4leté dítě 3 týdny bez mámy. Stalo se vám?

goldenova
5. bře 2023

Zdravím ve spolek,
stalo se některé z vás, že jste musely být delší dobu, např.3 týdny bez dítěte ve věku cca 4 let? Jak to dítě neslo?
Mám zlomenou ruku a babička dcery je v nemocnici a otec dcery mi nabídl možnost, že ji na 3 týdny vezme do Španělska, kde má rodinu, neteře a synovce jejího věku. Už minulé léto se s nimi seznámila, byla tam týden a naprosto v pohodě, doteď na to vzpomíná. Vzhledem k okolnostem je to asi nejlepší řešení, jen si nejsem jistá, jestli i pro ni, zda tři týdny pro tak malé dítě není příliš dlouhá doba pro odloučení od matky.
S otcem mají velmi dobrý vztah, je u něho 2x týdně, přespává tam.

alpakovo
5. bře 2023

@goldenova pokud se nebojíš, že ji nevrátí a je na něho zvyklá, proč ne? Moji synové ve čtyřech letech už jezdili na tábor a beze mě. 10 dní a nepřijde mi, že by to nechalo následky,znali dobře hlavní vedoucí

goldenova
autor
5. bře 2023

@alpakovo Samozřejmě že se nebojím, že ji nevrátí. Naopak mi ji rád vrátí🙂

goldenova
autor
5. bře 2023

@alpakovo A v pohodě, žádné stýskání? Nebyli tam ani s žádným členem rodiny?

alpakovo
5. bře 2023

@goldenova tak bych ji pustila. Pokud se jí bude moc stýskat,holt ji tatínek doveze dřív 😉 ale když bude mezi dětmi,ani jí to nepřijde

goldenova
autor
5. bře 2023

@alpakovotaky doufám.

mourovatakocka
5. bře 2023

Ty bláho, já bych za hranice nepustila, co pak v případě problémů s vrácením. Píšeš otec dítěte, takže ani ne manžel. Ale já jsem strašná černá kronika. Přijde mi to jako strašně dlouhá doba. Jiné děti, rodina, ty budeš mít klid na uzdravování, zní to krásně, ale ...

klokanka31
5. bře 2023

@goldenova Je to dlouhá doba a za hranice? Ne.

alpakovo
5. bře 2023

@goldenova stýskání samozřejmě sem tam proběhlo,ale díky novým vjemům to tak nějak přešlo. Vydrželi celou dobu a ne,nikdo z rodiny tam nebyl

zuzkasim
5. bře 2023

Je to její táta, ne? Takže nevidím důvod, proč ne? Já odjela ve věku 4 let dítěte na 2 týdny pryč, dcera si to s mužem normálně užila, jeli na část doby k babičce, zbytek byli spolu sami, starší děti byly v tu dobu na táboře.

ee.liska
5. bře 2023

Úplně v pohodě 🙂 Děti jezdí od roku na dva týdny k moři a vždy bez stýskání. Pokud máš v otce důvěru, pošli ji. Bude mít spoustu zážitků

codal
5. bře 2023

Pokud mají hezké vztahy a i vy spolu v pohodě vycházíte, rodinu tam zná, tak proč ne.

barulina
5. bře 2023

@goldenova pokud mají s otcem pěkný vztah, pokud by nemáte problémy, proč ne. Naopak bych ji pobyt prala

zelenaesmolda
5. bře 2023

@mourovatakocka
Nebud paranoidni

zelenaesmolda
5. bře 2023

@klokanka31
Ty s ditetem teda nikdy nepojedes k mori?Protoze stejne tak muze rict otec,ze nechce at s nim jedes ty.

klokanka31
5. bře 2023

@zelenaesmolda My bysme jeli všichni spolu 😃

zelenaesmolda
5. bře 2023

@klokanka31
Tak pokud jste spolu tak ano.To se ale taky muze zmenit.

klokanka31
5. bře 2023

@zelenaesmolda To sice jo, ale s manželem máme tak rádi naší malou, že i když byla/bude nějaká krize, makáme na tom abysme prostě byli všichni spolu jako jedna rodina.

jirovapa
5. bře 2023

@goldenova dcera jezdí od 3 let s manželem (je instruktor) na 14 dní na dětský tábor, nyní jí je 5 let a zase se těší. 🙂

me_druhe_ja
5. bře 2023

Otec je úplně stejně rodič jako matka. 🙂 A čtyřleté dítě už není mimino a tři týdny nejsou tři měsíce.
Španělsko je evropská unie a žádnej divokej muslimskej východ.
Takže suma sumárum: nevidím žádnou překážku, proč ne.

me_druhe_ja
5. bře 2023

@klokanka31 Never say never...🙂

journals
5. bře 2023

A nemůžeš jet taky?
Mě se by asi nechtělo být bez dítěte tak dlouho. A jestli dobře chápu, že s otcem spolu nejste, tak už tuplem. A to si umím čas bez dětí užít a syn by s tím byl naprosto v pohodě. Neplánovaně byl 14 dní u babičky když jsem v létě skončila v nemocnici. Užil si to, neměl ani čas mi zavolat. Ale babička byla jen 120 km, ne takovou dálku a jde i o trochu jiný vztah.

natysnovec
5. bře 2023

Já bych to nezvládla 🤦🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

konidana
5. bře 2023

Petilety byl se sedmiletou segrou na 14 dni na tabore, kde neznali nikoho, tak nevím proc by ctyrlete dite nemohlo byt 3 tydny s tatou...

jerrabina
8. bře 2023

Když jsem měla covid, měl dceru 14 táta a babička. Tátu vídá jen občas, ale moc ráda, takže byla v pohodě. Stýskalo se jí, a babička už mi předem hlásila, že se ode mě dcera asi pár dní nehne, ale jinak úplně v pohodě.
Asi bych fakt zkusila domluvit že kdyby to na dítě bylo moc, vrátí se dřív, a jinak bych byla ráda.

monikaa162
9. bře 2023

Malá chodí od cca 4 let skoro na celé letní prázdniny ku babicce... cca 400 km a vzdy v pohodě...

jaja01k
9. bře 2023

@goldenova No, naši kluci v tomhle věku bez problémů jezdili s babičkou na hory, na dovolenou apod. ALE tak ten týden byl pro ně maximum. Tři týdny by byly moc, ne že by to nezvládli, zvládli, ale nebylo by to už úplně v pohodě, stýskalo by se jim. A to i kdyby byli s tatínkem, s babičkou, s lidmi, na které jsou zvyklí.

michalusenka
9. bře 2023

Ja bych to popravdě nedala ani u sedmileté dcery tak dlouho bez ní.nejdyl jsem byla bez ní při druhém porodu 10dni

lvl16
9. bře 2023

Není to druhý konec světa. Když bude problém, stýskání, cokoli, tak přeci není složité pro ni zaletět 🙂.

ai30
9. bře 2023

Deti v tomto veku jeste vnimaji cas jinak, jestli se tam bude mit dobre, tri tydny utecou jako nic. A pokud by se ji moc styskalo, tak holt sednou zase na letadlo a vrati se driv. Klidne bych ji pustila, pokud uz tam byla a libilo se ji tam, je to super.

tereza0111
9. bře 2023

Jasne, uzije si super prazdniny! V Cesku je ted pekne hnusne, vsichni kolem nachcipani, venku same blato... Ve spanelsku nabere slunicko, bude mit zmenu, uzije se to 🙂 Jestli jsi hodne nervni, zkrat to na 14 dni nebo nechte navrat otevreny, podle toho jestli se ji nezacne moc styskat 🙂