• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

3letá neumí vyslovovat L, naučí se to sama?

5. listopadu 2013 
Maminky, prosím Vás, máte některá podobnou zkušenost ? Naše malá bude mít za měsíc tři roky a pořád ještě neumí správně vyslovovat souhlásku L. Nahrazuje ji souhláskou J. Snažím se to s ní nenápadně i nápadně trénovat, ale moc nechce, spíš vůbec, a mám strach, abych ji tím moc nestresovala. Je šance, že se to nějak sama naučí, anebo to už mám raději konzultovat s lékařkou ? Je brzo nebo už pozdě ?
2. lis 2013 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. lis 2013 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
Super ! Děkuji ! :slight_smile: Toto je mnohem lepší tabulka, než mám doma a hned mi díky Vám spadl jeden balvan ze srdce :wink:))))
2. lis 2013 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@_nika není zač. nevím, jestli už chodí do školky, ale často to je tak, že 4 leté děti (ne ty nejmenší) ve školce navštíví logoped, během dne je diagnostikuje, prostě "vyzkouší" a doporučí logo péči. Po 4 roce můžeš sama samozřejmě najít logpeda. a jen se ujistit nebo případně chodit pravidelně.
Pokud jde jen o výslovnost hlásek, tak se dá té tabulce věřit:slight_smile:
2. lis 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ne, ne, do školky právě ZATÍM ještě nechodí a my s manželem bohužel ani nemáme moc zkušeností s malými dětmi, jsem taková ta úzkostlivá 42-letá stará matka, všude okolo jen samí dospělí příbuzní, kterým se na naší malé pořád něco nezdá a tím mě pokaždé ještě víc znejistí ;o)))))))) Tak ještě jednou moc děkuji :o)
2. lis 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Pozdě určitě není, s malou jsme začalii chodit na logopedii zhruba ve 4 a půl letech a všechny hlásky se naučila, včetně L, s kterým jsme měli taky problém
3. lis 2013 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@_nika no tak tady to považuji poměrně za provokaci :grinning: (neber to zle, spíše tě chci uklidnit).... moje dítě, před třetím rokem řeklo pár slov :grinning: o mluvení se nenadlo ani mluvit :slight_smile:)) to začalo až ve 3 a 2m, teď je to stále bída, ale mluví (i když často špatně i trhaně). já se modlila, aby vůbec začal mluvit, takže špatnou výslovností bych se nezabývala :grinning: resp. bych se v tu dobu ráda zabývala, rozhodně víc, než tím čekáním na mluvenej zázrak :slight_smile:)) v klidu matko :slight_smile:)) :wink:
4. lis 2013 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fakt děkuji :slight_smile: Škoda, že jsem se tu nezeptala už dřív, nemuseli jsme se doma tolik trápit .. Malá taky začala mluvit pozdě, doktorka nám to dokonce uvedla do průkazky - opožděná, nespojuje ani dvě slova ... no a teď tu pusu nezavře, jak je den dlouhý :wink:)))))
5. lis 2013 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek