3lete dítě a neumí si hrát samo

michaelanovakova
11. dub 2019

Ahoj holky,musím se s vámi tady o něčem poradit. Jde o to ze malá(3.roky) si neumí hrát vůbec sama. Když jsme doma pořad se ji někdo musí věnovat a koukat na ni,všechno musí být podle ni nic nesmí být jinak než ona chce.
Když přijdeme na hřiště tak si stoupne do prostred a proste jenom kouká a nic nedělá,když ji řeknu,ať si jde hrát tak stojí posune se dále a zase nic...už jsem z toho zoufalá,jiné děti i mých kamarádek si dokážou hrát sami nebi minimálně se přidají k dětem a hrají si. Ona ne.
Když jsme doma a ja potrebuju vařit nebo něco tak ji řeknu bez si hrát a místo toho,aby sk vzala třeba nějakou hračku nebo něco tak si opět stoupne a kouká a nebo si lehne na gauč nebi proste chodí do kolečka jak nějaký poblaznny křeček v kleci...
Tak už fakt nevím co s ni. Je jedináček ale znám spoustu holkam co mají jedno dítě ale tohle jim děti nedělají.
Proste děs.
Ted mám spis strach jestli je v pořádku.

zelenaesmolda
11. dub 2019

@michaelanovakova res to s pediatrem,tady ti nikdo diagnozu neda 🙂

svetlanalana
11. dub 2019

@zelenaesmolda spíš tady dostane víc diagnóz a žádná nemusí být správná

svetlanalana
11. dub 2019

Chodí vaše holčička do školky? Jak se chová tam? Můj syn se chová podobně, ale je mladší. Hodně se věci změnily, jak začal chodit do školičky

zelenaesmolda
11. dub 2019

@svetlanalana to je taky mozne :D
ja tohle fakt nechapu tuhle potrebu hledani diagnoz od neznamych lidi pres net...

nafuka
11. dub 2019

Mám taky tříletou dceru a hraje si sama v pokojíčku. Chodíme dvakrát v týdnu do MC a moc mě tam nepotřebuje, z toho jeden den je tam beze mě (příprava na školku). Každé dítě je jiné.
Taky jestli nemá moc hraček a neví co si vybrat. My to od monitoru těžko posoudíme.

arevb
11. dub 2019

Mám 3,5 letou dceru, hrozně ukecaná, všechno ji zajímá, ale doma si prostě sama hrát neumí. Má hromady hraček a nic. V mateřském centru nebo ve školce není problém, to si hraje.

urtica
11. dub 2019

@michaelanovakova Dle mě je to zkrátka dáno osobnostně. U vlastních dětí ještě nemůžu moc sloužit, ale z vlastního dětství - brácha si taky neuměl hrát sám, on tedy dokolečka nechodil, ale vynucoval si společnost různými způsoby. Já byla naopak samotář už odmalička, parťáci mě při hře spíš rušili...takže naši zas řešili, zda jsem v pořádku, když ostatní vlastně nepotřebuju...

lolam10
11. dub 2019

Zkusila bych aby mi pomahala s varenim napr.viz vas priklad s varenim.nektere deti potrebuji ukazat vic "jak"si hrat.a rekla bych ze potrebuje vic vasi pomoc,jeste je mala,nez "jen"rict bez si hrat...

lennus
11. dub 2019

Každé dítě je prostě jiné, syn to taky moc neumí doteď, má pět a je od narození velmi společenský, ale zároveň je rád, když jsme poblíž. Když má kolem kamarády, ani o něm nevíme, ale když je sám, docela mě zapojuje a chce být se mnou. Teď už samozřejmě chápe, že někdy musím něco udělat a nemůžu se mu věnovat, tak se zabaví, ale ve třech letech to opravdu nemusí umět. Jak píše lolam, tak náš se mnou strávil nejvíc času v kuchyni.
Musí do toho prostě dozrát, to moc nejde naučit.
Užívejte si ji, když vidím, jak to utíká, za pár let po nás ani neštěknou. Já si teď druhou hrozně užívám.