3letá neumí vyslovovat L, naučí se to sama?

Maminky, prosím Vás, máte některá podobnou zkušenost ? Naše malá bude mít za měsíc tři roky a pořád ještě neumí správně vyslovovat souhlásku L. Nahrazuje ji souhláskou J. Snažím se to s ní nenápadně i nápadně trénovat, ale moc nechce, spíš vůbec, a mám strach, abych ji tím moc nestresovala. Je šance, že se to nějak sama naučí, anebo to už mám raději konzultovat s lékařkou ? Je brzo nebo už pozdě ?
berenika39
2. lis 2013
brzo.
kuk:
http://www.logopediecr.eu/pro-rodice/to-uz-by-m...

je to orientační, jako všechno, ale přehledné 😉 😉
_nikaautor
2. lis 2013
Super ! Děkuji ! 🙂 Toto je mnohem lepší tabulka, než mám doma a hned mi díky Vám spadl jeden balvan ze srdce 😉))))
berenika39
2. lis 2013
@_nika není zač. nevím, jestli už chodí do školky, ale často to je tak, že 4 leté děti (ne ty nejmenší) ve školce navštíví logoped, během dne je diagnostikuje, prostě "vyzkouší" a doporučí logo péči. Po 4 roce můžeš sama samozřejmě najít logpeda. a jen se ujistit nebo případně chodit pravidelně.
Pokud jde jen o výslovnost hlásek, tak se dá té tabulce věřit🙂
_nikaautor
2. lis 2013
Ne, ne, do školky právě ZATÍM ještě nechodí a my s manželem bohužel ani nemáme moc zkušeností s malými dětmi, jsem taková ta úzkostlivá 42-letá stará matka, všude okolo jen samí dospělí příbuzní, kterým se na naší malé pořád něco nezdá a tím mě pokaždé ještě víc znejistí ;o)))))))) Tak ještě jednou moc děkuji :o)
elastiq
3. lis 2013
Pozdě určitě není, s malou jsme začalii chodit na logopedii zhruba ve 4 a půl letech a všechny hlásky se naučila, včetně L, s kterým jsme měli taky problém
hehena
3. lis 2013
@_nika no tak tady to považuji poměrně za provokaci 😃 (neber to zle, spíše tě chci uklidnit).... moje dítě, před třetím rokem řeklo pár slov 😃 o mluvení se nenadlo ani mluvit 🙂)) to začalo až ve 3 a 2m, teď je to stále bída, ale mluví (i když často špatně i trhaně). já se modlila, aby vůbec začal mluvit, takže špatnou výslovností bych se nezabývala 😃 resp. bych se v tu dobu ráda zabývala, rozhodně víc, než tím čekáním na mluvenej zázrak 🙂)) v klidu matko 🙂)) 😉
_nikaautor
5. lis 2013
Fakt děkuji 🙂 Škoda, že jsem se tu nezeptala už dřív, nemuseli jsme se doma tolik trápit .. Malá taky začala mluvit pozdě, doktorka nám to dokonce uvedla do průkazky - opožděná, nespojuje ani dvě slova ... no a teď tu pusu nezavře, jak je den dlouhý 😉)))))

Začni psát odpověď...

Odešli