k ní domů a Honzík tam bude spinkat 😵

zany
9. čer 2009

Jdu vás zkusit dočíst!!! Kecalky 😀

rymeska
9. čer 2009

Tak jsem vložial dvě fotečky s naušničkama .... jsou to zatím takové ty nastřelovací, za měsíce se mění na normální ....

Zany -to jsi si dnešní den krásně užila 😉

zany
9. čer 2009

Pohádky jsme začali Honzíkovi číst později. Nevím kolik mu bylo, ale asi kolem roku a něco 😉 Četli jsme jen takové říkankové - Princeznička na bále, Karlkulka, Perníková chaloupka... Máme na to hezkou knížku, kterou Honzík dostal k narozeninám.
Elince ještě nečtu, občas když čtu Honzíkovi, tak taky poslouchá, ale chce mi brát knížku 😀

Rymes - tak snad bude Terezka v pořádku 🙂
Honzík mi takhle jednou zvracel ještě než se narodila Eli. To jsem mu asi 3x povlíkala postel, pak putoval do postýlky, protože už jsem neměla prostěradlo do jeho postele, tu jsem taky ještě převlíkala a nakonec skončil u nás... Naštěstí to rychle přešlo 😉

My budeme stavět z těch cihel co se lepí lepidlem, žádná malta 😉 Prý to jde rychleji, tak jsem zvědavá 😕 😅

Taky musím Elince pořídit něco na kočárek. Má jednu žirafu, ale chtělo by to něco nového 😉

zany
9. čer 2009

Nency - to měla kamarádka štěstí 🙂 Někteří jezdí jako dobytek!!! 😠

Miško - z jakého hrnečku pije Viv? 😕 U nás pokrok s pitím zatím žádný... No budeme to zkoušet 😵

Rymes - Terka je frajerka 😵 Hned je taková víc holčičí, co? 😵

Joli - no to je síla s tou hexou! No ale snad budou!!! 😉 My už máme 3, takže další až v roce 😉

Leonik - vždycky se prý nějaká kapička mlíčka najde 😉 Snad to nějak zvládnete 🙂

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

zany:koukám ty js měla pestrý program🙂...často chodíte na jídlo,co?😀...To je fajn že malá tak hezky papá.My už problém s pitím zašehnaly!!!Jupí!Já když Vivi čtu,tak jí dám do ruky leporelo a ona si ho cucá a přitom chvíli poslouchá jak jí čtu...Přád čteme martínkovu čítanku😀...

leonik
9. čer 2009

nency: jj, právě jak je velkej, tak si myslím že bude mít tu potřebu mlíka větší 🙂 Neodpočnu si, to máš pravdu, ale hlavně aby malej byl spokojenej 😵

míšo: dívala jsem se na netu na ten čajík a neznám 🙂 Možná jsem ho měla v letácích jak jsme dostali z porodnice, ale všechny jsem vyházela.

rymes: pěkný fotečky 🙂 Ty naušničky vypadají jak perličky, ale je to spíš kamínek, že. 🙂

zany: myslíš cihly Ytong 🙂 Taky jsme se na ně dívali, kdyby jsme přeci jen někdy do budoucna stavěli, zatím to u nás ale nehrozí 🙂 Ten Ytong se nemusí zateplovat a je to přesný. Ale vždycky se někdo najde kdo na to nadává 😅

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

Leo:jako já už vyskoušela takových věcí a jedinej tenhle jí chutná(tak snad u něj chvíli vydrží)

leonik
9. čer 2009

zany: tak zatím pořád něco málo teče 😀 😀 Ale na hlad je to asi málo 🙂

míšo: taky by mně zajímalo co jsi nakonec koupila Viv za hrneček 😉

zany
9. čer 2009

Miško - často nechodíme 😉 To se spíš teď tak sešlo, že jsme byli minulý týden a i dneska 😉 Jinak dlouho nic 😵
A jaký ten hrneček máte?

Leonik - ne Ytong ne, ale Heluz 😉 Ale tyhle lepené snad dělá i Porotherm 😉

andilek1
9. čer 2009

miska:to jo,delaji pokrok kazdy den,sikulove
jola?to jo to je desny!!chudak mimi,,snad ta vakcina bude..my jden¨me an druhou ve ctvrtek,,,tak snad bude..
holky dobrou noc,uz to spani na me slo v pet,ale lukymu se nechtelo,takze,,,a ted jsem uplne grogy,takze ,,dobrou noc vam preju a klidne a spave mimi 😀

miskastehlikova
autor
9. čer 2009

Leo:netekoucí od Nuku...
Holky,budu si muset změnit asi nick.Otravuje mě na mailu úchyl a pořád.Dneska mi napsal ahoj Míšo z Hovorčovic a tak jsem mu psala jak ví od kud jsem a on že si mě přes nick našel na googlu,tak jsem na to koukala a ono všude kde jsem pod tímhle nickem to ukáže,co jsem kdy,komu,kde psala.I tyhle diskuze.Takže jdu rušit a měnit Nick,ale nebujte mě poznáte🙂

leonik
9. čer 2009

zany: aha, tak to jsem nevěděla že je i Heluz 🙂

Já si jdu taky lehnout, jsem dneska nějaká utahaná. Malej jak šel dneska spát brzo, tak se občas budí. Zatím dávám dudel a spí dál. Teď začal vstávat v pět ráno 😖 Tak přeju klidnou noc všem 😵

mivipa
9. čer 2009

holky,tak jsem tady🙂úplně nová!!!😀

luci81
9. čer 2009

No nazdárek mivipa 😀
nency.tak hlavně,že to s kámoškou a miminkem dobře dopadlo,stačí chvilka a neštěstí je na světě
mivi.Viv je šikula,že už pije z hrnečka.Ptačí rodinka je moc hezká,teď jsem ještě někde viděla magnety na podobný způsob.No ale jak už tu někdo psal,hraček je tolik,že člověk neví,kterou dřív
leonik.vydržte,moooc Vám držím palečky,aby bylo zase dobře a mlíčka dost
O lenosti mi holky ani nemluvte,před těhu jsem se taky nezastavila,ani mi to nepřišlo,kolikrát mi i někdo říkal,ať taky někdy podpočívám.Když jsem pak čekala Anetku,tak mi nezbylo nic jinýho,než zmírnit a nějak jsem si na to zvykla a taky se mi kolikrát do ničeho moc nechce 😠